OMFV - Optionally Manned Fighting Vehicle (USA) / XM30 MICV

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 488
14 276
113
Ezt hogy viszi magával a gyalogság?Ezek nagyon nagy rakétál.

Szeritnem vagy valami távirányítású pod-ra telepítenék, amit egy lövés után akár el is lehet felejteni, vagya HH vége felé prototípus szinten létező teleszkópos indítókra (a németek csináltak iyleneket pl. a HOT rakétáknak egy MAN teherautón.

A gyalogságnak meg vagy dupla lövető cuccai lesznek,vagy beépítenek valami elektronikus zavarást.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 610
113
Ugye nem erre gondolsz? :) :p
verkhnyaya-pyshma-russia-march-soviet-flame-thrower-tank-ot-model-museum-military-equipment-115904883.jpg
S-60-57mm-hatzerim-1.jpg
Erre gondol szerintem, ez a löveg van modernizálva BM57 néven, viszont ahogy olvastam a lőszert nem piszkálták benne, ugyan úgy ubr281-ubr281/u.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
296
1 041
93
Köszönöm, ezt magyaráztam a Lynx beszerzéssel kapcsolatban, és jól le lettem ugatva, hogy akik döntöttek értenek hozzá.



Amúgy a jenkiknél egydarabik mentek a KE energiás páncéltörő rakéta fegyverek


Pl. Raytheon HATM, LOSAT.

Szvsz páncéltörő ágyúk helyett inkább ezek lesznk. Egy hátrányuk van, hogy baromira nagy lánggal indultak, viszont ahogy olvastam a kinetikai energiájuk 30-40MJ volt, ami a duplája annak, amit pl. az új L55-ös RM ágyú tud

Legelőször is szeretném leszögezni,hogy ez a hozzászólás véletlenül sem ellened szól,hanem nagy álltalánoságban a Lynx topicban kialakult kaliber vitához. Ott nem a 30mm vs 50mm volt a vita tárgya,hanem a 35mm-es ágyú. Nem akarom előről kezdeni a dolgot én sem,át lett rágva pro és kontra. Nem vagyok a 35mm-es kaliber ellen,sőt! De a jelentős előnyök mellett(pl. nagyobb átütőképesség,rombolóerő,hatékony lőtáv...csak így nagyon sarkítva és álltalánosságban...) a 30mm-nek is megvannak a maga előnyei(tűzgyorsaság,lőszerkapacitás...). Bár jelentős a különbség,de egyszerűen nem akkora,hogy a kardomba dőljek,mert a kisebb kaliber mellett döntöttünk. Reálisan nézve amit a 30 mm ellen megfelelően páncélozni tudsz,az menni fog 35mm ellen is,ésszerű súlyhatáron belül maradva. A valódi szakadék az az 50/57mm lesz(ha valóban),és ennek az oka ahogy @dudi is írta az aktív védelmi remdszerek háttérbe szoríthatják az atgm-eket. De azért ez még nem 1-2 év. Ha valóban ilyen irányt vesznek a fejlesztések,mire valóban sorozatgyártásban,jelentős darabszámban megjennek ilyen eszközök,az már a 30as évek lesznek. Én is örültem volna a 35mm-es ágyúnak a Lynx-en,de a valódi hatalmas ugrást ezek az igazán nagy kaliberű gépágyúk jelenthetik majd,akkor viszont az az 5mm különbség már olyan sokat nem oszt nem szoroz... 50es ágýúval meg ha akartuk volna se rendelhettük a Lynxet jelenleg,a lényeg,hogy egy olyan platformunk legyen amiben van fejlesztési potenciál,és ha a jövöben úgy adódik,átfegyverezhető,modernizálható legyen(meg persze itthon ehhez meg legyen az akarat,meg az üzemeltetési kultúra...).
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113
Legelőször is szeretném leszögezni,hogy ez a hozzászólás véletlenül sem ellened szól,hanem nagy álltalánoságban a Lynx topicban kialakult kaliber vitához. Ott nem a 30mm vs 50mm volt a vita tárgya,hanem a 35mm-es ágyú. Nem akarom előről kezdeni a dolgot én sem,át lett rágva pro és kontra. Nem vagyok a 35mm-es kaliber ellen,sőt! De a jelentős előnyök mellett(pl. nagyobb átütőképesség,rombolóerő,hatékony lőtáv...csak így nagyon sarkítva és álltalánosságban...) a 30mm-nek is megvannak a maga előnyei(tűzgyorsaság,lőszerkapacitás...). Bár jelentős a különbség,de egyszerűen nem akkora,hogy a kardomba dőljek,mert a kisebb kaliber mellett döntöttünk. Reálisan nézve amit a 30 mm ellen megfelelően páncélozni tudsz,az menni fog 35mm ellen is,ésszerű súlyhatáron belül maradva. A valódi szakadék az az 50/57mm lesz(ha valóban),és ennek az oka ahogy @dudi is írta az aktív védelmi remdszerek háttérbe szoríthatják az atgm-eket. De azért ez még nem 1-2 év. Ha valóban ilyen irányt vesznek a fejlesztések,mire valóban sorozatgyártásban,jelentős darabszámban megjennek ilyen eszközök,az már a 30as évek lesznek. Én is örültem volna a 35mm-es ágyúnak a Lynx-en,de a valódi hatalmas ugrást ezek az igazán nagy kaliberű gépágyúk jelenthetik majd,akkor viszont az az 5mm különbség már olyan sokat nem oszt nem szoroz... 50es ágýúval meg ha akartuk volna se rendelhettük a Lynxet jelenleg,a lényeg,hogy egy olyan platformunk legyen amiben van fejlesztési potenciál,és ha a jövöben úgy adódik,átfegyverezhető,modernizálható legyen(meg persze itthon ehhez meg legyen az akarat,meg az üzemeltetési kultúra...).

Azért szerettünk volna sokan 35mm-es ágyút, mert a Wotan 35 egy cső és pár alkatrész cseréjével átalakítható 50mm Supershot-ra. Így ha esetleg szélesebb körben elterjedne (lásd usa tender) és szükség is úgy hozná a jövőben, nem kellene egy komplett új fegyvert vásárolni és ne adj isten a tornyot is átalakítani emiatt.

Tulajdonképpen egy ágyúról beszélünk 35 és 50mm alatt. Ahogy a Bushmaster II / III-ok is átalakíthatók ilyen módon 40, illetve 50mm-es Supershotra. Érdekes, hogy a Rheinmetall MK30–2 tervezésénél nem számoltak ezzel a lehetőséggel... Vagy csak nem tudunk róla. Amúgy a Rheinmetall állt elő az 50mm Supershot ötletével még a hidegháború végén.

DxwLnplWwAUH0mr.jpg
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 776
30 546
113
Legelőször is szeretném leszögezni,hogy ez a hozzászólás véletlenül sem ellened szól,hanem nagy álltalánoságban a Lynx topicban kialakult kaliber vitához. Ott nem a 30mm vs 50mm volt a vita tárgya,hanem a 35mm-es ágyú. Nem akarom előről kezdeni a dolgot én sem,át lett rágva pro és kontra. Nem vagyok a 35mm-es kaliber ellen,sőt! De a jelentős előnyök mellett(pl. nagyobb átütőképesség,rombolóerő,hatékony lőtáv...csak így nagyon sarkítva és álltalánosságban...) a 30mm-nek is megvannak a maga előnyei(tűzgyorsaság,lőszerkapacitás...). Bár jelentős a különbség,de egyszerűen nem akkora,hogy a kardomba dőljek,mert a kisebb kaliber mellett döntöttünk. Reálisan nézve amit a 30 mm ellen megfelelően páncélozni tudsz,az menni fog 35mm ellen is,ésszerű súlyhatáron belül maradva. A valódi szakadék az az 50/57mm lesz(ha valóban),és ennek az oka ahogy @dudi is írta az aktív védelmi remdszerek háttérbe szoríthatják az atgm-eket. De azért ez még nem 1-2 év. Ha valóban ilyen irányt vesznek a fejlesztések,mire valóban sorozatgyártásban,jelentős darabszámban megjennek ilyen eszközök,az már a 30as évek lesznek. Én is örültem volna a 35mm-es ágyúnak a Lynx-en,de a valódi hatalmas ugrást ezek az igazán nagy kaliberű gépágyúk jelenthetik majd,akkor viszont az az 5mm különbség már olyan sokat nem oszt nem szoroz... 50es ágýúval meg ha akartuk volna se rendelhettük a Lynxet jelenleg,a lényeg,hogy egy olyan platformunk legyen amiben van fejlesztési potenciál,és ha a jövöben úgy adódik,átfegyverezhető,modernizálható legyen(meg persze itthon ehhez meg legyen az akarat,meg az üzemeltetési kultúra...).
Azért szerettünk volna sokan 35mm-es ágyút, mert a Wotan 35 egy cső és pár alkatrész cseréjével átalakítható 50mm Supershot-ra. Így ha esetleg szélesebb körben elterjedne (lásd usa tender) és szükség is úgy hozná a jövőben, nem kellene egy komplett új fegyvert vásárolni és ne adj isten a tornyot is átalakítani emiatt.

Tulajdonképpen egy ágyúról beszélünk 35 és 50mm alatt. Ahogy a Bushmaster II / III-ok is átalakíthatók ilyen módon 40, illetve 50mm-es Supershotra. Érdekes, hogy a Rheinmetall MK30–2 tervezésénél nem számoltak ezzel a lehetőséggel... Vagy csak nem tudunk róla. Amúgy a Rheinmetall állt elő az 50mm Supershot ötletével még a hidegháború végén.

DxwLnplWwAUH0mr.jpg
35milis lövedéktömege jóval nagyobb,mint a 30milisé.Vagyis a robbanó/romboló ereje is jóval nagyobb.Ez azt jelenti,hogy a HIFV alatt egyszerűen képtelenség olyan járgányt csinálni,ami állja a 35milis tüzét.Azonkivűl mint támogató fegyver is jóval hatásosabb.(a BMP-3ra azért került a 1000milis löveg,mert a 30milis gá-t a szovjetek kevésnek találták Afganisztánban).
Ugyanakkor van már az angol-francia vonalon rendszerbe kerülő 40TCA gá,ami egy igen figyelemre méltó fejlesztés.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
296
1 041
93
35milis lövedéktömege jóval nagyobb,mint a 30milisé.Vagyis a robbanó/romboló ereje is jóval nagyobb.Ez azt jelenti,hogy a HIFV alatt egyszerűen képtelenség olyan járgányt csinálni,ami állja a 35milis tüzét.Azonkivűl mint támogató fegyver is jóval hatásosabb.(a BMP-3ra azért került a 1000milis löveg,mert a 30milis gá-t a szovjetek kevésnek találták Afganisztánban).
Ugyanakkor van már az angol-francia vonalon rendszerbe kerülő 40TCA gá,ami egy igen figyelemre méltó fejlesztés.
Ha figyelmesen elolvasod amit írtam,ott is pont ez szerepel. Jelentős a különbség a 30 és 35 mm-es ágyúk között,de! Mbt-k és az új generációs IFV-k alatt a 30 mm gá is gyakorlatilag lebont mindent. Mi az amivel a most hadrendbe álló Lynx ha csak elméleti síkon is szembe kerülhet a következő egy/másfél évtizedben,és ami ellen gá használat merülhet fel? Nagyrészt a Btr család változatai(mind orosz részről,mind a környező országok esetében). Ezeket a 30 mm-es ágyú is cafatokra tépi... Ami még errefelé előfordulhat az mondjuk a Pandur,Piranha,Lazar... szintén ez az eset... Ha ne adj isten egy Puma/Lynx kaliberű védelemmel elátott IFV jönne szembe(ami esetleg orosz részről majd a Kurga,vagy meginkább a T15 Armata lehet,ami reálisan ha lesz pénz a ruszkiknál,remelem,hogy igen,mert tetszenek a típusok,akkor is értékelhető darabszámban a 30as évekre várhatók) ott nem lesz az az elborult agyú szemelyzet aki azzal bohóckodna,hogy 30 de akár 35 mm-es ágyúval puttyogtassa meg az ellent,hanem küldi rá az atgm-et szemrebbenés nélkül... Azért is írtam,hogy itt a valódi szakadék az 50/57 mm-es ágyúk esetében lesz majd,de az még nem holnap lesz... A 35mm-es ágyúnak rengetek olyan elönye van,ami miatt jó lett volna,ha azzal jön a hiúz,de akkora kolosszális különbség itt azért még nincs,ami miatt tragédia lenne a 30mm gá a Lynx-hez(arról nem beszelve hogy itt azért mind a két kalibernel van azért pro és kontra is...).
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 488
14 276
113
Legelőször is szeretném leszögezni,hogy ez a hozzászólás véletlenül sem ellened szól,hanem nagy álltalánoságban a Lynx topicban kialakult kaliber vitához. Ott nem a 30mm vs 50mm volt a vita tárgya,hanem a 35mm-es ágyú. Nem akarom előről kezdeni a dolgot én sem,át lett rágva pro és kontra. Nem vagyok a 35mm-es kaliber ellen,sőt! De a jelentős előnyök mellett(pl. nagyobb átütőképesség,rombolóerő,hatékony lőtáv...csak így nagyon sarkítva és álltalánosságban...) a 30mm-nek is megvannak a maga előnyei(tűzgyorsaság,lőszerkapacitás...). Bár jelentős a különbség,de egyszerűen nem akkora,hogy a kardomba dőljek,mert a kisebb kaliber mellett döntöttünk. Reálisan nézve amit a 30 mm ellen megfelelően páncélozni tudsz,az menni fog 35mm ellen is,ésszerű súlyhatáron belül maradva. A valódi szakadék az az 50/57mm lesz(ha valóban),és ennek az oka ahogy @dudi is írta az aktív védelmi remdszerek háttérbe szoríthatják az atgm-eket. De azért ez még nem 1-2 év. Ha valóban ilyen irányt vesznek a fejlesztések,mire valóban sorozatgyártásban,jelentős darabszámban megjennek ilyen eszközök,az már a 30as évek lesznek. Én is örültem volna a 35mm-es ágyúnak a Lynx-en,de a valódi hatalmas ugrást ezek az igazán nagy kaliberű gépágyúk jelenthetik majd,akkor viszont az az 5mm különbség már olyan sokat nem oszt nem szoroz... 50es ágýúval meg ha akartuk volna se rendelhettük a Lynxet jelenleg,a lényeg,hogy egy olyan platformunk legyen amiben van fejlesztési potenciál,és ha a jövöben úgy adódik,átfegyverezhető,modernizálható legyen(meg persze itthon ehhez meg legyen az akarat,meg az üzemeltetési kultúra...).


A 35mm-es lőszer kinetikai energiája nem csak pár százalékkal nagyobb a 30 milisnél hanem valami másfélszerese + abból sima csőcserével 50-eset lehet csinálni.

Az MH/Néphadsereg elmúlt 40-50 éves történelmében nem volt divat már beszerzett technikát fejleszteni.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 488
14 276
113
Ha figyelmesen elolvasod amit írtam,ott is pont ez szerepel. Jelentős a különbség a 30 és 35 mm-es ágyúk között,de! Mbt-k és az új generációs IFV-k alatt a 30 mm gá is gyakorlatilag lebont mindent. Mi az amivel a most hadrendbe álló Lynx ha csak elméleti síkon is szembe kerülhet a következő egy/másfél évtizedben,és ami ellen gá használat merülhet fel? Nagyrészt a Btr család változatai(mind orosz részről,mind a környező országok esetében). Ezeket a 30 mm-es ágyú is cafatokra tépi... Ami még errefelé előfordulhat az mondjuk a Pandur,Piranha,Lazar... szintén ez az eset... Ha ne adj isten egy Puma/Lynx kaliberű védelemmel elátott IFV jönne szembe(ami esetleg orosz részről majd a Kurga,vagy meginkább a T15 Armata lehet,ami reálisan ha lesz pénz a ruszkiknál,remelem,hogy igen,mert tetszenek a típusok,akkor is értékelhető darabszámban a 30as évekre várhatók) ott nem lesz az az elborult agyú szemelyzet aki azzal bohóckodna,hogy 30 de akár 35 mm-es ágyúval puttyogtassa meg az ellent,hanem küldi rá az atgm-et szemrebbenés nélkül... Azért is írtam,hogy itt a valódi szakadék az 50/57 mm-es ágyúk esetében lesz majd,de az még nem holnap lesz... A 35mm-es ágyúnak rengetek olyan elönye van,ami miatt jó lett volna,ha azzal jön a hiúz,de akkora kolosszális különbség itt azért még nincs,ami miatt tragédia lenne a 30mm gá a Lynx-hez(arról nem beszelve hogy itt azért mind a két kalibernel van azért pro és kontra is...).


De mi ugye nem az elmúlt 30 évre hanem a következő 30 évre vesszük a Hiúzt, tehát nem az kéne számítson, hogy a régmúlt cuccait le tudja.--e küzdeni.

Az ATGM-et elvileg egy aktív védelem megfoghatja.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Luthero

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
296
1 041
93
A 35mm-es lőszer kinetikai energiája nem csak pár százalékkal nagyobb a 30 milisnél hanem valami másfélszerese + abból sima csőcserével 50-eset lehet csinálni.

Az MH/Néphadsereg elmúlt 40-50 éves történelmében nem volt divat már beszerzett technikát fejleszteni.
Nem pár százalekról beszéltem én sem hanem arról,hogy az igazi drasztikus különbséget az 50/57 mm agyúk jelentik,mert a 35ös ellen lehet ésszerű határon belül páncélozni(lásd Puma,Lynx,T15...) de ezek már 40-50 tonna közé kerülnek,feljebb nem nagyon mehetsz,hogy az 50+ kalibert is fogja. Ez alatt viszont a 30mm-es ágyú is bont kb. mindent... Tehát ahogy mindig leírtam nagyon sok előnye van a 35mm-es ágyúnak,de pont nem az,hogy az ilyen szénné páncélozott IFV-k vagy az MBT-k ellen lövöldözzenek vele... Ott marad az atgm,mert a potenciálisan szóba kerülő ellenfeleknél megint csak nem holnapra lesz a legutolsó ifv/apc is telepakolva aktív védelemmel... Ha meg úgy alakul akkor 15-20 ev múlva mehet a modernizáció. És itt ha meg abból indulunk ki,hogy mi volt az NH-ban,vagy az elmúlt harminc évben,es azt az üzemeltetési kultúrát nem vetkőzzük le,akkor b**zhatjuk az egész Z2026-ot,mert beszerezhetjük mindenből a legmodernebbet,ha nem nyúlunk hozzá a szolgálati idő alatt,akkor elfelejthetjük,hogy itt bármivel is 20-40 evre tervezzünk...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Tegin

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Nem pár százalekról beszéltem én sem hanem arról,hogy az igazi drasztikus különbséget az 50/57 mm agyúk jelentik,mert a 35ös ellen lehet ésszerű határon belül páncélozni(lásd Puma,Lynx,T15...) de ezek már 40-50 tonna közé kerülnek,feljebb nem nagyon mehetsz,hogy az 50+ kalibert is fogja. Ez alatt viszont a 30mm-es ágyú is bont kb. mindent... Tehát ahogy mindig leírtam nagyon sok előnye van a 35mm-es ágyúnak,de pont nem az,hogy az ilyen szénné páncélozott IFV-k vagy az MBT-k ellen lövöldözzenek vele... Ott marad az atgm,mert a potenciálisan szóba kerülő ellenfeleknél megint csak nem holnapra lesz a legutolsó ifv/apc is telepakolva aktív védelemmel... Ha meg úgy alakul akkor 15-20 ev múlva mehet a modernizáció. És itt ha meg abból indulunk ki,hogy mi volt az NH-ban,vagy az elmúlt harminc évben,es azt az üzemeltetési kultúrát nem vetkőzzük le,akkor b**zhatjuk az egész Z2026-ot,mert beszerezhetjük mindenből a legmodernebbet,ha nem nyúlunk hozzá a szolgálati idő alatt,akkor elfelejthetjük,hogy itt bármivel is 20-40 evre tervezzünk...

Semmilyen mai IFV nem páncélozott a 35mm-es gépágyúk ellen.
 

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
296
1 041
93
Semmilyen mai IFV nem páncélozott a 35mm-es gépágyúk ellen.
Bocsánat ha rosszul fogalmaztam. A mostani keményen páncélozott ifv-k fogjak a 30mm-t,de ez már most is 40t+ súlyt jelent,ez alatt viszont ez a kaliber is bont szinte mindent. Amire céloztam(es ebben könnyen lehet,hogy tévedek,ha igen akkor örömmel veszem,ha jelzed,mert ezen a téren sokkal nagyobb tudással rendelkezel)hogy,ha csak frontálisan is,de 35 mm ellen még megoldható lehet a harcjárművek páncélozasa,hogy azzal azért meg ne a 60-70 tonnás mbt-k súlyát érjék el.. Az 50/57 ellen ezt viszont már lehetetlen megtenni. Nagyon is elismerem a 35mm nyújtotta előnyőket,mert sokkal nagyobb a különbség,mint azt az 5mm eltérésből gondolná az ember,csak ezeket a jelentős előnyöket nem a leginkabb páncélozott ellenfelekkel szembeni harcban látom.
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Bocsánat ha rosszul fogalmaztam. A mostani keményen páncélozott ifv-k fogjak a 30mm-t,de ez már most is 40t+ súlyt jelent,ez alatt viszont ez a kaliber is bont szinte mindent. Amire céloztam(es ebben könnyen lehet,hogy tévedek,ha igen akkor örömmel veszem,ha jelzed,mert ezen a téren sokkal nagyobb tudással rendelkezel)hogy,ha csak frontálisan is,de 35 mm ellen még megoldható lehet a harcjárművek páncélozasa,hogy azzal azért meg ne a 60-70 tonnás mbt-k súlyát érjék el.. Az 50/57 ellen ezt viszont már lehetetlen megtenni. Nagyon is elismerem a 35mm nyújtotta előnyőket,mert sokkal nagyobb a különbség,mint azt az 5mm eltérésből gondolná az ember,csak ezeket a jelentős előnyöket nem a leginkabb páncélozott ellenfelekkel szembeni harcban látom.

Már a 35mm-es ellen sem nagyon éri meg a mai technológiával páncélozni.
 

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
296
1 041
93
Már a 35mm-es ellen sem nagyon éri meg a mai technológiával páncélozni.
Értem,tiszta sor,és köszönöm a válaszod! Ezért írtam én is,hogy bőven meg lett volna az előnye,ha 35ös ágyúval rendeljük a hiúzt. Igazából amit itt is,és a Lynx topicban is írtam,annak csak annyi a lenyege,hogy a 30mm-es ágyú miatt azért még nem válik a Lynx használhatatlanná es elavulttá,illetve ha nagyobb kaliberű ágyúval jönne,az se jelentené azt,hogy akkor hátradőlhetünk,mert mindenféle hozzányúlás nelkül van 30+ évre egy első vonalbeli csúcstechnikánk.
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 776
30 546
113
Bocsánat ha rosszul fogalmaztam. A mostani keményen páncélozott ifv-k fogjak a 30mm-t,de ez már most is 40t+ súlyt jelent,ez alatt viszont ez a kaliber is bont szinte mindent. Amire céloztam(es ebben könnyen lehet,hogy tévedek,ha igen akkor örömmel veszem,ha jelzed,mert ezen a téren sokkal nagyobb tudással rendelkezel)hogy,ha csak frontálisan is,de 35 mm ellen még megoldható lehet a harcjárművek páncélozasa,hogy azzal azért meg ne a 60-70 tonnás mbt-k súlyát érjék el.. Az 50/57 ellen ezt viszont már lehetetlen megtenni. Nagyon is elismerem a 35mm nyújtotta előnyőket,mert sokkal nagyobb a különbség,mint azt az 5mm eltérésből gondolná az ember,csak ezeket a jelentős előnyöket nem a leginkabb páncélozott ellenfelekkel szembeni harcban látom.
Az az 5mm lövedégtömegben nagyon sokat jelent.30milis lövedéktömege 40-45deka,35milis meg közel 1kiló.Ez oriási rombolóerő különbséget jelent