1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Szuhoj Szu-17/-20/-22 "Fitter"

Diskurzus a(z) '3. generációs típusok' témában - GrGLy által indítva @ 2013. március 2..

1. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Az MN-ben a fegyverzetet általában lépcsőzték.
    Alakulatoknál ⅓, a raktárakban ⅓, és végül a központi raktárban ⅓ mennyiséget tároltak általánosságban (kivétel bőven lehetett).

Szóval leszereléskor (a gyakorlatokon ellőtt mennyiségen felül volt):
    4831db R-3Sz
    3692db R-3R
    2553db R-13M
    107db R-23R
    107db R-23T
    285db R-60
    52db H-23
    719db különféle 100/250/500kg-os bomba

fip7, fishbed, misinator and 8 others like this.
  2. borisz

borisz Well-Known Member

Aranysasban volt egy szép kis táblázat mindenről.
    A pontos számot már tippelni sem merem kb. 10 év távlatából, de sokezres nagyságrendben volt rakéta.

Szerk.: látom, közben jött pontos válasz.

3. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

A félkövér a lényeg. Mert az R-3R az csak MiG-21bisz volt. Abból összes 62 db-ot szereztük be. Elvi szinten fel lehetett tenni a MiG-23MF-re, de minek...
    Na ehhez képest mennyi is van belőle? Embertelen mennyiség.

A 12 db MiG-23, ha vegyesen hordzota 1+1 R-23T/R-t, akkor is legalább 8 javadalmazás.

4. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Akkor nagyjából kijön a matek.
    1 javadalmazás (2.5x) a reptéren, 1 javadalmazás raktáron, 1 javadalmazás központi raktárban.
    3x2.5 ~8

fip7, fishbed and Negan like this.
  5. Negan

Negan Well-Known Member

Hát azt nemtudom.Taszáron vettem részt a gépek kiszolgálásában,ott Szuhojokra és a 21re is függesztettek R60ast,de dupla sint nem láttam(pedig kiváncsi kölökként mindenhova bepofátlankodtam,majdnem futkosora kerültem miatta)Pápán csak látogatóban jártam

6. Negan

Negan Well-Known Member

Aztapéra,hát ez tényleg a III.vh-hoz való mennyiség....

7. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

A fegyverek bevetésének tiltásához egy kis szösszenet. A régebbi időkben csak fizikailag voltak képesek letiltani valaminek a használatát, azért nem adtak oda mindent hozzá. Jelenleg már képesek szoftveresen kontrollálni, illetve felügyelni több mindent.
    Sokkoló pisztoly beszerzésnél az egyik USA terméknél csak úgy volt lehetőség szoftvert frissíteni a további működéshez, hogy fel kellett menni egyesével a gyártó honlapjára. A frissítés hiánya a garancia elvesztését jelentette. A tárgyalások alatt ez a frissítési mód egyértelmű kizáráshoz vezetett volna, ezért a magyar disztribútornak el kellett érnie a gyártónál, hogy CD-ről történjen a frissítés. Vagyis alapesetben az USA gyártó minden adattal rendelkezett volna, illetve akár blokkolni is tudta volna az eszközöket. A sokkoló pisztoly az AMRAAM rakétához képest lepkefing kategória, a többit ki-ki hozzá gondolhatja ...

alfa74, svajcibeka, misinator and 3 others like this.

Ezen oldal megosztása