Szárazföldi haditechnikai fejlesztések, beszerzések

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
7 089
16 543
113
Van, de itt a test láthatóan védtelen, a beltartalom meg: ??

A beltartalom az a csomag amit linkelgetek egy ideje. Ha páncélt akarunk, ez is az Elbit fejlesztése az M-95 protón:

• Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
7 089
16 543
113
De ez megint nem az olcsó modernizáció kategória, azért is bukott a program.

Igen, erre gondoltam én is mikor bemásoltam a képet, viszont ez már az a kategória, ahol nem biztos, hogy jelentős probléma hogy nem olcsó. Ezen nagyjából az m1-el egykategóriás m84-ből született ez a gép, de gyakorlatilag mindenhez hozzányúlva. Még külön lőszertárolóval is a készlet felére.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
12 916
35 288
113
Igen, erre gondoltam én is mikor bemásoltam a képet, viszont ez már az a kategória, ahol nem biztos, hogy jelentős probléma hogy nem olcsó. Ezen nagyjából az m1-el egykategóriás m84-ből született ez a gép, de gyakorlatilag mindenhez hozzányúlva. Még külön lőszertárolóval is a készlet felére.
Csak ha 7 millába kerül akkor inkább veszek új gyártásút, ami tovább kitart.

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
635
1 412
93
Törökök új Fnss Kaplan 10 tankvadásza. Klingonul karattyolnak benne, meg olyan Totalcaros szint, de sok felvétel van a jármű belsejéről. Kornet-E, vagy a török OMTAS rakétákkal lehet felszerelni. Ezen az utóbbi van.

• Tetszik
Reactions: tonyo

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
878
811
93

XM913 néven már reszelgetik a Bradley utódra szánt 50mm-es gépágyút. Nem láttam még a topikban.

• Tetszik
Reactions: Ocses

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
10 170
12 591
113
Közben már papi betette egy másik topicba a villámösszefoglallást.
Én meg rohadt lusta vagyok.;)
M 63 Plamen, 128 milliméter, 8,5 kilométeres lőtávolság. A rakéta 0,81 méter hosszú, tömege 23,1 kg, a harci rész tömege 7,6 kg.

M77 Oganj, 128 milliméter, 20,5 kilométeres lőtávolság. A rakéta 2,6 méter hosszú, tömege 65 kg, a harci rész tömege 20 kg.

M18 LRSVM, modulos rendszer, képes indítani 107,122,128 milliméteres rakétákat, illetve ezek mellett tudja használni a Kosava és ALAS irányított fegyvereket.

Tamnava, modulos rendszer, 122 és 262 milliméteres rakétákat képes alkalmazni. 2x24 122 milliméteres rakéta, vagy 1x24 122 millimétere és 1x6 262 milliméteres rakéta.
Mindenesetre, most, hogy megnéztem a videót nekem is feltűnt par érdekes EDEpro újítás, amit eddig még nem láttam.
Pl. van benne egy fekete loitering munition-nek látszó bizbaz, amit tőlük korábban nem láttam, pedig kb. egy fél éve alaposan szétnéztem náluk...:rolleyes:
Majd azoknak is megsasolom.

• Tetszik
Reactions: tonyo

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
467
544
93
Törökök új Fnss Kaplan 10 tankvadásza. Klingonul karattyolnak benne, meg olyan Totalcaros szint, de sok felvétel van a jármű belsejéről. Kornet-E, vagy a török OMTAS rakétákkal lehet felszerelni. Ezen az utóbbi van.

Hehe ugyanolyan fűtés/szellőző csövek vannak benne mint a Budaörsi Yalcin-ben voltak!

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
10 170
12 591
113
  • Tetszik
Reactions: alfa74

Wilson

Well-Known Member
2017. szeptember 19.
8 799
17 794
113

Lengyelország újraindítja a periszkópok gyártását a régi harcjárművek számára​

840_472_matched__qlbq8l_PZOpanowithlogo

Az optikai rendszereket a BRDM-2 felderítő platformokhoz, a BMP-1 IFV-z, valamint a T-72M / M1 és PT-91 Twardy MBT-z gyártanák. A fent felsorolt termékek gyártását néhány évvel ezelőtt felfüggesztették a PZO-l. A TNPO-170A / M, TNP-350W / M, TNPT-1, TNP-B, TNP-A, TNPO-160, BMP-190 és PP-61A / B rendszerek a BRDM-2 / BMP-1 platformokhoz most újra gyártják, a TNPO-168W / M, TNPA-65A / M, TNP-160 M és TNP-165A / M rendszerekkel együtt, amelyeket a T-72 / PT-91 MBT-z terveztek.
A fent felsorolt összes termék gyártása a létesítmény tulajdonában lévő műszaki dokumentáció alapján történik, amelyet korábban használtak a fent említett műszerek gyártásához. Hamarosan újraindul a gyártás más rendszerekkel kapcsolatban is. A katonai optikákkal kapcsolatos PZO termékportfólióját is bővítenék, hogy megfeleljen mind a lengyel hadsereg, mind az export ügyfelek követelményeinek.
A fent említett periszkópok gyártásának újrakezdése négy típusú harci jármű számára lehetővé tenné a hazai ipar potenciáljának helyreállítását a karbantartás és szervizelés körében. A gyártás újraindítása kielégíti azokat az igényeket is, amelyeket a lengyel hadseregnek támaszt ezen szegmenssel kapcsolatban. Jelenleg a lengyel hadsereg kevesebb mint 250 db BRDM-2 platformot (több változatban), több mint 1000 db BMP-1 járművet és több mint 300 db T-72M / M1 MBT-t üzemeltet, valamint 232 db PT-91 Twardy MBT tart rendszerben .
Ezek a fentebb említett harcjárművek többnyire elavultak és elhasználódtak. A leváltásukat célzó programok már elindultak, a következő kódnevekkel: Kleszcz, Borsuk és Wilk. Még akkor is, ha ezeket programokat az ütemezésnek megfelelően fogják végrehajtani, a folyamat még ebben az optimális esetben is 10–15 évet vehet igénybe, Ezért előnyösebbnek tűnik fenntartani ezen járművek teljes rendelkezésre állását, ami szintén folyamatos pótalkatrész-készletet igényel.