Szlovák haderőfejlesztési program (2030) és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

kamm

Guest
Nem tudom, nekem meg toketlenebbnek tunnek a beszerzeseikkel, mint a csehek, pedig a szlovakok egy magyar HM budzset koltenek egy feleakkora orszag feleakkora hadseregere....
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 791
12 123
113
Nem tudom, nekem meg toketlenebbnek tunnek a beszerzeseikkel, mint a csehek, pedig a szlovakok egy magyar HM budzset koltenek egy feleakkora orszag feleakkora hadseregere....

Majdnem minden cseh cikk alatt el van magyarazva hogy a fejlett cseh meg szlovak demokraciakhoz kepest Magyarorszag diktatura ezert minden gyorsabban megy. :p:D
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 590
5 196
113
Nem tudom, nekem meg toketlenebbnek tunnek a beszerzeseikkel, mint a csehek, pedig a szlovakok egy magyar HM budzset koltenek egy feleakkora orszag feleakkora hadseregere....

Másik topikban írta Dudi, hogy a szlovák seregben fel lett húzva a katonák bére, ami odab@szott a HM büdzséjüknek...
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113
Ami érdekes, hogy náluk fut egy radartender, mint a mi utolsó beszerzésünk. Mi a csehekkel megegyező izraeli radarokat szerzünk be, illetve többet mert tüzérségi radarokat is veszünk.

A szlovakok 17 radar vételére készülnek, 155 millió eurót ( 54 milliard HUF).
10 ország pályázott, amit ötre szűkítettek, a vicces, hogy mi is bent maradtunk. Mivel, ki???
Szintén szovjet radarokat cserélnek.
p-37_2.jpg


Náluk is esélyes az ELM 2084, azt nem értem, miért nem sikerült ezeket a beszerzéseket összehangolni.


Mindettől nem tudom mennyire függetlenül 3db RPL-2000 radarrendszerről írtak alá szerződést a cseh Eldis Pardubicevel. 7 milliard HUF értékű beszerzés. Ez a cég az izraeliek együttműködő partnere a 8db cseh ELM 2084 beszerzésnél.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Ami érdekes, hogy náluk fut egy radartender, mint a mi utolsó beszerzésünk. Mi a csehekkel megegyező izraeli radarokat szerzünk be, illetve többet mert tüzérségi radarokat is veszünk.

A szlovakok 17 radar vételére készülnek, 155 millió eurót ( 54 milliard HUF).
10 ország pályázott, amit ötre szűkítettek, a vicces, hogy mi is bent maradtunk. Mivel, ki???

ELM 2084 MMR-el?
:cool:
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
4 998
13 303
113
A Védelmi Minisztérium javasolni fogja a Szlovák Köztársaság Biztonsági Tanácsának és a Szlovák Köztársaság kormányának mobil 3D radarok beszerzését Izraelből, az Egyesült Királyságból vagy Franciaországból
https://www.mosr.sk/48672-sk/rezort...zraela-spojeneho-kralovstva-alebo-francuzska/

A benyújtott ajánlatokat a részleg 41 szakértőjéből álló projektcsoport értékelte, akik az értékelés során több kritériumot értékeltek. Legfeljebb az értékelések 35% -a megszerezhető a műszaki kompetenciára vonatkozóan, amelyet minden egyes 3D radar típusra külön-külön értékeltek. 10% -ot lehetett beszerezni az árajánlathoz, 25% -ot az ajánlathoz a logisztika és a berendezések életciklusának költségein belül, és az ellátás és a képzés ugyanezből állt az értékelés 5% -ában. Az értékelés fontos részét képezte a szlovák védelmi ipar bevonása, amely összesen 20% -ot tett ki.

"A korábbi vezetés pályázatával szemben az értékelési kritériumokat úgy állítottuk be, hogy a gyakorlatban biztosítsuk azt, amiről eddig csak beszéltünk - a pénzeszközök elköltésének hatékonyságát, az átláthatóságot és nem utolsósorban a hazai védelmi ipar támogatását. Soha nem kérdőjeleztem meg az ajánlatok kapacitását és minőségét, hanem azt, hogy miként értékelték és választották ki őket "- mondta Jaroslav Naď, a Szlovák Köztársaság védelmi minisztere. "Míg korábban a szlovák vállalatok részvétele a projektben az értékelés 10% -át tette ki, mi megdupláztuk. Megkétszereztük az értékelési arányt is annak érdekében, hogy támogassuk a technológia teljes élettartamát, és a lehető legnagyobb átláthatóságon belül minden versenyfeltétel, valamint az értékelési kritérium nyilvános volt "- tette hozzá.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113
A Védelmi Minisztérium javasolni fogja a Szlovák Köztársaság Biztonsági Tanácsának és a Szlovák Köztársaság kormányának mobil 3D radarok beszerzését Izraelből, az Egyesült Királyságból vagy Franciaországból
https://www.mosr.sk/48672-sk/rezort...zraela-spojeneho-kralovstva-alebo-francuzska/

A benyújtott ajánlatokat a részleg 41 szakértőjéből álló projektcsoport értékelte, akik az értékelés során több kritériumot értékeltek. Legfeljebb az értékelések 35% -a megszerezhető a műszaki kompetenciára vonatkozóan, amelyet minden egyes 3D radar típusra külön-külön értékeltek. 10% -ot lehetett beszerezni az árajánlathoz, 25% -ot az ajánlathoz a logisztika és a berendezések életciklusának költségein belül, és az ellátás és a képzés ugyanezből állt az értékelés 5% -ában. Az értékelés fontos részét képezte a szlovák védelmi ipar bevonása, amely összesen 20% -ot tett ki.

"A korábbi vezetés pályázatával szemben az értékelési kritériumokat úgy állítottuk be, hogy a gyakorlatban biztosítsuk azt, amiről eddig csak beszéltünk - a pénzeszközök elköltésének hatékonyságát, az átláthatóságot és nem utolsósorban a hazai védelmi ipar támogatását. Soha nem kérdőjeleztem meg az ajánlatok kapacitását és minőségét, hanem azt, hogy miként értékelték és választották ki őket "- mondta Jaroslav Naď, a Szlovák Köztársaság védelmi minisztere. "Míg korábban a szlovák vállalatok részvétele a projektben az értékelés 10% -át tette ki, mi megdupláztuk. Megkétszereztük az értékelési arányt is annak érdekében, hogy támogassuk a technológia teljes élettartamát, és a lehető legnagyobb átláthatóságon belül minden versenyfeltétel, valamint az értékelési kritérium nyilvános volt "- tette hozzá.
Oh az USA meg mi kiestünk....ebbűl baj lesz more!! Lesz itt még új pályázat! :p
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Nincs már Trump, nincs több kényszer "jól dönteni"?
Lezongorázták tender nélkül a BlackHawk és később az F-16 szerződéseket, majd a DCA-t elutasitották, az átrepülő amerikai helikoptereket nem engedték leszállni stb. stb. stb., akkor a "kényszert" úgy nevezték, hogy lobbi - amit magyarországon korrupció néven emlegetünk,...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113
A Védelmi Minisztérium javasolni fogja a Szlovák Köztársaság Biztonsági Tanácsának és a Szlovák Köztársaság kormányának mobil 3D radarok beszerzését Izraelből, az Egyesült Királyságból vagy Franciaországból
https://www.mosr.sk/48672-sk/rezort...zraela-spojeneho-kralovstva-alebo-francuzska/

A benyújtott ajánlatokat a részleg 41 szakértőjéből álló projektcsoport értékelte, akik az értékelés során több kritériumot értékeltek. Legfeljebb az értékelések 35% -a megszerezhető a műszaki kompetenciára vonatkozóan, amelyet minden egyes 3D radar típusra külön-külön értékeltek. 10% -ot lehetett beszerezni az árajánlathoz, 25% -ot az ajánlathoz a logisztika és a berendezések életciklusának költségein belül, és az ellátás és a képzés ugyanezből állt az értékelés 5% -ában. Az értékelés fontos részét képezte a szlovák védelmi ipar bevonása, amely összesen 20% -ot tett ki.

"A korábbi vezetés pályázatával szemben az értékelési kritériumokat úgy állítottuk be, hogy a gyakorlatban biztosítsuk azt, amiről eddig csak beszéltünk - a pénzeszközök elköltésének hatékonyságát, az átláthatóságot és nem utolsósorban a hazai védelmi ipar támogatását. Soha nem kérdőjeleztem meg az ajánlatok kapacitását és minőségét, hanem azt, hogy miként értékelték és választották ki őket "- mondta Jaroslav Naď, a Szlovák Köztársaság védelmi minisztere. "Míg korábban a szlovák vállalatok részvétele a projektben az értékelés 10% -át tette ki, mi megdupláztuk. Megkétszereztük az értékelési arányt is annak érdekében, hogy támogassuk a technológia teljes élettartamát, és a lehető legnagyobb átláthatóságon belül minden versenyfeltétel, valamint az értékelési kritérium nyilvános volt "- tette hozzá.
Pali!
Én ezt most nem értem. A te cikked arról szól, hogy a magyar és USA ajánlatot kiszórták és az izraeli, francia, brit ajánlatból javasol választani a védelmi minisztérium.

Ezen másik szlovák cikk szerint meg egyértelműen az izraeli ajánlat nyert. Vagy én értek félre vmit?
A Honvédelmi Minisztérium azt javasolja, hogy 17 radart vásároljon Izraeltől mintegy 150 millió euróért, a kormány szerint 2021 januárjában dönt a vásárlásról. Izraeli 3D radarok megpróbáltak beszerezni még SNS jelölteket, az új vezetés a minisztérium is tárgyalt más országokkal, de úgy véli, az izraeli ajánlatot, hogy a legelőnyösebb.
Ministerstvo obrany odporúča nákup 17 radarov - Denník E (dennikn.sk)


Ráadásul ugyanaz a győztes, aki a legutóbbi érvénytelenített tenderen. Ha szerencsétek van több pályázat nem lesz. :)
Mit rejt az ajánlat?? A cseh és magyar beszerzéshez hasonlóan ELM-2084 MMR lesz meg további egyéb?
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
4 998
13 303
113
Pali!
Én ezt most nem értem. A te cikked arról szól, hogy a magyar és USA ajánlatot kiszórták és az izraeli, francia, brit ajánlatból javasol választani a védelmi minisztérium.

Ezen másik szlovák cikk szerint meg egyértelműen az izraeli ajánlat nyert. Vagy én értek félre vmit?
A Honvédelmi Minisztérium azt javasolja, hogy 17 radart vásároljon Izraeltől mintegy 150 millió euróért, a kormány szerint 2021 januárjában dönt a vásárlásról. Izraeli 3D radarok megpróbáltak beszerezni még SNS jelölteket, az új vezetés a minisztérium is tárgyalt más országokkal, de úgy véli, az izraeli ajánlatot, hogy a legelőnyösebb.
Ministerstvo obrany odporúča nákup 17 radarov - Denník E (dennikn.sk)


Ráadásul ugyanaz a győztes, aki a legutóbbi érvénytelenített tenderen. Ha szerencsétek van több pályázat nem lesz. :)
Mit rejt az ajánlat?? A cseh és magyar beszerzéshez hasonlóan ELM-2084 MMR lesz meg további egyéb?
Ennek én is próbáltam utánnajárni, de be kell vallanom, hogy nem tudom, mire alapozzák már most, hogy csak izraeli radarok nyernének, talán az elozo tenderre ... kel várni még pár napot.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113
Ennek én is próbáltam utánnajárni, de be kell vallanom, hogy nem tudom, mire alapozzák már most, hogy csak izraeli radarok nyernének, talán az elozo tenderre ... kel várni még pár napot.
Áh, elolvastam ezt a lengyel cikket és minden világos. Az országok sorrendje egyben bírálati sorrend is, de ettől függetlenül a kormány dönthet bármelyik mellett.
Słowacki resort obrony zakończył ocenę ofert w przetargu na nowe stacje radiolokacyjne (zbiam.pl)
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
4 998
13 303
113
Részlet a leadot dokumentumból:

10. AZ SR VÉDELMI MINISZTÉRIUMA SZÁMÁRA AJÁNLOT VÁLTOZAT
1. változat - átfogó ajánlat
Ebben a változatban a Szlovák Köztársaság Védelmi Minisztériuma javasolja Izrael Állam kormányának átfogó ajánlatának végrehajtását minden típusú 3D RL cseréjére (6 db közepes, 5 db kis és 6 db közeli távolság) a következő összetételben:
• 6db 3DRL ELM-2084M-MMR közepes tartomány:
- az RL felderítés biztosítására és saját repülésének irányítására megválasztott Légi Műveleti Irányító Dandár (a továbbiakban: BRVO) szükségleteihez;
• 5 db 3DRL ELM-2084S-MMR rövid hatótávolság:
- 2db 3DRL ELM-2084S-MMR a brvo szükségleteihez Megválasztották a légtér radarfelderítésének biztosítására, a repülőgépek irányítására és a légtér lefedésére (GAP FILLER) a Szlovák Köztársaság keleti államhatárának RL mezőjének megerősítése érdekében,
- 3 db RL ELM-2084S-MMR és GBAD változatban a Nitra plrb igényeihez, hogy felmérést készítsenek a légvédelmi rakétarendszerekről és kiegészítsék a hiányzó felszereléseket);
• 6 db 3DRL ELM-2138M közeli távolság:
- a PLRK 9K38 IGLA plrb Nitra hordozható légvédelmi csapatok légtér- és légvédelmi szükségleteinek (GBAD) radarfelmérésének biztosítása a hiányzó fő felszerelések kiegészítése céljából C-RAM képességekkel is. Abban az esetben, ha a jövőben biztosítani kell a Szlovák Köztársaság RL mezőjének bővítését, a plrb Nitra-tól megfelelő számú 3D RL rövid hatótávolságot kell elkülöníteni a brvo Zvolen javára. A Szlovák Köztársaság védelmi minisztériuma azt is javasolja, hogy kezdjenek tárgyalásokat Izrael Állam kormányának képviselőivel, és vitassák meg a G2G beszerzésének módszeréhez szükséges szerződéses feltételeket a Szlovák Köztársaság kormánya és Izrael Állam kormánya között. A VzS OS SR (közepes, kicsi és közeli hatótávolságú) radartechnológia cseréjének végrehajtásáról szóló kormányközi megállapodás tervezetét a Szlovák Köztársaság kormánya és Izrael Állam kormánya között a "VzS OS SR radartechnológia végrehajtására vonatkozó kormányközi megállapodás tervezete" tartalmazza. és a Szlovák Köztársaság állami beruházási projektjeinek értékelési keretrendszere szerint összeállított megvalósíthatósági tanulmányok az egyes radartípusok részletesebb műszaki paramétereivel a Szlovák Köztársaság Szlovákiai Fegyveres Erőinek igényei és beszerzésük ütemterve alapján II. rész - osztályozott ”.

11. KÖVETKEZTETÉS
A benyújtott ajánlatok átfogó elemzése alapján a Szlovák Köztársaság Honvédelmi Minisztériuma azt javasolja, hogy fogadják el a Biztonsági Tanácsnak és a Szlovák Köztársaság kormányának a kormányok legelőnyösebb komplex ajánlatait a Szlovák Fegyveres Erők Légierőjének 3D radartechnológiájának megváltoztatása során a következő sorrendben:
1. Izrael Állam,
2. Nagy-Britannia és Észak-Írország Egyesült Királysága,
3. Francia Köztársaság.
A Szlovák Köztársaság Védelmi Minisztériuma javasolja a Biztonsági Tanácsnak és a Szlovák Köztársaság kormányának, hogy hajtsák végre Izrael Állam kormányának átfogó ajánlatát a Szlovák Légierő minden típusú 3D radartechnológiájának cseréjére (6 közepes, 5 kicsi és 6 közeli távolság). A Biztonsági Tanács és a Szlovák Köztársaság kormányának a Szlovák Köztársaság Szlovákiai Fegyveres Erői 3D radartechnológiájának megváltoztatásával kapcsolatos döntése nyomán a későbbiekben tárgyalásokat kezdjen a nyertes ajánlat kormányának képviselőivel a szükséges feltételek megvitatása céljából. A VzS OS SR (közepes, kicsi és közeli hatótávolságú) radartechnológia cseréjének végrehajtásáról szóló kormányközi megállapodás tervezetét a Szlovák Köztársaság kormánya és Izrael Állam kormánya között a "VzS OS SR radartechnológia végrehajtására vonatkozó kormányközi megállapodás tervezete" tartalmazza. valamint a Szlovák Köztársaság állami beruházási projektjeinek értékelési keretrendszere szerint összeállított megvalósíthatósági tanulmány, az egyes radartípusok részletesebb műszaki paramétereivel a Szlovák Köztársaság Szlovákiai Fegyveres Erőinek igényei és azok beszerzésének ütemterve alapján II. rész - "" titkosítot.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 830
4 750
113
Nem tudom, nekem meg toketlenebbnek tunnek a beszerzeseikkel, mint a csehek, pedig a szlovakok egy magyar HM budzset koltenek egy feleakkora orszag feleakkora hadseregere....
Nem tudom melyik volt értelmetlenebb beszerzésük: a 9 db teljesen fapados Black Hawk (semmit nem vettek hozzá) vagy F-16-t venni drágábban mint mások F-35-t. Nagy a verseny az biztos.