1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Szuhoj Szu-27, -30, -33, -35 "Flanker"

Diskurzus a(z) '4/4+/4.5 generációs vadászbombázók' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. Roni

Roni Well-Known Member

Azért mert visszalépés a szu-35 az f-16 block 60 képest :confused:

Kétlem hogy emiatt vennének.

2. joker

joker Well-Known Member

Azért veszik, mert kell az oroszok (legalább hallgatólagos) támogatása vagy minimum semlegessége Katar ellen. Na meg két lábon állni sem rossz, mert a block 60 alkatrészellátása egy óra alatt elfogy, ha valamiért úgy fúj a szél.

fip7 and gacsat like this.
  3. comandante

comandante Active Member

Én azt mondanám óvatosabban , az oroszok mindig a célszerűséget ötvözték a tektonikájukban, biztos van megoldásuk a helyzetre aztán lesz meglepi.

4. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

De nem a '80-as évekbe...

5. molnibalage

Nem értem, hogy szerintetek ez az orosz eszközzel miért nem történhet meg... Valahogy mindig csak a nyugati gépeknél lehet elvágni a supportot, pedig az orosz is pont úgy mondhat nemet... A gázt is elzárták már...

6. joker

joker Well-Known Member

Nem írtam, hogy nem történhet meg, de kevesebb rá a példa, jóval kevesebbszer használják zsarolóeszközként ezt a módszert.

7. Roni

Roni Well-Known Member

Amyennyi hiányosságot felsorolunk a szu-35 szemben egy f-16block 60 javára hááááát ott van az 80-as évek. :confused:
    Már csak azért is mert a 80 évek végén ott volt a TGP a f-15 hasa alatt akkor gondolkodjunk már el a dolgokon.

Nálam kibaxottul leszerepelt az orosz légerő a Szíriában. :confused:

8. molnibalage

Vagy csak simán átvernek, mint amikor Algériának "új" 29-eseket adtak el 20+ éves használt főadarbokkal...

9. molnibalage

Roni, nem tudom, hogy mit szedsz, de szerintem erős lehet és le kellene szokni róla...

Az első TGP rendszer a LANTIRN volt, ami valójában a FLIR+TFR és a TGP konténer kettősből állt. Apró hiba, hogy 1991-ben olyan kevés volt ezekből, hogy az SV alatt minden negyedik F-15E alá jutott belőle egy darab TGP.

Eredetileg a Block 40/42-nek szánták - nem véletlenül más a HUD azon, oda lehet felvetíteni a FLIR képét - azok asszem nem is repültek vele a SV alatt...
    A LANTIRN felbontása mai szemmel megmosolyogtató.

fishbed likes this.
  10. joker

joker Well-Known Member

A 30 éves "új" román F-16 ennél mennyivel jobb? Ok, szóltak róla, hogy régi szar amit rátok sózunk egy kamion pénzért, de ez nem fiatalítja meg.
    Visszatérve, itt a szupportról volt szó, ami lényegesebb mint maga a gép kora, mert egy F-35-öst is hamar földre lehetne kényszeríteni, ha a gyorsan kopó alkatrészekből megszűnne az ellátás vagy a spéci kenőolajokból nem szállítanának.

11. molnibalage

Joker, te most tényleg ennyire hülye és ostoba vagy...?
    1. Algéria új SzMT-ket kért.
    2. Kapott használt SzMT-t, amiről az orosz titkolni próbálta, hogy nem az...
    A román F-16 AM (MLU) gépeknél szó nincs errő, talán az F-16.net-en talán még a repórájuk is fent van... Nem úgy adták el, hogy új gép áron az használt gépet.

therob likes this.
  12. misinator

misinator Well-Known Member

Uraim, uraim:(

13. molnibalage

Látom nem sikerül megérteni.

Algéria 0 órás új 29-es kér, fizet érte új gép árat kap érte régi szarral összerakott gépeket...
    Románia használt F-16 AM gépeket vesz, fizet érte használt árat. Melleslege az MLU több téren többet tud, mint az SzMT...

Ha majd sikerül a kettő közötti difit megérteni és nem összemosni hazudozva, akkor gyere vissza....

borisz and endre like this.
  14. joker

joker Well-Known Member

Neked nem sikerüt megérteni, hogy szupportról beszéltem a legelejétől fogva és annak hatásairól, te meg kezdtél mindent belekeverni amíg már nem arról szólt a téma.

fip7, zeal and bartinieffektus like this.
  15. Fade

Fade Well-Known Member

El kell keserítenelek mert jellemzően nem sikerül neki. Tippem szerint nem mert hülye hanem mert öszemos, terel, hazudozik. Bár lehet, hogy a "hülye és ostoba a jó édes anyja, vert a fahoz amikor megszületett azért ilyen".

Ugye nem sértő joker ha te kapsz ilyet? Molninak pont ennyire lehet. És jé normálisan reagál még ilyenkor is.

16. Fade

Fade Well-Known Member

Már bocs akkor, hogy jön ide tőled az pl, hogy "A 30 éves "új" román F-16 ennél mennyivel jobb?" És akkor a legutolsó? Jahogy megent öszemosol, terelsz...

17. joker

joker Well-Known Member

Nem én kezdtem a személyeskedést és a hülyézést. Uh te vagy az aki összemosol és terelsz.

fip7, zeal and bartinieffektus like this.
  18. gacsat

gacsat Well-Known Member

A perzsák simán repülnek az F-14esekkel. A junájtidok meg ezek ellen fegyverkeznek.

19. joker

joker Well-Known Member

Üzemben vannak, de hogy mennyire simán és hogy mennyi a harcképes az nem teljesen tiszta. Háttériparuk is lehetett valamennyi hozza (de nem biztos), mert nagy volt a barátság a forradalom előtt.

20. deze75

deze75 Active Member

Hadd rá,..van itt egy önkéntes modi is...azzal nem bírsz:D:D:D

Ezen oldal megosztása