Szimpatizánsok és fóbiások kávéháza

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 350
77 010
113
Mindenfele szemelyeskedes meg b@szakodas nelkul, volt olyan hogy te egy vitabol is itt a htka-n ugy jottel ki, hogy azt mondtad oke sracok, igazatok van? En nem emlekszem ilyesmire, pedig parszor eleg egyertelmuen neked nem volt igazad. Persze lehet elkerulte a figyelmemet amit kerdeztem, es ezert is tettem fel a kerdest. Mindenesetre neha jobb lenne elismerni, ha valamit beneztel es termeszetesen masoknak is, mint csak a beakadt f@szsagot mantrazni. Szerintem nem egy esetben mar ezert kapod a rohogo fejeket. Azt most hagyjuk, hogy velemenyem szerint az utobbi idoben elegge komolyat fordultal es a regebbi targyilagos velemenyt felvaltotta az, amit itt sokan irtak mar neked.

A rohogos emojival kapcsolatban szerintem reszben igazad van, sok ember van itt, akik csak azt nezek ki irt es mar kuldik a rohogo fejet ugy, hogy egy betut nem olvastak el abbol amit irt. Es sok olyan ember is van, akinek a posztjaira egesz egyszeruen nem tehetsz mast /robur, pavolR, ladagrant, meszike…/ Ez eleg gaz.
Nem egy ember irasara dobok like-ot, pedig altalaban nem egyezik a velemenyunk, de elolvasom amit irnak. Ezek koze tartozol peldaul te is…
Igen volt már ilyen nem is egyszer. Sőt olyan is volt, hogy saját magamat javítottam ki, ha hülyeséget írtam.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 028
10 833
113
Az az alpáriság, hogy valakinek összesen ennyi teljesítménye van akkor, ha valami nemfér a világnézetébe. És nem rólam van szó, nem csak én kapom ezt meg, hanem kb mindenki aki valami olyat mond ami nem fér össze nagyon sok ember világnézetével. És ez sem lenne baj, ha érv is érkezne a röhögős smiley mellé, de az döntően nincs. Mi az, ha nem alpáriság amikor kifejted a vélyeményed (függetlenül attól, hogy igaz vagy sem, egyetértesz vele vagy sem), majd a pofádba röhögnek, mert ahhoz már nincs kompetencia, hogy csak megpróbáljon valami ellenvéleményt megfogalmazni?

Kicsit próbáld legyűrni az egód és abba belegondolni, hogy mit kell kiállni, mondjuk a miniszterelnöknek.
Milyen alpáriságot..
Akár full egybit emberektől is, nyolc osztályos fogatlan Gazsitól a kocsmában... O1G-zés, csüngőhasúzás meg egyéb, méltóságot sértő dolgok, dunát lehetne rekeszteni az ilyenekkel, pusztán azért, mert az efféle trágár emberek nem értenek egyet azzal az irányvonallal, amiben ő hisz, vagy úgy gondolja, hogy legjobb az országnak.

Ugyanaz a helyzet itt is..
Csak Te itt problémázol egy komolytalan emotikonon és az amögötti, esetleg rosszindulatú gesztuson, ebben a kis zárt, Htka fórumnak nevezett mikro-univerzumban, Ov meg ott a nyílt tengeren sem problémázik, sokkal keményebb dolgokon amik a személye ellen irányulnak.

Nem, megint ott tartunk, hogy kitaláltaok valami veretes baromságot amit a képzeleten kívül (már ott tartunk hogy urán penetrátor!!!) semmi nem támaszt alá és az sem zavar meg egyikőtöket sem, hogy valami csoda folytán egyik bunkerromboló bomba sem úgy épül fel ahogy ti azt elképzelitek.

Én nem értek hozzá, de ahogy levezette Fip7, az elég meggyőző volt.
Ez lenne a válaszod arra a hosszú, részletesen kifejtett kommentre, amit megírt ?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 350
77 010
113
Kicsit próbáld legyűrni az egód és abba belegondolni, hogy mit kell kiállni, mondjuk a miniszterelnöknek.
Milyen alpáriságot..
Akár full egybit emberektől is, nyolc osztályos fogatlan Gazsitól a kocsmában... O1G-zés, csüngőhasúzás meg egyéb, méltóságot sértő dolgok, dunát lehetne rekeszteni az ilyenekkel, pusztán azért, mert az efféle trágár emberek nem értenek egyet azzal az irányvonallal, amiben ő hisz, vagy úgy gondolja, hogy legjobb az országnak.

Ugyanaz a helyzet itt is..
Csak Te itt problémázol egy komolytalan emotikonon és az amögötti, esetleg rosszindulatú gesztuson, ebben a kis zárt, Htka fórumnak nevezett mikro-univerzumban, Ov meg ott a nyílt tengeren sem problémázik, sokkal keményebb dolgokon amik a személye ellen irányulnak.



Én nem értek hozzá, de ahogy levezette Fip7, az elég meggyőző volt.
Ez lenne a válaszod arra a hosszú, részletesen kifejtett kommentre, amit megírt ?
Ez nem egy kocsma és az 1bites embereket is távol kéne tartani a fórumtól, aminek a legegyszerűbb módja az, hogy nem adsz a primitívségnek táptalajt.

Nézz meg egy bunkerromboló harci részt.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Igen volt már ilyen nem is egyszer. Sőt olyan is volt, hogy saját magamat javítottam ki, ha hülyeséget írtam.

Hehh. Én csak oldalakon át tartó fröcsögésekre emlékszem, aztán ha kijön egy cáfolat akkor hirtelen csönd és kezdődik máshol ugyanez.
Főleg akkor irritáló ha lenne egy érdekes téma aztán oldalakon át az megy, hogy dudi: nem, mindenki más: de igen.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 365
54 968
113
Nem, megint ott tartunk, hogy kitaláltaok valami veretes baromságot amit a képzeleten kívül (már ott tartunk hogy urán penetrátor!!!) semmi nem támaszt alá és az sem zavar meg egyikőtöket sem, hogy valami csoda folytán egyik bunkerromboló bomba sem úgy épül fel ahogy ti azt elképzelitek.
Nézz meg egy bunkerromboló harci részt.

Hát akkor nézz meg egyet ;)
iu


A Penetrátor feliratú a rúd amiről beszéltem....
És komolyan, ezek után picsogsz azon, hogy röhögős fejeket kapsz!
Miközben olyanokat írsz, hogy veretes baromságokat állítunk... megint fel sem merült benned az, hogy valamihez kuka vagy.
Ráadásul linkeltem is már ilyen képet az ukrán topikba, vagyis hiába érvelünk adatokkal+képekkel te azt nagy ívben leszarod.
Csak mantrázod tovább a hülyeséget.
Nah, ezért kapsz folyton nevető fejeket ;)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 350
77 010
113
Hehh. Én csak oldalakon át tartó fröcsögésekre emlékszem, aztán ha kijön egy cáfolat akkor hirtelen csönd és kezdődik máshol ugyanez.
Főleg akkor irritáló ha lenne egy érdekes téma aztán oldalakon át az megy, hogy dudi: nem, mindenki más: de igen.
Én nem világnézeti oldalról közelítem meg a dolgokat. Nagyonsokan pedig igen. Vegyük példának az orosz hadsereg teljesítményét a háborúban. Az orosz fanok szerint minden fasza és aki nem így gondolja az azonnal atlantista aljas áruló és vannak akik addig süllyednek, hogy már az a mondásuk, hogy egyenesen magyar ember sem vagyok, mert nem nyalom az oroszok seggét! Ezzel szemben én meg bárki aki csak egy kicsit is objektív az látja, hogy bizony ez az orosz haderő az eddigi teljesítménye alapján egy papírtigris, hogy finoman fogalmazzak. És sok ilyet tudnék még sorolni akár technikai kérdésekben is.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 350
77 010
113
Hát akkor nézz meg egyet ;)
iu


A Penetrátor feliratú a rúd amiről beszéltem....
És komolyan, ezek után picsogsz azon, hogy röhögős fejeket kapsz!
Miközben olyanokat írsz, hogy veretes baromságokat állítunk... megint fel sem merült benned az, hogy valamihez kuka vagy.
Ráadásul linkeltem is már ilyen képet az ukrán topikba, vagyis hiába érvelünk adatokkal+képekkel te azt nagy ívben leszarod.
Csak mantrázod tovább a hülyeséget.
Nah, ezért kapsz folyton nevető fejeket ;)
Linkeld már be, hogy hogyan néz ki belül... Elárulom, egy penetrátor kúp van az elején amit egy vékonyfalú cső követ robbanóanyaggal megtöltve (az alsó a bunkerromboló, a felső a sima HE) és még véletlen sincs ahhoz a 10-15%-os robbanóanyagtöltet arányhoz köze amiről ti beszéltek.
GNPP-KAB-1500-Cutaway-1-S.jpg
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba and fip7

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 928
21 493
113
Én nem világnézeti oldalról közelítem meg a dolgokat. Nagyonsokan pedig igen. Vegyük példának az orosz hadsereg teljesítményét a háborúban. Az orosz fanok szerint minden fasza és aki nem így gondolja az azonnal atlantista aljas áruló és vannak akik addig süllyednek, hogy már az a mondásuk, hogy egyenesen magyar ember sem vagyok, mert nem nyalom az oroszok seggét! Ezzel szemben én meg bárki aki csak egy kicsit is objektív az látja, hogy bizony ez az orosz haderő az eddigi teljesítménye alapján egy papírtigris, hogy finoman fogalmazzak. És sok ilyet tudnék még sorolni akár technikai kérdésekben is.

Csak egy kerdes! Lennel kedves leirni melyik europai orszagnak van akkora hadserege es annyi haditechnikaja, loszere amit ez a „papirtigris“ 1 ev meg egy pici alatt ledaralt?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 350
77 010
113
Csak egy kerdes! Lennel kedves leirni melyik europai orszagnak van akkora hadserege es annyi haditechnikaja, loszere amit ez a „papirtigris“ 1 ev meg egy pici alatt ledaralt?
Ez nagyon rossz megközelítés.
1.
Egyik európai ország sem készül arra, hogy egyedül háborúzzon, mert a NATO nem teszi szükségessé ezt, tehát nagyon rossz már maga felvetés is. Gondolj bele, az orosz narratíva sem az, hogy x vagy y ország ellen vívunk honvédő háborút, hanem az, hogy a nyugat ellen. Kis fantáziával azért kitalálható, hogy nyugat alatt bizony a NATO-t értik (az egészet minket is beleértve!!!).
2.
A katonai erőt pedig képességek tükrében kell vizsgálni, nem egymáshoz képest. Nagyon egyszerűen fogalmazva egy hadsereg attól lesz erős vagy gyenge, hogy milyen áron képes elérni (ha egyáltalán képes elérni) az elé kitűzött célokat.
Jelenleg ott tartunk, hogy ez az orosz hadsereg nem volt képes elérni azt a célt amit kitűztek elé, nevezetesen azt, hogy pár hét alatt szállja meg Ukrajnát. Persze letagadhatjuk a valóságot, hogy az oroszoknak az első pillanattól kezdve az volt a céljuk, hogy egy anyagcsatában véreztessék ki magukat meg az ukránokat, csak ez hazugság. 1 éve tarta a háború és ennyi idő alatt semmilyen Putyin által megfogalmazott célt nem értek el, hisz, Ukrajna harcképes, a Donyeck-medence nem szabadult fel, nácitlanítani sem sikerült, hisz AZOV is van és oroszbarát kormány sem trónol Kijevben. Na jó, ne legyünk szigorúak, azzal, hogy kijutottak a Dnyepperig és megteremtették a szárazföldi összeköttetést a Krím és Oroszország közt biztosították a félsziget ellátását.
Meg fogják nyerni ezt a háborút az oroszok? Igen valószínűleg meg fogják nyerni, de ezt is leírtam már sokszor. Viszont az ne képzeljük, hogy ez a győzelem azért fog metörténni, mert az orosz haderő olyan kiváló vagy erős, hanem pusztán azért, mert egy alig 40 milliós ország még korlátlan külföldi pénzügyi, fegyverzeti (hagyományos fegyveret természetesen) és egyéb támogatás mellett sem képes legyőzni egy 134 milliós országot. Főleg nem úgy, hogy azért az a külföldi támogatás finoman szólva sem korlátlan, vagy nagyvonalú.
 
T

Törölt tag 1711

Guest

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 350
77 010
113
Te sem gondolod komolyan, hogy 150-180 ezres hadsereggel akarták megszállni ukrajnát, ugye?
De, egy 180.000-es hadsereg pont arra elég, hogy megszállj egy olyan Ukrajnát ami nem áll ellen. Krím 2-t akartak eljátszani, ahhoz meg nem kell több ember... Csak szerencsétlenségükre a felderítésük vagy totális dilettanizmusból vagy direkt lehazudta még a csillagos eget is Ukrajnával kapcsolatban, így nemhogy Krim 2 nem lett, de még a különleges katonai műveletből is háború lett.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Hallgatom a hibát az érvelésemben.
Gyakorlatilag A-Z-ig ! Olyan alapvető fizikai törvényszerűségeket ignorálsz mint a kinetika ! Feltételezel de ugyanakkor tényként állítasz olyan dolgokat amik szuper titkosak ! A feltételezéseiddel próbálod a hiányos fizikai tudásodat igazolni , nyilván ez nem megy sőt sokan cáfoljuk de te csak azért is befeszülsz és nyomod a hülyeséget ! És éppen csak elkezdtem , folytassam ?
 
Status
Not open for further replies.