Szerb haderőfejlesztési program és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 868
12 391
113
Igazság szerint ez nagyjávól az AMV (az eredeti, nem az XP) kategória. De persze ebben van jóadag marketing is, mert írják, hogy a level 5-6 még csak fejlesztés alatt van.

A körökörösen 7,62-es elleni védelem az még nem feltétlen level 3. (de úgy is írják, hogy "nagyjából").
Itt is feltűnik némi vetítés. Mivel ugyebár az 5-ös szintet még fejlesztik...
Elegge glass cannon feelingje van.
 
  • Hűha
Reactions: pöcshuszár

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 416
46 263
113
Elegge glass cannon feelingje van.
Hát én ezt a nehéz kerekes IFV-t (Lazanski) egy nagyságrenddel többre tartom, mint a Lazar-t. Nem azért, mert komolyabb fegyver van rajta, meg komolyabb a védelme, hanem mert ezen sokkal inkább látszik a koncepció.
A Lazar meg olyan, mint az M16 Milos. Kívülről egészen rendben van, aztán belül meg elszégyeled magad az igénytelen kialakítás miatt.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 048
73 542
113
20211011_124744-1600x900.jpg





2 db C-295-ről szóló szerződés aláírását is valószínűsítik...

Serbia procures more Airbus H145M helicopters, all rise to HForce 3 level, confirmed procurement of transport aircraft, enters a higher level of industrial cooperation...
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 868
12 391
113
With the realization of this procurement in the segment of attack / CSAR / utility helicopters, Serbia will threaten all neighboring countries , it will get closer to Hungary, which does not develop its own guided weapons for these applications.

Aztan csodalkoznak hogy mindenki utalja oket. :D
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 222
119 881
113
With the realization of this procurement in the segment of attack / CSAR / utility helicopters, Serbia will threaten all neighboring countries , it will get closer to Hungary, which does not develop its own guided weapons for these applications.

Aztan csodalkoznak hogy mindenki utalja oket. :D
Szerintem itt fordító marhaság lesz.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 048
73 542
113

With the realization of this procurement in the segment of attack / CSAR / utility helicopters, Serbia will threaten all neighboring countries , it will get closer to Hungary, which does not develop its own guided weapons for these applications.

Aztan csodalkoznak hogy mindenki utalja oket. :D

Szerintem itt fordító marhaság lesz.

Itt az eredeti szerb írás, ha valaki tud szerbül, próbálja meg lefordítani mit mondott pontosan:

 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 386
113
Itt az eredeti szerb írás, ha valaki tud szerbül, próbálja meg lefordítani mit mondott pontosan:

@altx ?
 
T

Törölt tag 2361

Guest
na, szoval, ami a legfontosabb:
folynak a targyalasok az Erbas-al ujabb helikopterek beszerzeserol.
ezen kivul, alitolag veszunk majd szalito repcsit is, alitolag a c295 van szo.
sem az egyikrol sem a masikrol nem emliti a darabszamot, mivel meg semmi szerzodes nincs.

amit meg emlit hogy a uj helikopterek es a beszerzet helik egy resze fel lesz emelve vmi magosabb szintre (HForce 3 Ballistic and guided light attack (Gunner firing with EOS or pilot firing ballistic with HMSD)).

engem csak az erdekel, hogy ebbe a nagy aranykorba ahol a nyugdijasok a szemet kozt turnak, hol szereznek annyi penzt hogy ezt a sok fegyvert megvegyek, es a mar eddig beszerzet fegyverzetet uzemkepese tartsak.
es ami meg fontosabb, hova vezet ez a nagy fegyverkezes? biztos hogy nem lesz neki jo vege az eddigi tapasztalataim szerint (kb ugyan azok vezetik az orszagot akik bekevertek minket a 90eves haborukba).
 

Reppa

Well-Known Member
2010. június 4.
119
709
93
igen az.

a threaten szo van rosszul forditva, valojaban nem fenyegetesrol van szo hanem elozes-rol.
preteci = megelozni
szoval, ha ez bejon, akor szerbianak tobb helikopterje lesz mint nektek.
nem,mert azt irja,hogy megelőzi a szomszédos országokat,és megközeliti Magyarországot. Nincs darabszám irva,nem hiszem,hogy annyira lenne pénz mint magyarországon,itt a jelenlegi 5 ből is Hforce ra fejlesztenek majd 3 darabot.
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 386
113
Én inkább a hadiipari együttműködésre leszek kíváncsi. Egyébként ezek a beszerzések a lassú leszakadási próbálkozások az oroszokról. Persze ez nem ilyen egyértelmű, nem is fog a közeljövőben megtörténni, de mégis lett a pakliban egy nem orosz lap is.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 845
4 835
113
Nem lesz egyszerű és főleg nem lesz olcsó az orosz és a teljesen eltérő üzemeltetési kultúrájú nyugati helikopter típusok egyszerre történő üzemeltetése. Ebben a tekintetben sokkal szerencsésebb volt a mi megoldásunk, hogy egyetlen cég az Airbus adja a teljes helikopterflottát. (az orosz gépek valószínűleg csak addig maradnak amíg a teljes Airbus flotta megérkezik.)
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
igen az.

a threaten szo van rosszul forditva, valojaban nem fenyegetesrol van szo hanem elozes-rol.
preteci = megelozni
szoval, ha ez bejon, akor szerbianak tobb helikopterje lesz mint nektek.

Köszi a fordítást. (Olvastam a pontosítást, hogy csak közelítenek, de fontos volt a fenyegetés szó kicserélése a megelőznire.)

Én azért élvezettel olvasom, hogy a balkáni országokban az egy tájékozódási pont, hogy egy adag pénz elköltése után hol lesznek a magyar hadsereghez képest. 7 millióan élnek a 10 millió magyarral szemben és harmad akkora a gazdaság teherbírása. Elhiszem, hogy zavar téged a nagy fegyverkezés, engem kevésbé, miután nem én fizetem az ottanit. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 090
113
Köszi a fordítást. (Olvastam a pontosítást, hogy csak közelítenek, de fontos volt a fenyegetés szó kicserélése a megelőznire.)

Én azért élvezettel olvasom, hogy a balkáni országokban az egy tájékozódási pont, hogy egy adag pénz elköltése után hol lesznek a magyar hadsereghez képest. 7 millióan élnek a 10 millió magyarral szemben és harmad akkora a gazdaság teherbírása. Elhiszem, hogy zavar téged a nagy fegyverkezés, engem kevésbé, miután nem én fizetem az ottanit. :)
Igazad is van, mert az arányosan szembeállítható erők lakosságarányosan fájdalmasnak tűnhetnek, de nincs is igazad, mert a szövetségesi támogatásuk eszköz és technológiai segítséget is ad nekik, valamint olyan léptékű szervezett hadiiparral bírnak, ami exportképes termékekkel indul USA kaloberű tendereken is. Tehát a jól szervezettség és az ebből fakadóan nem pazarló ipari struktúra külső technológiai transzferrel kiegészítva valamelyest ellensúlyozza a lakosság létszámát, mindamellett, hogy természetesen nem semmisíti meg a létszám okozta hátrányokat.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu