Szu-57 / Su-57 Felon / PAK-FA (T-50) / FGFA (Szuhoj, Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Nem tisztem a bokit védeni, de ő itt csak a hírhozó. Nem kellene árnyékra vetődni...
Nem vetődtem semmire. De azért éljünk már valami minimális forráskritikával. Ha holnap cirill betűkkel leírom, hogy a Sovermennij osztályra integrálják a Halálcsillag szuperlézerét, akkor azt is el kell hinni? [fejvakarás]
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 823
81 177
113
Na, de hogyan? Ekkora fegyvert csak a középvonalban tudna hordozni, de hol van függesztő hozzá?

Az F-111F úgy tudta vinni a GBU-28-at, hogy a másik oldalon Mk-84-et tettek fel és kb. maximális aszimetriával repül. Ez meg 5 tonna. Engedtessék meg, hogy kételkedjek.

Miért ez a nyápic gép hordozná, amikor ott van a Szu-34...? A PAK-FA pelysúlyú a MiG-31 és Szu-34-hez képest is. Vagy akkor miért is nem Tu-22M...?

Bocsánat, de egész egyszerűen én csak valami médiaoffenzívát látok, amit nagyon szomorú, hogy a te ismereteddel rendelkező így benyal. Egyszerűen műszaki hülyeséget és céltalan marhaságokról szól. A csúcs stealth vadászra, ami nem is haditengerészeti csapásmérő tesznek akkora ASM-et, amiből a Tu-22M reálisan visz kettőt. Aha...

És a legszomorúbb az, hogy ez valaki elhiszi úgy, hogy ráció annyi sincs benne, mint laptoppal szöget verni a falba...
Félre érted. Nem azért osztom meg mert benyalom(ahogy írtad), hanem mert ilyen információkat írnak, ilyen információk keringenek. Nekem is világos amiket írsz, de mivel nincsenek konkrét-részletes információk csak itt-ott valami ez is jobb mint a semmi. Viszont lehet rajta vitatkozni...

A hivatalos hírben az volt, hogy a Déli katonai körzetben kísérleti üzemmódban van a Kinzsal. Viszont nincsen egyetlen egység sem ahol a MiG-31 állomásozna.Kérdés melyik gép hordozza?
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 679
12 479
113
Nem vetődtem semmire. De azért éljünk már valami minimális forráskritikával. Ha holnap cirill betűkkel leírom, hogy a Sovermennij osztályra integrálják a Halálcsillag szuperlézerét, akkor azt is el kell hinni? [fejvakarás]
Az már rég rajta van, csak eddig mindenki horpadásnak nézte :D

Komolyra fordítva, ez a Szu-57+Kindzsal kombó egy agyrém lenne, amikor számtalan kézenfekvőbb és alkalmasabb hordozóplatform adódik. A Szu-57 fegyverfejlesztési és integrációs programja még be sem fejeződött (elkezdődött egyáltalán?) és mégis hirtelen felbukkan egy lehetetlen monstrum rakéta a hordozható fegyverek között? Nyilván, hogy középre nem megy fel, szárny alatt pedig gyanúsan kiegyensúlyozhatatlan egy ekkora tömeg és légellenállás egy ilyen méretű gépnél, de ha ki is egyensúlyozod, hogy hat egy ekkora terhelés a sárkányra? Ömlik bele a felesleges üzemóra? És amíg a Szu-57 egy ekkora monstre rakétával vonszolja magát az égen minközben bőszen próbál stealth-kedni, a Tu-22-k legénysége lazán felrak egy újabb szamovár teát a hangár sarkában?

Nem úgy volna logikus, hogy amíg a Tu-22/Tu-160 szépen viszi a nagy szivart az 57-esek kísérik? Vagy csak én vagyok helikopter?
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 180
61 060
113
Az már rég rajta van, csak eddig mindenki horpadásnak nézte :D

Komolyra fordítva, ez a Szu-57+Kindzsal kombó egy agyrém lenne, amikor számtalan kézenfekvőbb és alkalmasabb hordozóplatform adódik. A Szu-57 fegyverfejlesztési és integrációs programja még be sem fejeződött (elkezdődött egyáltalán?) és mégis hirtelen felbukkan egy lehetetlen monstrum rakéta a hordozható fegyverek között? Nyilván, hogy középre nem megy fel, szárny alatt pedig gyanúsan kiegyensúlyozhatatlan egy ekkora tömeg és légellenállás egy ilyen méretű gépnél, de ha ki is egyensúlyozod, hogy hat egy ekkora terhelés a sárkányra? Ömlik bele a felesleges üzemóra? És amíg a Szu-57 egy ekkora monstre rakétával vonszolja magát az égen minközben bőszen próbál stealth-kedni, a Tu-22-k legénysége lazán felrak egy újabb szamovár teát a hangár sarkában?

Nem úgy volna logikus, hogy amíg a Tu-22/Tu-160 szépen viszi a nagy szivart az 57-esek kísérik? Vagy csak én vagyok helikopter?

De és jobban belegondolva a Tu-160-as még arra is alkamas, hogy a szokásos utazójánál némiképp magasabbról és gyorsabban repülve ugrásból hajítsa el. Neki ez smafu. A 18000 méteres csúcsmagasságából származtatva egy Mach 1.5-nél 14-16 ezer méteres magasságban oldás is sokat számítana.
 
M

molnibalage

Guest
Félre érted. Nem azért osztom meg mert benyalom(ahogy írtad), hanem mert ilyen információkat írnak, ilyen információk keringenek. Nekem is világos amiket írsz, de mivel nincsenek konkrét-részletes információk csak itt-ott valami ez is jobb mint a semmi.
Lehet, hogy bennem van a hiba, mert ez szerintem nem jobb, mint a semmi. Nyilvánvaló hülyeségek további köröztetése az hol segít?

Az ilyen "keringésekből" lettek olyanok, amikor olyan faszságokat írkáltak egyesek, hogy a MiG-21 is legyőznéi légiharcban az F-35-öt és ezek köszöntek már vissza...

Ez szerinted jó...? :eek:
 
M

molnibalage

Guest
De és jobban belegondolva a Tu-160-as még arra is alkamas, hogy a szokásos utazójánál némiképp magasabbról és gyorsabban repülve ugrásból hajítsa el. Neki ez smafu. A 18000 méteres csúcsmagasságából származtatva egy Mach 1.5-nél 14-16 ezer méteres magasságban oldás is sokat számítana.
És miért Tu-160-nal kellene ilyen ugrást csinálni, erre szerintem sokkal alkalmasabb a MiG-31... Az ASAT-ot sem B-1-ről oldották...

A Tu-160 hol hordozná? Jelenlegi formában biztosan nem fér el a belső térben, külső függesztési pontja ehhez van szükséges terhebírással?
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 679
12 479
113
És miért Tu-160-nal kellene ilyen ugrást csinálni, erre szerintem sokkal alkalmasabb a MiG-31... Az ASAT-ot sem B-1-ről oldották...

A Tu-160 hol hordozná? Jelenlegi formában biztosan nem fér el a belső térben, külső függesztési pontja ehhez van szükséges terhebírással?
A Tu-160 elvileg képes lehet rá, a Kh-101 kb7,5 m hosszú 2,5t körül mozog és nem egyet visz/bay, szóval szerintem csak a megfelelő függesztési pontot kellene kialakítani a Kindzsalnak. A Burlakot külső függesztési pontról indította volna az meg valami 9t feletti súlyú volt.
A Tu-22 biztosan lazán vinné, a Kh-22 után meg sem kottyanna neki.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and endre

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 679
12 479
113
De és jobban belegondolva a Tu-160-as még arra is alkamas, hogy a szokásos utazójánál némiképp magasabbról és gyorsabban repülve ugrásból hajítsa el. Neki ez smafu. A 18000 méteres csúcsmagasságából származtatva egy Mach 1.5-nél 14-16 ezer méteres magasságban oldás is sokat számítana.
A jóval nagyobb Burlakot 14000 m körül indította volna 1,7M mellett. Szóval lazán képes lenne rá.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
160 elvileg képes lehet rá, a Kh-101 kb7,5 m hosszú 2,5t körül mozog és nem egyet visz/bay, szóval szerintem csak a megfelelő függesztési pontot kellene kialakítani a Kindzsalnak. A
A másik topicban linkelt cikk szerint az Oroszok arra szánták a Kindzsalt hogy hazai légtérből indítva nagy számú rakétával szórhassák meg az E.i tengerre behajózó NATO hajókat.
Ehhez felesleges egy 10 000 km hatósugarú stratégiai bombázó amiből összesen 16 db van.
A MIG 31 ből vagy több száz példány áll szolgálatban...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Roni

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Eddig, egyetlen, ha jól tudom tesztekre használt Mig-31-ről egy képe, egy tesztfestésű valamivel a hóna alatt, mai hasonlít egy áramvonalazó kúppal megtuningolt SS-26-ra.
na ennyi a biztos.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
De és jobban belegondolva a Tu-160-as még arra is alkamas, hogy a szokásos utazójánál némiképp magasabbról és gyorsabban repülve ugrásból hajítsa el. Neki ez smafu. A 18000 méteres csúcsmagasságából származtatva egy Mach 1.5-nél 14-16 ezer méteres magasságban oldás is sokat számítana.

Ugrásból?
Csak azért mert amit ASAT és Földikutya tesztindítás videon láttam egyik se ugrásból történt. Arra gondolok, ha így indít egy ilyen rakétát, annak az égéstermékeit nem épp a hajtómű fogja így beszívni?
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 387
8 591
113
Ugrásból?
Csak azért mert amit ASAT és Földikutya tesztindítás videon láttam egyik se ugrásból történt. Arra gondolok, ha így indít egy ilyen rakétát, annak az égéstermékeit nem épp a hajtómű fogja így beszívni?

Az oldástól kezdve olyan pályán meg a hordozó és a rakéta is, hogy ne legyen ilyen gond. Műholdakat is küldenek fel rakétával repülőgépről oldva, ott se gond.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 180
61 060
113
Azért egy Tu-160-assal ugrásból indítást nem úgy kell elképzelni, mint az F-15 ASAT-nál volt, hiszen nem vadászgép. 2.5g-s limitbe be kell férnie a dolognak.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
M

molnibalage

Guest
Azért egy Tu-160-assal ugrásból indítást nem úgy kell elképzelni, mint az F-15 ASAT-nál volt, hiszen nem vadászgép. 2.5g-s limitbe be kell férnie a dolognak.
Pontosan ezért nincs az égvilágon semmi értelme. Egy vadászgép 10-12 km magasan még ezzel a böszme rakétával is felgyorsítana M1.5 tájára vagy kicsit talán fölé is kb. 3-3,5 perc és 100 km távolság nagyságrendjében, no meg több G-t képes húzni, min 2,5, tehát értelmes sebességgel tudja a sebességvektorát megfeleő irányba fordítani. A Tu-160 meg sanszosan nem. Kettőt lehet találni, hogy SR-71-gyel miért nem próbélkoztak soha dinamikus ugrásokkal. (Pedig az oroszok tartottak ettől, az Sz-200 lőszabályzatban vagy fejlesztési doksikban vannak erre utaló dolgok.)

A a V-G* diagram, ami a repcsik repteljesítményét ábrázolja. Minden vadászrepcsinél, amit csak láttam hangsebesség felett a max. engedélyezett G érték csökkent. Tehát a 9G-s gép értéke az a max. érték transzszonikus tartományban, aztán szuperszonikusban csökken. Tehát igen valószínű, hogy a Tu-160 M1.5 táján még 2,5G-t sem tudna húzni...

*A diagramok általános és specifikusan. Van olyan gép, ahol a sebességnél nem változik az üzemi tartományon belül, de van ahol igen. Ilyen és olyan is szerepel a lentki képen és linkeken. Szu-27-ről asszem láttam is ilyen diagramot és emlékeim szerint M1.3 felett mintha 5-6G lett volna a max. túlterhelés, de mivel nincs előttem, ez csak halvány emlék.

https://www.theairlinepilots.com/forum/viewtopic.php?t=441
http://www.faatest.com/books/flt/chapter17/vgdiagram.htm

PerformanceEnvelope.gif
 
  • Tetszik
Reactions: endre and fip7

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 823
81 177
113
Nézzük meg Szergej Szurovkin nyilatkozatát a Kinzsal-ról: (Szergej Szurovkin az orosz légi és kozmikus erők parancsnoka)

https://rg.ru/2018/03/01/glavkom-vks-rossii-raskryl-sekret-giperzvukovoj-rakety-kinzhal.html

"Kinzsal avagy H-47M2 hiperszónikus rakéta kb 3m hosszú,a harci rész sebessége M10és hatótávja 2000 km."

Ezzel szemben mit láttunk? Egy MiG-31DZ indított egy Iszkanderre hasonlító rakétát, amely kb 7m hosszú és 1m átmérőjü, Tömege nem egész 5 t (harci rész tömege 800kg)
 
M

molnibalage

Guest
Nézzük meg Szergej Szurovkin nyilatkozatát a Kinzsal-ról: (Szergej Szurovkin az orosz légi és kozmikus erők parancsnoka)

https://rg.ru/2018/03/01/glavkom-vks-rossii-raskryl-sekret-giperzvukovoj-rakety-kinzhal.html

"Kinzsal avagy H-47M2 hiperszónikus rakéta kb 3m hosszú,a harci rész sebessége M10és hatótávja 2000 km."

Ezzel szemben mit láttunk? Egy MiG-31DZ indított egy Iszkanderre hasonlító rakétát, amely kb 7m hosszú és 1m átmérőjü, Tömege nem egész 5 t (harci rész tömege 800kg)
Nem tudok szebben fogalmazni. Összevissza handabandázás esete áll fent? Az a videó is amit betettek mondom olyan szinten nevetségesen volt vágva, hogy az ember csak vakarta a fejét.

Én egyszerűen csak egy médiaoffenzívát látok, ami kb. annyira jön be, mint amikor az lelőtt MH17-nél DCS-sel készült képpel próbálkoztak be. Hmhm...
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Nézzük meg Szergej Szurovkin nyilatkozatát a Kinzsal-ról: (Szergej Szurovkin az orosz légi és kozmikus erők parancsnoka)

https://rg.ru/2018/03/01/glavkom-vks-rossii-raskryl-sekret-giperzvukovoj-rakety-kinzhal.html

"Kinzsal avagy H-47M2 hiperszónikus rakéta kb 3m hosszú,a harci rész sebessége M10és hatótávja 2000 km."

Ezzel szemben mit láttunk? Egy MiG-31DZ indított egy Iszkanderre hasonlító rakétát, amely kb 7m hosszú és 1m átmérőjü, Tömege nem egész 5 t (harci rész tömege 800kg)
Akkor most Putyin dezinformál kamuképpel vagy Szurovkin dezinformál kamuadattal? A kettő üti egymást, valamelyik dezinfo, hacsak nem mindkettő.