Szu-57 / Su-57 Felon / PAK-FA (T-50) / FGFA (Szuhoj, Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 933
113
Anglia izrael japán csak hogy példákat hozzak Mertnemajnekikhezméremőket:oops:
Tényleg egyszer poénból mért őket össze!
Az, hogy aktív bevethető gépek tekintetében egy nagyságrenddel vezetnek az oroszok az se semmi.
De a legtöbb nyugati légierőben maréknyi modern gép van csak. Talán még a franciák állnak a legjobban.
Meg hát komplett kategóriák hiányoznak nyugaton, gondolok a Szu-34-re meg a Tu-22M/160-ra.
Oroszország jelenleg a világ 3. legütősebb légi erejével bír. Ezzel szerintem nem nagyon lehet vitatkozni.
 
M

molnibalage

Guest
Tényleg ne nézz ilyeneket mert ezek után szoktál butaságokat kommentelni.
Összeszámolja a csávó, hogy van kb. 1200 gépük, abból 800 modern, de jaj végük van XD
Akkor binkov rosszul szamolt. A mesékben van 800 modern gépük. Otthonról beteszem n+1 ik alkalommal a táblázatot...
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Erre a békára nem érdemes hallgatni, mert félrebrekeg. Az orosz légierő köszöni szépen nagyon jól megvan, modernizálódik és fejlődik.
Többek között megjelentek a hiperszónikus rakéták, köztük a légiharcrakéták is. A SU57-es sorozatgyártása is elkezdődött, kijöttek egy új könnyű harci géppel Mig 35. A TU160-as szuperszonikus bombázójukat teljesen modernizálva újra gyártják. A teljesség igénye nélkül, csak néhány példát említve.
ne marhaskodjuk a su57 szeriagyartassal ami evente max par gep. nincs kesz az uj hajtomu sem hozza, fele igert modern fegyverzet sehol sincs, kiveve a marketingos cetlikbe meg igeretekben...vay az is UB blokkal men majd? :D
mig35? azt meg a ruszki legiero nem veszi meg, egyaltalan nem kell nekik.
Tényleg ne nézz ilyeneket mert ezek után szoktál butaságokat kommentelni.
Összeszámolja a csávó, hogy van kb. 1200 gépük, abból 800 modern, de jaj végük van XD
abba a 800 modern gepbe benne van az a csomo osregi su27 es az a 2 tucat mig29 is? :D
 
  • Tetszik
Reactions: Roni

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 933
113
abba a 800 modern gepbe benne van az a csomo osregi su27 es az a 2 tucat mig29 is? :D

Mi számít modernnek?
Ha a nagy összehasonlítgatásban pl. a német Tornádó az akkor a Szu-24M-is.
Ha a Trache 1-s Typhoon az akkor az alap 9.12-s Mig-29-is.
Kinek mi a határ.... Ennek megfelelően érdemes hasonlítgatni.
Szerintem a Szu-30/34/35 modern. Ezekből van 90/120/90. Meg 60 db Szu-27Sm. Ez olyan 360 db modern építésű gép. Kb.
Ehhez jön még kb. 120 db Mig-31, ami szerintem arra amire használják első osztályú.
Ezzel szemben mondjuk mit tud felmutatni németország?
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Mi számít modernnek?
Ha a nagy összehasonlítgatásban pl. a német Tornádó az akkor a Szu-24M-is.
Ha a Trache 1-s Typhoon az akkor az alap 9.12-s Mig-29-is.
Kinek mi a határ.... Ennek megfelelően érdemes hasonlítgatni.
Szerintem a Szu-30/34/35 modern. Ezekből van 90/120/90. Meg 60 db Szu-27Sm. Ez olyan 360 db modern építésű gép. Kb.
Ehhez jön még kb. 120 db Mig-31, ami szerintem arra amire használják első osztályú.
Ezzel szemben mondjuk mit tud felmutatni németország?
Epp a szetkurt nemet hadsereget adod peldanak? Egy ket ev mulva meg majd a szetnyirbalt/sajat politikusaik altal tonkretett angol hadsereg lesz a pelda?

Amugy miert nezzuk a nyugati orszagokat kulon-kulon? ha lesz is valamikor valami, azok nem egyenkent fognak menni, hanem ugy csoportostol mindeki aki a NATO-ban van. Ugy meg osszejon am tobb modern gep mind a ruszkiknak van.

Szoval, szerintem, inkabb a NATO-ruszki hasonlitast kellene nezzni. De az is hulyeseg hasonlitani ugy ahogy van ameddig van az atom es a MAD.
Hulye lenne akarki is nyilt haboruba menni. Ez esetleg ilyen kocsma elott veszekedesre jo. Meg esetleg a felhulye nacionalista politikusok agyaban van akiknek max 5% szavazotaboruk van.

miuta a tranche1 typhoon = 9.12 mig 29?
 
  • Tetszik
Reactions: csibeszke

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 047
113
ne marhaskodjuk a su57 szeriagyartassal ami evente max par gep. nincs kesz az uj hajtomu sem hozza, fele igert modern fegyverzet sehol sincs, kiveve a marketingos cetlikbe meg igeretekben...vay az is UB blokkal men majd? :D
mig35? azt meg a ruszki legiero nem veszi meg, egyaltalan nem kell nekik.

abba a 800 modern gepbe benne van az a csomo osregi su27 es az a 2 tucat mig29 is? :D
Az a baj ezzel a Szu57-essel hogy semmi sem tisztázott! Lènyegèben még nem is tekinthető sorozatgyartott gépnek. Milyen szu57 protó fog felszállni 2022ben?és mint minden protó után itt is tesztelés következik ami megint éveket vesz igénybe. A műszerfala tetszik nem tetszik az sem a végleges mert már mutatták az f35 szerű érintő képernyőt ami egy monitorbol áll.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 047
113
A szu57 avionikaja elavult lett mielőtt szolgálatba állt volna. Azért ez így eléggé nagy butaságra vall
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 933
113

altx


"Epp a szetkurt nemet hadsereget adod peldanak? Egy ket ev mulva meg majd a szetnyirbalt/sajat politikusaik altal tonkretett angol hadsereg lesz a pelda?"

Neked se a német se az angol nem jó.
Oroszország gazdaságilag nem az USA vagy Kína szintje.
Az EU-s országokból bármelyiket válaszd ki azt hasonlítsd velük össze. Nem az oroszok maradnak alul.

"Amugy miert nezzuk a nyugati orszagokat kulon-kulon? ha lesz is valamikor valami, azok nem egyenkent fognak menni, hanem ugy csoportostol mindeki aki a NATO-ban van. Ugy meg osszejon am tobb modern gep mind a ruszkiknak van.
Szoval, szerintem, inkabb a NATO-ruszki hasonlitast kellene nezzni. "


Sőt nézhetnénk a föld összes országa vs. Oroszországot is.
Itt most ország vs. ország volt a téma. Ha szövetségi rendszerek akkor már NATO+DK+JP vs. Oroszország+FOo.+Kína+ÉK. ;)

"miuta a tranche1 typhoon = 9.12 mig 29?"

Igazad van, a MIG-29 tényleg komolyabb gép, mert az BVR-re is alkalmas :D

A szu57 avionikaja elavult lett mielőtt szolgálatba állt volna. Azért ez így eléggé nagy butaságra vall

Azért faszántos, hogy tisztában vagy a Szu-57 harcászati elektronikájának a valós képességeivel. Velünk is megoszthatnád ezen tudást ;)
 
M

molnibalage

Guest
Persze, hogy rosszul számolt, ez sem kétség. Mindig bele számolja még a múzeumi példányokat is :D
Epp a szetkurt nemet hadsereget adod peldanak? Egy ket ev mulva meg majd a szetnyirbalt/sajat politikusaik altal tonkretett angol hadsereg lesz a pelda?

Amugy miert nezzuk a nyugati orszagokat kulon-kulon? ha lesz is valamikor valami, azok nem egyenkent fognak menni, hanem ugy csoportostol mindeki aki a NATO-ban van. Ugy meg osszejon am tobb modern gep mind a ruszkiknak van.

Szoval, szerintem, inkabb a NATO-ruszki hasonlitast kellene nezzni. De az is hulyeseg hasonlitani ugy ahogy van ameddig van az atom es a MAD.
Hulye lenne akarki is nyilt haboruba menni. Ez esetleg ilyen kocsma elott veszekedesre jo. Meg esetleg a felhulye nacionalista politikusok agyaban van akiknek max 5% szavazotaboruk van.

miuta a tranche1 typhoon = 9.12 mig 29?
Ebből senki ki nem hoz 800 korszerű gépet.
Hovatovább 800 vadászgép / vadászbombázója sincs szerintem a teljes orosz fegyveres erőknek.

Nem először van az, hogy Binkov megcsinál egy videót és mondom magamban, de kétszer neki is, hogy "hogyha szóltál volna"...
OwrLvLR.png
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Ebből senki ki nem hoz 800 korszerű gépet.
Hovatovább 800 vadászgép / vadászbombázója sincs szerintem a teljes orosz fegyveres erőknek.

Nem először van az, hogy Binkov megcsinál egy videót és mondom magamban, de kétszer neki is, hogy "hogyha szóltál volna"...
OwrLvLR.png
tudom ezt, lattam mar itt egy parszor.

azert is irtam hogy tan azokkal a osregi su27 es mig 29 van a 800 gep.
 
M

molnibalage

Guest
Mi számít modernnek?
Ha a nagy összehasonlítgatásban pl. a német Tornádó az akkor a Szu-24M-is.
Ha a Trache 1-s Typhoon az akkor az alap 9.12-s Mig-29-is.
Kinek mi a határ.... Ennek megfelelően érdemes hasonlítgatni.
Szerintem a Szu-30/34/35 modern. Ezekből van 90/120/90. Meg 60 db Szu-27Sm. Ez olyan 360 db modern építésű gép. Kb.
Ehhez jön még kb. 120 db Mig-31, ami szerintem arra amire használják első osztályú.
Ezzel szemben mondjuk mit tud felmutatni németország?
Ha nem került IR kamera a Szu-24M gépekre, akkor ez úgy nem igaz, ahogy van.
Mert akkor a Szu-24M-nek jó idős nappali PGM képessége van korlátozottabb rávezetéssel.
A Tornado-nak meg ugyebára TGP-ja IR-es...

Németországot megy egyedül az oroszokhoz mérni felesleges. Soha nem fegyverkeztek annyira erőn felül, mint ők. Mennyiségileg.
tudom ezt, lattam mar itt egy parszor.

azert is irtam hogy tan azokkal a osregi su27 es mig 29 van a 800 gep.

A durva az, hogy Boki, Galcolm és más kommentjeiből kijött, hogy a régi hh-s gépek vadász vonalon kihaltak. Krímben van két részi Szu-27 század és MiG-29 9.12 és 13 sincs már talán.

Csapásmérő vonalon van az a Szu-24M/25-tel és a Szu-33 meg a Mig-31 korszerűsítés.
És ennyi. Az orosz repülőerők átléptek kb. 15 év alatt a XXI. századba, csak közben mennyiségileg durván leépült.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 179
61 056
113
Egyelőre nincs se 800 darab korszerű repülőgépük, sem elégséges korszerű fegyverzet, sem elégséges színvonalon kiképzett állomány se az oroszoknak.
De az irány adott, csak kérdés, mikor érik el a célt.
Az az össz-mennyiség 4.5 generációs platform, ami papíron tényleg képes lenne korszerűnek nevezhető fegyverzetet hordozni, már rendelkezésre áll ugyan, de nincs hozzájuk elégséges korszerű javadalmazás.
Az éleslövészeteket egyelőre nagyon korszerűtlen eszközökkel bonyolítják, miközben a fejlesztések Szíriában debütálnak, de zömmel még csak kísérleti jelleggel.
Nem egy olyan eszköz, amire papíron már rámondták, hogy létezik, Szíriában még a gyermekbetegségeivel küszködik.
Az oroszok kb 30 évvel ezelőtt estek egy nagyot, utána még párszor hasonlót és most ott tartanak, hogy korszerű harci repülőgépeket már tudnak korszerű technológiával gyártani, de a fegyverzet terén elképesztő lemaradásban vannak.
Ennek oka pedig az, hogy náluk kompletten kimaradt az AIM-120A/B/C, a JDAM és a különféle, növelt hatótávolságú harcászati robotrepülőgépek, melyek Nyugaton az elmúlt három évtizedben terjedtek el és váltak alapvetővé.
Ezzel csak az a baj, hogy az az igyekezet, amivel most próbálnak felzárkózni fegyverzet terén, az egy régebbi gyártási-fejlesztési környezetben zajlik, így sajnos nagy az esélye, hogy ezek az eszközök még jó ideig csak papíron fogják utol érni nyugati megfelelőiket.
Az oroszoknak hatalmasat kellene lépni, akkor talán a régebbi platformok is feljöhetnének a korszerűek mellé, ha legalább a fegyverzet és az avionika szintet léphetne.
 
M

molnibalage

Guest
Egyelőre nincs se 800 darab korszerű repülőgépük, sem elégséges korszerű fegyverzet, sem elégséges színvonalon kiképzett állomány se az oroszoknak.
De az irány adott, csak kérdés, mikor érik el a célt.
Az az össz-mennyiség 4.5 generációs platform, ami papíron tényleg képes lenne korszerűnek nevezhető fegyverzetet hordozni, már rendelkezésre áll ugyan, de nincs hozzájuk elégséges korszerű javadalmazás.
Az éleslövészeteket egyelőre nagyon korszerűtlen eszközökkel bonyolítják, miközben a fejlesztések Szíriában debütálnak, de zömmel még csak kísérleti jelleggel.
Nem egy olyan eszköz, amire papíron már rámondták, hogy létezik, Szíriában még a gyermekbetegségeivel küszködik.
Az oroszok kb 30 évvel ezelőtt estek egy nagyot, utána még párszor hasonlót és most ott tartanak, hogy korszerű harci repülőgépeket már tudnak korszerű technológiával gyártani, de a fegyverzet terén elképesztő lemaradásban vannak.
Ennek oka pedig az, hogy náluk kompletten kimaradt az AIM-120A/B/C, a JDAM és a különféle, növelt hatótávolságú harcászati robotrepülőgépek, melyek Nyugaton az elmúlt három évtizedben terjedtek el és váltak alapvetővé.
Ezzel csak az a baj, hogy az az igyekezet, amivel most próbálnak felzárkózni fegyverzet terén, az egy régebbi gyártási-fejlesztési környezetben zajlik, így sajnos nagy az esélye, hogy ezek az eszközök még jó ideig csak papíron fogják utol érni nyugati megfelelőiket.
Az oroszoknak hatalmasat kellene lépni, akkor talán a régebbi platformok is feljöhetnének a korszerűek mellé, ha legalább a fegyverzet és az avionika szintet léphetne.
Na ez a másik fele. A gyök2 nézi a gépeket és közben, ha a szárny alá pillant, akkor komplett kategóriák hiányoznak...
 
T

Törölt tag 2361

Guest
A durva az, hogy Boki, Galcolm és más kommentjeiből kijött, hogy a régi hh-s gépek vadász vonalon kihaltak. Krímben van két részi Szu-27 század és MiG-29 9.12 és 13 sincs már talán.

Csapásmérő vonalon van az a Szu-24M/25-tel és a Szu-33 meg a Mig-31 korszerűsítés.
És ennyi. Az orosz repülőerők átléptek kb. 15 év alatt a XXI. századba, csak közben mennyiségileg durván leépült.
akor lehet a Jak 130 meg stb is bele van a szamitasban. az is modern, nem reg gyartott gep.
Majd csak osszehozzuk azt a 800 gepet valahogy :D
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 933
113
Na ez a másik fele. A gyök2 nézi a gépeket és közben, ha a szárny alá pillant, akkor komplett kategóriák hiányoznak...

Kis pénz kis foci. Azért USA-t meg Kínát leszámítva (+ egy két speciális országot) ez alapvetően így van.
Mondjuk kíváncsi lennék hány korszerű légiharc rakétával rendelkeznek mondjuk a németek az angolok az olaszok vagy bárki.
Ebből az EU-s bohóckodásból maximum a franciák lógnak ki.
A másik kérdés meg az, hogy Oroszország potenciális ellenfelei mivel rendelkeznek?
Mert a környező kis isztánok sem állnak jobban szerintem.
USA+Kína ebben a körben sem játszik.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 091
25 048
113
A MiG-31 hol van?
Ti a földön jártok? Ez nem a Szovjetunió! A Brzezinszki féle modell nem fog működni, bárhogyan is akarják rájuk erőltetni.
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 933
113
A MiG-31 hol van?
Ti a földön jártok? Ez nem a Szovjetunió! A Brzezinszki féle modell nem fog működni, bárhogyan is akarják rájuk erőltetni.

Én bele számoltam, de a molnis táblázatban csak az új gyártású gépek vannak benne.
Az is 10 év alatt 560 db! :eek:
A korszerűsített gépek (Szu-27SM, MIG-31) ebben nincsenek benne.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 821
81 159
113
Posztoltam egy frissebb táblázatot, amiben benne a 2019 és 2020-ban átadott gépek is.