1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Szuhoj Szu-17/-20/-22 "Fitter"

Diskurzus a(z) '3. generációs típusok' témában - GrGLy által indítva @ 2013. március 2..

1. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Csak, hogy tisztázzuk:
    Szerinted jó ötlet lenne ezeket reaktiválni?

2. dudi

dudi Well-Known Member

Lehetetlen őket reaktiválni mert szétrohadtak.
    És amit leírt arra a szovjet 80-as évek haditechnikai színvonalán képes.Ma ez már a nagyjából semmirevaló kategória.Olyan elmezavar a reaktiválásukról beszélni mintha a MIG-29 reaktiválásának érdemességéről beszélnél.

3. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

"Ma ez már a nagyjából semmirevaló kategória."
    Legalább hatalmas ökörségeket ne írnál. Ha ilyen a mostani HM színvonal, akkor nagyon le vagyok sújtva.
    Reaktiválásról szó sem lehet, az a hajó már rég elment.

fip7 likes this.
  4. borisz

borisz Well-Known Member

A szovjetektől 30 éve megszabadultunk.
    Egyébként eddig úgy szólt a fáma, hogy Magyarország nem vette meg.

5. pöcshuszár

Jelenleg is van AMRAAM a Gripeneken! ;)

6. borisz

borisz Well-Known Member

Mi??

7. pöcshuszár

Ha dudinak nem hiszel, akkor a lengyeleknek miért nem?
    Érdemes a hozzászólásokat is megnézni!
    Ez különösen tetszik (fordítós, de a humor így is visszajön! :)):

8. pöcshuszár

ööö :rolleyes:

9. borisz

borisz Well-Known Member

És?
    Mit akarsz ezzel??

10. yangwenli

yangwenli Well-Known Member

Szerintem kimaradhatott tiltas miatt(?) par hozzaszolas, hogy mit miert irt :) /bar nem igy nez ki/ Amugy ez kicsit olyan mint mikor ket suket beszelget :p (No offense)

vilmoci likes this.
  11. pöcshuszár

No offence, csak @Hpasp hozzászólásából, és ebből a reakciódból nem volt teljesen nyilvánvaló számomra, hogy tudod, hogy a NASAMS üzlethez köthető AMRAAM okon kívül is van a HUNAF fegyvertárában AMRAAM:

12. borisz

borisz Well-Known Member

De én a Szuhojok rakétáriól beszélek!
    Eddig úgy szólt a fáma, hogy a Néphadsereg / állam nem vette meg az indítósíneket, mert hülyék voltak hozzá.

alfa74, vilmoci and pöcshuszár like this.
  13. Negan

Negan Well-Known Member

Az igazság az,hogy bár irtó sok léhütő volt akkor is a seregben,a 80as évek reformjai kifejezetten előremutatók voltak.A léhütőkön kivűl két probléma volt.Az egyik,hogy az állam már akkor is a lehető legkevesebből akarta meguszni a sereg fentartását.A másik,hogy az oroszok sem igazán biztak bennünk.Háború esetén kaptuk volna meg az inditósineket.Mint ahogy a taktikai atombombák bevetéséhez sem csak maguk a bombák hiányoztak a kijelölt századoknál,hanem a függestő aparát kulcselemei is az oroszoknál voltak.
    Meg mikor olyan dolgok jönnek elő,hogy csak két javadalmazás légiharc rakéta volt a vadászgépekhez.Annyi volt a VSZ előirás.De ez több ezer rakétát jelent,hisz 100+ vadászgép volt.

14. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Akkor a körbepontozott nyuszit összefoglalom...
    1. Sokan pampognak, hogy AMRAAM miatt nincs szuverenitás, mert szerintük kőkemény amcsi kontroll van felettük. (bizonyíték rá semmi soha)
    2. Anno a Szu-22-eseknél mindenki úgy írta, hogy a pilont nem vettük meg = MN hülye. Nem volt hülye, csak az H-29 olyan potens volt, hogy az atomfegyverekhez és a harckocsikhoz hatásos APFDS gránátokat háború esetén a szovjetek adták volna át. A H-29-nél ehhez kellett a pilon. Azt nem adták át.
    3. Ezzel szemben a fenti képen ott van a rakéta és a pilon is.
    Na, akkor mikor volt kevésbé szuverén Mo? 1989 előtt vagy után? Az, hogy a módszerváltás után miért nem vették meg a pilont, amikor exportáltak mindent az oroszok, az kicsit homályos. Igen, mindent. Finneknek még az Sz-300V-t is felkínálták. Sz-300-zal szórták teli a világot, aki fizetett érte. Szu-27/30 modifikációkkal is.

alfa74, fishbed and Negan like this.
  15. molnibalage

Ez is városi legenda. Amikor kivonták a régi gépeket, akkor a fegyverzet hatástalanítás után valami 4000+ db eladó volt csak az R-3Sz rakétatestből és volt egy rakás R-13M és talán még R-3R is. Összesen nem vettünk 80 bisz és BiszAP-t és a MF és PF és F-13 együttes aktív állománya sem volt soha 120 gépnél több, ahogy nézem. Messze több rakéta volt, mint két javadalmazás.

fip7, fishbed and Rotten878 like this.
  16. Negan

Negan Well-Known Member

Mikor én katona voltam,3ezredünk volt,7 21es,1-1 23as és Szu-22század.9x12 együléses,108db(veszteségekkel most ne foglalkozzunk,a rak beszerzés az állománytáblához igazitva volt),és az UMek is IR rakétával fegyverezhetők.Az plusz gépszám.Amennyire én tudom az új gépbeszerzésekhez általában 2,5javadalmazást vettek.De az elsők még a MiG19hez jöttek,és szépen gyültek a raktárban az idők folyamán.

17. molnibalage

Beszerzések.

MiG-19PM - 12 db
    MIG-21F-13 - 79 db
    MiG-21PF - 24 db
    MiG-21MF - 50 db
    --------------------------
    Összesen 165 db gép.
    A többi géphez már volt R-13M vagy R-60.
    Na ehhez volt 4000+ db rakéta. Tehát nem igaz a 2-5 javadalmazás. Ha mindenhez csak 5 db-ot vettek volna, akkor az 1000 db rakéta sem lett volna.

18. dudi

dudi Well-Known Member

Ez a 4000+ a több évtized alatt megvett összmennyiség vagy ennyi volt egyszerre a raktárainkban?

19. Negan

Negan Well-Known Member

Egy javadalmazás a MiG19-4db,MiG21F/PF 2db,MiG21MF/Bisz 4db,MiG23 6db-de ahoz meg a Szu hoz az R60 jött.
    Baj az,hogy nincs biztos infó.Én Taszáron hallottam ezt a 2,5es gépbeszerzéskori javadalmazást.De ez nem zárja ki,hogy nem volt külön,csak rak beszerzés.
    És az is lehet,hogy a reptereken volt a 2,5es javadalmazás készletezve,ami "közismert" volt,a többi meg Nyiregyen pihent diszkréten.A titkositási mánia akkoriban is megvolt,csak nem belpolitikai okokbol.

20. molnibalage

A végén ennyit számoltak fel, ennyi volt megírva az újságokban. Ráadásul a fenti típusok egyszerre nem is voltak hadrendben.

A MiG-23 esetén elvi lehetőség volt a dupla R-60, de nekünk olyan indítónk tudtommal nem volt. A szárnyak alá meg R-23 mert és R-3Sz és R-13M-et sem raktunk rá, R-60-at.

Tehát akkor

MiG-21PF - 24 db
    MiG-21MF - 50 db
    --------------------------
    Összesen 74 db gép.
    De a PF-ek sem repültek már a módszerváltás idején tudtommal. Mégis megvolt a 4000 db rakéta. A fenti gépek függeszthető mennyisége 50x4+24*2 = 248. Ez kb. 20 javadalmazás.

Ezen oldal megosztása