Szu-75 / Su-75 Checkmate - Új orosz könnyű vadászgép (Szuhoj)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
999
8 945
93
Hogy félreértés ne legyen: Milyen szinten áll a kínai légvédelem az orosz légvédelmhez képest? Milyen szinten van az amerikai szárazföldi légvédelem az orosz légvédelemhez képest?
Ki a világelső légvédelemben? Nem azt kérdeztem, hogy kinek van a legfejlettebb kütyüje, hanem azt, hogy kinek van a leghatékonyabb rendszere kiépítve.
Ha ez trollkodás, akkor sorry, nem kérdezek inkább.
 
W

Wilson

Guest
Hogy félreértés ne legyen: Milyen szinten áll a kínai légvédelem az orosz légvédelmhez képest? Milyen szinten van az amerikai szárazföldi légvédelem az orosz légvédelemhez képest?
Ki a világelső légvédelemben? Nem azt kérdeztem, hogy kinek van a legfejlettebb kütyüje, hanem azt, hogy kinek van a leghatékonyabb rendszere kiépítve.
Ha ez trollkodás, akkor sorry, nem kérdezek inkább.
Szerintem nyugodtan rákérdezhetsz ,hiszen ez egy haditechnikai oldal,rátérve a kérdésedre szerintem ezt azért nehéz megválaszolni,mivel az általad említett országok légvédelmét senki sem tesztelte élesben így,aztán az általad felsorolt országok légvédelmi rendszere mennyire hatékony egymáshoz viszonyítva eléggé fogós kérdés annál is inkább mert a valós képességeik a nyilvánosság számára hétpecsétes titkok.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
999
8 945
93
Na jó, akkor ezt tegyük tisztába. Nem trollkodni jöttem vissza, erre nincs időm. Felteszek a szakértőknek egy kérdést és válasz helyett mesedélután jön - bocs mindenkinek, nem sértésnek szántam. Az egyének egyszerű véleményére vagyok kíváncsi, semmi többre.

Off.
Egyszerű hülye mérnökként napi szinten ezzel szembesülök a tisztelt újhullámos mérnök generációtól. A munkaterületen felteszek egy qrva egyszerű kérdést, amire három válasz létezik: igen, nem, nem tudom. Ehhez képest már fél órája hallgatom a T. kollégákat, akik lassan a fél életüket elmesélik, de még mindig nem tudom, hogy igen vagy nem, vagy szimplán nem tudják, holott nagyon gyorsan kellene dönteni, de nem..., prezentációt kapok az elmúlt napok minden bújáról bajáról. Na ez pont nem érdekel.
Szeretnék egy választ kapni és ha a válasszal majd problémám van, akkor felteszem a következő egyszerű kérdést: Miért?
Na, ott jöhetne a prezi..., valami itt nagyon el lett tolva a fejekben az elmúlt egy-két évtizedben.
On.

Oké, a kérdésemre az én saját válaszom: Izrael a No1.
Csak kíváncsi voltam, ki hogy látja.
Sok kérdést nem fogok feltenni, no para.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 525
29 720
113
Szerintem nyugodtan rákérdezhetsz ,hiszen ez egy haditechnikai oldal,rátérve a kérdésedre szerintem ezt azért nehéz megválaszolni,mivel az általad említett országok légvédelmét senki sem tesztelte élesben így,aztán az általad felsorolt országok légvédelmi rendszere mennyire hatékony egymáshoz viszonyítva eléggé fogós kérdés annál is inkább mert a valós képességeik a nyilvánosság számára hétpecsétes titkok.
Politikailag megfelelő. Mindenféle linkek, tudományos szósz, és propaganda ízű öntet nélkül, az orosz a legjobban rétegzett, megtervezett, légvédelem lenne, ha mindenhol a legújabb rendszereik állnának szolgálatban.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 726
80 536
113
Izrael viiszonylag kis területe jól le van fedve. Oroszország viszont hatalmas terület, a világ legnagyobb országa, még a SZU alatt sem volt lefedve az északi része. De erősen dolgoznak rajta.
 
W

Wilson

Guest
Politikailag megfelelő. Mindenféle linkek, tudományos szósz, és propaganda ízű öntet nélkül, az orosz a legjobban rétegzett, megtervezett, légvédelem lenne, ha mindenhol a legújabb rendszereik állnának szolgálatban.
Izrael viiszonylag kis területe jól le van fedve. Oroszország viszont hatalmas terület, a világ legnagyobb országa, még a SZU alatt sem volt lefedve az északi része. De erősen dolgoznak rajta.
Szerintem MangaMonguz sokakat érdeklő/foglalkoztató kérdést tett fel,de ahogy már boki is említette már ott elkezdődik a probléma az összehasonlítás során, hogy pl egy Izraelt egy Oroszországgal már csak a két ország területe miatt sem lehet összehasonlítani.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
999
8 945
93
Az eredeti kérdésem arra vonatkozott, hogy az orosz légvédelem hanyadik helyen áll a világon.
Kábé annyit vártam, hogy első/második/harmadik/X-faktor.

Nem azt kérdeztem, hogy kinek vannak a legjobb kütyüjei (SM-6, SZ-500, A-135, THAAD, etc.) ezeket tudjuk.
Jött a válasz: nem az első.
Oké, akkor ki az első?

Nem tudom gyerekek, lehet, hogy én nem írok érthetően, de lépjünk túl ezen és inkább rugózzon mindenki ezen az új orosz masinán, hogy miért nem lesz belőle soha semmi vagy miért igen.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
W

Wilson

Guest
Pont ezt próbáltam érzékeltetni.
Vegyük például Kínát pénzük van dögivel,és gőzerővel fejlesztik a haderejüket és ezen belül természetesen a légvédelmi rendszerüket ,de a nyilvánosság számára még a minimálisnál is kevesebb valamennyire is megbízható információ áll rendelkezésre a kínai légvédelmi rendszerről,hiszen még a kínai radar rendszerekről azok valós képességeiről sincsenek nagyon a nyilvánosság számára elérhető információk.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
W

Wilson

Guest
Az eredeti kérdésem arra vonatkozott, hogy az orosz légvédelem hanyadik helyen áll a világon.
Kábé annyit vártam, hogy első/második/harmadik/X-faktor.

Nem azt kérdeztem, hogy kinek vannak a legjobb kütyüjei (SM-6, SZ-500, A-135, THAAD, etc.) ezeket tudjuk.
Jött a válasz: nem az első.
Oké, akkor ki az első?

Nem tudom gyerekek, lehet, hogy én nem írok érthetően, de lépjünk túl ezen és inkább rugózzon mindenki ezen az új orosz masinán, hogy miért nem lesz belőle soha semmi vagy miért igen.
Az én szubjektív véleményem az ,hogy Oroszország légvédelme benne van a Top 5-be de, hogy ezen belül hol áll (már ha egyáltalán lehet ilyen sorrendet felállítani) az szerintem egy nagyon jó kérdés.