Szimpatizánsok és fóbiások kávéháza

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
En ezen nem izgulok. Aki nyiltan "B" listazna az legyen annyira tokos legeny, hogy nyilvanosan vallalja azt a szakertelet, amirol papirja van....... Igy barki jobban elhelyezheti egy kepzeletbeli palettan. Azt hiszem, hogy en pld. eleg sokat lattattam mar magambol. Ha meg nem akar a kerdesre valaszolni nykltan, akkor nem is kell megtennie. Irhat nekem is privatban errol, de meg nem tette...
Akár színre is léphetnék és beperelhetnélek rágalmazásért! Tanulj meg magyarul olvasni, és sajátítsd el az olvasottak felfogásának képességét is!
 
K

Kopi2000

Guest
Új vagy itt, szóval lapozz vissza, ha érdekel!
Köszi, de nem fogok órákig keresni utánad a lapon, hogy esetleg megtudjak valamit, amit leírhattál volna, ha akarták volna. Az új meg a régi fórumozóra hivatkozással pedig a sorkatonaságot juttattad az eszembe, ahol egy 2. időszakosnak több joga olt, mint egy kopasznak.
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
975
8 224
93
Nyilvan az oroszok akarjak ezt a haborut, hiszen ok kezdtek....
Néhány gazdag ember érdeke a háború, mindenki más ellenérdekelt. Nemzetiségtől teljesen függetlenül. Én úgy látom ez a háború Putyin és Zelenszkij nélkül is kirobbant volna. Befejezni mindkettő be tudná, de abban a pillanatban kardélre hánynák őket. Ez a tragédia. Egy olyan rendszerben élünk, ahol azon marakodunk, hogy ki a hibás, anélkül, hogy akárcsak lövésünk is lenne azokról akik konkrétan szervezik a háttérből. Annak van a legtöbb értelme amit te csinálsz, hogy a helyi közösséget, rászorulókat direktben támogatod, én is ezt teszem, rengeteg adománnyal és önkéntes munkával. És ez remélem jobban összeköt minket, mint az, hogy a konfliktus okairól homlokegyenest mást gondolunk! Van nacionalista ukrán és orosz barátom is, állítom, hogy mindkettő jó ember, és a saját szemszögéből teljesen igaza van, mégis annyira reménytelennek tűnik, hogy valaha is kiegyeznek. Viszont nem mindegy, hogy a vita meddig fajul. Látni kéne a vörös vonalat, ameddig vita, hadd menjen, de most ott tartananak, hogy konkrétan lelőhetik egymást.
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
975
8 224
93
+1. és fogadjunk, hogy diktálod valakinek, mert ékeztes karakterekkel és helyesen és relatíve összeszedetten írsz, ami estére kivétel nélkül mindig elmúlik.
Ez simán lehet az esti italozás eredménye, más tagoknál is meg lehet figyelni :)
Becsüljük meg Kopit, mert személyazonossággal vállal mindent és alapjáraton jószándékú. Persze sokszor ökörségeket ír, meg összevisszaságokat, de nálam nagyságrenddel emberibb mint a wilsoni klóntroll kommandó.
 
K

Kopi2000

Guest
Ez simán lehet az esti italozás eredménye, más tagoknál is meg lehet figyelni :)
Becsüljük meg Kopit, mert személyazonossággal vállal mindent és alapjáraton jószándékú. Persze sokszor ökörségeket ír, meg összevisszaságokat, de nálam nagyságrenddel emberibb mint a wilsoni klóntroll kommandó.
Mar tobbszer leirtam a "titkom". De a csodaloim kedveert ujra leirom . Egy laptopon megy nalam a netes kapcsolat munka kozben, egy asztali gepen meg rajzolok, irok. Ez utobbi nincsen a netre kotve, pusztan virusvedelmi okokbol. A gepek kozott pen drive-val viszem at az adatokat. Eddig bevalt, bar maceras. Mindketton vannak ekezetek. Plusz nalam, elottem van a telefon. Egyszerubb dolgokat azon szoktam keresni, mert minden kommunikacios eszkozomon korlatlan elofizetesem van, mindenre. Telefon, MMS, SMS, net.... Ha munka kozben latom, valaki irt nekem, akkor van, hogy azon valaszolok, van, hogy a laptopon. A telefonomon nincsenek ekezetek, nekem ugy is jo. Az meg nem erdekel, hogy mas mit gondol errol.

De, ha valakit erdekelnek a tevekenyseg mintazatok, ma ejjel pld. felkeltem, de meg az agybol telefonon, ekezet nelkul neteztem. Aztan "elmentem" dolgozni a masik szobaba, ott vagy az egyik vagy a masik gepen irok. Vagy ekezettel vagy nelkuke. Az elobb ultettem at a granatalma famat, kb. 10 gyumolcs lesz rajta. Mindjart lepihenek, mar az agyban fekszem, ugyhogy a telorol irok, ekezet nelkul. Ilyen egyszeru az egesz, nem kell konteokat gyartani.... Alszok egyet, utana bemegyek a varosba es veszek egy uveg Bock Porta Gezat. Azt szeretem.... De ma nincsen kedve hozza... Utana megint alszom es ejjel ujra felkelek dolgozni... Sajnos az ujjaim nagyok a telefonom billentyuzetehez, ezert sokszor hibazom. Probalom korrigalni neha, de a sajat szovegem hibait kello idotavlatbol szoktam csak latni.....
 
  • Tetszik
Reactions: Ember
K

Kopi2000

Guest
A személyazonosság csak részben releváns. Mert akkor oda jukadunk ki, hogy nem az számít, hogy mit mond hanem, hogy ki mondja.
Egy kocsmában, egy épp akkor betérő idegen is lehet bölcs vagy okos mint az évek óta a pultot ott támasztók.
A jószándékról sem vagyok teljesen meggyőződve, de igazság szerint én is inkább annak tartom. Viszont borzasztó energiavámpír ezzel a végtelenül sok ökörségével amivel itt nyüzsög és visszacsatolásra vágyik.
De a wilsoni hasonlattal egyetértek. Tényleg emberibb. Aztán ez valahol mégiscsak jobb.
Ott tevedsz velem kapcsolatban, hogy nem azert irkalok azokrol a dolgokrol, mert pozitiv visszacsatolasra vagyok. Elcagyok r anelkul is, eleg sokat hivnak telefonon pld. Es meg az e-mailjeim sem neztem meg, mert kozolni akartam veletek valamit (lasd belpol). Egyszeruen szeretnek a buborekaitokba vinni valos infornaciokat, amiket nem hoz le a Kesma. Tudom, ez szelmalomharc, meg a szabadidom egy reszet aldozom ra, de nekem most ez tunik meg olyan tarsadalmi szerepcallalasnak, amit relative keves erofeszitessel meg tudok tenni. Amig lesz ra idom, csinalni fogom, hatha rajottok mekkora felfujt lufi az, amire felteszitek az eleteteket. Sokat arulok el magamrol, persze nem mindent, de ezt azert teszem, hogy hitelesitsem az elmondottakat, amiket enelkul, szerinten el sem hinnetek. Azt szeretnem, ha tudnatok, a nem fideszes libsik is lehetnek okos dolgos, masokon segito emberek, akik mashogy larjak a vilagot. Mert en speciel sem OV-ra, sem a NY-ra nem tekintrm vallasos ahitattal... .
 
K

Kopi2000

Guest
https://forum.htka.hu/threads/belpol.1985/page-386#post-1319245
és
https://forum.htka.hu/threads/belpol.1985/page-386#post-1319249

Kopika!

1. Szóval ha nem valamelyik "NER" cég nyer akkor az csicskulás, és az eu lepippantása a pénzek miatt,
2. ha ekkora spíler vagy tárt karokkal vár a nyugat hiszen minden jó onnan jön, az a pénzed is amit most elnyertetek, és az ottani lakosok is sokkal barátságosabbak és toleránsabbak és vendégszeretőbbek, szóval nosza ne lacafacázz irány a NYUGAT,
3. ha már ennyi lesz a dolgod mi lenne ha megint lelépnél innen, és szólok, hogy ez nem fordított pszichológia, neeem a maradásodat triggelem,
4. a mindenható lieblinged az EU, már tudja, hogy te/ti nyertetek némi aprót, így a kötelezően kirakandó pályázat nyertes táblákra kicsi szívecskéket is fel kell majd raknotok benne az "I love EU" felirattal,
5. helyesen numerus clausus ha már megint és kizárólag ilyesmi ugrott be,
6. kell hozzá egy alulfejlett szelektív libernyák memória, hogy Recskről, vagy a hortobágyi kitelepítésekről, az 56 utáni megtorlásokról (mondjuk Hamvas Béla segédmunkás éveiről) az egész több mint 40 év kommunista diktatúráról, netán még hamarabb az "őszirózsás forrdalom" "cuki" vörösterroristáiról SOHA SEMMILYEN párhuzam nem ugrik be, de erőlködés nélkül vagy képes a vélt vagy valós biboldó sérelmeket bármihez pászítani,

+1. és fogadjunk, hogy diktálod valakinek, mert ékeztes karakterekkel és helyesen és relatíve összeszedetten írsz, ami estére kivétel nélkül mindig elmúlik.
;)
Nem szeretnem elhagyni az orszagot, tul oreg vagyok en mar ahhoz, higy kulfoldon, gyokertelenul kezdjek uj eletet. Viszont megteszik a fiatalok. A baratnom fia ( mernok- infornatikus, 30 eves) es a felesege ( diplomas apolono, 25), mar keszitim elo a nemetorszagi karrierjuket, a szulok banatara.

Magamrol szoktam irni, a csaladomrol kevesebbet. A szukebb csaladomtol mindent elvettek a komcsik ( volt mit), a helyi KTSZ lett a nagyapam cegebol. Ahol felnottem (dunantuli iparvaros, meg a gaboru elottrol is) a szenbanyaban dolgoztak a rendszer uldozottjei (kenyszerlakhely). Volt egy kedves holgy, aki egy csendor fotiszt felesege volt, O pkd. a banyaban takaritott, nyugdij nelkul, korabban Horthy felesege tarsalkodonoje volt, a ferje, volt csendor fotisztkent pedig csilles volt. Ok jartak hozzank sokat ez a muvelt neni volt a "dajkam"..... A vilag uldozottjei akkor is egyesultek...

Nagymamamtol sok tulajdonsagot orokoltem. O, pld. semmilyen munkat sem kapott, annyira rendszeridegen volt, de melyen vallasos volt es nem tudott ezert haragudni senkire. Azt mondta, Krisztus szenvedesehez kepest az o szenvedesei semmik voltak. Vagyont meg senki sem vihet nagaval a sirba, de azert nekem mar nem mindegy, hogy hogyan elek. Nem nyalogatom a sebeim, haragudva masokra, hogyha 70 eve nem az tortent volna, ami, akkor mashogy jobban elnek. Egyszeruen elfogadtam a XX. szazad adottsagait es megprobaltam ebbol ugy kihozni a legjobbat, hogy ne minden szelnek hajladozzak kozben...

UI.: meg altalanos iskolas koromban is voltak meg nalunk rendszeresen hazkutatasok. Tudok a Gulagrol is, mert jo ismerosom hires apja (Rozsas Janos) volt a malenkij robot egyik elszenvedoje. Biztos ezek a tapasztalatok is hozzajarultak ahhoz, hogy finoman szolva nem rajongok a ruszkikert, de talan ez ertheto. Micel egy szelkemilev pezsgo kiscsaladban nottem fel, az autokraciat gyulolom es a demokratikus ertekeket kedvelem.... Azt meg megtanultam az eletbol, hogy a jo embereknek is van sotet folt az elettorteneteben. En aszerint itelem meg ezt, hogy kinek nagyobb a josagra valo hajlandosaga. Pld. a csaladunk baratja volt a Szobonya Karcsi bacsi, aki sorozott magyar SS katonakent, majd 56-os veterankent szinten nem volt jo nev a szockoban. Ussed be a keresobe, mint barlangaszt, oreg koraban ezzel foglalkozott, biztosan kidobja a net...
 
  • Vicces
Reactions: OhioNurse
K

Kopi2000

Guest
Nem szeretnem elhagyni az orszagot, tul oreg vagyok en mar ahhoz, higy kulfoldon, gyokertelenul kezdjek uj eletet. Viszont megteszik a fiatalok. A baratnom fia ( mernok- infornatikus, 30 eves) es a felesege ( diplomas apolono, 25), mar keszitim elo a nemetorszagi karrierjuket, a szulok banatara.

Magamrol szoktam irni, a csaladomrol kevesebbet. A szukebb csaladomtol mindent elvettek a komcsik ( volt mit), a helyi KTSZ lett a nagyapam cegebol. Ahol felnottem (dunantuli iparvaros, meg a gaboru elottrol is) a szenbanyaban dolgoztak a rendszer uldozottjei (kenyszerlakhely). Volt egy kedves holgy, aki egy csendor fotiszt felesege volt, O pkd. a banyaban takaritott, nyugdij nelkul, korabban Horthy felesege tarsalkodonoje volt, a ferje, volt csendor fotisztkent pedig csilles volt. Ok jartak hozzank sokat ez a muvelt neni volt a "dajkam"..... A vilag uldozottjei akkor is egyesultek...

Nagymamamtol sok tulajdonsagot orokoltem. O, pld. semmilyen munkat sem kapott, annyira rendszeridegen volt, de melyen vallasos volt es nem tudott ezert haragudni senkire. Azt mondta, Krisztus szenvedesehez kepest az o szenvedesei semmik voltak. Vagyont meg senki sem vihet nagaval a sirba, de azert nekem mar nem mindegy, hogy hogyan elek. Nem nyalogatom a sebeim, haragudva masokra, hogyha 70 eve nem az tortent volna, ami, akkor mashogy jobban elnek. Egyszeruen elfogadtam a XX. szazad adottsagait es megprobaltam ebbol ugy kihozni a legjobbat, hogy ne minden szelnek hajladozzak kozben...

UI.: meg altalanos iskolas koromban is voltak meg nalunk rendszeresen hazkutatasok. Tudok a Gulagrol is, mert jo ismerosom hires apja (Rozsas Janos) volt a malenkij robot egyik elszenvedoje. Biztos ezek a tapasztalatok is hozzajarultak ahhoz, hogy finoman szolva nem rajongok a ruszkikert, de talan ez ertheto. Micel egy szelkemilev pezsgo kiscsaladban nottem fel, az autokraciat gyulolom es a demokratikus ertekeket kedvelem.... Azt meg megtanultam az eletbol, hogy a jo embereknek is van sotet folt az elettorteneteben. En aszerint itelem meg ezt, hogy kinek nagyobb a josagra valo hajlandosaga. Pld. a csaladunk baratja volt a Szobonya Karcsi bacsi, aki sorozott magyar SS katonakent, majd 56-os veterankent szinten nem volt jo nev a szockoban. Ussed be a keresobe, mint barlangaszt, oreg koraban ezzel foglalkozott, biztosan kidobja a net...
Egyébként mind a mai élet, mind a szockó alapvető ellentmondásait jól összeoglalja az alábbi írás, az utolsó bekezdésben azzal a Hofi poénnal, amin akkoriban sírva röhögtek az emberek. Mert, így vagy úgy, de a XX. században az emberek többségén úthengerként ment keresztül a történelem...

 
  • Vicces
Reactions: OhioNurse

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Van macskád, minden megbocsátva. Ennyi kellett, hogy lekerülj a listámról.
Írj többet róla :)
:D
Hivatalosan és ha rossz, akkor Theodore, egyébként Teddy
1éves 4hónapos sintértelepi szökevény. Meglehetősen rossz magaviseletű...
Nem volt két hónapos amikor elhoztam, már ott mondták, hogy rossz lesz, mert vörös.
Mondtam, hogy óhaggyámárahülyeséggel.
Nem. Tényleg geci....

287051515-5619809694704460-7574152681839843751-n.jpg
287000061-5619809531371143-8759120395510152665-n.jpg
DSC-1131.jpg
286455789-5619809861371110-8008904423366073508-n.jpg
287069130-5619809854704444-7976418939850768981-n.jpg
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 057
30 976
113
Hat, a kamion vezetofulkejebol nezve biztosan, ezek egy picivel komplexebb rendszerek, mint a gaz-fekpedal, valto, meg a tahograf. :p :cool:
Tudod,a kamion a való világba megy,és nem egy beképzelt bunkó idióta fejében.......
Azt hiszem nem lesz kár érted,ha kivágnak örökre.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 057
30 976
113
Es meg tovabb csinalod, nem vagy semmi, nagyon erinthetetlennek erzed magad...
Sértegetsz,személyeskedsz,kötekszel.Azt,hogy ezt tipikus kamarillahuszár aparatcsik stilusba teszed,nem tesz kevésbé bunkóvá.
Eközben értelmes érved nincs.Saab propit ismételgeted,és ha ez kevés,személyeskedsz,sértegetsz.Ennyiből áll a vitakultúrád.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and alali77
K

kamm

Guest
Sértegetsz,személyeskedsz,kötekszel.Azt,hogy ezt tipikus kamarillahuszár aparatcsik stilusba teszed,nem tesz kevésbé bunkóvá.
Eközben értelmes érved nincs.Saab propit ismételgeted,és ha ez kevés,személyeskedsz,sértegetsz.Ennyiből áll a vitakultúrád.
Es tovabb es tovabb, minden ertelmes tartalom nelkul trollkodsz, majd durvan szemelyeskedsz, majd meg tovabb, most meg mar hoborogsz, neked all feljebb mindezek utan, keptelen vagy befogni...
 
  • Vicces
Reactions: Negan
Status
Not open for further replies.