Szu-27 / Szu-30 / Szu-33 / Szu-35 Flanker (Szuhoj)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 153
60 802
113
Abszolút így van. Az angol nyelvű hírfolyamban minden egyes kicsin tétel le van írvan. Kinek, mikor, mennyit szállítotak, csak a gond, hogy az utolsó hír dec 23-ban van
http://sukhoi.org/eng/news/company/?page=1
Az orosz nyelvűek folytatódnak, de egy sor sincs a kínai eladásról.

A sukhoi.org már sok sok évvel ezelőtt is ilyen volt. De ez igaz még a többi orosz repülőipari weboldalra is.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 153
60 802
113
Közben nézegettem a lipecki Orosz Sólymok Szu-35Sz légiharc demóját, ami elemeit tekintve lényegében azonos azzal, amit én tíz éve, a 2007-es MAKSz-on láttam, csak akkor még Szu-27Sz gépekkel. Ami feltűnt, hogy az új gépekkel új erőre kapott az egész 2 vs 2 légiharc demo, valahogy sokkal dinamikusabban, sokkal nagyobb sebességgel repülik a fordulókat, viszont utánégetőt mindehhez szinte alig használnak. Mert ugye nem is nagyon kell...
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
Ezt láttam már, de a sorszám tljesen el van mosva és a felségjel is kicsit mintha gyanús lenne. De a képen egy kínai sincs és az sem derül ki, hogy hol készült.
Már lassan 8 hónapja átadtak gépeke, de még egy valamirevaló fénykép sincs.
A szuhoj meg valamiért nem írta ki az oldalára ezt az elégé jelentős üzletet.
http://sukhoi.org/
se angolul sem oroszul
Ez is volt már?
518433_original.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
T

Törölt tag 1526

Guest
Igen. És még van egy olyan egy olyan kép ahol kötelékben repülnek egy Il-76-tal és kb ennyi az összes.
Lassan augusztust írunt és kb 5 képünk van a gépről, ami ha nem is PS de egy kínai sincs.
Ez az utóbbi 3 kép erősen PS gyanús. Az biztos, hogy mind a 3 kép lerontott minőségű. A képrontás az tömörítés ami a hasonló részeket tömbösíti. A repülős képen lehet a legjobban látni, a homogén levegő hátteret öklömnyi pixelekké tömörítette pedig a kép felbontása 1280x854. A másik két képen a homogén részek találkozásánál látható jól a tömbösítés.

A képrontást a PS után szokták alkalmazni, hogy kevésbé látszódjon a módosítás. Ezeknek a képeknek pedig csak a lerontott verziója van fent a neten, sehol nincs meg az eredeti verzió ami nincs tömörítve. Ebből még nem következik biztosan, hogy odahamisították a kínai felségjelzést, de ha nem nyúltak bele, akkor miért kellett lerontani a minőséget és miért nem található az eredeti kép csak a tömörített.

Nem tudom, hogy melyik a másik két kép amit említettél, de látatlanba van egy olyan tippem, hogy azok is mesterségesen lerontott tömörített képek.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Varga Dima kitette őket az előbb. És igen, ezeknek is le van rontva a minőségük.
https://forum.htka.hu/threads/szuhoj-szu-27-30-33-35-flanker.125/page-341#post-354924
Persze ettől még igaz lehet minden az eladással kapcsolatban, csak elégé fura.
Arról a háromról beszéltem. A gép a csapat mögött, a gép hátsó fertálya és a gép a levegőben. Melyik a másik kettő?
Valamiért le vannak rontva és nem található az eredetijük...
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Nem értem miért fáj nekik,hogy a kínaiak az oroszoktól vásárolnak.
Kiknek fáj? Én senkit se láttam aki ezt mondta volna. Én azt mondtam, hogy ezek a képek szándékosan le vannak rontva és az eredeti kép egyikről sem található.

Nem értem miért fáj neked ha egy lerontott képről kimondják, hogy le van rontva.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Akkor bejött a tipp, ezek is tömörítettek és ezekből is csak a tömörített verzió elérhető. Mondjuk a kínaiakra amúgy jellemző, hogy az új fejlesztéseikről először egy brutálisan lerontott képet hoznak nyilvánosságra, aztán kevésbé lerontottat és végül előkerül az eredeti is. Ez az eset annyiban különbözik, hogy ez nem egy új technika, millió kép van már SU-35-ről, nincs mit titkolni rajta. És ez nem is az a fajta durva filterezés amit a korai J-20 képeknél láthattunk, hanem pont olyan tömörítés amit egyébként a PS képeken is látni lehet.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 249
13 612
113
Nem hiszem, hogy fájna nekik. Viszont a melót el kell végezni. ;)
Mégis miből gondolod, hogy nem fáj nekem? Miből gondolod, hogy dudi nem látja jól a dolgokat?
Uliponak lehet nem fáj, de nekem lehet, hogy igen!!!
Éveken át téptem a nyálam, hogy nem vesznek. Álltam a sarat minden vitában. Fogadásokat kötöttem és nyertem meg sorozatban mert annyira elhúzódott az egész procedúra.
Most kiderül, hogy vettek. Najó elhiszem, de akkor akarok látni egy, ismétlem egy jó minőségű fényképet, ami Kínában készült kínai személyzettel. Vagy legalább a szuhoj írja ki a weboldalára, hiszen minden leszállított tételt kiírtak eddig.
De nem.
Összesen van 5. ŐT!!! lerontott minőségű kép.
 
  • Tetszik
Reactions: Python

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 867
9 777
113
Mégis miből gondolod, hogy nem fáj nekem? Miből gondolod, hogy dudi nem látja jól a dolgokat?
Uliponak lehet nem fáj, de nekem lehet, hogy igen!!!
Éveken át téptem a nyálam, hogy nem vesznek. Álltam a sarat minden vitában. Fogadásokat kötöttem és nyertem meg sorozatban mert annyira elhúzódott az egész procedúra.
Most kiderül, hogy vettek. Najó elhiszem, de akkor akarok látni egy, ismétlem egy jó minőségű fényképet, ami Kínában készült kínai személyzettel. Vagy legalább a szuhoj írja ki a weboldalára, hiszen minden leszállított tételt kiírtak eddig.
De nem.
Összesen van 5. ŐT!!! lerontott minőségű kép.

Lehet, hogy igen , lehet, hogy nem...
Olyan bizonytalan vagyok ma. Vagy mégsem? :D
 
  • Tetszik
Reactions: Python