T-72

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 279
113
épp most akartam linkelni őket :)
még pár kép az excalibur t-72-ről, igazából oldalra még pakolhatnának rá kieg páncélt vagy rácsot, de elég pofás, szívesen látnám magyar 72-esen :)
IMG_20170531_134230-696x522.jpg
IMG_20170531_123259-696x522.jpg
IMG_20170531_134237-696x522.jpg
IMG_20170531_123253-696x522.jpg


A torony kieg páncézását szebben - és főleg hézagmentesen - oldották meg, mint az oroszok a B3-nál, de ettőleltekintve alatta ugyanúgy csak egy T-72M/M1 vagy, és nem legalább egy T72B.

És igen, a lengyel PT-16-nél legalább átálltak 120mm-re és részben a torony végébe tették az automata töltőt ill. a lőszereket.


Ezzel együtt tartom, hogy a T72B előtti szériáknak - vagyis kb. az összes export ill. külföldön gyártott gépnek - legfeljebb az alváza az, amit érdemes lehet megtartani.

Persze le lehet cserélni akár a frontpáncélt is, de annyi erővel már új tankot is lehet építeni.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
Nem tudom hogy ez youtube videó volt e már? Mindenesetre elég "tanulságos" 2014 es felvételről van szó:
Elárulom a videón 31 db M84 es és 31 db bvmp-80 as látható. Igaz retros feelingben. (szerintem a honvédségünk összetenné a két kezét ha ennyi mennyisége lenne)
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 203
2 673
113
A T-72B3 verziohoz volna kerdesem, legalabbis ami a reaktiv vedelmi teglakat illeti. (ez reszben meg anno a T-80 tegla elrendezesenel is felmerult bennem).
Miert preferaljak az elrendezesben a "V" alakot a pl. 45-fokos szogben lejto elrendezes elleneben?
Gondolom a mukodesuk le volt szimulalva, tesztelve es gondolom harci tapasztalatok is vannak az elrendezes kapcsan. Nekem laikuskent elonytelennek tunik a "robbanast" es pl. a feldarabolodot nyillovedek reszeket a tekno fele repiteni + az alacsony valoszinuseg ellenere, de a toronynak a legalso resze olyan sebezhetonek tunik igy a pl. challengerhez hasonlo lejtos megoldashoz kepest.
Nem tudja veletlenul valaki mi az a plusz amit ez az elrendezes ad, amiert ezt bevallaljak? Vagy eseteg mi az a harci tapasztalat vagy elemzes ami ezt hozta ki "gyoztesnek"?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 848
113
A széttört penetrátor átütése minimális a kumulatív sugár pedig a v eltendezés miatt a reaktív páncél után így több levegővel találkozik ami megint csak előny.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and fip7

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 279
113
A széttört penetrátor átütése minimális a kumulatív sugár pedig a v eltendezés miatt a reaktív páncél után így több levegővel találkozik ami megint csak előny.

Szerintem az olvtárs arra gondolt, hogy az alsó sor mért nem a felső sor "folytatása", hanem annak a tükrözése. A vízszintesen érkező lövedék szempontjából a szög megegyezne.
 
  • Tetszik
Reactions: yangwenli

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 279
113
Vezető búvórése?

Ezzel kapcsolatban mindig érdekelt, hogy ha mondjuk a torony el van picit fordítva, hogy tud kiszállni a vezető. A 72-esen is van alul valami vészhelyzeti menekülőnyílás?

A toronyban ülőknek a töltőautomata miatt szinte biztos nincs, de a sofőr számára sincs sok hely
 
T

torsen

Guest
Ezzel kapcsolatban mindig érdekelt, hogy ha mondjuk a torony el van picit fordítva, hogy tud kiszállni a vezető. A 72-esen is van alul valami vészhelyzeti menekülőnyílás?

A toronyban ülőknek a töltőautomata miatt szinte biztos nincs, de a sofőr számára sincs sok hely

Szerintem az alap 72-esben minden toronyhelyzetben nyílik a búvórés és kifér a vezető, de pl.a Bulatnál már nem vagyok benne biztos, éppen a kiegészítő páncél miatt. A kérdéseid engem is érdekelnének....
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 279
113
Szerintem az alap 72-esben minden toronyhelyzetben nyílik a búvórés és kifér a vezető, de pl.a Bulatnál már nem vagyok benne biztos, éppen a kiegészítő páncél miatt. A kérdéseid engem is érdekelnének....

Jaja, az alapon igen, de amikor már fel vannak cicomázva...
 
T

torsen

Guest
Ezzel kapcsolatban mindig érdekelt, hogy ha mondjuk a torony el van picit fordítva, hogy tud kiszállni a vezető. A 72-esen is van alul valami vészhelyzeti menekülőnyílás?

A toronyban ülőknek a töltőautomata miatt szinte biztos nincs, de a sofőr számára sincs sok hely

10.30-tól
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 279
113
Akkor nem nyílna vezető búvónyílása.


Nekem is egyedül ez jutott eszembe megoldásként.

Más.

Pár hete szerintem ide is be lett téve pár kép egy szerb M20 nevű koncepcióról. Arról tudja valaki, hogy meglevő M84-eseket építenének át, vagy új gyártásúnak tervezik?