1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Szuhoj Szu-24 "Fencer"

Diskurzus a(z) 'Stratégiai/taktikai bombázó repülőgépek' témában - Phoenix által indítva @ 2013. szeptember 2..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Mikor volt itt világszínvonalú hadiipar...????

2. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Vilagszinvonalu ? Talan csak egy ket termek teruleten a II. VH ban pl vadaszgep motor legvedelmi gepagyu.
    De osszessegeben sosem. Az ukran sem a top kategoria de hasznalhato sot messze jobb barmi amit gyartanak mint amivel az MH rendelkezik.

3. molnibalage

A Szu idejéban annak részeként azért világszínvonalónak volt mondhat az, amit csináltak, mert konkrétan egyes nyugati középhatalmak sem voltak képesek rá. Ma ott tartanak, hogy 50+ éves szovjet vadászgép javítást elkummantanak...

Python, fip7 and fishbed like this.
  4. Szittya

Szittya Well-Known Member

Legvedelmi gepagyu pont license volt... A raba botond egy vilagszinvonalu jarmu volt a kiraly geppisztoly is a szalasi roppentyu es aknak teren is meg volt a vilagszinvonal /hk elleni/ lotak lovoakna. Rmi repullogep csaladot ha sikerul befejezni vagy a tas hkt ... De nem sikerult...

Vsz be az elekrronikat emelnem ki amibe azerr eleg jok voltunk. Volt par innovacio ami a maga koraba egesz praktikus ess lelemenyes volt de azoknal a rermekeknel inkabb a lelemenyesseg mervado es nem az hogy idotallo vagy hipermodern /inkabb egyszeruen megcsinalni valamit amit amugy bonyolult lenne adott idoszakra megfelel de mivel kreativ otletotlet/roktonzes szeru tovabbfejlesztesre nem alkalmas./
    Es a kanalgep na az egy hatalmas talalmany meg ma is vilagszinvonalba tartja kagat!!!!

5. molnibalage

Tas? Minden magyar páncélos olyan volt, hogy ha 43-ban készül el már akkor is elavult lett volna.
    Rmi repülőgép...? Az mi? Nem is hallottam róla eddig.

6. vilmoci

vilmoci Well-Known Member

A Jendrassik CS-1-ről hallottál már, újszülött?
    Az RMI-1 az első magyar félhéjszerkezetű repülőgép volt (mindazonáltal az első légcsavaros gázturbinás gép lett volna), de még el sem készültek vele és „gyütt a göpzaj, oszt bumm..”, hogy Bodor Bélát idézzek. A Me-210 „riválisa” volt.
    A többi nagyrészt terv maradt. RMI-5 (négymotoros utasszállító), RMI-6 szúnyog (ebből talán volt egy példány)

7. molnibalage

Igen. És? (Sanszosan jóval előtted, tudod áramlástechika...)

Ja értem, hogyha a nagymamának kereke lenne eset... Álom, semmi több...

8. molnibalage

Fel sem szállt. A Me-262 már repkedett, amikor ez még papírterv volt. Tehát nem, rossz példa az élvonalbeliségre. Az, hogy egy ember összerakott a csapatával egy GT-t viszonylag korán, az önmagában kevés. Attól még nem lesz a magyar hadiipar világszínvonalú. Sosem volt az. Az utolsó kicsit is korszerű komoly nehézfegyverzetr kb. a Szent István csatahajó volt, csak annak is komoly része nem magyar volt, hname OMM O része vagy német...

Ta takonnyal résznél meg nézzél tükörbe nyugodtan, mikor te újszöltteztél. Volt egy feltételezésed, ami ráadásul nem igaz...

endre likes this.
  9. boki

boki Well-Known Member

Nincs ukrán hadiipar. Ukrajnában szovjet hadiipari örökség van. Semmilyen új hadiipari komplexum nem nyílt az önálló Ukrajna alatt. Anno még a SZU-ban fejlesztett, majd abba hagyott dolgokat állítanak elő. Semmi eredeti ukrán fejlesztés nincs.

10. vilmoci

vilmoci Well-Known Member

Hol beszéltem élvonalbeliségről, géza?
    Még egyszer:
    Te 18:11-kor: „Rmi repülőgép...? Az mi? Nem is hallottam róla eddig.”
    én: 18:37-kor satírozgattam kicsit a tárgyi tudásod fehér foltjait. ;) Erre bedurciztál, pedig Te is ismered az újszülöttnek minden vicc új mondást...
    Aztán elkezdted megint hajtani a „dehát ez nem is világszínvonal” dolgot, miközben sosem állítottam, hogy az lett volna...
    Asszem lassan lenyugodhatsz, bunkó fiú...

11. Szittya

Igen nem lettek kessz ezert irtam hogyha sikerul befejezni de nem sikerult...

12. Robur

Robur Well-Known Member

Nem mindegy, hogy saját vagy örökölt?

13. Robur

Robur Well-Known Member

Tas, Zrínyi I 43-ban még nem lett volna elavult. Zrínyi II is megállta a helyét. De tény a legtöbb tankunk elavult volt. Bár ha hozzávesszük, hogy sok európai és nem európai hatalomnak se voltak jobb járgányaik, akkor ez nézőpont kérdése.

14. Szittya

Akkor csak ami megvalosult es vilagszinvonalnak tekintheto frommer m17
    Kiraly geppisztoly
    Lotak lovo akna
    Raba botond
    Liderc /szalasi roppentyu/

Gyata (tanultam telepiteni meg ugy mindent rolla /tudom mar nincs rendszerben/ jo kis cucc ha lehet ilyet mondani aknara aki ralep annak vege amugy/mi csak fuctoltettukk pukantattuk)

Iranyitott repeszaknak teren is jok voltunk /a jelenlegi ihr momdjuk ja... De a regiek nagyon jok aaz ihr se rossz csak nagy aminek van elonye es hatranya./ihr 60-150 ezek a nagyok/

Hak 1 m a maga koraba is nyugodtan vilagszinvonal.

Meg ugy nagyjabol az osszes aknank vilagszimvonalnak tekintheto a maga koraban /aknaba mimdig is jok voltunk/

7,62x39m-54 hez a wc loszer is vilagszinvonalu

Gamma dozismero /abv be azert van par maga koraba vilagszinvonalu termek hiradas twchnikaba is volt/ih36\
    Radarjel rogzito keszulek is vilagszinvonalu volt wgebkent /felderites/ tfm2 /tuzersegi megfigyelo muszer/ van meg jo par masik topikba folytatom majd egyszer nem a vilag legjobbjai de vilagszinvonalu dolgok /foleg aprosagok alrendszerek mint mar irtam zomeben roktonzesek/

15. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Errol beszelek boki. Nem szamoltak fel hanem fentartottak es azt fejlesztettek tovabb ellenben a magyar gyakorlattal ami kukaba dobta a sereget es a hadiipart is.

Amugy az orosz hadiipar sem kulonb mert a SZU oroksegen letezik ugye ?

Nagy Csaba likes this.
  16. oregbogaras

oregbogaras Well-Known Member

Nincs ukrán hadiipar...
    Vitatkoznék.
    Van, csak teljesen felesleges dolgokat terveznek/állítanak elő (nagyrészt) párhuzamosan több cég. Szétforgácsolódik a tudás és a gyártás és problémás a minőségi munka. / '90-es évek közepe, Oroszország/
    Terveztek új irányított páncéltörő rakétát (SKIF) persze a meglévő szovjet alapokon, de ha jó akkor minek a JAVELIN imádat, ha nem jó akkor meg minek? Az Antonov cégbe beleöntöttek és öntenek egy csomó pénzt de ki fogja használni a gépeiket? A nagy piacot (orosz) felégették. A szaudiak? Hát??? Azt vesznek meg amit akarnak.
    Ukrajnában most mindenki fegyvert akar gyártani mert jó üzlet, de lehet hogy traktorokkal, buszokkal jobban járna a gazdaság. Ok tudom ez politika.
    Bár a hadiipar szovjet alapokon nyugszik még mindig, de igen jelentős szerintem.
    Az alap probléma, hogy ami nem nehezebb 30 kg-nál azt egy ember ellopja, ami nehezebb, azt kettő.
    Szerintem

antigonosz, fip7, nyugger and 3 others like this.
  17. sidewinder12

sidewinder12 Well-Known Member

Úgy tudom,hogy akit a listával elkaptak az SZBU-sok(elég hihető sztori,hogy a nyílt utcán a kezében egy több mint 40 nevet tartalmazó halállistával sétál valaki...), ő egy fegyvergyár igazgatója volt, ami ráadásul piaci konkurense egy olyan harkovi fegyvergyártó cégnek, amiben porosenkonak is részesedése van. Poros egyébként nagyon eladta a roshen-t is,ahogy ígérte,ha megválasztják...

18. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

En ugy latom hogy a hadiipar egy igen potens kitoresi pont az ukranoknak. Olyat mondhatnak el a termekeikrol amit igen igen kevesen.

"harteren eles helyzetben kiprobalt" Es ez ebben az iparagban sulyos dioollarokat er. Ami viszont problema marad az az oroszokehoz hasonlo oligarchikus vezetes. Ami bevetel erkezik azt bizony lenyuljak.

19. cinikus

cinikus Well-Known Member

Nem. Oroszországban voltak a SZU óta fejlesztések, az ukránoknál meg nagyjából a sufnituning Zaporozsecet akarják tanknak eladni. De esetleg megkérdezheted a horvátokat is...

:eek::eek::eek::eek::eek::eek::D:D:D:D:D:D:D Ki ez a csávó?! Remélem szép, mert hogy nem okos, az fix (fogalma sincs, miről hadovál). Érdekes, hogy ő trollkodhat ezerrel...

fishbed and svajcibeka like this.
  20. boki

boki Well-Known Member

Hát nem túl sok hadiipari üzem maradt meg a SZU után Ukrajnában. Ami müködik az mind az orosz megrendeléseknek köszönheti ,hogy megmaradt. Legismertebb és a legjelentősebb a Motor Szics.(szerencsére magántulajdonban van, a tulaj orosz származású zsidó oligarcha) Erre az egyre lehet mondani, hogy fejlődtek -az orosz megrendeléseknek köszönhetően. 2014 után kapott adományokat ,hiteleket fektetnek most a régi hadiipari gyárakba. Az Antonov mennyi gépet épített (orosz pénz nélkül) 2014-2018 között? A válasz 1. A harkovi harckocsigyár nem volt képes évi 5 Oplotot legyártani Thajföld számára. Stb.

Visszatérve a szovjet VPK -ra . Az Orosz SZSZK-ban volt a VPK 85%-a, Ukrán SZSZK-ban-9,7%, Fehérorosz SZSZK-ban 4,9% -a.
    VPK- Vojenno promislennij komplex (Védelmi ipari komplexum)

fishbed and fip7 like this.

Ezen oldal megosztása