Szu-57 / Su-57 Felon / PAK-FA (T-50) / FGFA (Szuhoj, Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 846
113
.
.
De akkor minek kell egy szerencsétlen Szu-57 pilótának irányitani négy drónt akár 500 kilóméterről? :) :) Ennyi erővel irányithatnák a földről is, vagy valami repülő harcálláspontról műholdkapcsolattal, pl A-50U, A-100...., ahol csak ezzel foglalkozó személyzet van.
Mert 500km az még közvetlen kapcsolat,nem kell hozzá műhold.A50 meg A100 pedig elég kevés van és megvédeni is macerás őket egy SZU-/7-el szemben.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
.
.
De akkor minek kell egy szerencsétlen Szu-57 pilótának irányitani négy drónt akár 500 kilóméterről? :) :) Ennyi erővel irányithatnák a földről is, vagy valami repülő harcálláspontról műholdkapcsolattal, pl A-50U, A-100...., ahol csak ezzel foglalkozó személyzet van.
A földi és tengeri radarok + a repülő radarok és a felderítés csak kiszolgáló információ szolgáltatók a 4 + 1-es harci formációnak. A kettő között kell még lennie egy parancsnoki harcálláspontnak, a többi fegyvernemmel és a politikai döntéshozatal szinkronban meghozhatja a tényleges csapásmérési parancsot, ezt kapja meg a csapatot irányító SU-57. Maguknak az S-70 drónoknak az irányítása a fedélzeti AI-jük vezérlése alapján történik, a SU-57 csak a parancsnoki döntés harcálláspontja az S-70 drónok számára. A parancsok végrehajtása a drónok számára az előre programozott szabály csomagok és a friss pillanatnyi adatok közös feldolgozásával zajlik le. Én így gondolom. A SU-57 csak megfelelő szoftver modulokat vezérli a gépen, melyek legyenek aktívak, vagy ad célpontot is ha csapásmérés a feladat. Ha közös védelem, akkor meghatározza a szerepeket az egyes drónoknak, ki mit csinál. Pld. az elektronikai modulos drónok ki merre milyen eszközzel dolgozik, melyik drón milyen közeledő veszélyeket küzd le (rakétákkal támadó rakétát, harcigépet, elektronikai modullal radart, vagy zavarja, infravörösben zavar vagy vakít egy célpontot, meghatározza a védelmi alakzatot stb. stb. Persze mindezeket pár gombnyomással előre konfigurált csomagokból, de ha kell bele is nyúlhat pld. módosítja pld. az egyik drón alakzat beli pozícióját egy 3D-s képernyőn egyetlen ujjmozdulattal. A legfontosabb előre beállított csomagok egyetlen gombnyomással aktíválhatók, pld. azonnali védelmi alakzat felvétele a védelmi paraméterekkel. A támadókról az információk folyamatosan frissülnek mind az 5 gép összes szenzoráról, a légi harcálláspontok friss adataiból (A50, A100), és a földi rendszerek friss adataiból is. Én így gondolom.

Tehát szerintem itt szó nincs arról, hogy a SU-57 pilótája bíbelődne a 4db S-70 drón irányításával és pesztrálgatásával, szerintem egészen másról szól ez a koncepció. A csapatba integrálás a hatásfok és a képességek növelése céljából történik. Ha már úgy is én vagyok Leonidas akkor egy hasonlattal élve az 5 gép integrációja egy csapat a görög phalanx megvalósítása a levegőben. Így az 5 gép együttesen ugyanazzal a hardverrel és fegyverzettel nagyobb erőt fog képviselni mintha csak simán integráció nélkül együtt kerülnének bevetésre.

Maga a szervezése és kivitelezése az egésznek hosszú éveket fog igénybe venni, de ha jól csinálják meg és megfelelően jó minőségű profi fegyverzet áll majd hozzá rendelkezésre, nagyon ütőképes lesz az egész. (támadó és elfogó rakéták, rádióelektronikai harceszközök, bombák, infravörös támadó és védelmi harceszközök, lézeres harceszközök, egyéb eszközök)

Kicsit alaposabban érdemes ezt átgondolni én úgy gondolom, mint az elsőre látszik. Szakítani kell az eddigi beidegződésekkel és gyakorlattal a témában. Én miután alaposan át elemeztem a témát még 7-8 gépből álló "légi phalanx" csoportot sem tartok kizártnak az előnyei miatt. Pld. egy S-70 csak egy bazierős és gyors lézerágyút hordoz a csoport védelméhez. Ezzel már kevesebb elfogó rakéta kell a védelemhez.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 577
5 985
113
A földi és tengeri radarok + a repülő radarok és a felderítés csak kiszolgáló információ szolgáltatók a 4 + 1-es harci formációnak. A kettő között kell még lennie egy parancsnoki harcálláspontnak, a többi fegyvernemmel és a politikai döntéshozatal szinkronban meghozhatja a tényleges csapásmérési parancsot, ezt kapja meg a csapatot irányító SU-57. Maguknak az S-70 drónoknak az irányítása a fedélzeti AI-jük vezérlése alapján történik, a SU-57 csak a parancsnoki döntés harcálláspontja az S-70 drónok számára. A parancsok végrehajtása a drónok számára az előre programozott szabály csomagok és a friss pillanatnyi adatok közös feldolgozásával zajlik le. Én így gondolom. A SU-57 csak megfelelő szoftver modulokat vezérli a gépen, melyek legyenek aktívak, vagy ad célpontot is ha csapásmérés a feladat. Ha közös védelem, akkor meghatározza a szerepeket az egyes drónoknak, ki mit csinál. Pld. az elektronikai modulos drónok ki merre milyen eszközzel dolgozik, melyik drón milyen közeledő veszélyeket küzd le (rakétákkal támadó rakétát, harcigépet, elektronikai modullal radart, vagy zavarja, infravörösben zavar vagy vakít egy célpontot, meghatározza a védelmi alakzatot stb. stb. Persze mindezeket pár gombnyomással előre konfigurált csomagokból, de ha kell bele is nyúlhat pld. módosítja pld. az egyik drón alakzat beli pozícióját egy 3D-s képernyőn egyetlen ujjmozdulattal. A legfontosabb előre beállított csomagok egyetlen gombnyomással aktíválhatók, pld. azonnali védelmi alakzat felvétele a védelmi paraméterekkel. A támadókról az információk folyamatosan frissülnek mind az 5 gép összes szenzoráról, a légi harcálláspontok friss adataiból (A50, A100), és a földi rendszerek friss adataiból is. Én így gondolom.

Tehát szerintem itt szó nincs arról, hogy a SU-57 pilótája bíbelődne a 4db S-70 drón irányításával és pesztrálgatásával, szerintem egészen másról szól ez a koncepció. A csapatba integrálás a hatásfok és a képességek növelése céljából történik. Ha már úgy is én vagyok Leonidas akkor egy hasonlattal élve az 5 gép integrációja egy csapat a görög phalanx megvalósítása a levegőben. Így az 5 gép együttesen ugyanazzal a hardverrel és fegyverzettel nagyobb erőt fog képviselni mintha csak simán integráció nélkül együtt kerülnének bevetésre.

Maga a szervezése és kivitelezése az egésznek hosszú éveket fog igénybe venni, de ha jól csinálják meg és megfelelően jó minőségű profi fegyverzet áll majd hozzá rendelkezésre, nagyon ütőképes lesz az egész. (támadó és elfogó rakéták, rádióelektronikai harceszközök, bombák, infravörös támadó és védelmi harceszközök, lézeres harceszközök, egyéb eszközök)

Kicsit alaposabban érdemes ezt átgondolni én úgy gondolom, mint az elsőre látszik. Szakítani kell az eddigi beidegződésekkel és gyakorlattal a témában. Én miután alaposan át elemeztem a témát még 7-8 gépből álló "légi phalanx" csoportot sem tartok kizártnak az előnyei miatt. Pld. egy S-70 csak egy bazierős és gyors lézerágyút hordoz a csoport védelméhez. Ezzel már kevesebb elfogó rakéta kell a védelemhez.
.
.
Egyébként arról van info, hogy az S-70 berepülés, fejlesztés hogyan halad?
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
.
.
Egyébként arról van info, hogy az S-70 berepülés, fejlesztés hogyan halad?
Nem szeretik szellőztetni ezt a témát, ami érthető, úgy hogy nem sok info van. Magáról az orosz drón készletről hogy miket fejlesztettek eddig arról van egy összefoglaló oldal valahol. Ha érdekel előáshatom neked.

Én anno az ORLAN 10 tavaly év eleji használatakor bukkantam rá, amikor a törököket a "felkelőkkel" ORLAN 10-ekkel és irányított tüzérségi lőszerekkel pár tucat orosz napok alatt tönkreverte. Akkor bukott ki hogy van azért náluk csúcstechnológia, csak hallgatnak róla. Akkor láttam képeket meg videót az ORLAN 10-ek vezérléséről. Ott is egy katona akár 4 gépet is vihetett egyetlen laptopról órákon át. Csak a parancsokat adta ki a gépeknek és csinálták a tűzvezetést felderítést. Azokat is úgy csinálták meg, cserélhetőek a modulok rajta. Még automata telefonközpontként és adathálózati pontként is tud működni ha éppen az kell a csapatoknak, de lehet belőle célkijelölő, mélységi felderítő (800km), és csupán egy játékrepülőnek tűnik az egész. De nagyon nem az. Az eredmény is mutatta Idlibben. Ha ez a rendszer már akkor kész és azonnal bevethető volt, akkor szerintem másokat is készítettek szép csendben. Az S-70 is már legalább 2 éve repül. Ennyit tudok segíteni meg a listát előtúrom ha kell és még létezik. Én is az Idlibi gyors és hatékony reagálásukra lettem figyelmes. Okosan és ügyesen csinálták. Nem kockáztatták a vadászgépeiket. Putyin nem számított rá hogy Erdogan átvágja, különben nem hagyta volna hogy a színeket megtizedeljék, már korábban levitték volna ezt a technikát hogy kéznél legyen ha kell.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 431
18 865
113
The Russian Aerospace Forces will receive two serial Su-57s in 2021, the source said.
, the vehicles will be tested at the State Flight Test Center (GLIC) in Akhtubinsk," the source said.
He clarified that the first plane is still in GLITZ, and they are not going to transfer it to the combat unit yet.

Idén csak két gépet adnak át így 3 lesz az 5 helyett és az elsőt sem kapta meg egy harci alakulat sem . Az első is a tesztközpontban van és a másik kettőt is 2021 decemberére adják át ha földhöz nem vágják azokat is .

Így borítékolható hogy 2025 -ig semmilyen előre lépés nem lesz hisz már eleve nehézségek vannak és még sehol nincs a 30-as hatjóművel a sorozatgyártás .
A 2023 újabb prtotó meg még inkább tovább fogja lökni a programot így sem minőségi sem gyártás előrelépés nem lesz 2025ig vagy még tovább az elektromotorokra való áttérés sem egy 2 éves teszt lesz hanem 4 év
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 570
113
Az orosz védelmi minisztérium és a Szuhoj Tervező Iroda az exportra szánt Szu-57 vadászgép kétüléses változatának fejlesztését tervezi - közölte Jurij Boriszov miniszterelnök-helyettes a Primorsky Területen tartott munkalátogatása során.
Ez az első hivatalos megerősítés a kétüléses változatot illetően, ami azt jelentheti, hogy India is érdeklődik a gép iránt.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 960
5 887
113
Az orosz védelmi minisztérium és a Szuhoj Tervező Iroda az exportra szánt Szu-57 vadászgép kétüléses változatának fejlesztését tervezi - közölte Jurij Boriszov miniszterelnök-helyettes a Primorsky Területen tartott munkalátogatása során.
Ez az első hivatalos megerősítés a kétüléses változatot illetően, ami azt jelentheti, hogy India is érdeklődik a gép iránt.
Csak a függönyt ki ne hagyják
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 518
113
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 570
113
The Russian Aerospace Forces will receive two serial Su-57s in 2021, the source said.
, the vehicles will be tested at the State Flight Test Center (GLIC) in Akhtubinsk," the source said.
He clarified that the first plane is still in GLITZ, and they are not going to transfer it to the combat unit yet.

Idén csak két gépet adnak át így 3 lesz az 5 helyett és az elsőt sem kapta meg egy harci alakulat sem . Az első is a tesztközpontban van és a másik kettőt is 2021 decemberére adják át ha földhöz nem vágják azokat is .

Így borítékolható hogy 2025 -ig semmilyen előre lépés nem lesz hisz már eleve nehézségek vannak és még sehol nincs a 30-as hatjóművel a sorozatgyártás .
A 2023 újabb prtotó meg még inkább tovább fogja lökni a programot így sem minőségi sem gyártás előrelépés nem lesz 2025ig vagy még tovább az elektromotorokra való áttérés sem egy 2 éves teszt lesz hanem 4 év
Várjuk meg az év végét. :)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 570
113
4 volt betervezve idén átadásra, amiről a topikban nem egyszer volt írva. Boriszov szerint ez nem változik.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 530
29 743
113
Az orosz védelmi minisztérium és a Szuhoj Tervező Iroda az exportra szánt Szu-57 vadászgép kétüléses változatának fejlesztését tervezi - közölte Jurij Boriszov miniszterelnök-helyettes a Primorsky Területen tartott munkalátogatása során.
Ez az első hivatalos megerősítés a kétüléses változatot illetően, ami azt jelentheti, hogy India is érdeklődik a gép iránt.
Az indiaiak ketten teszneki ki egy embert? :eek: (bocs Gandhi :rolleyes:)
 
  • Vicces
Reactions: fip7 and Leonidas

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 431
18 865
113
Amikor a szu-57 még a fasorba sincs de már ők 2 ülésest terveznek

The Ministry of Defense and Sukhoi plan to develop a two-seat Su-57 for export
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 431
18 865
113
És amikor még semmi sincs de már felvágnak vele!

Rostec said that the two-seater Su-57 will be the first such aircraft in the world
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Amikor a szu-57 még a fasorba sincs de már ők 2 ülésest terveznek

The Ministry of Defense and Sukhoi plan to develop a two-seat Su-57 for export
Valamilyen tervük biztos készült rá még az elején vagy minimum figyelembe volt véve a tervezésnél a kétüléses változat igénye, mert orosz és indiai rendszeresítésben gondolkodtak, ahol az indiaiaknak kétüléses kellett. Csak ugy-e nem tettek be kb semmit, de kellett volna cserébe minden, úgyhogy jobb volt különválni.
Azt mondjuk nem értem, hogy miért kell kétüléses, ha az együlésessel is lehet ugyanúgy légiharcolni, mert ha nem lehetne akkor az oroszoknak is kétüléses Szu-57-eseik lennének.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 085
60 174
113
d38d82b1c453.png


Szu-57-es gyártósor.