Szu-17 , Szu-20 , Szu-22 / Su-17 , Su-20 , Su-22 Fitter (Szuhoj)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 362
113
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: A Szuhoj Szu-17 Fitter vadászbombázó-család
Na ezért utom a látszat demokráciát. Egy leglévő jól működő fegyver rendszer csak úgy kidobnak. De senki nem felelős azért az anyagi és honvédelmi kárért amit ilyen felelőtlen döntéssel okoztak.
Gripennek légi fedezete alatt mai napig ezek a gépek eldolgoznának, lenne bennük annyi katonai erő hogy honvédelmi támogató feladatokat ellássák.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 289
10 332
113
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: A Szuhoj Szu-17 Fitter vadászbombázó-család
Gratulálok!
Remek lett!

Nagy kedvenceim a Szuhoj "kályhacső" sorozatának gépei; a fő helyen Su-7 BKL makett van az üvegpolcon...

Két apró észrevétel.
Az egyik nyelvtannáci:
"...egy 600-os hátranyilazási szögű szárnnyal..."
"...variaszárnyat kapott; az egyik állás 630-os, a másik 300-os volt..."
Szerintem írd ki inkább, hogy pl. 60 fokos, legfeljebb egy laikus azt hiszi, hogy pálinka, s lelkesen tovább olvassa:)
A másik - gondolom - hogy elírás:
"...A Szuhoj által létrehozott új hajtóműves variánst az akkori szovjet légierő vezetése nem kérte, mivel ez a hajtómű többet fogyasztott..."

Ide nem Tumanszkijt akartál írni?

Még egyszer Gratula!
 

HindTheBest

Member
2010. április 19.
163
0
16
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: A Szuhoj Szu-17 Fitter vadászbombázó-család
Sziasztok!
Elsőként nagyon köszönöm a dícsérő szavakat. Sok munkám volt vele, bár nem annyi mint mondjuk egy F-15 cikk megírása adott molninak. Hozzátartozik az igazsághoz hogy ennél sokkal színvonalasabb cikket akartam volna összehozni de sajnos nem találtam segítséget aki lektorálta volna,aki segíthetett volna pár plusz infóval, kijavított volna engem. Még a cikk írása elején azért kaptam pár kapaszkodót.Ezt szeretném most megköszönni.
Arra rájöttem hogy nem ezzel a típussal kellett volna kezdenem, mint zöldfülű. A típus variánsok és a hozzájuk tartozó katyvaszt nehéz volt kibogozni és nem is tudom helyes e mind. Galcom írta egy levélben hogy kevés a hiteles angol nyelvű forrás...Ezért ha valaki másképp ismer paramétereket,adatokat azt kérem ossza meg velem, mert ebből tanulok..
Arra is rájöttem hogy azért ír mindenki nyugati típusokról mert ahhoz rengeteg a forrás az angol nyelvű,fordítható forrás.Aki orosz típussal ismerkedik annak azt hiszem elengedhetetlen az orosz nyelvismeret.Ez nálam hiányzik.Ez a legnagyobb bajom mert én orosz vasak varázsában élek.
 

HindTheBest

Member
2010. április 19.
163
0
16
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: A Szuhoj Szu-17 Fitter vadászbombázó-család
Misinátor!

A hajtóművezés problémáját az M2D változatnál találtad? Mert ott említem Tumanskijt.A cikket több mint fél éve írtam most nem olvastam végig meg nincs is rá időm de ha máshol azt ugy is megírod! :)
A szárny nyilazási szögekkel kapcsolatban a tanácsot megfogom fogadni azt hiszem az indexelést nem állítottam be.
Van egy másik problémám ami engem bosszant a Kgmu, kmgu betű kombináció ezek rendszeresen megszivattak de a Kmgu a helyes.3x írtam át a cikket szerintem elkerülte a figyelmemet.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 289
10 332
113
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: A Szuhoj Szu-17 Fitter vadászbombázó-család
“…A Szuhoj által létrehozott új hajtóműves variánst az akkori szovjet légierő vezetése nem kérte, mivel ez a hajtómű többet fogyasztott…”
Szövegértelmezésből elégtelen - nekem:-(
Hajtóműves szó helyett hajtómű szónak olvastam:-(
Hamu a fejemre.
Érdekes az ember; képes többször is átsiklani egy hiba, egy részlet felett - ahogy Te is írtad.

De legalább a másik észrevételemet nem rontottam el:)

Amúgy a típuskatyvasz e gép jellemzője /is/.
Néha egyszerűbb elvágni a szálakat, mint kibogozni a különféle források keveréseit.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 688
3 823
113
<a title="Profile" rel="nofollow">HindTheBest</a>:

 

jaja, a KMGU a helyes: Контейнер Малогабаритных Грузов Универсальный;

viszont a póttartályoknál többször PB-t írtál PTB helyett, a fotó alatt meg PTB van :)

 

Amúgy a cikk hiánypótló számomra. (pontosabban az lesz, ha eljutok odáig, hogy végigolvassam).

Elismerésem.