Szimpatizánsok és fóbiások kávéháza

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Ja,politizálásért kirakva.Oké. @jurgenbauer semmi mást nem csinál,csak ordinálé fikuszpropit terit a fórumra.És tele van a fórum olyan tagokkal,ki Kopinál nagyságrenddel bunkóbb,kifejezetten sértegető,ordinálé mődra tólják itt a vajda szekerét,és nincsennek pihire küldve.
Nézzé már körül.Még páran itthagyjuk a fórumot,és ez már csak egy NERpatkány belterjes konteo mélymocsár lesz,semmi más.Ami azt illeti @Terminator Vasember Hirszolgálata nélkül már most is jórészt az lenne.Ukrán topik,Biztpol rovatok nagyrésze hányadék propipatkányfészekek.
És nincsenek pihire küldve......
Jelentsd aki szerinted túltolja, elmondták már a moderátorok is, hogy nem élnek itt 7/24-ben, segítsd a munkájukat!

Még mindig nem győztél meg, hogy ha valakit jól megérdemelten kibasztak egyszer egy nickről végleg, utána visszaengedik más néven, figyelmeztetik többször, akkor itt köcsögök a moderátorok, mikor ezek UTÁN elküldik fél évre.

Én kaptam Molnival párban kb. 2 figyelmeztetés után fél év bannt még Gergelytől, túléltem. Egy profilról tolom azóta is, szerintem így korrekt. Megkaptam, tudomásul vettem, fél év múlva voltam megint.

Csinálj saját fórumot ha nem tetszik, ott lehetsz moderátor!
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 375
8 952
113
Ja,politizálásért kirakva.Oké. @jurgenbauer semmi mást nem csinál,csak ordinálé fikuszpropit terit a fórumra.És tele van a fórum olyan tagokkal,ki Kopinál nagyságrenddel bunkóbb,kifejezetten sértegető,ordinálé mődra tólják itt a vajda szekerét,és nincsennek pihire küldve.
Nézzé már körül.Még páran itthagyjuk a fórumot,és ez már csak egy NERpatkány belterjes konteo mélymocsár lesz,semmi más.Ami azt illeti @Terminator Vasember Hirszolgálata nélkül már most is jórészt az lenne.Ukrán topik,Biztpol rovatok nagyrésze hányadék propipatkányfészekek.
És nincsenek pihire küldve......
Olvastad a saját kommentedet? És nem vagy kitiltva.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 631
113



Az azért túlzás hogy semmit nem csinált, hiszen

  • többször hátba szúrta a saját, Belgiumban már jól magára hagyott szövetségesét, Franciaországot (Szíria, Mers-el-Kebir)
  • 9 hónapig bombáztatta magát a németekkel
  • a németek kiverték őket Norvégiából
  • beavatkozott segíteni az olaszokkal szemben addig teljesen jól védekező görögöknek, nagyszerű ürügyet adva a németeknek, hogy egy hét alatt onnan is kipaterolják őket
  • többször végigverette magát egész Észak-Afrikán egy jóval kisebb, sivatagban teljesen újonc német expedíciós erővel
  • ugyanezt előadta a japánokkal szemben Malajziában
  • sikeresen eladósította magát az USA-nak, gyakorlatilag átadta neki a gyarmatbirodalmát szabad rablásra
Sikeresen térden orrolta a harmadik birodalmat, ezért szerintem jár az elismerés!
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Ja,politizálásért kirakva.Oké. @jurgenbauer semmi mást nem csinál,csak ordinálé fikuszpropit terit a fórumra.És tele van a fórum olyan tagokkal,ki Kopinál nagyságrenddel bunkóbb,kifejezetten sértegető,ordinálé mődra tólják itt a vajda szekerét,és nincsennek pihire küldve.
Nézzé már körül.Még páran itthagyjuk a fórumot,és ez már csak egy NERpatkány belterjes konteo mélymocsár lesz,semmi más.Ami azt illeti @Terminator Vasember Hirszolgálata nélkül már most is jórészt az lenne.Ukrán topik,Biztpol rovatok nagyrésze hányadék propipatkányfészekek.
És nincsenek pihire küldve......
menny a francba, pedig az utóbbi időben nem is itattad a fórumot. Erre meg ez. Hát most honnan szedjek felest?
 
  • Imádom
  • Tetszik
Reactions: Pogány and megazez

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 784
14 192
113
Abban a környezetben, ahol te aki üzleti körökben mozgott nem nagyon valószínű.
Az egyszerű, ruszin, és magyar római és görögkatolikus népesség között, Nagyszőlősön, Nevetlenben és környékén. Nagyobb részt a hajdan volt Ugocsa vármegye területén.
A magyarok még csak csak elvoltak, bár már akkor se nagyon volt tanácsos a hivatalokban/szervek közelében magyarul megszólalni, a ruszinok már teljesen más tészta volt. Ők úgy voltak vele, hogy a Monarchiában ruszinok voltak, a Horthy korszakban ruszinok voltak, a Szovjet világban ruszinok voltak, az ukránok a létüket is tagadják.
A narancsos forradalom, és 14 után aztán a helyzet fokozatosan romlott.
Most nem tudom mi van ott, évek óta nem jutottam ki.
1990 előtt is többször jártam Kárpátalján, magyar állami küldöttség tagjaként, hivatalos kiküldetésben.

Az akkori nemzeti viszonyokhoz, elöljáróban:

Érdekességképp: egyik utamon a mátyásföldi orosz (reptér v laktanya?) parancsnokhelyettese volt a tolmácsom és védelmezőm (a kétszeres határ utáni ellenőrzőpontokon úgy vitt át mint kés a vajon). Visszafele rám akart tukmálni egy MIG vadász kereső reflektorát mondta h vadászni igen frankó, (faforgácsos dobozban megmutatta) fél üveg vodka után sem bírt rá h vigyem, mert tudtam ha lebukok vele, akkor rám rohad a műanyag lakat is..) Másik utamon egy magyarországi, hucul nemzetiségű vállalati középvezető kisért el, tolmácsolt, aki elvitt a hegyek közé egy kis , tiszta hucul nemzetiségű faluba a családjához, ahol a faházban a házzal egybeépített 2 tehenes istállóban télen tehén volt a radiátor.

Találkoztam Ungváron vállalati vezetőkkel, vegyesen ukránok oroszok voltak, nagyon sok vodkát kellett lehajtani minden üdvüzlő, hivatalos köszöntés megerősítésére..
Munkács mellett az akkor épülő "Tésztagyár" vagyis 5 szint magas lokátorállomás egy részét is megmutatták (szerelés alatt lévő energia ellátó berendezések)
Vagy jártam ritka földfémekkel dolgozó tudományos kutatóintézettel, a tudósok - dollárért - meg is kináltak néhány igen ritka fémmel ill vegyülettel, de nem voltam rá vevő..

Ferences rendi magyar szerzetesek intézték a lakosságnál a szállást és ellátást (innen tudtam h a nép akkor hogyan él), valamint egy nyugdíjaskorú, magyar vállalati igazgatóhelyettes, KGB alezredes adott ingyen üzemanyagot, hogy a küldetést be tudjuk fejezni..

Ezzel a kiragadott kis részekkel csak azt akarom mondani hogy viszonylag használható, kézzelfogható infóim voltam már az 1990 előtti időszakról Ukrajnárol, és elmondhatom hogy akkor a nemzetiségiek között odaát sokkal kevesebb baj és feszültség volt mint 1990 után.
Ennek egyik oka maga a politikai rendszer volt , ami senkit nem különböztetett meg hátrányosan a származása miatt. Például Beregszászban egyaránt létezett magyar ukrán, orosz nyelvű iskola ovoda a gyermekek tanítására, a szülő dönthette el hogy melyik intézménybe iratja a gyermekét.
A másik oka a nemzetiségi nyugalomnak, hogy igy is jóval nagyobb szegénységben nyomorúságban éltek mint mi itt magyarban és kisebb bajuk is nagyobb volt annál hogy jusson energiájuk egymás nemzetiségi b@szogatására..

Az ukránosodás már 1990 után gőzerővel elindult Kárpátalján, egyre fokozódó tempóban. A fokozatos feszültségkeltés jó része azonban mesterségesen gerjesztett volt, a külföldi szolgálatok is nagyon megerősödtek a "szabadság" hatására odaát...
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Ferences rendi magyar szerzetesek intézték a lakosságnál a szállást és ellátást
Majnek Antal atyáék :)
Legalábbis akkor ők voltak kint. Nagyszőlősi központtal.
Én is nekik jártam ki segíteni, csak akkor Antal atya már a püspök volt, akkor már Jónás atya vezette a missziót. Nagyon sokat meséltek.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 375
8 952
113
1990 előtt is többször jártam Kárpátalján, magyar állami küldöttség tagjaként, hivatalos kiküldetésben.

Az akkori nemzeti viszonyokhoz, elöljáróban:

Érdekességképp: egyik utamon a mátyásföldi orosz (reptér v laktanya?) parancsnokhelyettese volt a tolmácsom és védelmezőm (a kétszeres határ utáni ellenőrzőpontokon úgy vitt át mint kés a vajon). Visszafele rám akart tukmálni egy MIG vadász kereső reflektorát mondta h vadászni igen frankó, (faforgácsos dobozban megmutatta) fél üveg vodka után sem bírt rá h vigyem, mert tudtam ha lebukok vele, akkor rám rohad a műanyag lakat is..) Másik utamon egy magyarországi, hucul nemzetiségű vállalati középvezető kisért el, tolmácsolt, aki elvitt a hegyek közé egy kis , tiszta hucul nemzetiségű faluba a családjához, ahol a faházban a házzal egybeépített 2 tehenes istállóban télen tehén volt a radiátor.

Találkoztam Ungváron vállalati vezetőkkel, vegyesen ukránok oroszok voltak, nagyon sok vodkát kellett lehajtani minden üdvüzlő, hivatalos köszöntés megerősítésére..
Munkács mellett az akkor épülő "Tésztagyár" vagyis 5 szint magas lokátorállomás egy részét is megmutatták (szerelés alatt lévő energia ellátó berendezések)
Vagy jártam ritka földfémekkel dolgozó tudományos kutatóintézettel, a tudósok - dollárért - meg is kináltak néhány igen ritka fémmel ill vegyülettel, de nem voltam rá vevő..

Ferences rendi magyar szerzetesek intézték a lakosságnál a szállást és ellátást (innen tudtam h a nép akkor hogyan él), valamint egy nyugdíjaskorú, magyar vállalati igazgatóhelyettes, KGB alezredes adott ingyen üzemanyagot, hogy a küldetést be tudjuk fejezni..

Ezzel a kiragadott kis részekkel csak azt akarom mondani hogy viszonylag használható, kézzelfogható infóim voltam már az 1990 előtti időszakról Ukrajnárol, és elmondhatom hogy akkor a nemzetiségiek között odaát sokkal kevesebb baj és feszültség volt mint 1990 után.
Ennek egyik oka maga a politikai rendszer volt , ami senkit nem különböztetett meg hátrányosan
a származása miatt. Például Beregszászban egyaránt létezett magyar ukrán, orosz nyelvű iskola ovoda a gyermekek tanítására, a szülő dönthette el hogy melyik intézménybe iratja a gyermekét.
A másik oka a nemzetiségi nyugalomnak, hogy igy is jóval nagyobb szegénységben nyomorúságban éltek mint mi itt magyarban és kisebb bajuk is nagyobb volt annál hogy jusson energiájuk egymás nemzetiségi b@szogatására..

Az ukránosodás már 1990 után gőzerővel elindult Kárpátalján, egyre fokozódó tempóban. A fokozatos feszültségkeltés jó része azonban mesterségesen gerjesztett volt, a külföldi szolgálatok is nagyon megerősödtek a "szabadság" hatására odaát...
Ehhez hozzátenném, hogy a SzU idején mindegyik csoport, tehát magyarok, ruszinok, ukránok, egyaránt elnyomottnak érezték magukat. Ezáltal nem riválisként, hanem sorstársként, szimpátiával tekintettek egymásra. Nagyos sok vegyes házasság is köttetett.
A független Ukrajna létrejötte után mindez gyökeresen megváltozott és egy megmagyarázhatatlanul arrogáns, dölyfös, ellentmondást nem tűrő viselkedés lett egyre általánosabb az ukránok között. A magyarok és a ruszinok pedig ellenséggé váltak a részükre.
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 784
14 192
113
Majnek Antal atyáék :)
Legalábbis akkor ők voltak kint. Nagyszőlősi központtal.
Én is nekik jártam ki segíteni, csak akkor Antal atya már a püspök volt, akkor már Jónás atya vezette a missziót. Nagyon sokat meséltek.
Igy van... A "váltás" előtti években az enyhülés lehetővé tette hogy innen Magyarországról segítsük az ottani embereket.
Az általad említett városkában van az a templom, amit az 1964-es Hruscsovi templom rombolási akció keretében akkor odaajándéztak a helyi kolhoznak. A kolhoz kicsinyelte a templom bejáratát, az oldalán ütöttek egy nagy lyukat, hogy a traktorok beférjenek. Kihajigálták a középkori padsorokat, és műtrágya és termény raktárt csináltak belőle. Az ottl akók a berendezések egy részét megmentették, viszont az értékes, német származású orgonáját összetörték, és kilopták az ónsípokat belőle. Az akkori NSZK küldött egy elektromos orgonát, ideiglenes helyettesítésre, most nem tudom hogy azt végül is helyreállították-e..
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 784
14 192
113
Ehhez hozzátenném, hogy a SzU idején mindegyik csoport, tehát magyarok, ruszinok, ukránok, egyaránt elnyomottnak érezték magukat. Ezáltal nem riválisként, hanem sorstársként, szimpátiával tekintettek egymásra. Nagyos sok vegyes házasság is köttetett.
A független Ukrajna létrejötte után mindez gyökeresen megváltozott és egy megmagyarázhatatlanul arrogáns, dölyfös, ellentmondást nem tűrő viselkedés lett egyre általánosabb az ukránok között. A magyarok és a ruszinok pedig ellenséggé váltak a részükre.
Akkoriban odak innt nem igazán az orosz népet mint kizsákmányoló elnyomókat emlegették, hanem magával a szovjet típusú rendszerrel volt sok embernek kisebb nagyobb baja..
Például sok mai embernek nem tetszene az hogy az ottani rendőr simán igazoltathatott bárkit az utcán, akinek nem volt munkahelye, egy idő után "munkakerülés" címén eljárást lehetett ellene indítani, a fényképét kirakták a városi "szégyentáblára" ahol helyhiány miatt a régi képeket meg levették.. Addig is, a rendőrök intézkedtek azonnali munkáról, pld beállították őket utcaseprőnek.. Ugyan így jártak azok is akik részegen mutatkoztak az utcán..

Nos ezt akkor minden nemzetiségre egyformán alkalmazták, A beregszászi kisebbség gettóban élt, és az is állandó rendőri felügyelet, "átvilágítás" alatt állt.
Akkoriban ha beszéltem valakivel, a tisztán magyarul beszélő emberek kivételével nem lehetett megállapítani hogy kinek mi a nemzetisége, ez lényegében - lényegtelen dolognak számított, mindenki egységesen oroszul beszélt a közéletben.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Az akkori NSZK küldött egy elektromos orgonát, ideiglenes helyettesítésre, most nem tudom hogy azt végül is helyreállították-e..
Amikor 2003ban ott jártam először, már normális orgona volt a templomban, és nagyon szépen helyre rakták az egészet.
Hogy az eredeti orgona lett-e felújítva nem tudom, de még az se kizárt.
Persze drága, de ugyebár 3 dolog van amit még maga az Isten se tud:
1. Mit tud valójában a jezsuita miniszter generalis
2. Mennyi pénze is van voltaképpen a ferenceseknek.
3. Hány női szerzetesrend létezik.

Amúgy volt sokkal csúnyábban elintézett templom is, amiből vasútállomás lett, miután a felét lerombolták.
Illetve a hamisítatlan ruszin fatemplomok 5. Fajtáját is már csak a Szentendrei Skanzenben lehet fellelni, sajnos Kárpátalján nem maradt belőle.
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 784
14 192
113
Amikor 2003ban ott jártam először, már normális orgona volt a templomban, és nagyon szépen helyre rakták az egészet.
Hogy az eredeti orgona lett-e felújítva nem tudom, de még az se kizárt.
Persze drága, de ugyebár 3 dolog van amit még maga az Isten se tud:
1. Mit tud valójában a jezsuita miniszter generalis
2. Mennyi pénze is van voltaképpen a ferenceseknek.
3. Hány női szerzetesrend létezik.

Amúgy volt sokkal csúnyábban elintézett templom is, amiből vasútállomás lett, miután a felét lerombolták.
Illetve a hamisítatlan ruszin fatemplomok 5. Fajtáját is már csak a Szentendrei Skanzenben lehet fellelni, sajnos Kárpátalján nem maradt belőle.
Én akkor jártam arra, mikor NSZK-ból a német állam adományaként érkezett ideiglenes "hiánypótló" elektromos orgonát a régi orgonapad mellé már felszerelték, de nem volt még villany, és hangfal bekötés. A régi orgonasíp tartó szekrények akkor még részben szét voltak verve (fosztogatás nyoma) és a működéshez szükséges sűrített levegőt előállító rész is hiányzott.
A templom oldalába vert traktorbejárat már nem volt meg, azt szépen helyreállították, észre sem lehetett venni, nekünk is az Atya beszélt róla.
Örülök hogy országunk közreműködésével is végül sikeres lett a helyreállítás.
Igazából a szerzetesrend működéséről viszonylag keveset tudtunk meg, Az akkori, túlnyomórészt magyar lakosság körében a szerzetesrend tartotta a lelket, és egymás megsegítésére buzdítottak ebben az időkben.

Jellemző például az, hogy a templom kertjében parkoló magyar rendszámú, állami Volgánk mellé beált a városi ZIL locsolókocsi , megkérdezte a soför h mi járatban vagyunk... Ennek hallatára mondta hogy üzemanyaggal tud segíteni, ha kell, és ott helyben csapraverte a járgányát.. Nem kért érte viszonzást, ez neki természetes volt...
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 784
14 192
113
"Amúgy volt sokkal csúnyábban elintézett templom is, amiből vasútállomás lett, miután a felét lerombolták.
Illetve a hamisítatlan ruszin fatemplomok 5. Fajtáját is már csak a Szentendrei Skanzenben lehet fellelni, sajnos Kárpátalján nem maradt belőle."

Én hármat láttam akkor összesen, amelyik építészetileg nem szenvedtek jelentős kárt.

Ruszin fatemplomból nincs egy az Ungvári skanzenben?
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
"Amúgy volt sokkal csúnyábban elintézett templom is, amiből vasútállomás lett, miután a felét lerombolták.
Illetve a hamisítatlan ruszin fatemplomok 5. Fajtáját is már csak a Szentendrei Skanzenben lehet fellelni, sajnos Kárpátalján nem maradt belőle."

Én hármat láttam akkor összesen, amelyik építészetileg nem szenvedtek jelentős kárt.

Ruszin fatemplomból nincs egy az Ungvári skanzenben?
De van. Csak 5 fajta ruszin fatemplom van. Ebből 4 fajta még működő templomként is fellelhető. Az 5. fajta viszont már csak a Szentendrei skanzenben található.
Btw az egyik még működőhöz kötődött a legmeghatóbb élményeim egyike.
Oda értünk, szépen jártuk körbe. Gyönyörű ortodox fatemplom, üresnek nézett ki, közelebb a határhoz, mint a gúnyhatárhoz. Egyszerre elén penderedik a pópa, és néz ránk, mi pedig egy reflekszszerű Szlava Bohunnal köszöntöttük. Válaszolt, majd elkezdett beszélni, mi meg néztünk rá, és mondtuk, hogy ne haragudjon, magyarok vagyunk, nem értjük. Erre kissé fura, de tiszta magyarul mondotta: ha magyarok, akkor menjünk be.
Közben megjött Milán atya az ofőnk, akivel voltunk (Ferences szerzetes am) és szépen ők is elbeszélgettek, miközben az öreg mindent megmutogatott. A végén pedig mondta, hogy akkor egy közös imával búcsúzzunk. A könyörgést mondjuk mi. Mi könyörgést mondtunk Kárpátalja minden népéért, a magyarokért a ruszinokért, és minden egyéb népért. Ő pedig kissé elcsukló hangon lezárta az egészet egy Istenünk, kérünk téged hallgasd meg könyörgésünket, hiszen mindannyian hiszünk egy Istenben, hiszünk egy hazában, és hiszünk Magyarország feltámadásában fordulattal. A végén nem csak neki volt könnyes a szeme. És nem szégyellem ezt.
Nagyon szép élmény volt.

Igazából a szerzetesrend működéséről viszonylag keveset tudtunk meg, Az akkori, túlnyomórészt magyar lakosság körében a szerzetesrend tartotta a lelket, és egymás megsegítésére buzdítottak ebben az időkben.
Ha szeretnéd mesélek :) Nagybáttyám Antal atya osztályába járt, még amíg az atya a Ferencesben tanított. A szüleimnek "csak" tanára volt.
Nekem "csak" az akkori rendfőnök volt a plébánosom. Szóval azt hiszem elég sokat tudok a dologról.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 090
3 021
113
Erdogan is holtomiglan akar elnök lenni mint a kisgömböc. Még puccsot is szervezhet addig, meg rendelti kormányzást.. Csak beszélenk a nagy vezérek, mert Erdo, Vitya, a NAGY Vitya módszerei között rettentő sok hasonlóság van...
ha így látod menekülj ebből az országból :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: .....már a spájzban vannak és elvisznek...egy Orbánt összemosni egy Putyinnal egy Erdoval nem nagy tisztánlátásra utal :rolleyes::rolleyes::rolleyes:....azért itt nem csak Neganok meg Balage-k vannak
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
718
2 716
93
ha így látod menekülj ebből az országból :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: .....már a spájzban vannak és elvisznek...egy Orbánt összemosni egy Putyinnal egy Erdoval nem nagy tisztánlátásra utal :rolleyes::rolleyes::rolleyes:....azért itt nem csak Neganok meg Balage-k vannak
Sajnos csak turistáskodik külföldön aztán osztja az észt.... Mintha tudná mi megy ott... Könnyű munkája van itthon nincs szíve itt hagyni...
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 896
8 165
113
Sajnos csak turistáskodik külföldön aztán osztja az észt.... Mintha tudná mi megy ott... Könnyű munkája van itthon nincs szíve itt hagyni...
vszeg, ahol én turistáskodom oda, téged nem engednek be :) ... ha csak nem voltál ellenőrzive a fogadó ország hadereje, vagy egyéb védelmi szervei által... :)
 
Status
Not open for further replies.