Szimpatizánsok és fóbiások kávéháza

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Kedves Wolfram!
Egy hétig figyeltem és látod, hogy az ulippo féle népség ezt a topikot nagy ívben lesz@ja és ott folytatják áldásos tevékenységüket! Ezért nem válaszoltam rögtön. De köszönöm a kioktatást!

Nem kioktatásnak szántam. :)
De szerintem az nem megoldás, hogy mindenkit kitiltanak, aki eltérő véleményt hangoztat (még, ha az tökhülyeség is, vagy pedig vélhetően bérkommentelő az adott személy). Amíg nem "flood"-ol, vagy más, kifejezetten destruktív módszerrel nem él. Ulippo meg még valahol hasznos is, mert gyakran azokat a kamuhíreket, ferdítéseket írja le, amiket az átlag, a mainstream médiából tájékozódó emberek is kapnak. Tehát, ha itt megjelenhetnek és aztán megcáfolódnak a hírei, feltevései, akkor az direkt jó is azon olvasók számára, akik nem mélyedtek el kellően a témában és ezért nincsenek "képben".
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 033
24 590
113
Ide is beteszem az alábbi hsz.-t, hogy ha valaki itt akar reagálni rá.

Röviden reagálnék a hozzászólásokhoz (Grumman E-2 topicból).
Én úgy gondolom, hogy egy jó haditechnikai fórum négy elvárásnak kell, hogy megfeleljen. 1. Egyértelmű, könnyen kezelhető, hiteles technikai adatok, leírások. 2. Lehetőleg minél nagyobb mennyiségben nagy felbontású, jó minőségű értékelhető képek és ábrák, rajzok és videók gyűjteménye. 3. Háttér a reális, legalapvetőbb ismereteken alapuló objektív vélemények kifejtéséhez, ütköztetéséhez. 4. Friss hírek, adatok, ismeretek közlése.
Sokan laikusként inkább a képeket nézik meg, (főleg, ha egy helyen megtalálhatóak és akár kimenthetőek) a száraz, tényszerű, számukra nehezen értékelhető adatok helyett. Szintén sokan vannak akik az adatokat, leírásokat böngészik, hasonlítgatják egymáshoz. Vannak, akik csak a friss hírekért látogatják a fórumot, míg vannak, akik szeretnek vitatkozni, heccelődni, trollkodni. De szerintem nagyon sokan vannak, akik mindenből akarnak, legfőképpen új ismeretekre szert tenni.
Az interneten ha igazán jó minőségű képeket, videókat, leírásokat, adatokat akar valaki összeszedni, egyáltalán nincsen könnyű dolga. Tudni kell keresni. Magyarországon azért elég sokan nem tudnak kellő mélységben angolul, németül, oroszul, franciául, ezért korlátozott lehetőségekkel rendelkeznek. Ha egy magyar haditechnikai / biztonságpolitikai fórumon a fentieket mind megtalálják, akkor az egy jó, sokak által kedvelt és látogatott fórum lesz, nem egy zártkörű valami.
A fenti érveiteket el tudom fogadni, főleg, hogy sokan mobil telefonról neteztek, annak minden negatív hozadékával együtt, ami főleg a sok és nagy felbontású képek megjelenítésében okoz problémát. Mindennek és mindenkinek nem lehet egyszerre megfelelni. A sok, lehetőleg minél nagyobb felbontású képek, ábrák nem a telefonos fórumozást segítik. Én nem is netezek telefonon, pedig most már megtehetném. Úgy gondolom, hogy a nagy mennyiségű kép mellett értelmes, értékelhető, új információkat tartalmazó hozzászólásokat is teszek. Mivel a képek általában nagyon sok linkről származnak, nem tartom célszerűnek, csak a linkek megadását.
Jó ötletnek tartom a Molni-tól, hogy előre jelezze valaki, hogy milyen hozzászólás következik.
Ahány ember, annyi vélemény és igény.
 
  • Tetszik
Reactions: arbalest

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Quod erat demonstrandum... igy legyen otosom a lotton, a szokasos szinvonalad. :cool::D
Ebben egyetértünk, a te színvonalad már mélyebbre nem süllyedhet okoska. A szmájlikat pedig hagyd meg az usák barátaidnak. Ez előző kijelentésemmel nem vagyok egyedül.
 
K

kamm

Guest
Ebben egyetértünk, a te színvonalad már mélyebbre nem süllyedhet okoska.

A legegyszerubb latin mondast sem erted? :D FYI en csak a sajat, kinosan ertelmetlen kommentjeidre linkeltem - ha mar szinvonal nelkulrol akarsz csevegni, olvasd vissza oket...

A szmájlikat pedig hagyd meg az usák barátaidnak. Ez előző kijelentésemmel nem vagyok egyedül.

Valahol szorakoztato ez a nem tul bonyolult latasmod, ahogyan a vilaghoz allsz. :D
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
A legegyszerubb latin mondast sem erted? :D FYI en csak a sajat, kinosan ertelmetlen kommentjeidre linkeltem - ha mar szinvonal nelkulrol akarsz csevegni, olvasd vissza oket...



Valahol szorakoztato ez a nem tul bonyolult latasmod, ahogyan a vilaghoz allsz. :D
Válaszaid engem egyáltalán nem szórakoztatnak, mulass egyedül saját egyszerűségedben.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 410
113
Nem, mert bejelentik, hogy kell a Magyar légierőnek mert térségmeghatározó, aztán megveszik túlárazva, offshore számla, yeah,, a többi meg le van szarva... max felemelik az áfát harminc százalékra. (tegnap jártam az egyik ilyen cég Zalaép székházánal.... hát meg nem mondanád, hogy ez egyböszeme nagy nyertes, kb ott ,maradt egy placc a nyolcvanas évekből , most raknak rá -kb egy éve elekzdve hungarocell hőszigetelést...)
Én tényleg csak azt nem értem, hogy minek jöttél vissza Magyarországra.
Minden, ami magyar, azt fikázod. Gyakorlatilag csak izraeliekkel üzletelsz. Nem bírod a politikai rendszert. Süt rólad, hogy rühelled az országot.
Ami nem megy nem kell erőltetni!
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Én tényleg csak azt nem értem, hogy minek jöttél vissza Magyarországra.
Minden, ami magyar, azt fikázod. Gyakorlatilag csak izraeliekkel üzletelsz. Nem bírod a politikai rendszert. Süt rólad, hogy rühelled az országot.
Ami nem megy nem kell erőltetni!

Csak egy kérdés. Biztosan szükség van erre?
Ha folytatni kívánjátok, akkor komment elejére írjátok oda, hogy "Vogon, ne olvasd el!"
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 026
66 477
113
Csak egy kérdés. Biztosan szükség van erre?
Ha folytatni kívánjátok, akkor komment elejére írjátok oda, hogy "Vogon, ne olvasd el!"
Vogon képes arra, hogy ne olvasson dolgokat, Vogon önálló lény, aki önmagáért tartozik felelősséggel és Vogon megnyomhatja az ignore gombot, ha valakinek a szövegét nem akarja látni. Vogon mire ad még engedélyt alantas szolgáinak, mielőtt az engedélyével folytatnák, ha úgy akarják?
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Vogon képes arra, hogy ne olvasson dolgokat, Vogon önálló lény, aki önmagáért tartozik felelősséggel és Vogon megnyomhatja az ignore gombot, ha valakinek a szövegét nem akarja látni. Vogon mire ad még engedélyt alantas szolgáinak, mielőtt az engedélyével folytatnák, ha úgy akarják?

Amilyen rövid ideje vagyok regisztrálva ezen az oldalon, annyira mocskosul rákaptam, hogy infót kérek tőletek, hogy mit szeretnék elolvasni, meg mit nem. :rolleyes:
Eddig meglepő módon bejött. Egy csomó ajánlott irodalmat kapok, ha kérek. Meg belpol topicot, amit akkor olvasok, amikor szeretném.

Pöcshuszár kiakadását értem, ha valaki mindig károg. Meg szerintem a károgók is jók, ha épp olyanra világítanak rá, amibe nem feltétlenül kellene belekezdenünk. Jelenleg én momentán a legkevésbé sem látom még a cikkek alapján, hogy ez jó üzlet-e számunkra vagy sem. Gondolkodom, hogy kinek adhatnánk el még nagyobb tételekben ilyen gépet, ha belevágunk.

Mint írtam, ha folytatni kívánják a személyeskedést, akkor csinálják nyugodtan! És rájuk bízom, hogy az általam kért jelzést kirakják vagy nem. Az biztos, hogy nem fogom őket ignorálni, mert Pöcshuszár sem mindig ilyen. A kommentjei többsége -szvsz- építő szándékúak.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Én tényleg csak azt nem értem, hogy minek jöttél vissza Magyarországra.
Minden, ami magyar, azt fikázod. Gyakorlatilag csak izraeliekkel üzletelsz. Nem bírod a politikai rendszert. Süt rólad, hogy rühelled az országot.
Ami nem megy nem kell erőltetni!
Talán azért mert a rokonaim jó része nem az. És kurvára nem tetszik nekem, hogy pld a református unokahugomék egy szétrohadó "balkáni" berendezkedésű országban lesznek kénytelenek élni, az új földesurak alatt,,,
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Talán azért mert a rokonaim jó része nem az. És kurvára nem tetszik nekem, hogy pld a református unokahugomék egy szétrohadó "balkáni" berendezkedésű országban lesznek kénytelenek élni, az új földesurak alatt,,,
...ezért még nem kellene itt trollkodni. Kisirod magad a sarokban, tüntikézzél kedvedre, vagy tégy ellene valamit, amit helyesnek tartasz. Nélkülünk. Mi itt nem erre az állandó nyafogásra vagyunk kiváncsiak. Fórumot tévesztettél...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 410
113
Talán azért mert a rokonaim jó része nem az. És kurvára nem tetszik nekem, hogy pld a református unokahugomék egy szétrohadó "balkáni" berendezkedésű országban lesznek kénytelenek élni, az új földesurak alatt,,,
Mielőtt kihegyezed antiszemitizmusra, szó nincs esetemben ilyenről. Tőlem akár mehettél volna Belgiumba is. de hogy azért gyere haza, hogy fanyalogjál... o_O
Nekem is van sok olyan ismerősöm, amelyik kiment, aztán mégis visszajött, és megpróbál itthon érvényesülni. Nem a NERben, hanem magától.
Miért gondolod, hogy az unokahugod nem tudja eldönteni, hogy neki mi a jó? Ha pedig olyan elviselhetetlen a lét, akkor hozzád hasonlóan elmehet szerencsét próbálni akár Nyugat-Európába, ha már Izraelbe nem akar.
Sajnos a politika már csak ilyen. Ha időnként nem a te politikai erőid nyernek, akkor 4 évig nézned kell az ellenfél showműsorát. Én sem vagyok Fidesz szavazó, de az, hogy válogatás nélkül szarozz mindent, ami magyar (többek között a magyar Haderőfejlesztési Program MINDEN elemét, vagy bármilyen hazai céget, akivel kapcsolatba kerülsz) az erősen kontraproduktív.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 576
5 981
113
Nem hiszem,hogy tudnánk annyit rendelni,ami rentábilissá tenné a gyártást.Egy századnyi gép ahoz kevés,többet meg nem tudunk rendelni-már az is pont egy századdal több a kelleténél.
.
.
Mi van, ha bejelentik, hogy Magyarorszag kulsö fenyegetettsege alacsony, es a Gripen szerzödes lejartaval, azt is ezzel cserelik le? Akkor vehetnek akar 3-4 szazadnyit is ebböl a fostalicskabol.
.
(sajnalom, hogy igy nevezem, de szomoru, hogy mi, magyar adofizetök kell, hogy a hatunkra vegyuk ezt a reg elavult, 20 eve eladhatatlan tipust, es a csödtömeg gyarat, ami mögötte van. Erösen valoszinu, hogy a csehek is csak azert faragtak ki most az amugy teljesen felesleges es ertelmetlen L-39NG altipust, hogy a gyarukat jobb aron, letezö uj tipussal adhassak el valaki baleknak. De a balek nem a NER-es kör lesz, aki megveszi, hanem mi, adofizetök leszunk.)
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 911
7 607
113
M
.
.
Mi van, ha bejelentik, hogy Magyarorszag kulsö fenyegetettsege alacsony, es a Gripen szerzödes lejartaval, azt is ezzel cserelik le? Akkor vehetnek akar 3-4 szazadnyit is ebböl a fostalicskabol.
.
(sajnalom, hogy igy nevezem, de szomoru, hogy mi, magyar adofizetök kell, hogy a hatunkra vegyuk ezt a reg elavult, 20 eve eladhatatlan tipust, es a csödtömeg gyarat, ami mögötte van. Erösen valoszinu, hogy a csehek is csak azert faragtak ki most az amugy teljesen felesleges es ertelmetlen L-39NG altipust, hogy a gyarukat jobb aron, letezö uj tipussal adhassak el valaki baleknak. De a balek nem a NER-es kör lesz, aki megveszi, hanem mi, adofizetök leszunk.)

És mit fogsz mondani ha egyet se veszünk ?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 410
113
.
.
Mi van, ha bejelentik, hogy Magyarorszag kulsö fenyegetettsege alacsony, es a Gripen szerzödes lejartaval, azt is ezzel cserelik le? Akkor vehetnek akar 3-4 szazadnyit is ebböl a fostalicskabol.
.
(sajnalom, hogy igy nevezem, de szomoru, hogy mi, magyar adofizetök kell, hogy a hatunkra vegyuk ezt a reg elavult, 20 eve eladhatatlan tipust, es a csödtömeg gyarat, ami mögötte van. Erösen valoszinu, hogy a csehek is csak azert faragtak ki most az amugy teljesen felesleges es ertelmetlen L-39NG altipust, hogy a gyarukat jobb aron, letezö uj tipussal adhassak el valaki baleknak. De a balek nem a NER-es kör lesz, aki megveszi, hanem mi, adofizetök leszunk.)
Miért kell ilyen dilettáns hozzászólást egy ilyen fórumba betenni? Miért gondolod akkora nímandnak a Magyar Légierőt, hogy egy hangsebesség alatti géppel akarják akár csak a légirendészetet is megoldani? Az elfogáshoz meg majd gyrosító-pótrakétát indítanak, hogy utólérjék a 8-10.000m-en közlekedő utasszállítókat? o_O
Még jó, hogy nem azon keseregsz, hogy nehogy már a Zlin-ekkel akarjunk légirendészkedni.
Miért cserélnénk le a Gripeneket? Minek cserélnénk? A futamidő végén 2026-ban a tulajdonunkba kerülnek. Ez a végleges szerződés egyik alapfeltétele.

Innentől kezdve viszont a "fostalicskázásoddal" is baj van, nem gondolod? :cool:
 
Status
Not open for further replies.