Szláva-osztály (Projekt 1164 Atlant)

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 365
1 487
113
1 milliárd? Egy csúcs romboló 1,5 legalább. Egy akkora korszerű hajó, mint a Szláva, inkább 2 milliárd lehet tokkal-vonóval.

Visszafogott voltam mivelaz olvtars lathatoan nincs tisztaban az arakkal. Nem vennem a szivemre ha szivrohamot kapna. :)

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
27 436
21 890
113
Ez nem igy van. A teljes hajtas eroatviteli rendszer, amotorok es egyebb segedberendezesek tengelyek kormanymu stb stb mind mind borzasztoan hasznosak meg akkor is ha nincsenek mukodo allapotban. Ugyanis megtudod azt csinalni hogy felujitod esott var a raktarban es ha meghal a hajon akkor csak csere es nem szarazdokk es hosszu javitas. Ezert borzasztoan hasznos egy ilyen hajo es ezt mulasztottak el az oroszok.

Majd 20 évet állt,abban sem vagyok biztos,hogy ennyi állás után még bárki felelősséget vállal azért,hogy felújítja és az működőképes lesz.Még a harcjárművek egyszerű acélpáncéljának is van "szavatossági ideje",azon túl már a gyártó nem garantálja a védelmi képességet.

• Tetszik
Reactions: antigonosz

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 365
1 487
113
Majd 20 évet állt,abban sem vagyok biztos,hogy ennyi állás után még bárki felelősséget vállal azért,hogy felújítja és az működőképes lesz.Még a harcjárművek egyszerű acélpáncéljának is van "szavatossági ideje",azon túl már a gyártó nem garantálja a védelmi képességet.

Semmit nem jelent. A kormanymuben berohad a csapagy eloregszik a hidraulika de ezek mind mind cserelhetoek. Ellenben az egesz szerkezet a nem cserelheto nem vasarolhato meg barhol hanem lekene ujra gyartani.

Nem veletlen hogy az oroszok is alkatresznek akartak megvenni.

• Tetszik
Reactions: dudi

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
921
2 563
93
30-40 millio USD ert zsir ujat !!!??? Ugyan hol ? Segits mar nekem mert tudtommal egy ilyen hajo ujkori ara valahol 1 milliard USd korullenne ma !
Honnan vetted ezt az arat?

Ez egy lassan 30-40 éves hajó, 30-40 évvel ezelőtti technológiai színvonalon, ami csak azért nevezhető egyáltalán hajónak, mert még úszik a vízen.Vagy legalábbis lebeg a felszínén.
Egy újkori hajó kerül 1 milliárdba, nem a fent említett éppenhogy-hajó.
Azt ne mondd nekem, hogyha ugyanazt a hajót, mint ami most is ott rohad Ukrajnában ha megépítenék maguknak az oroszok, akkor 1 milliárdba kerülne.A kínaiak kihozzák 7-800 millióból is a mai modern hajóikat, nem a 30-40 évvel ezelőttieket.Jó, hogy nem már zumwalt-szinten számolod ki 4-5 milliárdra darabját....

• Tetszik
Reactions: Roni

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
5 176
6 463
113
Ez egy lassan 30-40 éves hajó, 30-40 évvel ezelőtti technológiai színvonalon, ami csak azért nevezhető egyáltalán hajónak, mert még úszik a vízen.Vagy legalábbis lebeg a felszínén.
Azt ne mondd nekem, hogyha ugyanazt a hajót, mint ami most is ott rohad Ukrajnában ha megépítenék maguknak az oroszok, akkor 1 milliárdba kerülne.A kínaiak kihozzák 7-800 millióból is a mai modern hajóikat, nem a 30-40 évvel ezelőttieket.Jó, hogy nem már zumwalt-szinten számolod ki 4-5 milliárdra darabját....
Azért arra feltennék pár sört, hogy hiába olcsóbb a munkaerő (ha olcsóbb még?), hogy a kínaiak sem hoznak ki egy Type 052D, pláne egy 055 rombolót 7-800 millióból, miközben egy új FIIA AB, vagy például egy japán Atago-Maya alsó hangon másfél milliárd, lassan közelít a kettőhöz. Iszonyat drágák ezek a hajók.

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 365
1 487
113

Varjal mar ! Eddig 30-40 milliorol beszelt " 30-40 millió dollárért már zsír újat lehetne kapni..." Most hirtelen ugrottunk egy baromi nagyot.. Honnan valok ezek a szamok? Csak ugy hasadra utottel vagy olvastad vagy honnan??? Csak azertmert szivesen vitazom de nem hitekkel hanem ervekkel forrasokkal adatokkal.

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
5 643
7 697
113

Rotten878

Active Member
2018. november 21.
203
158
43