1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Szuhoj PAK-FA (T-50) / FGFA / Szu-57

Diskurzus a(z) '5. generációs, vagy afölötti vadászbombázók' témában - GrGLy által indítva @ 2012. december 28..

1. sidewinder12

sidewinder12 Well-Known Member

A repülőgép hajtóművének a szívócsatornája.

2. gacsat

gacsat Well-Known Member

Úgy tudtam, csak hét PAK -FA van. Lassan bele kell törődnötök, hogy az egy oroszos selejt kabintető. Ugyanott, ahol a tömérdek buborék látszik, látszik az is, hogy annyira torzít, hogy ha egy autón lenne, elzavarnának a műszaki vizsgáról.[​IMG]
    https://ae01.alicdn.com/kf/Hebdcd14...-Bubble-inside-PMMA-Plastic-Bar-LED-Light.jpg

3. gacsat

gacsat Well-Known Member

Legalábbis alapból nincs kívül.

4. sidewinder12

Tehát nem tudod, hogy mennyi gép van, de abban tuti biztos vagy, hogy ez egy "oroszos selejt" kabintető. OK. Nyilván nem tesztelték le, ahol,ha tényleg selejt lett volna, tönkremegy. Ez a gép nagy eséllyel sokat töltött már jóval 10 000 méter felett is. Miért nem csattant szét a tető,ha tényleg selejt?

endre, fishbed, fip7 and 1 other person like this.
  5. boki

boki Well-Known Member

gacsat
    Rengetegszer le volt írva, képekkel illusztrálva, hogy 10 repülési protó van:
    51,52,53,54,55,-első szakasz gépei
    56, 58,509,510,511-második szakasz gépei

fip7 and sidewinder12 like this.
  6. luperator

luperator Well-Known Member

Bizonyos részeit láttam itt egy március végi videóban, aztán lehet nektek ez már nem mond újat.

ghostface likes this.
  7. boki

boki Well-Known Member

Ebből a videóból már kivágták az RVV-MD indítását.

luperator likes this.
  8. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Akkor a abban a rajzban nem egy Su-57 van

9. ghostface

ghostface Well-Known Member

10. sidewinder12

Akkor azt a rajzot te nem tudod olvasni. Jobban konkretizálom: a repülőgép jobb hajtóművének a szívócsatornája van az egyes rajzon 13-assal jelölve. Pont olyan helyzetben, ahogy a ghostface által belinkelt fotó mutatja a gépet.
    A második rajzon az egészet térben elforgatva látjuk szemből. Ott viszont a bal hajtómű szívócsatornáját láthatjuk "ha szemben ülünk a tv-nek, már pedig gondolom,hogy szemben ülünk" (Palik László).A 14-es a második képen, pedig az elkülönítési távolságot jelzi,ami létrejön a a lelökést és az indítást megelőző kibocsátáskor az indítandó rakéta, és a hajtómű szívócsatorna között.

11. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Úgy nézett ki, mint egy Jaguár oldalról.

12. gacsat

gacsat Well-Known Member

Amit látok, azt tudom. Ennyi. Látnád te is, ha nem akarnád nem látni.

13. gacsat

gacsat Well-Known Member

OK, legyen. Én hétnél lemaradtam. Meg az elégettnél. meg a lezuhantnál.

14. arbalest

arbalest Well-Known Member

Bocsi, de ez nem "legyen" kérdés... 10-et gyártottak le, 1 égett, de helyrehozták, szóval maradt a 10 proto. Ami lezuhant, az nem proto volt, hanem az első széria példány. Bocsi, Molnit idézem, tényekkel vitázol.

cinikus, fishbed, fip7 and 1 other person like this.
  15. sidewinder12

Látod. A 10 db repülési tesztekre épített PAK-FA állományt mégsem láttad teljes egészében. Nem azt mondom, 100% az,hogy nincs igazad, hanem azt nem értem,ha az a fent nevezett kabintető tényleg selejt, akkor hogy a bánatban nem robbant fel, egy olyan igénybevétel után, amit egy szuperszonikus vadászbombázón történő repkedés jelent?! Pont az épsége az, ami miatt inkább a védőfólia felviteli hibára gondolok én is, ahogy itt sokan mások, köztük valódi szakemberek.

fip7 likes this.
  16. dudi

dudi Well-Known Member

Hitéleti vitába kezdtél...

17. gacsat

gacsat Well-Known Member

Mint láthatod, nem vitázom. felőlem aztán lehet tíz. az meg, hogy a lezuhantat minek nevezik, az se izgat fel.

18. gacsat

gacsat Well-Known Member

Neked sem kell mindent értened. Főleg úgy, hogy alig tudsz az egész programról valamit. Elég ha mérnökök tudják, a pilóta meg bevállalja, mint Komarov.
    Biztos az se baj, hogy úgy torzít, hogy ha borotválkozó tükör lenne, már kidobtam volna.
    Persze hitéleti érveléssel nem tudok mit kezdeni. Én látom, hogy selejt, te meg hiszed, hogy nem. Ennyi. Engem csak akkor győzhetnél meg, ha a többi kilenc is pont ugyanilyen lenne. Én meg nem is akarlak semmiről meggyőzni.

19. arbalest

arbalest Well-Known Member

20. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Elég vicces a kommented, hogy te mint műszaki antitálantumként vagy itt ismert. Emlékeim szerint oroszul sem tudsz.
    Majd nagy pofával osztod sidewinder12-őt, aki képben van az orosz technikával és tudtommal orosszal több, mint jól elboldogul.
    Fel nem fogom, hogy határtalan önbizalmad miből táplálkozik itt a HTKA-n.
    Ronival, blogennen együtt kommentjeitek kb. nálam nagyrészt valahol a paródia és a közröhej között vannak félúton...

cinikus, fip7, koppany and 1 other person like this.

Ezen oldal megosztása