Szimpatizánsok és fóbiások kávéháza

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
K

Kopi2000

Guest
Előbb lőhettem AR-15-össel, mint AK-63-assal :cool:
En meg 7-14 eves korom kozott, minden masnap jartam az MHSZ-be loni, mivel edesapam, tarsadalmi munkaban, MHSZ loveszoktato volt...es vitt magaval.... Miota leszereltem, legpuskanal komolyabb fegyvert nem fogtam kezbe. De ezen, mar nem is akarok valtoztatni.....
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 917
13 892
113
Marhaság.
A sokak által csontig szopott Tesla hová jutott a semmiből ezalatt?
A mobil piacon hányszor rendeződött át a történet? A Noika régen fogalom volt, ma meh. Az LG is a "van ilyen is" kategóriára zuhant vissza.



Én azt látom, hogy a mérce mindig nagyon rugalmas, hogy mindent is meg lehessen magyarázni.


Azért majd szólj, amikor --a mindent-is-tudás-mellett-- már tudsz (műszaki diplomásként) kerékpár-belsőt is cserélni!

.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Nem nézem le ! Sőt a haditecnikai munkáit kifejezetten nagyra tartom , még a YT csatornájáta is felvagyok iratkozva ! Az élet szemlélete is csak az intenzív rinyálása és NER-ezése miatt csípi a szememet és hát ez egy internetes fórum ami ugye pont az ilyen vitáknak a helye !

Amúgy elég nagyfiú már nem kell neki egy "ördög ügyvédje " még ha te ezt jószándékkal is teszed ! De tudod a pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve !
Igen, igazad van; csak marha unalmas, hogy mindig bejön valami személyeskedő szál; pedig most szerintem egész hosszú ideig sikerült ezt elkerülni.
 

G__G

Well-Known Member
2020. szeptember 17.
70
387
63
Őszintén szólva az ukrán és az orosz tényleg majdnem ugyanaz,
Ahogy te is megfogalmaztad, orosz és ukrán majdnem ugyanaz, – és ez a jelenlegi konfliktus szvsz. épp ezért érthetetlen és elitélendő –

Gogolt meg Bulgakovot hogyhogy orosz írónak nevezed? Nem ukránok? Gogolnak még a neve is az, Bulgakov pedig kijevi volt, márpedig Kijev az mindig is szín ukrán város volt. :)
ebben a kontextusban szerintem nem számít, hogy földrajzilag ki hol született.
 
  • Vicces
Reactions: Pogány

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 930
19 182
113
Asszem' ilyen van nekünk is.
...vagy megint csak volt??? :oops:

Ez az --"a hullámhosszos"-- amivel kb. meg lehet sasolni "egyeseket", hogy merre "lopakodnak"? :oops:

Csak mert semmi sem örök, lehet AZ a helyzet, amikor jó lenne tudni, hogy "szövetségeseink" merre/miért/hogyan lopakodnak!!! ...+ persze/főőőleg azoroszok !!
A csehek(F-35) gondolkodnak ilyesmin, + a csehül-beszélő-magyarok (inkább) szeretnek velük/bárkivel közösködni (mint velünk :oops: ).
...ezért: (Ismét/)Úgy gondolom, hogy "játékosan" bejelentenék egy lopakodó-észlelő-radar-bázis tervet vhol Bp-Paks között félúton, ennek és a "szerb-magyar-szabályszegős-ötletelős" szerelem-gyerekeként, "kicsit" modernizálva, pár kulcs-szóval: Hálózat+(infra)szenzoros-fúziós-rónok+Műhold+BigData/AI.

...jaaaa: És (végre) valóban csinálnék is (már végre) valamit (ezen a területen IS) !!!



...de nem kötelező (jól-)csinálni igazán a dolgokat, mert a győztes(-béka az üstben!) pozíció még 2026-ban is meg lehet, a bővülő évi 100-150 média-milliárddal!
...szűken!


.
Megoldható lenne, hogy értelmesen központozzál?

Minden írásod fáj elolvasni, a szörnyű központozás, és a szörnyű szándékolt elírások mellett. Szinte ugyanolyan fájdalmas, mint Szittyát olvasni. A tartalom elsikkad, ha a forma nem kívánatos.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 930
19 182
113
Alkotó kritika, "vettem"!

.
És ez most szarkasztikus leszarom akar lenni? Nem lehet értelmezni amiket írsz, mert nem a közmegegyezés szerint központozol. A metakommunikáció eleve elveszett az írásban aszinkron kommunikáció során, de tovább nehezíted, saját bevallásod szerint szándékosan:

VaN: ..."csak" annyi, hogy a nem-szokásos forma miatt az adott szó/kifejezés --állítólag-- hangsúlyosabb lesz a szövegben. TaláN! ;)


...+ látványban is érdekesebbé, külalakjában is változatosabbá teszi a tartalmat, nem elterelve a figyelmet, ellenkezőleg.


.

Ez "Titkossass" komminkáció-technikai trükk a jelenlegi média-gyakorlattal ellentétben használva, az általam a jónak vélt ügy érdekében!

Ne mond el senkinek!!! :)

.


.
Írd le, ha nem tervezel ezen változtatni, hogy akkor végre a helyére kerülhess nálam is.
 
  • Hűha
Reactions: LMzek 2.0

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 917
7 617
113
@Aladeen

angry-scream-homer-simpson-qflcdnmsoseteami.gif
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
És ez most szarkasztikus leszarom akar lenni? Nem lehet értelmezni amiket írsz, mert nem a közmegegyezés szerint központozol. A metakommunikáció eleve elveszett az írásban aszinkron kommunikáció során, de tovább nehezíted, saját bevallásod szerint szándékosan:


Írd le, ha nem tervezel ezen változtatni, hogy akkor végre a helyére kerülhess nálam is.
Amit nem lehet elolvasni, azt nem kell elolvasni.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 917
13 892
113
Alkotó kritika, "vettem"!

.


És ez most szarkasztikus leszarom akar lenni? Nem lehet értelmezni amiket írsz, mert nem a közmegegyezés szerint központozol. A metakommunikáció eleve elveszett az írásban aszinkron kommunikáció során, de tovább nehezíted, saját bevallásod szerint szándékosan:


Írd le, ha nem tervezel ezen változtatni, hogy akkor végre a helyére kerülhess nálam is.

Azt írtam --gondoltam Én--, hogy visszanézvén Én is észrevettem/látom, hogy a hsz-eimben valóban lehet, hogy forma nehezíti a tartalom megértését.

Ezt zártam --mivel haditechnikai fórumban vagyunk ;) -- poénként a "Copy that!" fordításával: "...vettem".

...éééés mivel egyetértettem, adtam is a hsz-edre "Tetszik"-et.

Ezek ellenére volt félreérthető, ezért írtam ezt most, mert az nem baj ért valaki, hanem az, ha félreért.


" . "
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 631
113
Előzmény: a B-21 topicban linkelve lett egy cikk a The Drive-ról, amelyben a Raider bizonyos sajátosságait elemezgették, amolyan pop-sci stílusban. Egy mondat feltűnt benne, amely arról szólt (parafrazálok), hogy "az amerikai légierő túlvásárolta magát a kishatótávú csapásmérő képességből, ezen a B-21 segíthet majd".
Mindezt azzal kommentáltam, hogy meglepő egy MSM oldaltól, hogy ezt így leírták.
A logikádat figyelembe véve, ha valaha félmilliós lenne a Militavia angol csatorna, akkor mainstream lenne, akkor is, ha pl. HT vonalon nem a MS hülyeségeket látnád rajta? :)

Ez a MS megközelítés nekem elvi hibásnak tűnik, mert mindenre is ráhúzható és ezáltal egyesek által elvi ignorálási alapot ad.
Egyrészt tőled megtisztelő, hogy logikát feltételezel rólam :D
Szóval a The Drive nem "félmilliós" és nem youtube csatorna. Itt a szerkesztőségük, 26 főt számlál (és ebben nincs "back-office", ezek csak a szerkesztőség tagjai), ebből a War Zone 6 fő.
Viszonyításképp az egyik leglátogatottabb hazai hírportál szerkesztősége kb 70 fő, és ez soknak számít, ennél kevesebbel is tudnak hasonló látogatottságot produkálni.

De menjünk tovább: a The Drive-ot a Recurrent adja ki, ami aztán végképp nem valami csicska kiadó cég. Itt a vezetőség, és ez a kiadványaik teljes listája. Hasonló stábokkal, mint a The Drive-é.
Az én fejemben ez így már bőven MSM kategória. Teljesen beágyazott a cég a médiaiparban, hirdetésekből és előfizetésekből tartja el magát. Komoly érdekek tudnak ott ütközni, ha valaki épp olyat ír, ami mondjuk egy hirdetőjüknek szúrni fogja a szemét, vagy épp olyan "ismerősnek" lépnek a tyúkszemére, akitől tuti infókat kapnak. Sokszor vékony a jég.

Eszem ágában sincs ignorálni, főleg elvi alapon, amit írnak.
Csak egy ennyire beágyazott médiatermék esetében semmi se történik véletlenül.

Ja, disclaimer: szerintem nincs olyan, hogy független újságírás, de még független szakújságírás sem.
A függetlenség kb ott ér véget (beleértve még), amit te csinálsz. Onnantól, hogy valamilyen üzletet húznak köré, mindig lesz kisebb-nagyobb befolyásoltság - és ezzel olvasóként érdemes tisztában lenni.
 
Status
Not open for further replies.