OMFV - Optionally Manned Fighting Vehicle (USA) / XM30 MICV

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 690
13 355
113
Meg a fegyverzete gyakorlatilag 0.

? ? ?

... a harcok alatt használták 2-3 nehéz-géppuskával is, Vannak fotók a neten: :hadonaszos:

...pont ők árulnak sok fejlesztést, kiegészítőt Ex-SzU haditechnikákhoz. Ha szükségük lett volna "dobnak rá" :
- egy 12,7-es,
- vagy 20 mm-es távvezérelt tornyot,
milyen súlyú is? Ha személyzet nélküli, van egyáltalán egy tonna?
Egy Minigun, mindennel 200 kg alatt van.
Emlékeim szerint lehetett ezen is (60-as ???) aknavetőt használni.

Ezek gyakorlatilag sokkal "több" mint 0 .


Nem ismerem(Ismerjük ???) a harceljárásaikat, valószínűleg nem volt ennél többre szükség.
Az alkalmazott nehéz-géppuskánál sokkal komolyabb fegyverzeteket kiviteleztek, ha kellet, nagyon rövid idő alatt, ha kellett.
Csak ezekből a gyakorlatias hozzáállásukból vonom le ezt a következtetést.

Hozzátéve, hogy Közép-Európai eszközökhöz képest valóban "light-os".


U.i: rendelkeznek gyakorlatilag korlátlan légi-fölénnyel, és a közel-múltban/-jövőben nem nagyon találkoznak ellenséges IFV/APC-vel ami ellen kellene 20-30-+ mm-es fegyverzet.
...és mint írtam, folyamatos korlátlan légi-fölényük van "arra -felé", rendelkezésre áll a légi-támogatás, felderítés, drónok erre a célra.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Ocses

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
? ? ?

... a harcok alatt használták 2-3 nehéz-géppuskával is, Vannak fotók a neten: :hadonaszos:

...pont ők árulnak sok fejlesztést, kiegészítőt Ex-SzU haditechnikákhoz. Ha szükségük lett volna "dobnak rá" :
- egy 12,7-es,
- vagy 20 mm-es távvezérelt tornyot,
milyen súlyú is? Ha személyzet nélküli, van egyáltalán egy tonna?
Egy Minigun, mindennel 200 kg alatt van.
Emlékeim szerint lehetett ezen is (60-as ???) aknavetőt használni.

Ezek gyakorlatilag sokkal "több" mint 0 .


Nem ismerem(Ismerjük ???) a harceljárásaikat, valószínűleg nem volt ennél többre szükség.
Az alkalmazott nehéz-géppuskánál sokkal komolyabb fegyverzeteket kiviteleztek, ha kellet, nagyon rövid idő alatt, ha kellett.
Csak ezekből a gyakorlatias hozzáállásukból vonom le ezt a következtetést.

Hozzátéve, hogy Közép-Európai eszközökhöz képest valóban "light-os".


U.i: rendelkeznek gyakorlatilag korlátlan légi-fölénnyel, és a közel-múltban/-jövőben nem nagyon találkoznak ellenséges IFV/APC-vel ami ellen kellene 20-30-+ mm-es fegyverzet.
...és mint írtam, folyamatos korlátlan légi-fölényük van "arra -felé", rendelkezésre áll a légi-támogatás, felderítés, drónok erre a célra.
A namerre még is került végül. A konstrukció csak egy aspektus kiemelésével készült (bár elég mobilis is) a gázai övezetben a palesztinok elleni harcra specializálva akik általában könnyen felszerelt gyalogosok. Az tuti egyébként, hogy beépített területen ahol a csapból is rpg folyik kiválóan megvédi a szállított lövészeket ha van mellette ami tűztámogatást is ad.

Viszont amikor továbbfejlesztették az elgondolást és ezt a védelmet akarták kihozni modern elvárások szerinti kivitelben sajnos a tömeg és a költségek elszaladtak az egekbe a namerrel. Ezért mozdult el az idf az eitan irányába.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 690
13 355
113
A namerre még is került végül. A konstrukció csak egy aspektus kiemelésével készült (bár elég mobilis is) a gázai övezetben a palesztinok elleni harcra specializálva akik általában könnyen felszerelt gyalogosok. Az tuti egyébként, hogy beépített területen ahol a csapból is rpg folyik kiválóan megvédi a szállított lövészeket ha van mellette ami tűztámogatást is ad. Viszont amikor továbbfejlesztették az elgondolást és ezt a védelmet akarták kihozni modern elvárások szerinti kivitelben sajnos a tömeg és a költségek elszaladtak az egekbe a namerrel. Ezért mozdult el az idf az eitan irányába.

Utána "gugliztam", a Namer ára 3-5 millió között mozog kb., még a Lynx alatt is van az ára, nincs elszállva.
...és csendesen, minden ünneprontás nélkül megjegyzem, hogy a Lynx-nél azért jobb védettséget is ad.
... jó-pár plusz tonnából "jön ki" a "brutális"(-an jó ! ! ! ) passzív védelem(ami az acél-/kompzit-/Era-/Nera/-páncél) "ára!"
Azt nem néztem, hogy a talajnyomás értékek -ami a terepen-mozgás egyik kulcs-paramétere- hogy viszonyulnak a két jármú esetében, összehasonlítva.
(Valaki esetleg ??? )




A zsidó csodajármű nem IFV hanem APC, komolyan kérdem minden sértés nélkül, te felfogtad amit már legalább 2 de talán 3x is leírtam én is meg más is neked?

A zsidó kategória-etalon (Achzarit), -mint sok más kiemelkedő képességű jármű- kilóg a szokásos kategória meghatározások szerint
Azonban nem ez a róla szóló hsz.-eim lényege, hanem, hogy harckocsi kategória szintű védelemmel rendelkezik, ami a hozzájuk hasonlóan nálunk, (és általam) is kiemelkedően kezelt védelem követendő példája miatt kerül emlegetésre.
Ebből a szempontból mindegy, hogy az IFV vagy APC, bármelyik kategóriánál nagyságrendekkel jobb a védettsége.
Az pedig, hogy melyik kategória fegyverzetével rendelkezik, egy ilyen súlyú és védettségű eszköz esetén katonai doktrína és ebből fakadó megrendelés kérdése, lásd Pl.: Samson távvezérelt tornyok, szinte bármivel (is :cool: ) , => "gugli" ???


U.i: ez a "te felfogtad" irány nem szokott jó lenni hosszú távon. Köszönöm :)
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
Utána "gugliztam", a Namer ára 3-5 millió között mozog kb., még a Lynx alatt is van az ára, nincs elszállva.
...és csendesen, minden ünneprontás nélkül megjegyzem, hogy a Lynx-nél azért jobb védettséget is ad.
... jó-pár plusz tonnából "jön ki" a "brutális"(-an jó ! ! ! ) passzív védelem(ami az acél-/kompzit-/Era-/Nera/-páncél) "ára!"
Azt nem néztem, hogy a talajnyomás értékek -ami a terepen-mozgás egyik kulcs-paramétere- hogy viszonyulnak a két jármú esetében, összehasonlítva.
(Valaki esetleg ??? )






A zsidó kategória-etalon (Achzarit), -mint sok más kiemelkedő képességű jármű- kilóg a szokásos kategória meghatározások szerint
Azonban nem ez a róla szóló hsz.-eim lényege, hanem, hogy harckocsi kategória szintű védelemmel rendelkezik, ami a hozzájuk hasonlóan nálunk, (és általam) is kiemelkedően kezelt védelem követendő példája miatt kerül emlegetésre.
Ebből a szempontból mindegy, hogy az IFV vagy APC, bármelyik kategóriánál nagyságrendekkel jobb a védettsége.
Az pedig, hogy melyik kategória fegyverzetével rendelkezik, egy ilyen súlyú és védettségű eszköz esetén katonai doktrína és ebből fakadó megrendelés kérdése, lásd Pl.: Samson távvezérelt tornyok, szinte bármivel (is :cool: ) , => "gugli" ???


U.i: ez a "te felfogtad" irány nem szokott jó lenni hosszú távon. Köszönöm :)
Ez az ár ugyan az mint negan ára merkavára 2004-ből? Vsgy mikori?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 783
30 563
113
Ez az ár ugyan az mint negan ára merkavára 2004-ből? Vsgy mikori?
Mostani ár.Merkava árát nem én irtam,mert én nem találtam rá árat.Viszont a Namer tényleg 3,5milka alapkivitelben,és 5milka a Samson toronnyal,APS-sel.
Nem sokkal olcsóbb az Eitan,elsősorban a jobb hadműveleti mozgékonyság,és a sokkal olcsóbb fenntartási költség miatt rendszeresitik.Vagyis egy harcászati,és egy fentartási anyagi ok van az Eitan rendszeresitésére.
Különben meg az IDF a legjobb példa,hogy mennyire fals a merev APC-IFV elkülönités.A harcmodort nem a jármű beskatulyázott osztályozása,hanem a harchelyzet és az ellenség képességei határozzák meg.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 440
113
Utána "gugliztam", a Namer ára 3-5 millió között mozog kb., még a Lynx alatt is van az ára, nincs elszállva.
...és csendesen, minden ünneprontás nélkül megjegyzem, hogy a Lynx-nél azért jobb védettséget is ad.
... jó-pár plusz tonnából "jön ki" a "brutális"(-an jó ! ! ! ) passzív védelem(ami az acél-/kompzit-/Era-/Nera/-páncél) "ára!"
Azt nem néztem, hogy a talajnyomás értékek -ami a terepen-mozgás egyik kulcs-paramétere- hogy viszonyulnak a két jármú esetében, összehasonlítva.
(Valaki esetleg ??? )






A zsidó kategória-etalon (Achzarit), -mint sok más kiemelkedő képességű jármű- kilóg a szokásos kategória meghatározások szerint
Azonban nem ez a róla szóló hsz.-eim lényege, hanem, hogy harckocsi kategória szintű védelemmel rendelkezik, ami a hozzájuk hasonlóan nálunk, (és általam) is kiemelkedően kezelt védelem követendő példája miatt kerül emlegetésre.
Ebből a szempontból mindegy, hogy az IFV vagy APC, bármelyik kategóriánál nagyságrendekkel jobb a védettsége.
Az pedig, hogy melyik kategória fegyverzetével rendelkezik, egy ilyen súlyú és védettségű eszköz esetén katonai doktrína és ebből fakadó megrendelés kérdése, lásd Pl.: Samson távvezérelt tornyok, szinte bármivel (is :cool: ) , => "gugli" ???


U.i: ez a "te felfogtad" irány nem szokott jó lenni hosszú távon. Köszönöm :)
Szerintem egyszerűsítsük a dolgot!
Ha az aláírásodba beteszed az Achzarit szót, akkor sokkal könnyebb dolgod lenne.
Ha benne vagy valami Achzarit keresőoptimalizáló baráti társaságban, akkor ne fáradj tovább! Legalább nem kell minden hozzászólásodba beleírni.
A Google keresőrendszere úgy is megtalálja.
:mad:
De az is megoldás, hogy vagy megkéred a Fórum üzemeltetőit, hogy hagy változtasd már át az accountodat Achzaritra.
Ha meg nem mennek bele/nem támogatja a fórummotor, akkor meg szimplán reggelj újra.
Nem is kell jelezned a dolgot, mindenki rád fog ismerni.:cool:
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 440
113
Mostani ár.Merkava árát nem én irtam,mert én nem találtam rá árat.Viszont a Namer tényleg 3,5milka alapkivitelben,és 5milka a Samson toronnyal,APS-sel.
Nem sokkal olcsóbb az Eitan,elsősorban a jobb hadműveleti mozgékonyság,és a sokkal olcsóbb fenntartási költség miatt rendszeresitik.Vagyis egy harcászati,és egy fentartási anyagi ok van az Eitan rendszeresitésére.
Különben meg az IDF a legjobb példa,hogy mennyire fals a merev APC-IFV elkülönités.A harcmodort nem a jármű beskatulyázott osztályozása,hanem a harchelyzet és az ellenség képességei határozzák meg.
Dehogy mostani. A Globalsecurity szerint az alap Namer APC volt 3M USD. Felpáncélozva 5M. És akkor még nincs rajta torony. Hja és évekkel ezelőtti az ár maga is!
 

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Dehogy mostani. A Globalsecurity szerint az alap Namer APC volt 3M USD. Felpáncélozva 5M. És akkor még nincs rajta torony. Hja és évekkel ezelőtti az ár maga is!
Legyen meg itt is (a globalsecurity is hibás alapfeltevésből indul ki):

Megint én leszek az ünneprontó. :cool::hadonaszos:

Már megszámolni sem tudom, hányszor jöttél itt az Achzarittal, vagy más hozzászólásodban a Namerrel.
Az Achzarittal 2020-ban talán ne foglalkozzunk, az Izraeliek sem teszik.
A namerre megadtál egy 3 millió dolláros árat, kétségtelen, ha beírod a google-be, vagy megnézed a wikipédián, az első találato között ezt dobja ki.
Viszont a Namert, meg más mókolt HIFV-jüket soha nem exportálták, a kérdés az lenne, hogy mennyi az exportáruk, nem az, hogy az izraelik maguknak mit milyen áron számolnak el, mit hoznak nyilvánosságra.

Szóval keresgéltem, és találtam egy amerikai kongresszus számára készült dokumentumot, amiben az a Bradley leváltásának alternatíváját mérlegelik:
THE ARMY’S GROUND COMBAT VEHICLE PROGRAM AND ALTERNATIVES
https://www.cbo.gov/sites/default/files/113th-congress-2013-2014/reports/44044-GCV.pdf

A doksi 2013-ban készült, és a Namer egységárát 11.000.000 $-ra teszi. Mégegyszer, tizenegymillió dollár.
A 6. oldalnál lehet nézegetni.

Ugyanebben a dokumentumban a Puma ára 6.9 millió dollár. Tehát folyó árak mellett kijelenthető, a Namer egységára több mnt másfélszerese a Pumáénak.
Ja, várjunk, itt még mindig az APC változatról van szó, rakjunk rá tornyot, mondjuk 1.5 millió dollárért.
Aztán nem 2013 van, számolgassunk tovább, a 12.5 millió $, ha kizárólag az inflációval számolunk (https://www.in2013dollars.com/us/inflation/2013?amount=1) ma 14.000.000 $. (ha a puma árának növekedéséből indulunk ki, a valóság valószínűleg még kiábrándítóbb)

Szóval a jövőben abból tessék kiindulni, hogy egy modern HIFV ára minimum 14-15 millió USD.

Ha más hiteles forrást találsz, ami cáfolja ezt, ne tartsd vissza magad, de a ködevést a "házi munkacsoport" meg a wikipedia alapján hagyjuk már.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 783
30 563
113
Dehogy mostani. A Globalsecurity szerint az alap Namer APC volt 3M USD. Felpáncélozva 5M. És akkor még nincs rajta torony. Hja és évekkel ezelőtti az ár maga is!
Egy mostani izraeli oldalon irták ezeket az árakat az Eitan jövőre induló sorozatgyártása kapcsán.
De ezek sem hivatalos árak (forditó a mintegy szót ferditette eléjük),és főleg nem export árak.Nem részletezték azt sem,hogy milyen felszerelést tartalmaznak.Mert a Samson toronynak is több verziója van,benne van é az APS,fedélzeti REH,milyen a kommunikációs rendszer,stb,stb,stb....Ezek mind erősdve befolyásolják az árat.
Vagyis igen kevés kivételtöl eltekintve,mi itt csak irányadó árakrol diskurálhatunk,nem pontos pénztári cehről.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 783
30 563
113
Egy mostani izraeli oldalon irták ezeket az árakat az Eitan jövőre induló sorozatgyártása kapcsán.
De ezek sem hivatalos árak (forditó a mintegy szót ferditette eléjük),és főleg nem export árak.Nem részletezték azt sem,hogy milyen felszerelést tartalmaznak.Mert a Samson toronynak is több verziója van,benne van é az APS,fedélzeti REH,milyen a kommunikációs rendszer,stb,stb,stb....Ezek mind erősdve befolyásolják az árat.
Vagyis igen kevés kivételtöl eltekintve,mi itt csak irányadó árakrol diskurálhatunk,nem pontos pénztári cehről.
Az Eitan alapkiviteli árát irták 3milkának,Sámson tornyosat 4,5milkának.Elvileg az IDF Samson tornya az Eitanon tartalmazza az Iron Fist APS rendszert.A Namer Samson tornya viszont nem.Az a Trophy rendszert használja a testen-legalábbis az APC verzió.Az sem tudható,hogy a Namer új gyártású e,vagy Merkava III-bol átépitett változat,amit alapkivitelben 3milkának irtak.Szerintem új gyártású,mert sima átépitésnek a 3milka alighanem sok.Azonkivűl a Namer egy enyhén modositott Merkava test,amiröl lehagytak egy csomó drága dolgot a hk torony képében.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 690
13 355
113
Ez az ár ugyan az mint negan ára merkavára 2004-ből? Vsgy mikori?

A források nem adnak meg dátumot, leírást, forrást (3-3,5-4 közöttiek voltak), azért átlagoltam és"rábecsültem" egy 4-5 éves inflációt és egy átlagos torony (bő) átlagos árát. Az amerikai kongresszusi anyagban csillagászati ár szerepel. Ezzel a trükkel már az oktatógép tenderben -az egyébként szerintem esélytelen Izraeli-Aero Vodochody-s SuperAlca-val indulva- is találkozhattunk, hogy esélytelenül magas árral "segítették" elfogadtatni a hazai gyártó szintén csillagászati -de "olcsóbb- pályázatát. Terjedő "módszer" az üzleti életben. :rolleyes:


Legyen meg itt is (a globalsecurity is hibás alapfeltevésből indul ki):

A válasz:
Egy mostani izraeli oldalon irták ezeket az árakat az Eitan jövőre induló sorozatgyártása kapcsán.
De ezek sem hivatalos árak (forditó a mintegy szót ferditette eléjük),és főleg nem export árak.Nem részletezték azt sem,hogy milyen felszerelést tartalmaznak.Mert a Samson toronynak is több verziója van,benne van é az APS,fedélzeti REH,milyen a kommunikációs rendszer,stb,stb,stb....Ezek mind erősdve befolyásolják az árat.
Vagyis igen kevés kivételtöl eltekintve,mi itt csak irányadó árakrol diskurálhatunk,nem pontos pénztári cehről.
( :) )

Az árról még:
Nem ez az első eset, hogy mire egy külföldi technika a kongresszus elé kerül (sokszor már egy USA cég "támogatásával"( ? ! ?) átcímkézve - ) X2-3+-os szorzók jelennek meg az árban. A korábbi "nem először" az utóbbi idők tenderein rendszeressé vált: Boeing/Airbus tanker, Boeing-Saab, és szinte mindegyik induló oktatótógép tenderen, ...
Az amerikai "lobby-erő" csodákat tud, :rolleyes:
Kamm-nak írnia kéne egy ajánlatkérő levelet ;) (majd utána a dupláját a Wiki-be :D )
 

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Figyelj, az a te dolgod, hogy hívő vagy aki magasról tesz a tényekre és kidobja az ablakon a józan észt, csak hogy "igaza" legyen, azoknak írok akik tényleg tájékozódni akarnak. :cool:

Az amerikai kongresszusi anyagban csillagászati ár szerepel. Ezzel a trükkel már az oktatógép tenderben -az egyébként szerintem esélytelen Izraeli-Aero Vodochody-s SuperAlca-val indulva- is találkozhattunk, hogy esélytelenül magas árral "segítették" elfogadtatni a hazai gyártó szintén csillagászati -de "olcsóbb- pályázatát. Terjedő "módszer" az üzleti életben. :rolleyes:

Az árról még:
Nem ez az első eset, hogy mire egy külföldi technika a kongresszus elé kerül (sokszor már egy USA cég "támogatásával"( ? ! ?) átcímkézve - ) X2-3+-os szorzók jelennek meg az árban. A korábbi "nem először" az utóbbi idők tenderein rendszeressé vált: Boeing/Airbus tanker, Boeing-Saab, és szinte mindegyik induló oktatótógép tenderen, ...
Az amerikai "lobby-erő" csodákat tud, :rolleyes:

Az már egy egészen vicces szint, hogy nem csak mi vagyunk hülyék, hanem a teljes kongresszusi apparátus is, hogy egy hadiipari program túl magas költsége miatt születő tanulmányt annak a programnak a "lobbistájával " íratnak meg. o_O
Igen, te vagy a helikopter.

De azt is elemezgesd még ki, hogy ugyanabban a tanulmányban a Puma ára 6.9 millió, ráadásul mindennél jobb opciónak hozza ki. Akkor ugye nyilván az is túlárazott, és a "valós ára" nyilván nem lehet több 1-2 millió dollárnál.

Akkor most ideje, hogy kitörjön a parasztlázadás, hogy miért vettünk a Puma árának ötszöröséért Lynxet, ugye? :D:eek:

Na szép napot.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 440
113
A források nem adnak meg dátumot, leírást, forrást (3-3,5-4 közöttiek voltak), azért átlagoltam és"rábecsültem" egy 4-5 éves inflációt és egy átlagos torony (bő) átlagos árát. Az amerikai kongresszusi anyagban csillagászati ár szerepel. Ezzel a trükkel már az oktatógép tenderben -az egyébként szerintem esélytelen Izraeli-Aero Vodochody-s SuperAlca-val indulva- is találkozhattunk, hogy esélytelenül magas árral "segítették" elfogadtatni a hazai gyártó szintén csillagászati -de "olcsóbb- pályázatát. Terjedő "módszer" az üzleti életben. :rolleyes:




A válasz:

( :) )

Az árról még:
Nem ez az első eset, hogy mire egy külföldi technika a kongresszus elé kerül (sokszor már egy USA cég "támogatásával"( ? ! ?) átcímkézve - ) X2-3+-os szorzók jelennek meg az árban. A korábbi "nem először" az utóbbi idők tenderein rendszeressé vált: Boeing/Airbus tanker, Boeing-Saab, és szinte mindegyik induló oktatótógép tenderen, ...
Az amerikai "lobby-erő" csodákat tud, :rolleyes:
Kamm-nak írnia kéne egy ajánlatkérő levelet ;) (majd utána a dupláját a Wiki-be :D )
Ne beszélj már marhaságot!
A Kongresszus elé a valós ajánlatok kerülnek.
Ráadásul a Namer-t kellett volna nyomni, és nem a PUMA-t, mivel a Namerben amerikai alkatrészek vannak.
Legalább pár forrást tegyetek már be!
@Tegin forrásánál nem kell hitelesebb. A Globalsecurity-s forrás sem meghatározó. Mert idő és pontos forrás nélküli.
Nem a wiki nem az, mielőtt megkérdezed.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 690
13 355
113
Dehogy mostani. A Globalsecurity szerint az alap Namer APC volt 3M USD. Felpáncélozva 5M. És akkor még nincs rajta torony. Hja és évekkel ezelőtti az ár maga is!



Ne beszélj már marhaságot!
A Kongresszus elé a valós ajánlatok kerülnek.
Ráadásul a Namer-t kellett volna nyomni, és nem a PUMA-t, mivel a Namerben amerikai alkatrészek vannak.
Legalább pár forrást tegyetek már be!
@Tegin forrásánál nem kell hitelesebb. A Globalsecurity-s forrás sem meghatározó. Mert idő és pontos forrás nélküli.
Nem a wiki nem az, mielőtt megkérdezed.


Figyelj, az a te dolgod, hogy hívő vagy aki magasról tesz a tényekre és kidobja az ablakon a józan észt, csak hogy "igaza" legyen, azoknak írok akik tényleg tájékozódni akarnak. :cool:





Az már egy egészen vicces szint, hogy nem csak mi vagyunk hülyék, hanem a teljes kongresszusi apparátus is, hogy egy hadiipari program túl magas költsége miatt születő tanulmányt annak a programnak a "lobbistájával " íratnak meg. o_O
Igen, te vagy a helikopter.

De azt is elemezgesd még ki, hogy ugyanabban a tanulmányban a Puma ára 6.9 millió, ráadásul mindennél jobb opciónak hozza ki. Akkor ugye nyilván az is túlárazott, és a "valós ára" nyilván nem lehet több 1-2 millió dollárnál.

Akkor most ideje, hogy kitörjön a parasztlázadás, hogy miért vettünk a Puma árának ötszöröséért Lynxet, ugye? :D:eek:

Na szép napot.



... Akkor most ideje, hogy kitörjön a parasztlázadás.

Hogy miket írsz ...

Na szép napot.







Ahogy leírtam, én is kb. ezt:
Egy mostani izraeli oldalon irták ezeket az árakat az Eitan jövőre induló sorozatgyártása kapcsán.
De ezek sem hivatalos árak (forditó a mintegy szót ferditette eléjük),és főleg nem export árak.Nem részletezték azt sem,hogy milyen felszerelést tartalmaznak.Mert a Samson toronynak is több verziója van,benne van é az APS,fedélzeti REH,milyen a kommunikációs rendszer,stb,stb,stb....Ezek mind erősdve befolyásolják az árat.
Vagyis igen kevés kivételtöl eltekintve,mi itt csak irányadó árakrol diskurálhatunk,nem pontos pénztári cehről.

...ezzel is értek egyet, ha nem sikerült volna a magyar nyelvű értelmezés.

Van saját véleményem. Szabad ?

Nem minősítgetek (csak magamban) másokat. Szabad?

Tőlem lehet a leírtak a ti véleményetek. Szabad (-on) !




Az USA Kongresszus befolyásolásáról, pártatlanságáról, "jó döntéseiről" írt anyagokkal könyvtárakat lehet megtölteni.
Én sem a valódiságát vitattam.
Arra az útra világítottam rá "egy kis fénnyel", hogyan szoktak eljutni az USA Kongresszus elé kerülő anyagok -időnként :rolleyes: - az ár megállapításáig.



Jelenlegi hírek szerint csak elég nagy eltéréssel becsülhető meg a pillanatnyi ár. Nem szó szerint, de ezt is írtam.
 

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Hogy miket írsz ...

Na szép napot.







Ahogy leírtam, én is kb. ezt:


...ezzel is értek egyet, ha nem sikerült volna a magyar nyelvű értelmezés.

Van saját véleményem. Szabad ?

Nem minősítgetek (csak magamban) másokat. Szabad?

Tőlem lehet a leírtak a ti véleményetek. Szabad (-on) !




Az USA Kongresszus befolyásolásáról, pártatlanságáról, "jó döntéseiről" írt anyagokkal könyvtárakat lehet megtölteni.
Én sem a valódiságát vitattam.
Arra az útra világítottam rá "egy kis fénnyel", hogyan szoktak eljutni az USA Kongresszus elé kerülő anyagok -időnként :rolleyes: - az ár megállapításáig.



Jelenlegi hírek szerint csak elég nagy eltéréssel becsülhető meg a pillanatnyi ár. Nem szó szerint, de ezt is írtam.

Igen, a hangnemért bocsánatodat kérem, nem volt szükséges.
De amit írtam, azt tartom. Gondolkodj egy kicsit.

Mindenki eldöntheti mi a valószínűbb a két állítás közül:
  • Az izraeliek egy "anyagárhoz" közeli számot adtak meg a saját beszerzésükhöz, és a Namer ifv változatban valójában egy modern harckocsi árához közelít, hiszen ténylegesen az is, egy modern harckocsi, még plusz páncélzattal, átalakított belső térrel és, ifv toronnyal.
  • A világ legjobban védett, modern, 70 tonnás gylogsági harcjárműve kevesebb, mint harmadannyiba kerül, mint a többi jelenleg kínált IFV.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 690
13 355
113
Igen, a hangnemért bocsánatodat kérem, nem volt szükséges. De amit írtam, azt tartom. Gondolkodj egy kicsit. Mindenki eldöntheti mi a valószínűbb a két állítás közül:
  • Az izraeliek egy "anyagárhoz" közeli számot adtak meg a saját beszerzésükhöz, és a Namer ifv változatban valójában egy modern harckocsi árához közelít, hiszen ténylegesen az is, egy modern harckocsi, még plusz páncélzattal, átalakított belső térrel és, ifv toronnyal.
  • A világ legjobban védett, modern, 70 tonnás gylogsági harcjárműve kevesebb, mint harmadannyiba kerül, mint a többi jelenleg kínált IFV.

Egyiket sem én írtam. Az én infóimat sem "véstem kőbe", sőt nagy tűréssel vettem figyelembe, "státuszukat" is jeleztem.

A Lynx is "tank-ár" közeli.
A Namer/Achzarit védettsége jobb, sok tonna árán. Az "virtuális" T-72 modernizálásnál -a realitásokat figyelembe véve- inkább van "sok tonnánk", mint "sok milliónk".

Az izraeli példa mutatja, hogy a megfizethetőség kulcsa a nagyrészt saját kivitelezés !!!
 

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Egyiket sem én írtam. Az én infóimat sem "véstem kőbe", sőt nagy tűréssel vettem figyelembe, "státuszukat" is jeleztem.

A Lynx is "tank-ár" közeli.
A Namer/Achzarit védettsége jobb, sok tonna árán. Az "virtuális" T-72 modernizálásnál -a realitásokat figyelembe véve- inkább van "sok tonnánk", mint "sok milliónk".

Az izraeli példa mutatja, hogy a megfizethetőség kulcsa a nagyrészt saját kivitelezés !!!
Bocs, de Izrael példája egyedül azt mutatja meg, hogy a csúcskategóriás haderőhöz hazaszerető és sokrétű, nagy humán tőkével rendelkező társadalom, sajt hadiipar és mérhetetlen pénz kell.
És ha mindez megvan, az iparuknak és logisztikai hátterüknek a fenntartási költségét is beleszámolod, akkor látszik, hogy ugyan olyan fájdalmasan drága, mint bárki másnak, amin csak az exporttal tudsz valamit ellensúlyozni. (meg azzal, ha valaki kifizeti helyetted)

Ha minden áron ezt a vasat akarod ütni, akkor a következőt tudom javasolni:

Nézz utána a Sabra modernizációs csomagjának, hogy az pontosan milyen komponensekből állt és mennyibe került a törököknek. Ebból kiindulva lehet egy közelítő képet kapni egy Elbit technológián alapuló HK. modernizációról, nem abból, hogy maguknak milyen APC-t buheráltak T-55ből.

Még jobb, ha utána mész annak is, hogy az Aselsan milyen harckocsi modernizációt kínál, esetleg konkrétn T-72re, mert ők a Sabra programon keresztül az izraeli know-howt nyúlták le maguknak, ha jól tudom.

Erről szívesen olvasnék, mert ennek járnék utána az ötleteddel kapcsolatban, ha lenne még+ időm. :)

Nem az fájt, hogy ötletelsz, hanem az, hogy úgy láttam, szándékosan ignorálod a kritikáknak azokat a részeit, sokszor tényeit, amiket én, vagy korábban mások leírtunk neked, de nem illettek a "világképedbe" az Achzarittal / Namerrel / T-72-vel kapcsolatban.

Peace, és mégegyszer bocs a hangnemért.;)
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 690
13 355
113
Bocs, de Izrael példája egyedül azt mutatja meg, hogy a csúcskategóriás haderőhöz hazaszerető és sokrétű, nagy humán tőkével rendelkező társadalom, sajt hadiipar és mérhetetlen pénz kell. És ha mindez megvan, az iparuknak és logisztikai hátterüknek a fenntartási költségét is beleszámolod, akkor látszik, hogy ugyan olyan fájdalmasan drága, mint bárki másnak, amin csak az exporttal tudsz valamit ellensúlyozni. (meg azzal, ha valaki kifizeti helyetted) Ha minden áron ezt a vasat akarod ütni, akkor a következőt tudom javasolni: Nézz utána a Sabra modernizációs csomagjának, hogy az pontosan milyen komponensekből állt és mennyibe került a törököknek. Ebból kiindulva lehet egy közelítő képet kapni egy Elbit technológián alapuló HK. modernizációról, nem abból, hogy maguknak milyen APC-t buheráltak T-55ből. Még jobb, ha utána mész annak is, hogy az Aselsan milyen harckocsi modernizációt kínál, esetleg konkrétn T-72re, mert ők a Sabra programon keresztül az izraeli know-howt nyúlták le maguknak, ha jól tudom. Erről szívesen olvasnék, mert ennek járnék utána az ötleteddel kapcsolatban, ha lenne még+ időm. :) Nem az fájt, hogy ötletelsz, hanem az, hogy úgy láttam, szándékosan ignorálod a kritikáknak azokat a részeit, sokszor tényeit, amiket én, vagy korábban mások leírtunk neked, de nem illettek a "világképedbe" az Achzarittal / Namerrel / T-72-vel kapcsolatban. Peace, és mégegyszer bocs a hangnemért.;)

Valóban ebben a múfajban vannak horror árak és el lehet donteni, hogy kiemelt technológiáknl megfizetjuk a fájdalmas osszeget, vagy ugyanezt a saját tudás-háttérre fordítjuk, ami a nehéz idókbenmegfizethetetlen segíséget tud nyújtani magunknak.

Most van idő, a korábbiakhoz képest van pénz is, én a hazai -1.5-2%-os költségvetési résznél a hazai kutatói-/fejlesztői hátteret mindennél előbbre valónak tartom. ahol csak lehet hazai megfelelő gyártására van szükség, ami felbecsülhetetlen értékű lesz majd. Egyszer valóban el kell kezdeni, -az örökölt szinte nulla szintról- ledolgozni a hátrányt.

A törökök -mint a többség- 30% körüli haszonkulccsal dolgoznak. Ha ezt és a hazai termelés miatti kozgazdasági hatát megbecsulve osszegzem, akkor fél-áron előállított hasonló értékű eszköz a nagyságrendi végeredmény -szerinte.
Ez az összeg lehet jóval kevesebb is (több saját fejlesztési erőforrás áll mögötte szinte mindig ), vagy jóval drágább is (tipikusan korrupció miatt).
Ha elegendő ideig megvan a politikai szándék egy ilyen irányhoz, annak kiemelkedő eredményei vannak, ahogy te is említetted az izraeli példát, de sok területen ez van(/volt) a svédeknél(repülés, tank, ...) is, van(főleg volt) a franciáknál(Dassault, radarok, hajtómű...) is.
Nálunk is lehetséges =>>> horror ár-30% itthoni helyekre :hadonaszos:
...vagy lehetünk a (gyakorlatilag kartelező) nagy hadiipari gyártók "fejőstehene" egy semmire nem elég mikro-hadsereg felépítése "árán".
Amíg nem lesz rá szükség, örülhetünk minden díszszemlén. (irónia)
Amikor szükség lesz rá, nem fogunk örülni.


Minden vitánk ellenére jó dolgokat szoktál írni.
Peace :)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
Bocs, de Izrael példája egyedül azt mutatja meg, hogy a csúcskategóriás haderőhöz hazaszerető és sokrétű, nagy humán tőkével rendelkező társadalom, sajt hadiipar és mérhetetlen pénz kell.
És ha mindez megvan, az iparuknak és logisztikai hátterüknek a fenntartási költségét is beleszámolod, akkor látszik, hogy ugyan olyan fájdalmasan drága, mint bárki másnak, amin csak az exporttal tudsz valamit ellensúlyozni. (meg azzal, ha valaki kifizeti helyetted)

Ha minden áron ezt a vasat akarod ütni, akkor a következőt tudom javasolni:

Nézz utána a Sabra modernizációs csomagjának, hogy az pontosan milyen komponensekből állt és mennyibe került a törököknek. Ebból kiindulva lehet egy közelítő képet kapni egy Elbit technológián alapuló HK. modernizációról, nem abból, hogy maguknak milyen APC-t buheráltak T-55ből.

Még jobb, ha utána mész annak is, hogy az Aselsan milyen harckocsi modernizációt kínál, esetleg konkrétn T-72re, mert ők a Sabra programon keresztül az izraeli know-howt nyúlták le maguknak, ha jól tudom.

Erről szívesen olvasnék, mert ennek járnék utána az ötleteddel kapcsolatban, ha lenne még+ időm. :)

Nem az fájt, hogy ötletelsz, hanem az, hogy úgy láttam, szándékosan ignorálod a kritikáknak azokat a részeit, sokszor tényeit, amiket én, vagy korábban mások leírtunk neked, de nem illettek a "világképedbe" az Achzarittal / Namerrel / T-72-vel kapcsolatban.

Peace, és mégegyszer bocs a hangnemért.;)

Az örmény T-72SIM1 fejlesztést az Elbit csinálta. Akkori áron 606 061 dollár/darab áron, ez most legyen mondjuk 1 000 000-1 200 000 ha nagyon el akarok szállni. Ebben foglaltatott:
http://www.army-guide.com/eng/product4806.html

Illetve az azerieknek:
https://en.topwar.ru/93457-letayuschie-t-90sa-i-t-72-aslan-udarnaya-sila-azerbaydzhana.html

Szóval ez szerintem egy olyan csomag amit a jelen kormányunk a politikai tőkéjével Izraelben jóárasítva tudna megkapni:

https://elbitsystems.com/media/T-72.pdf

Aztán mehet a páncél idővel, amihez immáron lesz egy gyárunk, amiben készülhet fejlett, KE ellen is hatékony ERA.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0