Szláva osztály / Slava / Project 1164 Atlant (Szovjetunió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 867
113
Ez igaz, de mire nem elég 14-15 Vulcan? Ha viszont bejön a legrosszabb forgatókönyv, akkor mennyire hiányhozhat hirtelen 1-2 db 350Kt-s mobil indító? Én tuti hogy 1-2 töltetet általában is tartanék a hajón, csak a mihez tartás végett, jobb helyen van rajta mint egy raktár mélyén, ahol nincs lehetőség hirtelen használni akkor sem ha kéne, ha 3-5 napnyi távolságra van a hajó. Gondolom ez a töltet pont a Vulcanra van kitalálva, nem lehet csak úgy felpattintani random mondjuk egy ICBM-re, vagy egy Iszkanderre...
Szerinted hány érintetlen szárazföldi célpont van a P1000-ek hatótávolságán belül (onnan nézve ahol kilőtték a hajót)? Nem hajók ellen volt ott a Moszkva, hanem szárazföldi célpontokat támadni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Szerinted hány érintetlen szárazföldi célpont van a P1000-ek hatótávolságán belül (onnan nézve ahol kilőtték a hajót)? Nem hajók ellen volt ott a Moszkva, hanem szárazföldi célpontokat támadni.
Tekintve hogy megnéztem rögtön 550 majd 800km sugarú körrel is a térképen hogy kb. mit fedett le, és ez betakarta Moldáviát, Romániát, Ukrajna területének 4/5-ét, szerintem akár lehetett is bőven szárazföldi célpont amit neki szántak, ez egyértelmű, ebben nincs vita, mondtam ezt 2 napja én is!

Ettől függetlenül tényleg hitéleti vita csak, mert se Te se én nem tudom mi volt/van rajta, főleg miután olvastam hogy nem 2 perc berakni a tubusokba a rakétákat, én úgy érzem hogy volt rajta minimum egy, de inkább több spec nuki harci rész is a 16 rakéta közül.

Én rátettem volna, ha döntéshozó pozícióban vagyok, és egy III. VH előszele simogat, 50 napja háborúban állok egy szomszédommal úgy, hogy a NATO tolja mindenféle fegyverrel.
 
  • Vicces
Reactions: formosa1

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Meg azért, ha át szeretne jönni mégis a Boszporuszon egy NATO CBG, ha a törökök úgy döntenek hogy beengedik/esetleg a NATO fő erejét alkotó USA úgy dönt...
Zsolti

Ha a NATO at akar jonni a Torokokkel akkor az egy szem Moszkva gyorsabban sulyedne el mintmost az neptun talalatok utan. Nem azert mert a NATO flotta olyan eross lenne (amugy eros) hanem mert a legiero meg azelott elintezne hogy erre szukseglenne.
 
W

Wilson

Guest
Mentő csónakkal? Nem lehet le daruzni a megdőlt égő hajóról a több száz kilós töltetet.
Nehezen tudom elképzelni.
Másik hajó meg nem tud mellé állni.
Valószínű, hogy volt rajta nuki, de azt már elvitték onnan. Bőven volt rá idejük a mentési/vontatási kísérlet alatt, és valószínűleg kiemelt prioritásként kezelték.

Egy ekkora rakétát nem lehet csak úgy kikapni, még megfelelő felszerelés esetén sem, ráadásul ez a hajó égett, nem tudnak másik hajóval mellé állni ,úgyhogy ha volt rajta nukleáris robbanófej azt szerintem nem tudták elszállítani....

p-1000-vulkan-07.jpg
 
W

Wilson

Guest
Szerinted hány érintetlen szárazföldi célpont van a P1000-ek hatótávolságán belül (onnan nézve ahol kilőtték a hajót)? Nem hajók ellen volt ott a Moszkva, hanem szárazföldi célpontokat támadni.
Milyen szárazföldi célpontra lőne velük (ez egy hajoellenes rakéta) , mivel a hagyományos kumulativ robbanófejet arra tervezték , hogy nagy értékű tengeri célpontokat repülőgéphordozókat semmisítsenek meg vele, a számítások szerint három találat kellett ahhoz, hogy egy amerikai hordozót a elsűlyesszenek vele.
 
M

molnibalage

Guest
Ezek az orosz fiuk. . .
A Osza-M indítók is bent vannak a bunkerban, nem ismerem a eljárást, hogy hol kell legyenek azaz ha aktív a radar akkor kint van a raksi is vagy csak akkor bújik elő amikor a radar érzékel valamit és riadó készültség van.

Az oldalsó AK-630-kat kár, hogy nem látni a füsttől.

Az Ukrán totyikban is írtam, de szerintem a hajó elvesztésében szerepet játszhatott, hogy a határszakaszoló ajtókat nem az előírásnak megfelelően voltak használva azaz nyitva maradtak és a így a tűz, víz gyorsan elterjedt.

Russian-Navy-cruiser-Moskva.png
Spoiler, mintha a hajó teljes rádiócsendben próbált volna operálni egy helyzetben, ahol mindenki csak őt figylelte.
Az Sz-300F alaphelyzetben, Osza sehol. Majd pont a találat után húzták ezeket vissza?

Csak nem az lehet, hogy putyin is pont olyan zseni, mint a nagy sztálin volt anno, csak vértelen tisztogatás és bólogató hülyegyerekek vezetik a fegyveres erőket és adnak parancsot?

Mert a képek arra engednek következteni, hogy ez a hajó kb. szépen csendben várta azt...
... hogy elsüllyesszék...

Amkor műholdról, drónról és P-8-ról is követékk alsó hangon. Mire a fenére számítottak?

Az már csak a hab a tortán, hogy a szimbolika összejött, Moszkva elsüllyedt. Ennél jobb propaganda húzás nem is kell.
Rémlik még valakinek, hogy a Graf Spee elsüllyesztése után a kefebajszos átnevezte a Deutschlandot, hogy nemhog Németország elsüllyedhessen.
Egyesek semmiből se tanulnak...
 
W

Wilson

Guest
Spoiler, mintha a hajó teljes rádiócsendben próbált volna operálni egy helyzetben, ahol mindenki csak őt figylelte.
Az Sz-300F alaphelyzetben, Osza sehol. Majd pont a találat után húzták ezeket vissza?

Csak nem az lehet, hogy putyin is pont olyan zseni, mint a nagy sztálin volt anno, csak vértelen tisztogatás és bólogató hülyegyerekek vezetik a fegyveres erőket és adnak parancsot?

Mert a képek arra engednek következteni, hogy ez a hajó kb. szépen csendben várta azt...
... hogy elsüllyesszék...

Amkor műholdról, drónról és P-8-ról is követékk alsó hangon. Mire a fenére számítottak?

Az már csak a hab a tortán, hogy a szimbolika összejött, Moszkva elsüllyedt. Ennél jobb propaganda húzás nem is kell.
Rémlik még valakinek, hogy a Graf Spee elsüllyesztése után a kefebajszos átnevezte a Deutschlandot, hogy nemhog Németország elsüllyedhessen.
Egyesek semmiből se tanulnak...
Mikor csinálsz róla videót?
 
M

molnibalage

Guest
Mikor csinálsz róla videót?
Először a Kijev szelleme és akkor azután ez, amíg még aktuális. Már azért is várni akartam vele, hogy háta kerül elő fotó és még valami, hogy akkor az elmélet találkozzon valami bizonyítékkal, ami minimális infót ad. Hát itten van.

De még azt is számításba kell venni, hogy 1 hét PAtreon exluzivitás van.
 
W

Wilson

Guest
Először a Kijev szelleme és akkor azután ez, amíg még aktuális. Már azért is várni akartam vele, hogy háta kerül elő fotó és még valami, hogy akkor az elmélet találkozzon valami bizonyítékkal, ami minimális infót ad. Hát itten van.

De még azt is számításba kell venni, hogy 1 hét PAtreon exluzivitás van.
Ok akkor ideje előfizetnem...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 867
113
Milyen szárazföldi célpontra lőne velük (ez egy hajoellenes rakéta) , mivel a hagyományos kumulativ robbanófejet arra tervezték , hogy nagy értékű tengeri célpontokat repülőgéphordozókat semmisítsenek meg vele, a számítások szerint három találat kellett ahhoz, hogy egy amerikai hordozót a elsűlyesszenek vele.
Formázott a harci rész, hogy nagy legyen az átütés, de nagyon nagy a repeszhatása is tehát kombinált hatású. Amúgy semminek nem tesz jót ha egy pártonnás hangsebesség feletti valami eltalálja. Nagy általánosságban elmondhatjuk, hogy az amit hajók ellen terveztek az nagyon jól képes épületet is deintegrálni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 867
113
Spoiler, mintha a hajó teljes rádiócsendben próbált volna operálni egy helyzetben, ahol mindenki csak őt figylelte.
Az Sz-300F alaphelyzetben, Osza sehol. Majd pont a találat után húzták ezeket vissza?

Csak nem az lehet, hogy putyin is pont olyan zseni, mint a nagy sztálin volt anno, csak vértelen tisztogatás és bólogató hülyegyerekek vezetik a fegyveres erőket és adnak parancsot?

Mert a képek arra engednek következteni, hogy ez a hajó kb. szépen csendben várta azt...
... hogy elsüllyesszék...

Amkor műholdról, drónról és P-8-ról is követékk alsó hangon. Mire a fenére számítottak?

Az már csak a hab a tortán, hogy a szimbolika összejött, Moszkva elsüllyedt. Ennél jobb propaganda húzás nem is kell.
Rémlik még valakinek, hogy a Graf Spee elsüllyesztése után a kefebajszos átnevezte a Deutschlandot, hogy nemhog Németország elsüllyedhessen.
Egyesek semmiből se tanulnak...
Putyinnak ehhez semmi köze, neki nincs arra ideje, hogy taktikai dolgokba beleszóljon.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 867
113
Felesleges lenne kozvetlen partkozelbe menni, onnan agyuzgatni es kozben kockaztatni a hajot. Ezt a loszermennyiseget kisebb kockazattal is rakuldhetik arra a celpontra. Tu-22, vagy az ostromlott celvaros körüli tuzerseg formajaban?
Miért ne tudna a rakétákkal szárazföldi célpontokat támadni?