Ausztrália fegyveres ereje és haderőfejlesztése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Exercise Southern Jackaroo - Members of the Australian Army, U.S. Marines and members of the Japan Ground Self-Defense Force performed synchronized combat arms training, a platoon-level live fire and urban warfare training at Shoalwater Bay, Queensland, Australia. Exercise Southern Jackaroo allowed the Australian Army to train realistically side by side with one another and help to discover friction points, how to fix them, and apply those solutions to size and effect on the battle field during Marine Rotational Force – Darwin (MRF-D).
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113

LOL. A múltkor belefutottam egy pdf-be erről a programról, csak aztán elfelejtettem betenni, de nagyon röhögtem, amikor megláttam a Boxer ezen változatának 38 tonnáját, mert eszembe jutott, hogy egyszer dudi hasonló tömeget mondott rá, de akkor csak elírta és a Pumára gondolt. Hát, úgy látszik, az azóta eltelt pár év alatt csak sikerült felhíznia a Puma szintjére szegénynek. :D
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and endre

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
610
523
93
LOL. A múltkor belefutottam egy pdf-be erről a programról, csak aztán elfelejtettem betenni, de nagyon röhögtem, amikor megláttam a Boxer ezen változatának 38 tonnáját, mert eszembe jutott, hogy egyszer dudi hasonló tömeget mondott rá, de akkor csak elírta és a Pumára gondolt. Hát, úgy látszik, az azóta eltelt pár év alatt csak sikerült felhíznia a Puma szintjére szegénynek. :D


Az eredeti súlyra tervezett futómű/gumi -gondolom- "élvezi", és a menettulajdonságok is rohamosan "javulnak"! És így "sz@rrá páncélozva" eléri már a T-55 szintjét (nyilván az aktív rendszerek nélküli kérdezem -költőileg-, "kis" iróniával a Leo szíriai "bemutatkozása" után!?!
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
LOL. A múltkor belefutottam egy pdf-be erről a programról, csak aztán elfelejtettem betenni, de nagyon röhögtem, amikor megláttam a Boxer ezen változatának 38 tonnáját, mert eszembe jutott, hogy egyszer dudi hasonló tömeget mondott rá, de akkor csak elírta és a Pumára gondolt. Hát, úgy látszik, az azóta eltelt pár év alatt csak sikerült felhíznia a Puma szintjére szegénynek. :D

Mert közel PUMA szintű védelmi képességet és fegyverzetet akarnak tőle. Akkor pedig nehéz könnyebbnek lenni, hiszen nem a hajtáslánc különbsége adja a tömegkülönbséget (lásd még BMP-1 vs. BTR-80).

BTW én továbbra sem értem, hogy mi a frászkarikát akarnak a kenguruk ezzel a felderítő / ellen-felderítő koncepcióval....
Lövészpáncélosnak nem jó, mert csak 4 nyuszi fér bele (az előd ASLAV-ba is 6 fért). Ha felderítő jármű kell, akkor brutálisan nagy (Bradley M3 történet). Ha meg tűzerő kell, akkor... miért is kell ekkora jármű egy 30/35mm-es gépágyúhoz és 2db ATGM indítóhoz?
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
Az eredeti súlyra tervezett futómű/gumi -gondolom- "élvezi", és a menettulajdonságok is rohamosan "javulnak"! És így "sz@rrá páncélozva" eléri már a T-55 szintjét (nyilván az aktív rendszerek nélküli kérdezem -költőileg-, "kis" iróniával a Leo szíriai "bemutatkozása" után!?!

A Boxer eleve 33 tonnás max. tömeggel bírt, ezt felsrófolták 36,5 tonnára később. A 38 tonna mondjuk már ezen is túlmutat....
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Az eredeti súlyra tervezett futómű/gumi -gondolom- "élvezi", és a menettulajdonságok is rohamosan "javulnak"!

Hát ja... Kicsit szerintem is túltolták már.

És így "sz@rrá páncélozva" eléri már a T-55 szintjét (nyilván az aktív rendszerek nélküli kérdezem -költőileg-, "kis" iróniával a Leo szíriai "bemutatkozása" után!?!

Azért azt ne felejtsük el, hogy (tudomásom szerint) ezek a kerekes, "V"-alakú és/vagy dupla, de elég keskeny alvázas, kerekes járművek sokkal aknaállóbbak (nem csak IED, hanem "gyári" harckocsiakna ellen is), mint a lánctalpas, széles és "lapos" hasú járművek. Tehát a T-55-öshöz képest már kapásból van konstrukciós előnyük.
A török Leókból nem nagyon érdemes kiindulni a típus megítélése kapcsán, mert azok korszerűsítetlen A4 verziók (ráadásul a személyzet kulturális és képzettségi szintje is lehet, hogy hagy némi kívánnivalót maga után...) voltak, avagy 80'-as évekbeli, vagyis 30 éves technológia.

Mert közel PUMA szintű védelmi képességet és fegyverzetet akarnak tőle. Akkor pedig nehéz könnyebbnek lenni, hiszen nem a hajtáslánc különbsége adja a tömegkülönbséget (lásd még BMP-1 vs. BTR-80).

Azért én kíváncsi leszek, hogy a 30 tonnás Patriához képest hogyan fog szerepelni védettségben. Már, ha nyilvános lesz... De egy ekkora méretű, 8 kerekes járműnek szerintem már kicsit sok a 38 tonna (bár nem tudom, pontosan mekkora a talajnyomása, de szerintem eléggé odabaszhat ez a tömeg a terepjáróképességének).
 
R

rejsz felügyelő

Guest
LOL. A múltkor belefutottam egy pdf-be erről a programról, csak aztán elfelejtettem betenni, de nagyon röhögtem, amikor megláttam a Boxer ezen változatának 38 tonnáját, mert eszembe jutott, hogy egyszer dudi hasonló tömeget mondott rá, de akkor csak elírta és a Pumára gondolt. Hát, úgy látszik, az azóta eltelt pár év alatt csak sikerült felhíznia a Puma szintjére szegénynek. :D
Ja, brutál. A nagy méret mellé még az is kiderült, hogy a nagyobb tűzerőt a szállítható személyek száma sínyli meg.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az ausztrál stratéga szerint hazájának meg kell fontolnia atombombák hadrendbe állítását, mivel az Egyesült Államok relatív hanyatlásba került és már nem lehet rá számítani az egyre veszélyesebb térségben. A kínai védelmi miniszter kijelentette a dél-csendes-óceáni térség katonai vezetőinek, hogy az Új Selyemút projekt „keretet” fog adni a kibővített katonai együttműködés számára a térség és Peking között.
A második világháború utáni békerend szétesése nyomán előtörő geopolitikai feszültségek és rivalizálások arra vezették a döntéshozókat Tokióban, Szöulban és Berlinben, hogy az elmúlt pár évben komolyan fontolóra vegyék nukleáris fegyverek hadrendbe állítását. Ázsiában aztán sokan felkapták a fejüket az elmúlt napokban arra hírre, hogy Hugh White, Ausztrália egyik vezető katonai stratégája újjáélesztette a vitát a kontinensnyi ország nukleáris stratégiájáról. Új könyvében (’How to Defend Australia’) White úgy érvel, hogy hazájának meg kell fontolnia atombombák hadrendbe állítását, mivel az Egyesült Államok relatív hanyatlásba került és már nem lehet rá számítani az egyre veszélyesebb és vetélkedések által nyomasztott térségben. White szerint adott esetben pusztán egy kínai nukleáris fenyegetés elég lenne ahhoz, hogy Ausztrália kapituláljon egy hagyományos háborúban.
Rettegés Kínától – atombombát állítanának hadrendbe
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
T

Törölt tag 1586

Guest
Ausztrália - Project Land 400 Phase 3
D. Koreai Hanwha’s AS21 Redback és
a Német Rheinmetall’s Lynx KF41
jutott tovább
A BAE Systems CV90 és a
General Dynamics Land Systems Ajax
kiesett
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 097
113
Az HMAS Adelaide Eden Harbour mellett. Látótávolság 500 m alatt.

85rt51vwry841.jpg
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 315
13 364
113
Nah az aussiek kezdenek felébredni. Fegyverkezés, nyílt kína ellenes retorika és lefizetett politikusok letartóztatása. Jobb később mint soha.
Már csak a zombijaikat kellene kidobni (és mondjuk a DAK fehéreket befogadni.)

A hírekben szinte sehol nem volt benne, hogy nemrég konkrétan közel került a háború a Csendesen.
Ugyanis a covidiotizmus miatt egyetlen CBG sem volt aktív a Csendesen(!!!!), Kína pedig pont akkorra ütemezett be egy hadgyakorlatot Tajvan déli szigetláncának elfoglalására (és ugye a hadgyakorlatokat azért rühelli mindeni, mert akkor a haderő teljes létszámban fegyverzettel jelen van).
És akkor felröppent a hír, hogy az USN öt atom vadásztengóját viharos sebességgel kizavarta Tajvan irányába egy olyan drill keretében, amire a HH óta nemigen volt példa Na most aki egy kicsit is ért ehhez, annak kb. ott szaladt ki a vér az arcából.
Na, a fenti videó ennek az eseményláncolatnak a folyamánya.

(Zombikat meg kidobálják világszinten majd mindenhol, egyszerre. A BLM lázadás ennek a folyamatnak az első lépése, gondold el, egyre nyíltabb a fehérek elleni uszítás, aminek viszont az a folyamánya, hogy olyan fehérek is erről beszélnek, akik eddig konkrétan szartak erre...)
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 097
113
A hírekben szinte sehol nem volt benne, hogy nemrég konkrétan közel került a háború a Csendesen.
Ugyanis a covidiotizmus miatt egyetlen CBG sem volt aktív a Csendesen(!!!!), Kína pedig pont akkorra ütemezett be egy hadgyakorlatot Tajvan déli szigetláncának elfoglalására (és ugye a hadgyakorlatokat azért rühelli mindeni, mert akkor a haderő teljes létszámban fegyverzettel jelen van).
És akkor felröppent a hír, hogy az USN öt atom vadásztengóját viharos sebességgel kizavarta Tajvan irányába egy olyan drill keretében, amire a HH óta nemigen volt példa Na most aki egy kicsit is ért ehhez, annak kb. ott szaladt ki a vér az arcából.
Na, a fenti videó ennek az eseményláncolatnak a folyamánya.

(Zombikat meg kidobálják világszinten majd mindenhol, egyszerre. A BLM lázadás ennek a folyamatnak az első lépése, gondold el, egyre nyíltabb a fehérek elleni uszítás, aminek viszont az a folyamánya, hogy olyan fehérek is erről beszélnek, akik eddig konkrétan szartak erre...)
2 napja láttam friss képet, 3 CSG van Japántól délre, viszonylag közel Kínához (plusz az America Yokohamában). Kicsit csodálkoztam is, így már érthető.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

Bleroka

Well-Known Member
2019. március 16.
365
1 066
93
Azért volt hajmeresztö felelötlenség/hiba a Theodore Roosevelt kapitányától,amikor pár fertözött matróz miatt,engedte hogy a sajtó és a kinaiak:( tudomást szerezzenek a járványról.
Az amerikai hordozók évekre megtervezett menetrend szerint mozognak az óceánokon.Több hónapos küldetésen vannak,utána pihi,kiképzés,kisebb karbantartás+megint szolgálat+akár 2 évig is eltartó teljes körü felújitás karbantartás+szolgálat, 40-50 évig.Nincsenek tartalékok,és még hónapokig nem lesz hordozó a Csendes óceánon.

A kapitány azt mondta hogy
"Nem állunk háborúban, a matrózoknak nem kellene meghalniuk. Ha nem cselekszünk azonnal, elveszítjük legértékesebb kincsünket: tengerészeinket"

Szólni kellett volna a kapitánynak,hogy a Theodore Roosevelt a Csendesen éppen hogy harcfeladatot hajt végre,atomfegyverekkel kb 100 vadászbombázóval,és 5000 fös legénységgel.
Én kötött formájú harcfeladat keretében,éles löszerrel+fegyverrel öriztem a Vasvári laktanya teherbejáratát:),a seggfej kapitánynak pedig a status quo-t,kellett volna öriznie,de csúfosan leszerepelt.
Az exkapitányt én párszor áthúztam volna a hajógerinc alaltt,a miheztartás végett:hadonaszos:







QUOTE="angelsoul, post: 706588, member: 1623"]A hírekben szinte sehol nem volt benne, hogy nemrég konkrétan közel került a háború a Csendesen.
Ugyanis a covidiotizmus miatt egyetlen CBG sem volt aktív a Csendesen(!!!!), Kína pedig pont akkorra ütemezett be egy hadgyakorlatot Tajvan déli szigetláncának elfoglalására (és ugye a hadgyakorlatokat azért rühelli mindeni, mert akkor a haderő teljes létszámban fegyverzettel jelen van).
És akkor felröppent a hír, hogy az USN öt atom vadásztengóját viharos sebességgel kizavarta Tajvan irányába egy olyan drill keretében, amire a HH óta nemigen volt példa Na most aki egy kicsit is ért ehhez, annak kb. ott szaladt ki a vér az arcából.
Na, a fenti videó ennek az eseményláncolatnak a folyamánya.

(Zombikat meg kidobálják világszinten majd mindenhol, egyszerre. A BLM lázadás ennek a folyamatnak az első lépése, gondold el, egyre nyíltabb a fehérek elleni uszítás, aminek viszont az a folyamánya, hogy olyan fehérek is erről beszélnek, akik eddig konkrétan szartak erre...)[/QUOTE]
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 429
18 851
113
Csak hogy képben legyen mindenki az erőviszonyokkal .(Én vagyok itt a helikopter :D:D)


Ebk5DSrVAAAMwQK