Szimpatizánsok és fóbiások kávéháza

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Green Leader

Well-Known Member
2020. szeptember 10.
176
2 234
93
Én nem téged okollak ezért.. bár őszintén szólva, lehez ez az én hibám, nem tudnék ilyen közeget szolgálni.
Elfogadom álláspontodat, habár (igaz ezt vártam), nem kaptam egyértelmű választ kérdésemre.

Oké, tegyük fel, hogy így van. Nem vesszük egy kalap alá a médiát.
Gondokom minden ilyen osztályhoz tartozik egy "felelős vezető", aki elbírálja, hogy mi kerülhet ki az oldalra.
Miért van az, hogy mégis ezen jellegű cikkek, akár a portfolion, akár indexen rendszeresen kikerülnek. Rendszerváltás óta naponta.
Tényleg el kéne hinnem, hogy nincs közös kotta, hogy teljesen a véletlen műve az egész és sosem volt még a magyar médiában egy olyan vezető "újságírő", aki azt modnta volna:
" gyerekek.. baaazeg.. ugye nem gondoljátok komolyan, hogy ezt a szenetet lehozzuk".
Gondokom vannak szakmai megbeszélések egy szerkesztőségben.. nem volt még aki szóljona gorénak sose, hogy hát skacok, lehet hogy talán nem kéne ma is egy Putyin rosszul fogja az asztal cikket..
Ebben miert működik tökéletesen egy kotta szerint a kuruc.info és a portfolió, blikk, index, hvg.. napestig sorolhatnám.
Ezt miért KELL? Miért nincs véletlenszerű kivétel?
Látod, a portfolión is rendre lejön a full kreténség. Sosem volt még belső megbeszélésen olyan, aki azt modnja, hogy én ehhez a szarhoz nem adom a nevem?
Ismétlem én elhiszem, hogy te a szerkesztőségen belült nem ezt csinálod. De tény, hogy csinálják. És közvetett módon igaz, de ne csodálkozz, hogy ezzel azonosítanak.
Remélem megbocsátasz nekem, ha nem tárulkozom ki a munkaadóm belső ügyeiről egy ismeretlen fószernek egy nyílt fórumon.


Annyit gondolj végig, hogy neked, a jelenlegi és volt munkahelyeiden voltak-e belső konfliktusok, nézeteltérések, viták bizonyos munkafolyamatokat illetően. Egy újság szerkesztősége is csak egy munkahely.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 644
55 252
113
Ebben a sajtó tmában el kellene tekinteni a szemlyeskedéstöl, mert csak ugy lehetseges egy ertelmes eszmecsere.
Bizonyitott tény pl. Németorszâgban, hogy a mfiamunkâsok túlnyomó többsége egyèrtelmüen ideológilag ballzöldvörös beâllitottsâgú. Nem is kell már központi ukâsz, maguktól irják a ballibsi narrativának megfelelö szöveget.
Ausztriâban, Németorszâgban nem lètezik már konzervativ, jobbközepes média, csak pár mohikán, akiket alibinek tartanak. Pl. Don Alphonso a Die Weltben...
Megnèzem a nmet nyelvü nagyobb lapokat, szinte szó szerint ugyanazt irják a hâjpolt társadalmi tèmâkban: Migrâció, Gender, ukri hâború, meleghâzasság, vallâsellenesség...
Nèzd meg pl Gregor Maiert, vagy Ernst Gelegst, aki tudtommal több mint tiz éve irnak hazánkról. Ennyi idö alatt egy pozitiv cikket nem irtak innen. Még a napsütès is rossz, mert Orbanisztânban süt.
Nem látom a szerkesztöségek munkáját, de a szelekció már ott müködik, hogy elsösorban balosok mennek ujsâgirónak, médiamunksnak és nem mérnöknek. A mèdiâk pedig szintèn inkâbb balosokat vesznek fel, mert ök passzolnak a kialakult balos
narrativâhoz, kollektivâkhoz.
Abban is van valami, hogy a törzsolvasók elvárják, hogy kedvenc ujságuk a megfelelö szöveget tolja túlnyomó rédzben. Jól látható ez pl az osztrâk Standardnál, ahol még arânylag szabad lehet kommentelni. Amit pl a Die Presse-nèl már megszüntettek.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 803
30 393
113
Én nem téged okollak ezért.. bár őszintén szólva, lehez ez az én hibám, nem tudnék ilyen közeget szolgálni.
Elfogadom álláspontodat, habár (igaz ezt vártam), nem kaptam egyértelmű választ kérdésemre.

Oké, tegyük fel, hogy így van. Nem vesszük egy kalap alá a médiát.
Gondokom minden ilyen osztályhoz tartozik egy "felelős vezető", aki elbírálja, hogy mi kerülhet ki az oldalra.
Miért van az, hogy mégis ezen jellegű cikkek, akár a portfolion, akár indexen rendszeresen kikerülnek. Rendszerváltás óta naponta.
Tényleg el kéne hinnem, hogy nincs közös kotta, hogy teljesen a véletlen műve az egész és sosem volt még a magyar médiában egy olyan vezető "újságírő", aki azt modnta volna:
" gyerekek.. baaazeg.. ugye nem gondoljátok komolyan, hogy ezt a szenetet lehozzuk".
Gondokom vannak szakmai megbeszélések egy szerkesztőségben.. nem volt még aki szóljona gorénak sose, hogy hát skacok, lehet hogy talán nem kéne ma is egy Putyin rosszul fogja az asztal cikket..
Ebben miert működik tökéletesen egy kotta szerint a kuruc.info és a portfolió, blikk, index, hvg.. napestig sorolhatnám.
Ezt miért KELL? Miért nincs véletlenszerű kivétel?
Látod, a portfolión is rendre lejön a full kreténség. Sosem volt még belső megbeszélésen olyan, aki azt modnja, hogy én ehhez a szarhoz nem adom a nevem?
Ismétlem én elhiszem, hogy te a szerkesztőségen belült nem ezt csinálod. De tény, hogy csinálják. És közvetett módon igaz, de ne csodálkozz, hogy ezzel azonosítanak.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 494
12 667
113
Remélem megbocsátasz nekem, ha nem tárulkozom ki a munkaadóm belső ügyeiről egy ismeretlen fószernek egy nyílt fórumon.


Annyit gondolj végig, hogy neked, a jelenlegi és volt munkahelyeiden voltak-e belső konfliktusok, nézeteltérések, viták bizonyos munkafolyamatokat illetően. Egy újság szerkesztősége is csak egy munkahely.
Lehet. Az iparban olyat még nem pipáltam, hogy minden vállalkozásnak ugyanaz lett volna a filizófiája és tökéletesen egy síkon mozogtak volna. Nem úgy, mint a sajtóban.
A "független" és "külső befolyás mentes" mentes médiában pedig a kuruc.infon át a portfolióig ugyanaz megy. Véletlen egybeesés. Ez nem személyes, de ne haragudj, én nem hiszem el.
Félre ne érts, nem meghazudtolni akarlak.. én elhiszem, hogy te elhiszed, amit írsz. De akkor te is elhihetnéd, hogy a véletlenek sorozata miatt egy kalap alá vesznek egy általad is semmire tartott "szerzőkkel".
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

Green Leader

Well-Known Member
2020. szeptember 10.
176
2 234
93
Lehet. Az iparban olyat még nem pipáltam, hogy minden vállalkozásnak ugyanaz lett volna a filizófiája és tökéletesen egy síkon mozogtak volna. Nem úgy, mint a sajtóban.
A "független" és "külső befolyás mentes" mentes médiában pedig a kuruc.infon át a portfolióig ugyanaz megy. Véletlen egybeesés. Ez nem személyes, de ne haragudj, én nem hiszem el.
Félre ne érts, nem meghazudtolni akarlak.. én elhiszem, hogy te elhiszed, amit írsz. De akkor te is elhihetnéd, hogy a véletlenek sorozata miatt egy kalap alá vesznek egy általad is semmire tartott "szerzőkkel".
Jah, pontosan ezt írtam az első posztomban is: teljesen mindegy, mit írok neked, úgyis az lesz a reakciód, hogy "hazucc." Nalám, ez a reakciód.

Értelek, mert mondom: én is sokáig benne voltam ebben a konteós világban. Nehéz kiszakadni belőle, de idővel hátha te is rájössz, hogy túlbecsülted az emberiség értelmi és együttműködési képességeit és nem mérted fel, mennyi lusta, ostoba és naiv ember van fontos pozíciókban a világ minden részén.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 494
12 667
113
Jah, pontosan ezt írtam az első posztomban is: teljesen mindegy, mit írok neked, úgyis az lesz a reakciód, hogy "hazucc." Nalám, ez a reakciód.

Értelek, mert mondom: én is sokáig benne voltam ebben a konteós világban. Nehéz kiszakadni belőle, de idővel hátha te is rájössz, hogy túlbecsülted az emberiség értelmi és együttműködési képességeit és nem mérted fel, mennyi lusta, ostoba és naiv ember van fontos pozíciókban a világ minden részén.

Egyszerű kérdéseket tettem fel, amelyekre nagyon egyszerű a válasz. Egy egyszerű igen vagy nem.
Nem kell mellé mesét költeni, hanem válaszolni. Én normális módon kérdeztelek, nem kaptam normális választ. Mit vársz, miért változna a véleményem?
Lehet szerinted konteos dolog.. de a portfolió is csak egy a sok agitprop oldal közül. Én elhiszem azt, hogy a nyugati terminológia szerint most már nem politikai tiszteknek hívják az agitprop élharcosait és ez emészthetőbb formát kölcsönöz. Sokan még el is hiszik, de alapvetően nem változtat semmin.
Sajnálom, hogy téged bánt, hogy mint újságírót a portfolió által képviselt értékekkel azonosítalak... de hoztam egy tucat linket, feketén, fehéren látni, hogy mi zajlik a szerkesztőségben. Ne az én felelősségem legyen, hogy egy hazug propaganda oldalnak dolgozol. Az már csak részletkérdés, hogy mondjuk ezt ideológiai alapon végzik-e a munkatársaid.

Az meg megint megér egy misét, hogy csúsztatás ne gyere be. Arról írtam, hogy nem meghazudtolni akarlak.. válaszodban már úgy teszel, mintha megtörtént volna. De látod, ezt sem hazugságnak veszek. Pedig vehetném. Csak csúsztatas.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 644
55 252
113
Egy ismerősöm a FAZ-nél volt sokáig újságíró. Kb 15 évvel ezelőtt ott elkezdődött a témák szűrése. Örült, hogy nyugdijba mehetett. A konzervativ FAZ-ből lassan egy MSM ujság lett, ahol az italkodó narrativa szerint történt a hiradás. Már az NZZ sem a régi, szerintem.
 
  • Dühítő
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and GI83

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 498
18 617
113
Remélem megbocsátasz nekem, ha nem tárulkozom ki a munkaadóm belső ügyeiről egy ismeretlen fószernek egy nyílt fórumon.


Annyit gondolj végig, hogy neked, a jelenlegi és volt munkahelyeiden voltak-e belső konfliktusok, nézeteltérések, viták bizonyos munkafolyamatokat illetően. Egy újság szerkesztősége is csak egy munkahely.
Én szeretem amit írsz és szerintem jó cikkeket adsz ki a kezed alól! Tudod ha van új fejlemény bejelentésről azt szeretettel várjuk! :rolleyes:
 
K

Kopi2000

Guest
Direkt volt egy kis jelentésbeli túlzás, hogy nyomatékosítsam, azt, amit az imént fentebb is írtam, hogy megfelelő ismeretek nélkül, megfelelő káros az értelmezés, amit írtam az -aksigyáros példámban.
Attól, hogy egy emberi fajhoz tartozunk még nem ért mindenki mindenhez olyan formán, hogy például értelmezési jogot vindikálhasson magának. Véleményezni lehet, az mondjuk egy alsóbb szint, max. kiröhögik az embert, vagy azt mondja, hogy bocs tévedtem; de tudományos szintű kijelentést nem tud tenni. És nem azért mert gyengébb értékű ember, hanem mert arra nincs képessége, mert nem tanulta, max. mint műkedvelő foglalkozott vele. De máshoz meg nyilván ezerszer jobban ért, mint a teológiai, mérnöki, irodalmi, boltvezetői stb stb stb kérdésekhez. És valahol az tényleg már túlzás, hogy mindenki mindent jobban tud, jobban ért, főleg, hogy mindent "tud" és mindent "ért".
Kis történeti megközelítés, szerintem érdekes...

 
  • Vicces
Reactions: OhioNurse
Status
Not open for further replies.