Szovremennij osztály / Project 956 (Szovjetunió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 315
4 656
113
Ezt a kínai gyártást én is felvetettem egy másik topikban. Szerintem még pénzt sem kéne adniuk az oroszoknak. Megoldhatnák barter szerződés keretei közt is és a hajókért adnának nyersanyagot, amit nem is ők kéne kitermeljenek. Csak egy papírt kéne aláírni...
Az oroszok nyilván úgy vannak a modern kínai haditengerészeti tapasztalatokkal és a kínai terveken alapuló hajóépítésekkel, mint mi a szlovák történelemmel: SMS-ben küldözgetik egymásnak.
Most komolyan: a kínaiak mostanában tettek szert az első és egy szem hordozójukra - és azt is lopták. Ha egy kínai gyártású tengeralattjáró bevetésre indul, a US NAVY-nél még a keleti parton is leszázalékolják az összes szonárost halláskárosodás miatt.
Szerintem mindez elég nyomós indok arra, hogy fel se merüljön az oroszokban egy esetleges kínai kooperáció, nem beszélve a kínaiak közismert kleptomániájáról, ami az orosz tervezés alapján végzett "bérmunkát" is azonnal kizárja...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 324
76 955
113
Mondjuk azon én sem lepődnék meg,hogy ha ezek a kínai rombolók a a Sovremenny-class alapján épültek volna.Itt most az alapvető megoldásokra és elvekre gondolok(amik ma már eléggé elavultak)nem pedig a fegyverzetre kinézetre stb.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 815
81 125
113
Mondjuk azon én sem lepődnék meg,hogy ha ezek a kínai rombolók a a Sovremenny-class alapján épültek volna.Itt most az alapvető megoldásokra és elvekre gondolok(amik ma már eléggé elavultak)nem pedig a fegyverzetre kinézetre stb.

Es mibol másbol. Még a 90-es években vásároltak az osztálybol , ha jól emlékszem 2-3 darabot és az utolsot Kínában fejezték be. Az alap megvolt, abbol már nem nehéz ujat alkotni, ugyanúgy van TA is és még sok mindennel az alap a szovjet-orosz fegyver , majd megy a másolás - tovább fejlesztés.....
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 281
13 690
113
Nem hinném. Nézd meg a hajótest formáját, gázturbina vs gőzturbina stb. Végül is annyi közös van bennük, hogy mind a kettő hajó. A másik dolog, hogy a Type-052 széria aminek a legutolsó darabja a D változat, a nyolcvanas években indúl a nagy összeborulás idején. A Sovremenny osztályú rombolókat pedíg a kilencvenes években vásárolták.
Érdekesség, hogy jelenleg Kínának vannak a legmodernebb ilyen osztályú hajói.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 281
13 690
113
Cinikus per pill az a helyzet, hogy a kínaiak évek óta sorozatban gyártanak hadihajókat (van amit kissebb, van amit nagyobb sorozatban:), hogy ezeknek milyen a minőségük arról fogalmam sincs. NADE!!! az oroszok hosszó évek óta NEM gyártanak hadihajókat se nagy se kicsi sorozatban (vagyis gyártanak párat, de fájdalmasan lassó tempóban).
A kérdés, hogy mi a jobb? A nagy büdös semmi, vagy néhágy hadihajó bármilyen minőségben, addig amíg a hazai gyáraidat, tehnikai hátteredet stb. stb. fejavítod arra a szintre, hogy te is képes legyél gyártani?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 815
81 125
113
Nem azt írtam , hogy lemásolták a Sovremennij osztályt, de jelentos tudást - kész dolgot adott nekik a további fejlesztésekhez. Azt elismerem, hogy a kínai mérnokok igen magas szintu tudással rendelkeznek és képesek bármit a világon lemásolni.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 281
13 690
113
Akkor olvasd el te is, hogy mit válaszoltam, vagy fejtsd ki bővebben melyek azok "az alapvető megoldások és elvek" melyekre gondoltál és pl csak és kizárólag erre a hajóosztályra jellemző.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 281
13 690
113
Ismétlem a mostani csúcs kínai rombolók típusa a Type-052 fejlesztésén alapszik. És ismétlem ezt a hajót a nyolcvanas években építették a nagy nyugattal való összeborulás idején. Amerikai gázturbinák vannak benne, francia integrált harcirányító központ stb. stb. Abből lett B változat, C változat és most D változat.
A Sovremenny mint a legtöbb orosz fegyver hézagpotó szerepet töltött be míg a hazai fejlesztések elkészülnek.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 315
4 656
113
Cinikus per pill az a helyzet, hogy...
Oroszország nem az az ország, amely kétnaponta másik országhoz hajókázik, hogy pépesre lövöldözze. :) Nekik ez korántsem akkor a gond, mint ahogy azt sokan képzelik. (Igen, tudom, Szíria. Ott több hajóval mi lenne az opció: kirobbantják a III. vh.-t? :D) Vannak hajóik, mi több, ezek egy része még modernizálható is, amíg az újak gyártása felpörög. (Ősi orosz alapelv, hogy a több jobb, de jelenleg ennyi van és kész.)
Az viszont nem opció, hogy terveket adnak át a szorgos kis másolóknak, meg őket tömik pénzzel a saját hajóüzemeik helyett. Ha pedig mindenképpen másokkal akarnak hajókat gyártatni, akkor már csak 1 (egy) ok kellene, hogy miért a kínaiakat válasszák és miért ne a franciákat vagy bárki mást. Csak - ahogy fentebb írtam - ilyen ok nincs.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Másik oroszoknak azért ott vannak a potens tenger alatt járó flótájuk. Másik oroszok száraz földi hatalom soha nem kellett neki nagy flotta.
Kína azért épít annyi hajó hogy olaj és egyéb eltátóvonalait biztosítsa. Nem mellékesen ők 10X annyian vannak mint az oroszok.
Másik ott van inda aki milyen szépen fegyverkezett lám egy pénzügyi banán héjon megcsúszott.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 281
13 690
113
Cinikus:
1. Tudjuk mind a ketten, hogy nem fognak venni már csak a büszkeségük miatt sem.
2. De ha mégis, nem adnának semmilyen terveket a kis másolóknak, hanem kínai tervezte hajót vennének.
3. Mint ahogy írtam nem pénzzel fizetnének, hanem nyersanyaggal.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 281
13 690
113
Nekerdez, a potens tengóflottád nem fog gondoskodni a Mistraljaid légvédelméről...
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 315
4 656
113
Mack:
1. Ebben egyetértünk - bár szerintem nem pusztán büszkeségről van szó.
2. Ha az ellenség már Moszkvánál járna, elfogadnák "ajándékba", de akkor sem vennének kínait. :)
3. Ám legyen, de lsd. 2. pont. :)
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 046
113
Na de hány predator pilótanéküli gép van az oroszoknak ?
Vagy esetleg globalhwk szerű gép?
Vagy x-47 kategóriás gép?

Mert Kínának van és lassan de biztosan szolgálatba is állnak Márpedig ha szolgálatban lesznek akkor nem évi 5 db gyártás lesz .
Vajon az x-47 koppintása is orosz másolat? vagy a predator gépük is ?
Hát a j-31?

A type 052 verzióknak meg mi köze a szutyok orosz hajókhoz ?
JA ! hány oscar 2 van átfegyverezve?
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
Mack:
1. Ebben egyetértünk - bár szerintem nem pusztán büszkeségről van szó.
2. Ha az ellenség már Moszkvánál járna, elfogadnák "ajándékba", de akkor sem vennének kínait. :)
3. Ám legyen, de lsd. 2. pont. :)



Volt hogy mar idegen csapatok Moszkvanal jartak es akkor is rafanyalodtak az addig szidott gaz impik segitsegere technikajara. Erdekes modon viszont ahonnan csak tudtak az amerika gyari tablakat logokat mindenhonnan lekapartak levettek csak nehogy megboditsa az ontudatos orosz katonakat.

Volt hogy amikor egy Magyarorszagon lelott IL-2 Sturmovik darabjait kapartuk elo akkor a lemezeles belso oldalan USa gyari pecset volt. Meg a repgyartasuk is erosen fuggott az akkori alapanyag importol.
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
Roni


Nem tudjuk hogy a kinai koppintasak plane az ucso generacios dolgokrol mennyire mukodokepesek tenylegesen. Ranezesre megallapitani nem lehet ( lehet nagyon jo es fos is ) .

Az oroszok probalnak futni a vonat utan mert a vilagban a kinaiak ugy szoritjak ki oket a fegyverexportbol mint a pinty. Ennek pedig nem csak a koppintas hanem a megszakadt kutatas fejlesztes lanc is az oka amit nehez behozni.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 315
4 656
113
Volt hogy mar idegen csapatok Moszkvanal jartak es akkor is rafanyalodtak az addig szidott gaz impik segitsegere technikajara.
Nahát, nem pont ezt írtam?! :D (Sztálinék nem nagyon fizették ki még a jelképes árat sem a segítség után.)
Az "impik" és a kínaiak között van némi különbség egyébként, főleg orosz szemszögből.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 281
13 690
113
Közben utánanéztem kicsi, elméletileg így kéne kinézzenek az új Sovremennik
mzmq.jpg

yc9x.jpg

Kíváncsi vagyok mikor lesz ezekből valami?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 281
13 690
113
Cinikus hidd el, csak a büszkeség az ami miatt kizárt egy ilyen dolog. Nincs túl sok ország ezen a bolygón aki egymaga képes az utolsó csavarig legyártani egy modern rombolót. Azok meg nem hinném, hogy eladdnák Oroszországnak.
De mi kifogásuk lehetne az oroszoknak egy Type-051C robolóval szemben?