1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Szuhoj PAK-FA (T-50) / FGFA / Szu-57

Diskurzus a(z) '5. generációs, vagy afölötti vadászbombázók' témában - GrGLy által indítva @ 2012. december 28..

1. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Lehet... :rolleyes:

2. Kulso_54

Kulso_54 Active Member

Számomra nem az a baj, hogy csökkentett észlelhetöség felmondása a baj, amikor külsö bombát vagy UB blokkal akarnak (majd) harcolni. Hanem azzal a koncepcióval, hogy az UB blokkal keményen be kell mászni a kézi lég.fegyverek hatósugarába legyen az MANPAD vagy csöves. Míg a bombát azokon túl is tudják használni.
    Az F-35 is tudja a bombáit szórni majd magasról. Az hogy meg a jövö csataterein is megtalálhatók lesznek az ilyen viszonylag olcsó, jól rejthetö légvédelmi fegyverek az 100%.
    A baj pont az, hogy az oroszok nem lehetnek annyira naivak, hogy a nagyértékő 5gen repcsijüket kockáztatják a kis hatékonyságú trületfegyver bevethetőségért mint az UB blokk.
    Számomra pont ezért elfogadható a bomba a stealth gépeken míg a irányítatlan rakéta nem.

wolfram likes this.
  3. dudi

dudi Well-Known Member

Meg van az a csodája az 5.gen. gépeknek(mindnek),hogy a feladathoz kellő fegyvert tudsz rajtuk alkalmazni.

4. Kulso_54

Kulso_54 Active Member

Ahogy a modern rombolóknak cirkálóknak repülőgéphordozóknak is, hogy nagykaliberű hajóágyút és vastag páncélt kapjanak.

5. dudi

dudi Well-Known Member

?

2ndt likes this.
  6. Kulso_54

Kulso_54 Active Member

Ugye ugye te sem érted? Én sem az UB blokot :D

7. dudi

dudi Well-Known Member

Csak amit te írtál butaság az UB blokk meg nem az.

vilmoci likes this.
  8. Kulso_54

Kulso_54 Active Member

Szerintem az UB blokk is butaság, és igaz az én véleményem de kifejtettem.
    Most szerinted miért is nem?

9. dudi

dudi Well-Known Member

Már le írtam de nem baj.Van olyan amikor bőven elég.Nincs ráhegesztve és nem is az egyetlen AG fegyvere.Azt sem értem mi vele a problémád.

10. Kulso_54

Kulso_54 Active Member

Igazából semmi. Csak hát fejétől bűzlik a hal. Lássuk be, az UB blokk olcsóbb mint a preciziós fegyver, és hát ez itt a lényeg, a pénz. Az oroszok akár hogy is próbálkoznak sosem lesz annyi pénzük, mint az usának, hogy egy 12,7es picupra is GPS+laser bombát dobjonak.
    ...ás igaz, az UB blokkos rakéta is képes embert ölni, nem lennék egy olyan célterületen.

11. dudi

dudi Well-Known Member

Az egyszerűen esztelenség amit az amerikaiak csinálnak.Amúgy pénzük nekik sincs rá lásd a sok megszorítást ami a haderejüket elérte.

vilmoci likes this.
  12. JonatánJoe

JonatánJoe New Member

Nem értem mit kell fanyalogni az UB blokktól... Szerintem bizonyos esetekben jobb, mint 100.000 dodós rakétákkal "verébre" lőni.

13. wolfram

wolfram Well-Known Member

Kulso_54 leírta pontosan, hogy mi a a baj vele.

"Hanem azzal a koncepcióval, hogy az UB blokkal keményen be kell mászni a kézi lég.fegyverek hatósugarába legyen az MANPAD vagy csöves. Míg a bombát azokon túl is tudják használni."

14. dudi

dudi Well-Known Member

Akkor ahol ilyen veszély van oda nem visznek...Erre írtam,hogy feladathoz igazítható a degyverzet...

15. wolfram

És ebben tökéletesen is igazad van. De UB-blokk, irányítatlan rakétákkal, egy 70-100 millió dolláros, csökkentett észlehetőségű gépen szimpla hülyeség. Egy DSK-val is leszedhető lenne, kis szerencsével, ha UB-blokkal akarna "érvényesülni". Szóval ez a cucc tökéletesen értelmetlen a Szu-57-re.

16. dudi

dudi Well-Known Member

Akkor gépágyúval se támadjon földi célpontokat.DSK-val vagy bármi hasonlóval annyi esélyed van leszedni mint csúzlival.

17. wolfram

Dudi, te most direkt kötekedsz? Te is tudod, a gépágyú elsősorban nem földi célok ellen van még egy negyedik generációs szuperszonikus gépen sem. Az ötödik geneseknél meg aztán pláne nem.

18. Mackensen

Nyugati vadászok esetében két gép ugrik be amin rakéta blockokat láttam
    F-18 Hydra rakétákkal
    valamint Gripen
    Mindkettő a kilencvenes évek legelején. Azóta nem láttam hasonlót nyugati légierőben.

fip7 and wolfram like this.
  19. wolfram

És nem is véletlenül. APKWS-szel, vagy hasonlóval még lenne is értelme. De akkor sem egy csúcs "stealth" gépen.

20. Mackensen

Ami az "okos" fegyvereket illeti. Informatikai forradalom éveit éljük. Ezek a fejlesztések jelentik a jövőt és a tendencia az, hogy lassan mindenre valamilyen "okos" dolgot fognak indítani.

Ezen oldal megosztása