Szimpatizánsok és fóbiások kávéháza

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
A tudomànyossàg keretbe szorítàsa ugyanúgy tud tévút, de ideológiai fegyver is lenni és a dogmatizàlt központosítottsàga miatt tömegesen kàros.
Ezzel egyáltalán nem értek egyet.
A tudományt keretbe kell szorítani, de a tudományhoz hozzáférhetőnek kell lennie. A keret nem kirekeszt, hanem összetart. Csakhogy a tudomány művelésének megvannak az alapfeltételei.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby
K

kamm

Guest
Ne a létező Kfir C10P-t nézd (bár több tekintetben az is felülmulja a jelenlegi Gripen C-t) a mechanikus vezérléssel és J79 hajtóművel.NG tervezet annyira különbözik a ma létező C10-től,mint a Gripen E különbözik a Gripen C-től.Vagy még jobban.
Amit ma látsz még Kolumbiába,az a Block 60,10+ éves ajánlata volt (csak közben fejlődőtt,eredetileg 2032 radarok voltak bennük,példul).Eredeti C2 sárkány,eredeti J79 hajtómű,mechanikus kormányzás.NG F414 hajtómű,módositott sárkány,FBW kormányzás.Még a jellegzetes függőleges vezérsik elötti pótbeömlő nyilás is eltünne a gépről.

Nem én állitom,hogy sikerülhet,hanem az IAI.....Annyira biztosak benne,hogy üzleti ajánlatot adtak rá.És van tapasztalatuk az ilyesmiben,ez meg tény.És aligha adtak volna rá üzleti ajánlatot,ha nem lennének biztosak a dolgukba.

Miért,van jelenleg hadrendben álló Gripen C-n AESA radar,vagy MAWS?Nincs.Képes 6,5tonna függesztménnyel felszálni?Nem.Képes 2,3Mach sebességre?Nem.Van 9 függesztő pontja?Nincs.
Modernebb konstrukció ettől még a Gripen C,mint a Kfir?Igen.

Aha.
Mégis,mit vértok?Mennyi volt a @pöcshuszár által irt krabót Gripen C ajánlat 1 év logisztikai támogatással?75millió dollár.
Mennyi volt a buleszeknek tett IAI ajánlat a kefir Block 60ra ugyanúgy 1 év logisztikai támogatással?15millió dollár.....
Hogy összeségében a block 60 valamivel alatta marad a Gripen C harcértékének?Igen-de 1/5-ébe kerül.És annyival messze nem marad alatta.Ad 80% harcértéket-20%os áron.Hogy nem szabad leállni vele dogolni?Hát nem,mert ott marad.Térjen ki előle.Ne gá-zon,az már amúgy sem divat.Van bvr rakéta hozzá?Van.Nem Meteor?Miért,nekünk hány Meteorunk van?Integrálni lehet hozzá.Vagy megelégedni a Derby-ER rakétával.NG meg egy másik történet.
Nagyon nehéz ezt megérteni.
Ár/harcérték arány.Van két lehetőség.egyik ad 100 egység harcértéket,100 egység költséggel.Másik ad 80 egység harcértéket,de 20 egység költséggel.Ha a 80 egységnyi harcértékű gép db számát megemelem 50%kal,akkor az alap 100 egység harcértéke helyett kaptam 120 egység harcértéket,az alap 100 egység költség 30%-ért.És megmaradt még 70 egység forrásom.Ebből meg felfegyverzem,és 10 évig üzemeltetem a gépeket.
Persze egy rendes számitás sokkal bonyorultabb,és ki kell jelölni alapkritériumokat,amik nem teljesitése esetén elutasitásra kerül az ajánlat.

De rendszeresitéshez megvenni meg 75millió....

Szerintem a vadászgépváltásos rovatba.
Kicsihuszár,hsz-bol vettem az összehasonlitó árat,mert ezt irtad.

Most esett le, a nejem volt ilyen, manic episodes, egyre gyakrabban jottek es egyre sulyosabbak voltak... :cool:
 
K

kamm

Guest
Zsír, ezt én is ki tudtam wikipédiázni.
Csak itt valami óriási fícsörnek volt eladva, hogy pár év után volt a braziloknak bátorsága a tervezett teljes felszállótömeggel nekiiramodni. Ez olyan fura volt kissé, tekintve, hogy vagy három éve repül ez a bicigli...
Azért kérdeztem, hogy csak úgy nehezebb lett-e, hogy nem-e esetleg el kellett hangolni a súlypontját véletlenül, mint az ukránok csinálták az An-148-assal, vagy más okból lett nehezebb üresen, mint ahogy az ki volt találva.
Ezek azok az ukranok, akinek meg az orosz hajtomvekkel sem sikerult egyetlen gepet sem sorozatban gyartaniuk 20+ eve...?

Az is érdekes, hogy az Empty weight meg nem nagyon található meg, szóval azt is el tudom képzelni, hogy egy kicsit az is kúszik felfelé és majd a végén bejelentik, hogy ennyi és ennyit is akartunk, vagy nem tudom.
Aha, tenyleg erdekes... vagy nem.
Vagy inkabb siman kovetik a sajat protokolljukat, lett legyen az szamodra ilyen misztikus es erthetetlen, leven ok a harmadik legnagyobb repulogepgyarto, tobbezer legyartott geppel?
De amúgy tényleg örülök neki, hogy mostmár teljesen meg lehet csobbantani és még valamit vihet is magával. Jobb későn, mint soha. :)
Az jo ha orulsz, mert eddig inkabb ugy tunt, hogy csak rosszindulatuan, informaciohianyosan kotozkodni probaltal es nem jott ossze...
 
  • Tetszik
Reactions: hete

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 631
113
Félre ne ért, nem úgy hiányzól, mint egy barát. Csak miután bevallottad, hogy a portfolió propaganda osztályához tartozol, hirtelen eltűntél.
Dehogy próbálom én lejáratni... Nincs rá szükség. Kimondod, hogy portfolió akkor már mindenki tudja miről van szó. Nem kell mellé magyarázó ábra.
Csinálhatunk belőle egyfajta filozófiai kérdést, hogy régen a propagandát az átkosban úgymond ideológiai alapon terjesztették... most ugyanazt megteszed kattintásszámért. Nincs különbség.

De amúgy, ha már itt vagy. Légyszíves, ha megtennéd. Múltkor nem sikerült végül beszélnünk az ideológiai háborúról, ami ebben a konfliktusban is zajlik.
Konkrétan pl. erre a példára válaszolj: hogy-hogy nem kell hoznotok, napi szinten, kötelező jelleggel az ellenségkép kreálást. Évek óta megszokott volt. Mi történt hirtelen?Nem tudom nálatok mi ennek a szakszerű elnevezése, de ami ebbe tartozik szerintem: Hitler egy heréje, Hitler buzi (és ebben a felállásban meglepő módon a zöld fősodorral ellentétben ez pejoratív jelző) Kim Dzsongun ismét megölette a rokonait vagy éppen a botoxos őrűlt Putyin 7. stádiumú áttétes rákos... stb.
Bocs, ha ennél ez még lényegesen több kategóriára és besorolásra bontható a a politikai osztálynál. Én csak egy lelkes amatőrként a felszínt próbálom kapirgálni... szóval hogy-hogy nem kell évtizedek óta napi szinten ezt lehozni? A külföldi tanácsadók szerint is kontraproduktívvá vált? Mert én így látom, hogy még a sötétzöldek is jókat kacagnak egy hvg facebook poszt alatt ezeken.. már-már a magát értelmiséginek valló liberális közönségüket sem tudja elnyomni (az igaz évről-évre gyengülő trollhadsereg, szokásos, könnyen kiszúrható átlagpolgár szerű fake regisztrációk, akik egymást segítve próbálnak kialakítani egy látszólagosan kollektív véleményt.. ami persze szigorúan az irányító hatalom által elfogadott vélemény. Minden más gondolatot több oldalról összefogva támadnak.. hasonló módon, mint egy amway szeánszon a sorok közé beépített emberek)
Szóval hol vannak két évtized után ezek a cikkek? Gondolom a funkcionáriusok nem lettek elküldve. Milyen más munkát végeznek és írnak? Mi ennek az oka?

Gondolom azért szűrve van az osztály, de mi van, ha valaki lelkiismerete közbeszól. Vagy ebből senki sem csinál kérdést? Le kell írni, tudva hogy hülyét csinál magából, de ezen könnyedén túllépve.. lehozza a 10. Putyin rákos cikk fordítását, mert hát kattintásszám az kattintászszám?
Gondolom inkább ez van, hogy senki sem csinál már belőle lelkiismereti kérdést... Mindenki megfelelően képzett politikailag. Ezen hogy lépnek át lelkileg?
Ezek úgy érdekelnének.

Bocsánat, ha egynémely "szakkifejezésnek" más a jelenlegi megnevezése. De én az un. szovjet modellbe tudom könnyen beilleszteni ezt a külföldről támogatott propagandát.
Nem hiszem, hogy @Green Leader védelemre szorul, de más (egyébként olvasottabb) portál belső működésére némileg rálátva, szerintem sokat gondolsz a propaganda szervezettségéről.
Az átlag “újságíró” (GL szerintem idézőjelek nélkül az) kilóra ír híreket, cikkeket. Mindenféle utánajárás és valódi fact check nélkül. A hozzáértést már le se írom, az már rég nem követelmény.
Nem azért mert idióták vagy mert propidroidok, hanem mert az üzleti modell annyira legatyásodott, hogy kb ez fér bele.
Egyszerűen a többség átveszi a fostos cikkeket, kritika nélkül, ennyi . A többséget egyébként
általában nem is nagyon érdekli, amiről “ír”.

Tetszettünk volna a fizetős sajtót nem kipusztítani.

GL meg nem hiszem, hogy az összes, ott megjelenő cikkel egyetért, továbbá nem vezető szerkesztő (bocs ha tévedek), hogy ez számítson a portfolión megjelent anyagoknál.
Nem kéne innen elüldözni azt a kevés, még igényes újságírót, aki idejár megosztani infókat.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 490
12 633
113
Nem hiszem, hogy @Green Leader védelemre szorul, de más (egyébként olvasottabb) portál belső működésére némileg rálátva, szerintem sokat gondolsz a propaganda szervezettségéről.
Az átlag “újságíró” (GL szerintem idézőjelek nélkül az) kilóra ír híreket, cikkeket. Mindenféle utánajárás és valódi fact check nélkül. A hozzáértést már le se írom, az már rég nem követelmény.
Nem azért mert idióták vagy mert propidroidok, hanem mert az üzleti modell annyira legatyásodott, hogy kb ez fér bele.
Egyszerűen a többség átveszi a fostos cikkeket, kritika nélkül, ennyi . A többséget egyébként
általában nem is nagyon érdekli, amiről “ír”.

Tetszettünk volna a fizetős sajtót nem kipusztítani.

GL meg nem hiszem, hogy az összes, ott megjelenő cikkel egyetért, továbbá nem vezető szerkesztő (bocs ha tévedek), hogy ez számítson a portfolión megjelent anyagoknál.
Nem kéne innen elüldözni azt a kevés, még igényes újságírót, aki idejár megosztani infókat.

Ne haragudjatok, de én nem tudom elhinni, hogy Hitlernek egy heréje kaliberű cikkeket (ami most Putyin áttétes rákos) ne kötelezően kellene nyomatni a liberál médiában.
Most van benne törés, de gyakorlatilag évtizedek óta, napi szinten kötelező volt.
Még ha külföldi cikkek tükörfordítása is.. én el nem hiszem, hogy teszem azt, mondjuk a portfolió szerkesztőségben nincs olyan ember, aki felállna és megmondanà, hogy "b@zd, ti ezt elhiszitek".. hanem rendre hülyét csinálnak magukból. Minden portálon...
Itt pár opció van csupán. Amely MINDEN portálra igaz, kivétel nélkül!!!
-Ideológiai indittatásból hazudnak.
-Kattintászám mindenek felett, azaz pénzért hazudnak.
-Közvetlen utasításra kell tenniük.

És bár lehet én tévedek, de a legkisebb valószínűségét annak látom, hogy:

-Az összes portál összes újságírója full retardált b@lf@szok gyülekezete és elhiszik

Szóval kíváncsi vagyok, hogy akkor melyik verzió él.
De az még továbbra is kérdés számomra, hogy miért van szünet az ellenségkép kreálásban.. hirtelen elfogytak a külföldi források Putyin botox kezeléseiről?
Kim Dzsongun sem öleti emg egyetlen egy már megölt rokonát a héten?
Én nem hinném, hogy egy-két évtized napi szintű kreténségének pont most kellett véletlenül megállnia.

De ha azt mondjátok ez full véletlen és az egész sajtóban csak retardáltak ülnek, hogy ezeket lehozzák, akkor ám legyen.

Ahogy szerintem azbis megér egy misét, hogy a haza.. az "ellenzék", bár ez inkább ellenség, miért folytat folyamatos országellenes propagandát a csatlós médiájával. De azt majd max később...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 962
7 004
113
Nem, a kommunisták nem zsidoznak, mert az egész magyar véreskezű, sorozatgyilkos kommunista mozgalom mind zsidokkal indult Magyarországon, lasd az egesz szinzsido kormányt és minden vezetőt és tomeggyilkost a Tanácsköztársaság élén.
Az európai szinten is párját ritkító húszas évekbeli magyar polgári antiszemitizmus pontosan emiatt volt: láttuk, mire képesek a vallaselhagyo-vallastalan, agymosott, elmebeteg azsiai orosz fejtagitokon vergozosse valtozott, Istent és családot is megtagadó, mindenféle moralt átlépő, internacionalista zsidogyerekek. A TK alatt ez a réteg gátlástalanul tamadt a sajat orszagara és mészárolt szabadon, lasd a vanyadt, huszkilos Szamueliket, mögöttük a vergozos, altaluk felhergelt primitív prolikkal, az Apró Antal-fele lelenchazbol kikerült ateista zsidogyerekeket, a gátlástalan rabló lányát stb.
45 után ugyanezek jottek vissza, a Rosenfeld Matyas es hasonszoru genetikai hulladek testi-lelki gnomok... aztán a "kinevelt", mar "kommunista moralt" koveto, suksukolo, istentelen, tanulatlan prolik meg parasztgyerekek szépen átvették a hatalmat, de sosem tudtak mit kezdeni a véreskezű TK zsidogyerekeivel, ezért inkább teljes kuss volt róla, egeszen V. Domokos cikkeiig (1989 korul a Nemzetben), majd utana Csurkaig.
Ez nem antiszemitizmus, ez a hazatlan, "nemzetközi" bolsevikbol lett "globalista" poszkomcsi hálózat eredete.

Ilyen mocsadek hatterrel, es az orszag csodbe juttatasa utan tényleg az arcátlanság teteje egyáltalán megszólalni a védelmükben.

tumblr_inline_p1brmcd9Dk1rr08jv_500.jpg
Amúgy 100%-ban igaz. De hát kérem cenzúra...(ami szépen pofára esett covid témában is)
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 630
55 135
113
Ne haragudjatok, de én nem tudom elhinni, hogy Hitlernek egy heréje kaliberű cikkeket (ami most Putyin áttétes rákos) ne kötelezően kellene nyomatni a liberál médiában.
Most van benne törés, de gyakorlatilag évtizedek óta, napi szinten kötelező volt.
Még ha külföldi cikkek tükörfordítása is.. én el nem hiszem, hogy teszem azt, mondjuk a portfolió szerkesztőségben nincs olyan ember, aki felállna és megmondanà, hogy "b@zd, ti ezt elhiszitek".. hanem rendre hülyét csinálnak magukból. Minden portálon...
Itt pár opció van csupán. Amely MINDEN portálra igaz, kivétel nélkül!!!
-Ideológiai indittatásból hazudnak.
-Kattintászám mindenek felett, azaz pénzért hazudnak.
-Közvetlen utasításra kell tenniük.

És bár lehet én tévedek, de a legkisebb valószínűségét annak látom, hogy:

-Az összes portál összes újságírója full retardált b@lf@szok gyülekezete és elhiszik

Szóval kíváncsi vagyok, hogy akkor melyik verzió él.
De az még továbbra is kérdés számomra, hogy miért van szünet az ellenségkép kreálásban.. hirtelen elfogytak a külföldi források Putyin botox kezeléseiről?
Kim Dzsongun sem öleti emg egyetlen egy már megölt rokonát a héten?
Én nem hinném, hogy egy-két évtized napi szintű kreténségének pont most kellett véletlenül megállnia.

De ha azt mondjátok ez full véletlen és az egész sajtóban csak retardáltak ülnek, hogy ezeket lehozzák, akkor ám legyen.

Ahogy szerintem azbis megér egy misét, hogy a haza.. az "ellenzék", bár ez inkább ellenség, miért folytat folyamatos országellenes propagandát a csatlós médiájával. De azt majd max később...
Igen. Érdekes, hogy minden kritika nëlkül, szinte központilag vezrelve ir a nyugati sajtó az eseményekröl, fing témâkat felfújva óriâsira. Willkommenskultur, szexuâlis aberrâciók, klimakrizis, ez a hâború, öngyilkos szankciók. A mèdia már ek óta nem azt irja, ami "van, történik", hanem azt, hogyan lâssuk az eseményeket, hogyan értékeljük öket a nagy narrativa szerint.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 490
12 633
113
Igen. Érdekes, hogy minden kritika nëlkül, szinte központilag vezrelve ir a nyugati sajtó az eseményekröl, fing témâkat felfújva óriâsira. Willkommenskultur, szexuâlis aberrâciók, klimakrizis, ez a hâború, öngyilkos szankciók. A mèdia már ek óta nem azt irja, ami "van, történik", hanem azt, hogyan lâssuk az eseményeket, hogyan értékeljük öket a nagy narrativa szerint.

Nyilván az országellenes támadásokat, zsarolásokat is kellően szupportálják. Gyakorlatilag a zavarkeltésben és uszítáaban jeleskednek.
Számomra mondjuk érthetetlen, hogy miért nem járnak el a btk szerint. Az összeset belehetne záratni törvényesen.
Mondjuk van egy tippem, higy ezt a külföldibretorziók miatt nem merik meglépni. Pedig elég nyilvánvaló, hogy honnan fúj a szél.
Na igen, az aberrációk, stb.
Ezt miért kell tolni? Miért kötelező. Ez egy jó kérdés. Én ezzel egy kalap alá veszem az etnikai kérdést is. Lásd Winnetou sem polkorrekt, el kell égetni a könyveket. Ezen média ennek a full kreténségnek is szépen megágyaz.

Ezek okai számomra kérdőjelesek, hogy erre mi szükség.. demográfiai mutatók letörése?
Egy-két évtized alatt működhet. Lásd példaként a nemzeti öntudat szándékos rombolását.. az is beérett olyan szinten, hogy van ma is a parlamentben olyan politikai párt, akik egyetlen egy tartós eredményt tudnak felmutatbi: elérték, hogy ha valaki kirak a háza elé egy magyar zászlót, akkor nacionalista szélsőjobbosnak gondolják.
Ez egy szégyen, de működött az elmúlt pár évtizedben.
 

Green Leader

Well-Known Member
2020. szeptember 10.
176
2 234
93
Ne haragudjatok, de én nem tudom elhinni, hogy Hitlernek egy heréje kaliberű cikkeket (ami most Putyin áttétes rákos) ne kötelezően kellene nyomatni a liberál médiában.
Most van benne törés, de gyakorlatilag évtizedek óta, napi szinten kötelező volt.
Még ha külföldi cikkek tükörfordítása is.. én el nem hiszem, hogy teszem azt, mondjuk a portfolió szerkesztőségben nincs olyan ember, aki felállna és megmondanà, hogy "b@zd, ti ezt elhiszitek".. hanem rendre hülyét csinálnak magukból. Minden portálon...
Itt pár opció van csupán. Amely MINDEN portálra igaz, kivétel nélkül!!!
-Ideológiai indittatásból hazudnak.
-Kattintászám mindenek felett, azaz pénzért hazudnak.
-Közvetlen utasításra kell tenniük.

És bár lehet én tévedek, de a legkisebb valószínűségét annak látom, hogy:

-Az összes portál összes újságírója full retardált b@lf@szok gyülekezete és elhiszik

Szóval kíváncsi vagyok, hogy akkor melyik verzió él.
De az még továbbra is kérdés számomra, hogy miért van szünet az ellenségkép kreálásban.. hirtelen elfogytak a külföldi források Putyin botox kezeléseiről?
Kim Dzsongun sem öleti emg egyetlen egy már megölt rokonát a héten?
Én nem hinném, hogy egy-két évtized napi szintű kreténségének pont most kellett véletlenül megállnia.

De ha azt mondjátok ez full véletlen és az egész sajtóban csak retardáltak ülnek, hogy ezeket lehozzák, akkor ám legyen.

Ahogy szerintem azbis megér egy misét, hogy a haza.. az "ellenzék", bár ez inkább ellenség, miért folytat folyamatos országellenes propagandát a csatlós médiájával. De azt majd max később...
Az a baj, hogy ha valaki ilyen szinten el van merülve a saját ideológiai álomvilágában, mint te, miközben egy nagyon hangos véleményt harsog egy olyan dologról, amiről fogalma sincs (jelen esetben a magyar sajtó, ezen belül is a Portfolio szerkesztőségének működése), annak hiába magyarázok bármit, úgyis az lesz a vége, hogy "hazucc."

Most mondjam azt neked, hogy én soha egyetlen cikket nem írtam arról, hogy Putyin rákos vagy Hitlernek hány heréje van? (ez a Hitler heréje dolog nem is értem, miért állt be nálad ennyire...) Vagy mondjam azt, hogy Magyarországon szinte senki nem ír cikket külföldi megrendelésre? Vagy azt, hogy még szerkesztőségeken belül sincs kiadva, hogy bizonyos narratívákat kell közvetíteni, ezért fordulhat elő, hogy adott témán belül egy portálon többféle vélemény is megjelenik? Vagy azt, hogy vannak újságírók, akik nem akarnak egyik nagyhatalom csicskásai sem lenni és narratívákat közvetíteni akár Washingtonból, akár Moszkvából, hanem egy szuverén, érdemi nemzeti védelmi képességgel, és önálló kultúrával rendelkező Magyarországon akarnak élni?

Úgysem hinnéd el, mert egy régóta, gondosan építgetett, betonszilárd, de amúgy teljesen fals világkép van a fejedben, amit valamiért velem személyesen is társítasz, holott semmi közöm az általad felsorolt narratívákhoz.

Tudom, milyen ez, annó én is éltem az ilyen konteókat, de kinőttem belőlük. A valóvilág sokkal összetettebb, mint amit ezek a bizarr összeesküvés-elméletek meg tudnak magyarázni.

Ez a háború pedig semmi másról nem szól, mint arról, hogy két agresszív nagyhatalom, két vén, megalomán fasszal az élén egymást tépi egy alapból is megosztott ország területén. Nincs itt semmilyen világmegváltó ideológia. Ti valamiért azt hiszitek, hogy Putyin a "normalitást" képviseli az LMBTQ-val meg a BLM-mel szemben. Ez a legnagyobb tévedés az egész háborúval kapcsolatosan, és legalább olyan naiv dolog, mint elhinni, hogy az Egyesült Államok egy demokratikus ország, amely a közjót építi a világon.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 490
12 633
113
Az a baj, hogy ha valaki ilyen szinten el van merülve a saját ideológiai álomvilágában, mint te, miközben egy nagyon hangos véleményt harsog egy olyan dologról, amiről fogalma sincs (jelen esetben a magyar sajtó, ezen belül is a Portfolio szerkesztőségének működése), annak hiába magyarázok bármit, úgyis az lesz a vége, hogy "hazucc."

Most mondjam azt neked, hogy én soha egyetlen cikket nem írtam arról, hogy Putyin rákos vagy Hitlernek hány heréje van? (ez a Hitler heréje dolog nem is értem, miért állt be nálad ennyire...) Vagy mondjam azt, hogy Magyarországon szinte senki nem ír cikket külföldi megrendelésre? Vagy azt, hogy még szerkesztőségeken belül sincs kiadva, hogy bizonyos narratívákat kell közvetíteni, ezért fordulhat elő, hogy adott témán belül egy portálon többféle vélemény is megjelenik? Vagy azt, hogy vannak újságírók, akik nem akarnak egyik nagyhatalom csicskásai sem lenni és narratívákat közvetíteni akár Washingtonból, akár Moszkvából, hanem egy szuverén, érdemi nemzeti védelmi képességgel, és önálló kultúrával rendelkező Magyarországon akarnak élni?

Úgysem hinnéd el, mert egy régóta, gondosan építgetett, betonszilárd, de amúgy teljesen fals világkép van a fejedben, amit valamiért velem személyesen is társítasz, holott semmi közöm az általad felsorolt narratívákhoz.

Tudom, milyen ez, annó én is éltem az ilyen konteókat, de kinőttem belőlük. A valóvilág sokkal összetettebb, mint amit ezek a bizarr összeesküvés-elméletek meg tudnak magyarázni.

Ez a háború pedig semmi másról nem szól, mint arról, hogy két agresszív nagyhatalom, két vén, megalomán fasszal az élén egymást tépi egy alapból is megosztott ország területén. Nincs itt semmilyen világmegváltó ideológia. Ti valamiért azt hiszitek, hogy Putyin a "normalitást" képviseli az LMBTQ-val meg a BLM-mel szemben. Ez a legnagyobb tévedés az egész háborúval kapcsolatosan, és legalább olyan naiv dolog, mint elhinni, hogy az Egyesült Államok egy demokratikus ország, amely a közjót építi a világon.

Szóval, akkor ha nincsenek ezek a jelenségek, akkor értsem ugy, hogy mindenki full kretén a sgerkesztőségben... és igen, elhiszik azt, hogy Putyin rákos, mert rosszul fogja az asztalt. Vagy éppen Hitler drogozott.

Putyinos első találat:

Napi Kim Dzsongunos téma a portfolióról:

Putyin és Hitler a portfolióról...


Még egy napi Hitleres:


Szóval akkor ez a jelenség nem létezik. Ninca külföldi megrendelés. Nem pénzért hazudnak az oldalon.. hanem Ti ezt évtizedek óta napi szinten elhiszitek...
Én nem sokra tartom az egész brigádot, de ne magyarázd már be, hogy ennyire retardáltakból állna a sajtó... ezt nem hiszem el.

Félre ne érts, én elhiszem, hogy Te nem.
De két dologra válaszolj, elég csupán egy igen vagy nem válasz.

1. Hiszel benne, hogy a Portfolión (vagy bármely más hasonszőrű oldalon) megjelenő Hitler egy heréje kaliberű cikkek csupán a véletlen műve.. ??gyakorlatilag a rendszerváltás óta, akár napi szinten.

2. Te elhiszed ezen portfolió cikkek tartalmát?


Én csak erre a két egyértelmű kérdésre szeretnék választ.
A hitemmel ne foglalkozz, legyen az én bajom

Én hiszek neked, hogy Te ebben nem vettél részt.. bár mit számit.. Nekem telejsen 8. Azért hívom így, mert egy időben, lehet már 15 éve is így volt, a napi, akkor még Adolf Hitleres cikkek.. melyek később evolúciójukat élték meg, de ezen cikkek mindig jól kategorizálhatóak voltak...

Ahogy már a végén egy index szennyoldal utazási rovatja is paks ellenes propaganda volt vagy egy totalcar cikkben is elkellett sütni kötelezően egy kormány vagy éppen hazát gyalázó poént. Gondolom ezek is csak a veletlen művei.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 631
113
Ne haragudjatok, de én nem tudom elhinni, hogy Hitlernek egy heréje kaliberű cikkeket (ami most Putyin áttétes rákos) ne kötelezően kellene nyomatni a liberál médiában.
Most van benne törés, de gyakorlatilag évtizedek óta, napi szinten kötelező volt.
Ahogy írtam, van rálátásom egy nagyobb portál szerkesztőségére (nevezhetjük FOSnak is).
Ott nincs kötelező téma, legkevésbé ennyire elborult módon tolva.
Emberek vannak, mindegyik a saját világképével, politikai és egyéb meggyőződéseivel, forrásaival, igényességével, stb.
Az más kérdés, hogy pl világképileg könnyen felülreprezentálva lesz az egyik vagy a másik oldal.

Aztán ez, kombinálva az esetleges igénytelenséggel és az egymásra licitálással, tetézve az elvárt napi cikkmennyiséggel eredményezi amit látunk.
De nem központi utasításra írják ezeket a szarokat.
Még ha külföldi cikkek tükörfordítása is.. én el nem hiszem, hogy teszem azt, mondjuk a portfolió szerkesztőségben nincs olyan ember, aki felállna és megmondanà, hogy "b@zd, ti ezt elhiszitek".. hanem rendre hülyét csinálnak magukból. Minden portálon...
Ők abban érdekeltek, hogy üzleti vállalkozásként értelmezhető legyen amit csinálnak - ergo hozzon pénzt. Azt jelen pillanatban, az összebaszott üzleti modelljeikkel úgy a legegyszerűbb elérni, hogy minimális energiabefektetéssel írják a "cikkeket". És senki nem fogja feltenni a kezét az általad említett szituációban, mert nem fog elérni vele semmit. Maximum elhagyhatja a céget, és csinálhat valamit saját magának.
Itt pár opció van csupán. Amely MINDEN portálra igaz, kivétel nélkül!!!
-Ideológiai indittatásból hazudnak.
Ebből van a legkevesebb szerintem.
-Kattintászám mindenek felett, azaz pénzért hazudnak.
Ebből van a legtöbb.
-Közvetlen utasításra kell tenniük.
Ez szerintem esetileg áll csak fenn, de a nagyoknál jóval ritkábban, mint gondolod.
És bár lehet én tévedek, de a legkisebb valószínűségét annak látom, hogy:

-Az összes portál összes újságírója full retardált b@lf@szok gyülekezete és elhiszik
Az összes portál összes újságíróját szerintem ne vedd egy kalap alá.
A portál értékrendje nem feltétlenül áll összhangban az újságíróéval.
Egyébként meg sok, magát újságírónak tartó egyén valóban retardált és a munkájára igénytelen.
Szóval kíváncsi vagyok, hogy akkor melyik verzió él.
De az még továbbra is kérdés számomra, hogy miért van szünet az ellenségkép kreálásban.. hirtelen elfogytak a külföldi források Putyin botox kezeléseiről?
Kim Dzsongun sem öleti emg egyetlen egy már megölt rokonát a héten?
Én nem hinném, hogy egy-két évtized napi szintű kreténségének pont most kellett véletlenül megállnia.
A megoldást nem idehaza kell keresni, a nagy FOS narratívát (amelyet olyan könnyű átvenni, mert korlátlan forrásból rendelkezésre áll) nem itthon gyártják. Jelen pillanatban amúgy szerintem épp újrakalibrálják pl EU-szinten, hogy milyen irányban, milyen lózungok mentén fognak majd kihátrálni az ukrán ügy mögül. Talán ezért érzel szünetet. Egyébként bizonyos csatornákon nem állt ám meg az élet...
De ha azt mondjátok ez full véletlen és az egész sajtóban csak retardáltak ülnek, hogy ezeket lehozzák, akkor ám legyen.
:)
Ahogy szerintem azbis megér egy misét, hogy a haza.. az "ellenzék", bár ez inkább ellenség, miért folytat folyamatos országellenes propagandát a csatlós médiájával. De azt majd max később...
A hazai ellenzék csak abban érdekelt, hogy pénzt keressen - aki bent ül a parlamentben, annak nagyon jó a mostani helyzet ahogy van, aki meg kint ... nos az be akar kerülni. És hogy miért mondják, amit mondanak? Ezzel tudnak megszólítani embereket, ezzel tudják a saját politikai tőkéjüket növelni. Kb ennyi.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 490
12 633
113
Ahogy írtam, van rálátásom egy nagyobb portál szerkesztőségére (nevezhetjük FOSnak is).
Ott nincs kötelező téma, legkevésbé ennyire elborult módon tolva.

A válaszod többi részét elfogadom. Ok legyen, hogy nincs ilyen. Vagy csak minimálisan.
Legyen az is, hogy egy úgymond egykor neves hvg szerkesztőség már csak a legalja kreténekből áll.. blikk szinten nyomják.. legyen.
De ha nincs, meg nem elborult módon tolják, akkod miért lesz mégis elborult a végeredmény?
Mert látod akár a portfolió cikkeket.. ezeket max egy indx alatti facebook csoportban a magukat értelmiséginek gondoló unatkozó álregeseknek tudnád eladni.
Vagy teljesen standard a mediában, hogy pénzért hülyét csinálnak magukból?
Akkor jön a következő kérdés.. tegyük fel.. igazad van. Ilyen a színvonal. Egyszerűen olyan szar a média, hogy átfolyik rajta bármi. De valahonnan mégis jön a folyam, napi szinten.. valakik mégis meghatározzák az átlátszó, blőd agitpropot.
Kik ők és miért?
Tegyük fel, tényleg igazad van és ebben a magyar sajtó nen kollaboráns.. egyszerűen ez a színvonal.
 

Green Leader

Well-Known Member
2020. szeptember 10.
176
2 234
93
Szóval, akkor ha nincsenek ezek a jelenségek, akkor értsem ugy, hogy mindenki full kretén a sgerkesztőségben... és igen, elhiszik azt, hogy Putyin rákos, mert rosszul fogja az asztalt. Vagy éppen Hitler drogozott.
[...]
A legnagyobb hibád az, hogy egy kalap alá veszed az összes újságírót, az összes szerkesztőséget, médiaportált és minden tartalmat, ami San Francisco-tól Nyíregyházáig megjelenik a nyugati médiában.

Nincs összeesküvés. Vannak retardáltak, vagy olyan cikkek, amelyeket én nem írnék meg és nem jelentetnék meg egyes portálokon? Persze, hogy vannak. Én felelek-e azért, hogy az Index meg a Totalcar mit ír Hitler heréjéről? Viccelsz?

Te most engem ütsz, mert én vagyok ezen a portálon, aki a szemedben a teljes nyugati sajtót megtestesíti. De elárulok neked valamit: én nem vállalok a nyugati sajtóval semmilyen érdekközösséget. Elveszem, ami kell belőle a munkámhoz, felhasználok cikkeket, véleményeket, de hatalmasat tévedsz, ha azt hiszed, hogy bárkinek a "feladata," hogy koordinált módon véleményeket továbbítson a médiába.

Én elvégzem a saját munkámat a maximális igényességgel és objektivitással, hogy másik mit írnak Hitler heréjéről, ahhoz semmi közöm. Neked se kéne ennyit foglalkoznod Hitler heréjével, inkább ültess virágot.
Ahogy írtam, van rálátásom egy nagyobb portál szerkesztőségére (nevezhetjük FOSnak is).
Ott nincs kötelező téma, legkevésbé ennyire elborult módon tolva.
[...]
Ez amúgy egy korrekt helyzetértékelés, egyedül ebben nem vagyok biztos:

A megoldást nem idehaza kell keresni, a nagy FOS narratívát (amelyet olyan könnyű átvenni, mert korlátlan forrásból rendelkezésre áll) nem itthon gyártják. Jelen pillanatban amúgy szerintem épp újrakalibrálják pl EU-szinten, hogy milyen irányban, milyen lózungok mentén fognak majd kihátrálni az ukrán ügy mögül. Talán ezért érzel szünetet. Egyébként bizonyos csatornákon nem állt ám meg az élet...

Én nem tapasztaltam, hogy bármilyen központilag koordinált narratíva lenne a sajtóban, maximum annyi, hogy egyes portáloknak nagyobb a hangja, mint másoknak és ezeknek a véleményeit veszik át olyan portálok, újságírók is, amelyek nem hajlandók időt fektetni abba, hogy utánamenjenek a tényeknek. Ez viszont tényleg probléma.

Viszont azt is látni kell, hogy sajnos sok esetben éppen az olvasó várja el, hogy a sajtótermék elfogult legyen az ő narratívájának megfelelően, sokan eleget tesznek ennek a nyomásnak. Szerencsére, miközben ezen a fórumon folyamatosan azt kapom, hogy transzi-libsi propagandista vagyok, mert írok az orosz veszteségekről, egy Soros-NGO 46 oldalas tanulmányt írt arról, hogy Kreml-ügynök vagyok, úgyhogy ebből is látszik, hogy objektíven írok :)
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 631
113
Én nem tapasztaltam, hogy bármilyen központilag koordinált narratíva lenne a sajtóban, maximum annyi, hogy egyes portáloknak nagyobb a hangja, mint másoknak és ezeknek a véleményeit veszik át olyan portálok, újságírók is, amelyek nem hajlandók időt fektetni abba, hogy utánamenjenek a tényeknek. Ez viszont tényleg probléma.
Abban biztos vagyok, hogy EU kormányzati szinten valamilyen narratívák szoktak készülni. Az, hogy ez hogyan-hova szivárog (vagy pumpálódik), azt nem tudom. De a könnyű hozzáférhetőség alatt pont arra gondoltam amit írtál.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 715
30 214
113
mert már nem divat rabszolgákkal kereskedni - nem is menő
Micsoda? Most van csak igazán divatja! Epsteinék, Makronék Clintonék, a politika és a gazdasági élet bűzlő fekáliahabja vajon mit művel? A háborúk áldozatainak a szervei, hogyan vándorolnak a soros gazdatestbe? Önként és dalolva? A pedofilok és pederaszták hogyan találnak védtelen, kiaknázható áldozatokat akiket büntetlenül megronthatnak és kínozhatnak? Kell legyen egy működő háttérhálózat, ami összehangolja.
 
  • Tetszik
Reactions: GI83

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 490
12 633
113
A legnagyobb hibád az, hogy egy kalap alá veszed az összes újságírót, az összes szerkesztőséget, médiaportált és minden tartalmat, ami San Francisco-tól Nyíregyházáig megjelenik a nyugati médiában.

Nincs összeesküvés. Vannak retardáltak, vagy olyan cikkek, amelyeket én nem írnék meg és nem jelentetnék meg egyes portálokon? Persze, hogy vannak. Én felelek-e azért, hogy az Index meg a Totalcar mit ír Hitler heréjéről? Viccelsz?

Te most engem ütsz, mert én vagyok ezen a portálon, aki a szemedben a teljes nyugati sajtót megtestesíti. De elárulok neked valamit: én nem vállalok a nyugati sajtóval semmilyen érdekközösséget. Elveszem, ami kell belőle a munkámhoz, felhasználok cikkeket, véleményeket, de hatalmasat tévedsz, ha azt hiszed, hogy bárkinek a "feladata," hogy koordinált módon véleményeket továbbítson a médiába.

Én elvégzem a saját munkámat a maximális igényességgel és objektivitással, hogy másik mit írnak Hitler heréjéről, ahhoz semmi közöm. Neked se kéne ennyit foglalkoznod Hitler heréjével, inkább ültess virágot.

Ez amúgy egy korrekt helyzetértékelés, egyedül ebben nem vagyok biztos:



Én nem tapasztaltam, hogy bármilyen központilag koordinált narratíva lenne a sajtóban, maximum annyi, hogy egyes portáloknak nagyobb a hangja, mint másoknak és ezeknek a véleményeit veszik át olyan portálok, újságírók is, amelyek nem hajlandók időt fektetni abba, hogy utánamenjenek a tényeknek. Ez viszont tényleg probléma.

Viszont azt is látni kell, hogy sajnos sok esetben éppen az olvasó várja el, hogy a sajtótermék elfogult legyen az ő narratívájának megfelelően, sokan eleget tesznek ennek a nyomásnak. Szerencsére, miközben ezen a fórumon folyamatosan azt kapom, hogy transzi-libsi propagandista vagyok, mert írok az orosz veszteségekről, egy Soros-NGO 46 oldalas tanulmányt írt arról, hogy Kreml-ügynök vagyok, úgyhogy ebből is látszik, hogy objektíven írok :)

Én nem téged okollak ezért.. bár őszintén szólva, lehez ez az én hibám, nem tudnék ilyen közeget szolgálni.
Elfogadom álláspontodat, habár (igaz ezt vártam), nem kaptam egyértelmű választ kérdésemre.

Oké, tegyük fel, hogy így van. Nem vesszük egy kalap alá a médiát.
Gondokom minden ilyen osztályhoz tartozik egy "felelős vezető", aki elbírálja, hogy mi kerülhet ki az oldalra.
Miért van az, hogy mégis ezen jellegű cikkek, akár a portfolion, akár indexen rendszeresen kikerülnek. Rendszerváltás óta naponta.
Tényleg el kéne hinnem, hogy nincs közös kotta, hogy teljesen a véletlen műve az egész és sosem volt még a magyar médiában egy olyan vezető "újságírő", aki azt modnta volna:
" gyerekek.. baaazeg.. ugye nem gondoljátok komolyan, hogy ezt a szenetet lehozzuk".
Gondokom vannak szakmai megbeszélések egy szerkesztőségben.. nem volt még aki szóljona gorénak sose, hogy hát skacok, lehet hogy talán nem kéne ma is egy Putyin rosszul fogja az asztal cikket..
Ebben miert működik tökéletesen egy kotta szerint a kuruc.info és a portfolió, blikk, index, hvg.. napestig sorolhatnám.
Ezt miért KELL? Miért nincs véletlenszerű kivétel?
Látod, a portfolión is rendre lejön a full kreténség. Sosem volt még belső megbeszélésen olyan, aki azt modnja, hogy én ehhez a szarhoz nem adom a nevem?
Ismétlem én elhiszem, hogy te a szerkesztőségen belült nem ezt csinálod. De tény, hogy csinálják. És közvetett módon igaz, de ne csodálkozz, hogy ezzel azonosítanak.
 
Status
Not open for further replies.