Szimpatizánsok és fóbiások kávéháza

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 189
67 022
113
Nagyon nincs értelmezési joga. Véleménye persze lehet, mindenkinek. Szerintem.* De teszem azt -egy hasonlattal élve- egy debreceni aksigyár esetében is a szakembernek van joga -illetve kellene, hogy legyen- eldönteni, hogy mondjuk van e elég víz, vagy káros e a gyár léte az emberekre, vagy a környezetre. És ugyan így a teológiai értelmezés sem hasraütésre történik.

*De persze az elmúlt napok vitájából látszik, hogy egyesek a vélemény szabadságát sem tartják elfogadhatónak -a saját véleményükkel szemben.
Mi az, hogy nincs joga? Melyik jogformàló entitàs volt jobban homo sapiens sapiens mint én vagy akàrmelyikünk, melyik jogformàló szervezetet nem ilyenek alkottàk? o_O
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 189
67 022
113
Most is vannak ilyen "félrecsúszások", szentháromságtagadók, lásd: pl.: unitáriusok. Azonban nem véletlenül fogadja el a protestáns egyházak döntő többsége, a katolikus egyház és az ortodox egyház(ak) a szentháromság-tanát. Nem azt mondom, hogy nem lehet Jézus emberi atributumát elemezni, hanem azt, hogy ezzel -pongyolán fogalmazva- a kontextusból van kiemelve egy nagyon kis rész és ezzel az Egy értelmezése, vagy akár megértése sérül, torzul, nehezül.
Szerintem sokkal egyszerübbé vàlik. A szenthàromsàg elnevezés màr egy görcsös szuperhösös kényszer. Ha valaki màshogy hívnà, a liturgikus egyhàzi alapokra helyezett, gondolatgàtló alapprogramon elhelyezett embereknek nehézséget okoz az ember és Isten viszonylatàt önnön, az Isten képmàsàra teremtett teremtökként értékelni. Ennek a programnak a keretein belül, szenthàromsàgnak, sajàt Isteni képmàsuknak a megértése nélkül, képtelenné teszik öket erre. Elnézést a hosszú ö hiànyàért, nincs ebben a fostaliga billentyüzetben ahogy ü-böl sem.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 319
113
@Pogány
Nem szoktál Te ilyen bunkó lenni :/
Ha szembe jön, akkor megazez minegyik postját nevetem - ahogy sztem ő is teszi fordítva.
Egyébként azért is kinevethettem volna, mert hülyék lennének Mo-nak leszállítani, ha amott élesben tesztelhetik.
Ha meg jól teljesít, kaszálhatnak.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 189
67 022
113
@Pogány
Nem szoktál Te ilyen bunkó lenni :/
Ha szembe jön, akkor megazez minegyik postját nevetem - ahogy sztem ő is teszi fordítva.
Egyébként azért is kinevethettem volna, mert hülyék lennének Mo-nak leszállítani, ha amott élesben tesztelhetik.
Ha meg jól teljesít, kaszálhatnak.
De akkor miért ne adjak el zsidókat rabszolgànak, ha ez jól tejel, miközben ugye van egy hangoztatott és elvàrasokkal teli öttttvvvennn évvvvel elöttünk jàró magasztos nyugat? Jah azt ök teremtették, úgy màr màs. :D Akkor.nincs gàz, lehet nevetni a szövetséges jogos elvàràsàn.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 319
113
De akkor miért ne adjak el zsidókat rabszolgànak, ha ez jól tejel, miközben ugye van egy hangoztatott és elvàrasokkal teli öttttvvvennn évvvvel elöttünk jàró magasztos nyugat? Jah azt ök teremtették, úgy màr màs. :D Akkor.nincs gàz, lehet nevetni a szövetséges jogos elvàràsàn.
1. mert már nem divat rabszolgákkal kereskedni - nem is menő
2. veszélyes
A háború meg így alakult, hogy lett. Nyilván alkalmazkodni kell.
Nem ismerem nyilván a szerződést, de feltételezem nem egyoldalúan módosítottak rajta - már ha egyáltalán kellett.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 189
67 022
113
1. mert már nem divat rabszolgákkal kereskedni - nem is menő
2. veszélyes
A háború meg így alakult, hogy lett. Nyilván alkalmazkodni kell.
Nem ismerem nyilván a szerződést, de feltételezem nem egyoldalúan módosítottak rajta - már ha egyáltalán kellett.
Jelenleg a legmagasabb az emberkereskedelem mértéke a történelemben :rolleyes: Leginkàbb poszt judeokeresztény kultúràkban.
A hàború is veszélyes, egy atomnagyhatalommal szemben föleg. Ha a szöveccség ennyit szàmít az elöbb meghatàrozott nyugati értékeiddel szemben, akkor mi is a baj a bokorban bujkàló szélsöjobboldaliveszedelemtöl az autokrata illiberalizmusos retteneten àt a putyini borzalomig? :D
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 319
113
Jelenleg a legmagasabb az emberkereskedelem mértéke a történelemben :rolleyes: Leginkàbb poszt judeokeresztény kultúràkban.
A hàború is veszélyes, egy atomnagyhatalommal szemben föleg. Ha a szöveccség ennyit szàmít az elöbb meghatàrozott nyugati értékeiddel szemben, akkor mi is a baj a bokorban bujkàló szélsöjobboldaliveszedelemtöl az autokrata illiberalizmusos retteneten àt a putyini borzalomig? :D
Azt hiszem a kérdésed dekódolásán még több időt kell dolgoznom
 
K

Kopi2000

Guest
Te most szívatsz?:D:D
Te azt hiszed, hogy mi majd most akkor már kedélyesen elcsevegünk?
Szívatsz mi?:D:D
Most tapsikolnom kellene mert láttál Kassairól valamit?:D:D
Mint már mondtam, ezt a pozicionálást és elvárást, hogy hogyan kellene viselkednem engedd el.
Tegnap vagy mikor, még a Kossuth rádióban vízionáltál agyonverést, majd ma már kacarásztál, most meg bratyiznál?:D:D
Legalább konzekvens lennél.
:D:D
Szóval mi nem leszünk cimbik, és párbeszédnek se tekintem "levélváltásaink".
Mert se nem hiszek neked, se nem bízom benned.
Abasznabe
:D:D
De cserébe rinyálhatsz, hogy te megtetted amit megkövetelt a haza, de velem a nácijával még tárgyalni sem lehet. :D:D

De legalább ékezetes karaktereket használok.;):cool:
Sajnalom..... ezt a szalat elengedem...
 
K

Kopi2000

Guest
Erös türelemmel viseltetünk mind az öntömjénezö nàrcizmusodhoz és a mélységesen arrogàns konfliktus generàlàsodhoz. Betegen fekvés nélkül is.
Szerintem nem vagyok narcisztikus. Ismereteket probalok megosztani es varnam, hogy masok is ezt tegyek, hogy bovitsek a szemleletemet. Szemelyes peldakat meg azert hozok, hogy hitelesitsem az elmondottakat.
Konfliktusokat sem en generalok, hanem azok, akik valamilyen modon csak a bunkosagban elik ki magukat. En viselkedek turelemmel igy irantatok, mert valtozni nem akartok, ismereteket ugyszinten, dagonyazni viszont jol tudtok... Aki ezen valtoztatna, azt tisztelni fogom. Egyebkent jol erzem itt magamat, az elozoektol eltekintve, mivel meg tudom talalni azt a nehany temat, ami jobban erdekel es azt a nehany embert, aki tagitja a horizontomat... Amugy meggyogyultam es marcsak az utohatasait kell gondozni ennek a betegsegnek...
 
K

kamm

Guest
Ugyan már tréfi, mutogathatsz ujjal, hajat tépve toporzékolhatsz, sőt fejhangon sikoltozva eladhatod magad áldozatnak, de gyűlölködésben ti vagytok a verhetelenek, igaz sumakolásban is, ahogy a példád mutatja.;)

Kornis mihály élete fénypontja azaz pièce de résistance-a, a "mi sokkal jobban gyűlölünk benneteket, mint ti minket".
Az alábbi szöveg a Magyar Narancs 1996. október 17-i számában jelent meg.

Látod látod te árokásó kisiparos, még fidesz se kelett hozzá.
Kormányon lévőként is képesek voltatok ilyen aljasnak lenni. Hát még vesztes lúzer kisebbségként.
Aztán ne haragudj már meg mert szemezgettem belőletek. ;)
Ez amúgy a kvintesszenciaja a Tanácsköztársaság környékén megalapozott 'internacionalista' ("holnap-ranem-zetközivéééleszavi-lááág"), tipikusan kitert, a vallastagadokra oly jellemző teljesen immoralis, vérszomjas-elmebeteg, ázsiai szovjet-orosz (kommunista) ideológiáktól tömeggyilkossa programozott zsidókkak indult magyar "baloldal" (sosem volt azt) végtelen gyűlöletenek, minden iránt, ami az ezeréves országban a degeneralt, aberralt, elmebeteg, vérengző kommunista diktaturajuk előtt történt.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Szerintem sokkal egyszerübbé vàlik. A szenthàromsàg elnevezés màr egy görcsös szuperhösös kényszer. Ha valaki màshogy hívnà, a liturgikus egyhàzi alapokra helyezett, gondolatgàtló alapprogramon elhelyezett embereknek nehézséget okoz az ember és Isten viszonylatàt önnön, az Isten képmàsàra teremtett teremtökként értékelni. Ennek a programnak a keretein belül, szenthàromsàgnak, sajàt Isteni képmàsuknak a megértése nélkül, képtelenné teszik öket erre. Elnézést a hosszú ö hiànyàért, nincs ebben a fostaliga billentyüzetben ahogy ü-böl sem.
Nem cél az egyszerűség. Az atomfizikát sem másítjuk meg, butítjuk le, mert az emberek 99%-a nem érti.* Így a teológiát sem, hisz annak vannak tanult, képzett, meg még szakavatottabb művelői és nem mindenki teólógus, még ha gondolkozik is rajta (ami nem baj, sőt, alapvetően önmagában egy jó dolog), vagy önképző kör szintű "tanulmányokat" folytat.
A képmásban lehet, hogy az a gond, hogy a kép szót, vagy a képmás szót nem jól értelmezik. Egy másik példa, az ikonok is képek és képmások, de teljesen más síkon mozognak, másként képzik a tartalmat, mint a nyugati képzőművészet ezért a nyugati képalkotáson kulturálódott embernek szinte felfoghatatlan az a képi világ mögötti jelentés, amit egy-egy ikon képvisel. Tehát még egy nyugati embernek az ikon teszem azt 95%-ban művészeti alkotás és 5%-nyi jelentéstartalommal bír, addig mondjuk egy azt értő embernek pont fordított az arány. Nem tudom, hogy követhető-e, hogy mit akartam mondani.

*Lehet ál-, vagy nemtudományosan foglalkozni egy-egy tudománnyal, pl. energetikával, de annak olyan korcsosulásai lesznek, mint az európai energia politika, atompánik, napenergia és elektromos autózás mindenek feletti erőltetése.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Mi az, hogy nincs joga? Melyik jogformàló entitàs volt jobban homo sapiens sapiens mint én vagy akàrmelyikünk, melyik jogformàló szervezetet nem ilyenek alkottàk? o_O
Direkt volt egy kis jelentésbeli túlzás, hogy nyomatékosítsam, azt, amit az imént fentebb is írtam, hogy megfelelő ismeretek nélkül, megfelelő káros az értelmezés, amit írtam az -aksigyáros példámban.
Attól, hogy egy emberi fajhoz tartozunk még nem ért mindenki mindenhez olyan formán, hogy például értelmezési jogot vindikálhasson magának. Véleményezni lehet, az mondjuk egy alsóbb szint, max. kiröhögik az embert, vagy azt mondja, hogy bocs tévedtem; de tudományos szintű kijelentést nem tud tenni. És nem azért mert gyengébb értékű ember, hanem mert arra nincs képessége, mert nem tanulta, max. mint műkedvelő foglalkozott vele. De máshoz meg nyilván ezerszer jobban ért, mint a teológiai, mérnöki, irodalmi, boltvezetői stb stb stb kérdésekhez. És valahol az tényleg már túlzás, hogy mindenki mindent jobban tud, jobban ért, főleg, hogy mindent "tud" és mindent "ért".
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 941
30 788
113
Fantasztikus dolgokat tudhat meg az ember a zsidó kefirekrol a magyar HTKAn... :cool:
Édes fiam,nemcsak bunkó vagy,de buta is.Ugyan az az alaphelyzet.Adott x számú letárolt üres sárkányszerkezet.IAI 2019ben adott egy árajánlatot,hogy mennyiért csinálna belőlük bevethető vadászgépet.És az IAI nem csak egyszerűen befejezné az épitést,hanem jelentősen át is épitené azokat a letárolt sárkányszerkezeteket.Ez viszonyitási alap lehet,hogy a Saab mennyiért fejezné be a letárolt Gripen C sárkányokat,költségbecsléshez.
Az,hogy ezt nem érted,az észbeli képességeidet jellemzi.Az meg,hogy büdös bunkó módjára személyeskedsz,az emberi mivoltodat jellemzi.
Igy folytatod,újra bannra fogsz kerülni.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 189
67 022
113
Nem cél az egyszerűség. Az atomfizikát sem másítjuk meg, butítjuk le, mert az emberek 99%-a nem érti.* Így a teológiát sem, hisz annak vannak tanult, képzett, meg még szakavatottabb művelői és nem mindenki teólógus, még ha gondolkozik is rajta (ami nem baj, sőt, alapvetően önmagában egy jó dolog), vagy önképző kör szintű "tanulmányokat" folytat.
A képmásban lehet, hogy az a gond, hogy a kép szót, vagy a képmás szót nem jól értelmezik. Egy másik példa, az ikonok is képek és képmások, de teljesen más síkon mozognak, másként képzik a tartalmat, mint a nyugati képzőművészet ezért a nyugati képalkotáson kulturálódott embernek szinte felfoghatatlan az a képi világ mögötti jelentés, amit egy-egy ikon képvisel. Tehát még egy nyugati embernek az ikon teszem azt 95%-ban művészeti alkotás és 5%-nyi jelentéstartalommal bír, addig mondjuk egy azt értő embernek pont fordított az arány. Nem tudom, hogy követhető-e, hogy mit akartam mondani.

*Lehet ál-, vagy nemtudományosan foglalkozni egy-egy tudománnyal, pl. energetikával, de annak olyan korcsosulásai lesznek, mint az európai energia politika, atompánik, napenergia és elektromos autózás mindenek feletti erőltetése.
A tudomànyossàg keretbe szorítàsa ugyanúgy tud tévút, de ideológiai fegyver is lenni és a dogmatizàlt központosítottsàga miatt tömegesen kàros.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
K

Kopi2000

Guest
Direkt volt egy kis jelentésbeli túlzás, hogy nyomatékosítsam, azt, amit az imént fentebb is írtam, hogy megfelelő ismeretek nélkül, megfelelő káros az értelmezés, amit írtam az -aksigyáros példámban.
Attól, hogy egy emberi fajhoz tartozunk még nem ért mindenki mindenhez olyan formán, hogy például értelmezési jogot vindikálhasson magának. Véleményezni lehet, az mondjuk egy alsóbb szint, max. kiröhögik az embert, vagy azt mondja, hogy bocs tévedtem; de tudományos szintű kijelentést nem tud tenni. És nem azért mert gyengébb értékű ember, hanem mert arra nincs képessége, mert nem tanulta, max. mint műkedvelő foglalkozott vele. De máshoz meg nyilván ezerszer jobban ért, mint a teológiai, mérnöki, irodalmi, boltvezetői stb stb stb kérdésekhez. És valahol az tényleg már túlzás, hogy mindenki mindent jobban tud, jobban ért, főleg, hogy mindent "tud" és mindent "ért".
Azt latom, azt nem erted meg, hogy a XXI. Sz-ban kenyszeruen egyutt vannak a tarsadalomban a kulonbozo ideologiak, amelyeket igen sok ember call. Nem lehet azr mobdani, hogy amit en callok, az mibdent visz, hiszen az embereknek a tarsadalomban, mar van lehetoseguk arra, hogy ugy valasszanak a vilagnezetek kozott, mint a boltokvan a mustarok kozul.... Ilyen helyzetben nehez kijelenteni, hogy ez vagy az abszolut igy van, mert rogton bele lehet futni az ellenvelemenyekbe...
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 201
14 045
113
Édes fiam,nemcsak bunkó vagy,de buta is.Ugyan az az alaphelyzet.Adott x számú letárolt üres sárkányszerkezet.IAI 2019ben adott egy árajánlatot,hogy mennyiért csinálna belőlük bevethető vadászgépet.És az IAI nem csak egyszerűen befejezné az épitést,hanem jelentősen át is épitené azokat a letárolt sárkányszerkezeteket.Ez viszonyitási alap lehet,hogy a Saab mennyiért fejezné be a letárolt Gripen C sárkányokat,költségbecsléshez.
Az,hogy ezt nem érted,az észbeli képességeidet jellemzi.Az meg,hogy büdös bunkó módjára személyeskedsz,az emberi mivoltodat jellemzi.
Igy folytatod,újra bannra fogsz kerülni.
Teszel be forrást az árajánlatra?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Azt latom, azt nem erted meg, hogy a XXI. Sz-ban kenyszeruen egyutt vannak a tarsadalomban a kulonbozo ideologiak, amelyeket igen sok ember call. Nem lehet azr mobdani, hogy amit en callok, az mibdent visz, hiszen az embereknek a tarsadalomban, mar van lehetoseguk arra, hogy ugy valasszanak a vilagnezetek kozott, mint a boltokvan a mustarok kozul.... Ilyen helyzetben nehez kijelenteni, hogy ez vagy az abszolut igy van, mert rogton bele lehet futni az ellenvelemenyekbe...
Akinek a világnézete annyi, mint boltban a mustár az önmagát minősíti. -Legalábbis a szememben.
És talán épp ez a mai kor veszte, rákfenéje, hogy minden relatív, minden választható, mint boltban a mustár. Hol a relativizmus határa? Relatív a mérnöki szakma? Relatív a pedofilizmus? Relatív minden?
 
Status
Not open for further replies.