1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Szuhoj Szu-15 "Flagon"

Diskurzus a(z) '3. generációs típusok' témában - GrGLy által indítva @ 2013. október 26..

1. misinator

misinator Well-Known Member

Sajnos nem találtam meg:-(
    -Most vagy ez a példány nincs már meg /árvíz/
    -Vagy máshol van /más újságok között, stb./
    -Vagy átsiklottam felette a tartalomjegyzékek átnézése közben
    -Vagy nem is Haditechnikában olvastam:-(
    Mindenesetre bosszant.

2. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

De, a HT-ben volt az egyiptomi kitelepülés. Olyan 2-3 éve olvashattam, de lehet, hogy csak 1. Lényeg a lényeg, nem túl rég volt és igencsak fennakadt a szemem, mert példátlan eset.

3. misinator

Akkor megnyugodtam, hogy nem hallucináltam:)
    Viszont akkor meg is kell lennie az újságnak. Jövő héten még egyszer nekiveselkedek.
    Akkor Neked megvan? Nagyjából jól emlékeztem a cikk egyes momentumaira?

Molnibalage írta: Mai napig nem vágom, hogy miért. /...voltak pont a Szu-15-ök Egyiptomban./

Gondolom gyakorlatilag ez volt az egyetlen potens légvédelmi komplexum /merthogy ugye a PVO-nál maga a repülőgép csak egy része volt az adott rendszernek/, ami nagyjából egy súlycsoportban volt az F-4 gépekkel, Mirage-okkal.
    A MiG-25 nem arra a magasságtartományra volt "optimalizálva", ahol az izraeliekre számítani lehetett volna, a Tu-128 meg életszerűtlen túlzással hosszabb volt, mint Izrael keresztben:)
    A kályhacsövek; Szu-9, MiG-21 elavultak, túl rövid akcióidejűek voltak, a Jak-28P meg a szubszonikus bombázók ellen volt jó maximum.
    Kihagytam valamit?

4. Galcom

Galcom Well-Known Member

A Sainz cikke, a 2006-os utolsó két HT számból, Operacija Kavkaz címen

Más:
    A Jak-28P ugyanúgy két Mach feletti elfogó vadász volt, mint a kortársai. Stb, stb, stb…

5. misinator

Ja, hogyne. Maximum zuhanásban...
    http://airwar.ru/enc/fighter/yak28.html
    Amúgy amennyire anakronisztikus, annyira tetszik:)

Az infót viszont nagyon szépen köszönöm!

6. misinator

Pontosabban el tudta érni a 2400 km/h-s sebességet is az R-11AF3-300-as hajtóművel, de arra nem hajtóművezték a rendszeresített gépeket, illetve befejezték a sorozatgyártást.

7. gacsat

gacsat Well-Known Member

Jak-28as nálunk is szolgált, mint elektronikus felderítő.

8. gacsat

gacsat Well-Known Member

A Top Gunban is volt részletes cikk a felőrlő háborúról, benne a szovjet kitelepülésről, de erről a gépről nem volt szó.

9. misinator

Még volt szerencsém látni és lefényképezni Smena Symbollal:) a Roncs-Ranch-on egykor volt Jak-28-ast.
    Lenyűgöző volt még abban az állapotában is.
    Most találtam kitűnő képeket arról a gépről, onnan:
    http://hunavia.freeweb.hu/AVIATION%20MUSEUM/ALSONEMEDI/ALSONEMEDIRONCSRANCHYAK28/index.html
    A google műholdkép szerint viszont már nincs ott, ahogy a többinek sem látni már nyomát:-(

A Szu-15TM viszont egész közel van Miskolchoz; Kassán, de eddig mindig csak maradt, maradt az odalátogatás:-(

10. Galcom

Galcom Well-Known Member

Ok, és a belikelt oldalon található adat hány Mach, a hatvanas évekbeli elfogó vadászok működési magasságában?

11. misinator

Nem tudom. Majd Te megmondod:)

12. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Volt Yak-28 a Néphadseregben? :O

13. Galcom

Galcom Well-Known Member

A MN-ben nem volt, viszont a nálunk állomásozó szovjet Déli Hadseregcsoportban igen. Az alábbi hadrendje volt a hetvenes évek végén:

<b>36. Légi Hadsereg, Budapest</b>

<b>11. Gárda Vadászrepülő Hadosztály - Tököl</b>

<b>5. gárda vadászrepülő ezred, Sármellék</b>
    három század MiG-23M
    <b>14. gárda vadászrepülő ezred, Kiskunlacháza</b>
    három század MiG-21SM
    <b>515. vadászrepülő ezred, Tököl</b>
    három század MiG-21SMT

Hadsereg Közvetlenek:

<b>1. gárda vadászbombázó ezred, Kunmadaras</b>
    három század Szu-17M2
    <b>727. gárda frontbombázó ezred, Debrecen</b>
    <i>három század Jak-28I/PP</i>
    <b>328. önálló gárda felderítő-repülő ezred, Kunmadaras</b>
    egy század MiG-21R
    <i>egy század Jak-28R</i>
    <b>396. önálló gárda helikopterezred</b>
    két század Mi-6A
    két század Mi-8MT
    <b>201. önálló vegyes repülőszázad</b>

<b>37. önálló helikopterraj, Szentkirályszabadja</b>
    raj Mi-2, Mi-8VPK
    <b>38. önálló helikopterraj, Székesfehérvár</b>
    raj Mi-2, Mi-8VPK
    <b>72. önálló helikopterraj, Kecskemét-Kadafalva</b>
    raj Mi-2, Mi-8VPK
    <b>74. önálló helikopterraj, Esztergom-kertváros</b>
    raj Mi-2, Mi-8VPK

14. gacsat

gacsat Well-Known Member

Ez a Jak28as a Me262es leszármazottjának tünik.

15. HindTheBest

HindTheBest Member

nyílván adhatott ötletet az elrendezés miatt de nem a leszármazottja...egyébként a Gloster Meteor hajtóművei is egy-egy gondolában lettek elhelyezve a szárnyak alatt ( pontosabban beleépítve ) csak nem volt nyilazott a szárny

16. HindTheBest

HindTheBest Member

Biztos M2-es Fitterek voltak Kunmadarason? Nekem úgy rémlik elkezdték leváltani M3 és M4 változatúra....

17. HindTheBest

HindTheBest Member

És a Szu-24- esek?

18. Galcom

Galcom Well-Known Member

Hello,

bizony egy Szu-17M2-es bombázó ezred repült Kunmadarason.

Ez még az igazi csöves típus a szememben. Szu-17M3-as a Magyar Népköztársaság területén nem szolgált. Legközelebb hozzánk a Szovjet Központi Hadseregcsoport kötelékében repült egy felderítő század Szilács repülőterén.

Szu-17M4-es felderítőkből volt egy század itt, 1982-ben érkeztek a MiG-21R típus leváltására. A Szu-24-es frontbombázók első példányai pedig 1981-ben kerültek Debrecenbe.

Készül a Varsói Szerződés hadrendjeiről egy weboldal, hamarosan egyben át lehet majd látni a fejlődését, párhuzamosan a NATO szemben álló erőivel, mert így leírva csak egy száraz anyag.

19. dudi

dudi Well-Known Member

Galcom

Helló!

Az legyen az első dolgod,hogy ide belinkeled ha elkészült!

20. misinator

Ok, és a belikelt oldalon található adat hány Mach, a hatvanas évekbeli elfogó vadászok működési magasságában?</blockquote>

Üdv!

http://books.google.hu/books?id=p40nOZgeh84C&pg=PA476&lpg=PA476&dq=yak-28+%2B+1.+mach&source=bl&ots=GWzV1UdPMT&sig=NKnqxUxxxqOuybNp5k3ezMriMas&hl=hu&sa=X&ei=ceN3UpClEsG5hAe1r4Bg&ved=0CFIQ6AEwBjgK#v=onepage&q=yak-28%20%2B%201.%20mach&f=false

Asszongya':
    Yak-28PM Firebar
    Performance: Maximum speed 1,175mph (1,890kph) Mach 1.78 at 39,372ft (12,000m) clean, reducing to Mach 1.48 with four AAMs

De majd megszakértitek pl. az F-15 adataira görgetve, hogy mennyire korrekt a link.

Ezen oldal megosztása