1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Szuhoj Szu-17/-20/-22 "Fitter"

Diskurzus a(z) '3. generációs típusok' témában - GrGLy által indítva @ 2013. március 2..

1. GrGLy

GrGLy Active Member Szerkesztőségi tag Moderátor

2. Star Trek

Star Trek New Member

3. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

4. Python

Python Well-Known Member

5. HindTheBest

HindTheBest Member

6. ehnaton

ehnaton Active Member

7. nekerdez

nekerdez Well-Known Member

<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: A Szuhoj Szu-17 Fitter vadászbombázó-család
    Na ezért utom a látszat demokráciát. Egy leglévő jól működő fegyver rendszer csak úgy kidobnak. De senki nem felelős azért az anyagi és honvédelmi kárért amit ilyen felelőtlen döntéssel okoztak.
    Gripennek légi fedezete alatt mai napig ezek a gépek eldolgoznának, lenne bennük annyi katonai erő hogy honvédelmi támogató feladatokat ellássák.

8. misinator

misinator Well-Known Member

<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: A Szuhoj Szu-17 Fitter vadászbombázó-család
    Gratulálok!
    Remek lett!

Nagy kedvenceim a Szuhoj "kályhacső" sorozatának gépei; a fő helyen Su-7 BKL makett van az üvegpolcon...

Két apró észrevétel.
    Az egyik nyelvtannáci:
    "...egy 600-os hátranyilazási szögű szárnnyal..."
    "...variaszárnyat kapott; az egyik állás 630-os, a másik 300-os volt..."
    Szerintem írd ki inkább, hogy pl. 60 fokos, legfeljebb egy laikus azt hiszi, hogy pálinka, s lelkesen tovább olvassa:)
    A másik - gondolom - hogy elírás:
    "...A Szuhoj által létrehozott új hajtóműves variánst az akkori szovjet légierő vezetése nem kérte, mivel ez a hajtómű többet fogyasztott..."

Ide nem Tumanszkijt akartál írni?

Még egyszer Gratula!

9. panoz

panoz Well-Known Member

Nagyon meglepett hogy a szovjetek ilyen későn álltak neki irányított rakétákat és bombákat fejleszteni földi célok ellen.

10. HindTheBest

HindTheBest Member

Sziasztok!
    Elsőként nagyon köszönöm a dícsérő szavakat. Sok munkám volt vele, bár nem annyi mint mondjuk egy F-15 cikk megírása adott molninak. Hozzátartozik az igazsághoz hogy ennél sokkal színvonalasabb cikket akartam volna összehozni de sajnos nem találtam segítséget aki lektorálta volna,aki segíthetett volna pár plusz infóval, kijavított volna engem. Még a cikk írása elején azért kaptam pár kapaszkodót.Ezt szeretném most megköszönni.
    Arra rájöttem hogy nem ezzel a típussal kellett volna kezdenem, mint zöldfülű. A típus variánsok és a hozzájuk tartozó katyvaszt nehéz volt kibogozni és nem is tudom helyes e mind. Galcom írta egy levélben hogy kevés a hiteles angol nyelvű forrás...Ezért ha valaki másképp ismer paramétereket,adatokat azt kérem ossza meg velem, mert ebből tanulok..
    Arra is rájöttem hogy azért ír mindenki nyugati típusokról mert ahhoz rengeteg a forrás az angol nyelvű,fordítható forrás.Aki orosz típussal ismerkedik annak azt hiszem elengedhetetlen az orosz nyelvismeret.Ez nálam hiányzik.Ez a legnagyobb bajom mert én orosz vasak varázsában élek.

11. HindTheBest

HindTheBest Member

Misinátor!

A hajtóművezés problémáját az M2D változatnál találtad? Mert ott említem Tumanskijt.A cikket több mint fél éve írtam most nem olvastam végig meg nincs is rá időm de ha máshol azt ugy is megírod! :)
    A szárny nyilazási szögekkel kapcsolatban a tanácsot megfogom fogadni azt hiszem az indexelést nem állítottam be.
    Van egy másik problémám ami engem bosszant a Kgmu, kmgu betű kombináció ezek rendszeresen megszivattak de a Kmgu a helyes.3x írtam át a cikket szerintem elkerülte a figyelmemet.

12. kelepisti

kelepisti Well-Known Member

13. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

@Hind

Megadjam a lektoraim elérhetőségét?

Üdv

B

14. misinator

misinator Well-Known Member

“…A Szuhoj által létrehozott új hajtóműves variánst az akkori szovjet légierő vezetése nem kérte, mivel ez a hajtómű többet fogyasztott…”
    Szövegértelmezésből elégtelen - nekem:-(
    Hajtóműves szó helyett hajtómű szónak olvastam:-(
    Hamu a fejemre.
    Érdekes az ember; képes többször is átsiklani egy hiba, egy részlet felett - ahogy Te is írtad.

De legalább a másik észrevételemet nem rontottam el:)

Amúgy a típuskatyvasz e gép jellemzője /is/.
    Néha egyszerűbb elvágni a szálakat, mint kibogozni a különféle források keveréseit.

15. HindTheBest

HindTheBest Member

16. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Egy email címet kérnék.

17. dudi

dudi Well-Known Member

molni

Anyukád tudja,hogy kéregetsz? :)

18. vilmoci

vilmoci Well-Known Member

<a title="Profile" rel="nofollow">HindTheBest</a>:

jaja, a KMGU a helyes: Контейнер Малогабаритных Грузов Универсальный;

viszont a póttartályoknál többször PB-t írtál PTB helyett, a fotó alatt meg PTB van :)

Amúgy a cikk hiánypótló számomra. (pontosabban az lesz, ha eljutok odáig, hogy végigolvassam).

Elismerésem.

19. Hans

Hans New Member

20. beat

beat New Member

Ezen oldal megosztása