Szu-27 / Szu-30 / Szu-33 / Szu-35 Flanker (Szuhoj)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 315
76 929
113
Mit jelent ez valójában?
Átfegyverzés, igen a Kurszki egység átáll Szuhojra, De a SzMT-kel mit kezdenek? Első éles bevetésük is nemrégen volt talán 1 hónapja az SzMT-vel Szíriában. Most meg az összes SzMT-k a központi katonai körzetbe összevonják?? (Onnan kvázi semmi sem elérhető, tehát valószínűleg nem első vonalbeli egység kapja). Ha jól emlékszem, a legyártott gépeken felül rendeltek még belőle 1-2 századnyit, 2016 vagy 2017-ben?
Eddig is kakuktojás volt ez a típusváltozat az Orosz Légierőben, nem is akarták rendszeresíteni, csak miután visszavették a botrány után őket, fegyverezték át egy ezredet velük. Most ezeket vonják hátra... homályos a háttér..

Erről beszéltem amikor azt írtam,hogy a KKK nem élvez prioritást. csak itt akkora vokt a felháborodás,hogy köpni nyelni nem tudtam.
Attól,hogy nem a határon vannak még aktív alakulat kapja meg őket akik éles feladatot látnak el tehát első vonalasak(nem tartalék hanem aktív vadász ezred) csak az oraszág közepén ahol ugye nincs túl nagy veszély.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 173
61 010
113
Azt én nem tudom, De annyit
Erről beszéltem amikor azt írtam,hogy a KKK nem élvez prioritást. csak itt akkora vokt a felháborodás,hogy köpni nyelni nem tudtam.
Attól,hogy nem a határon vannak még aktív alakulat kapja meg őket akik éles feladatot látnak el tehát első vonalasak(nem tartalék hanem aktív vadász ezred) csak az oraszág közepén ahol ugye nincs túl nagy veszély.

Vitatkozhatunk, de még a nagy off-áradat előtt gyorsan megírom, ha valami hátul van, akár éles, akár kiképző ezred, az nem első vonalas. Anno (nyolcvanas évek) Kecskemét se volt első vonalas, pedig éles ezred volt, éles keszi gépekkel. Az más kérdés, hogy nekik mindenféle ilyen-olyan osztrák, NSzK, egyéb Cessnák helyett olyan gépek jutottak prédaként, amelyek végül őket ejtették el, lásd a 82-es Szu-24-es esete.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 315
76 929
113
Azt én nem tudom, De annyit


Vitatkozhatunk, de még a nagy off-áradat előtt gyorsan megírom, ha valami hátul van, akár éles, akár kiképző ezred, az nem első vonalas. Anno (nyolcvanas évek) Kecskemét se volt első vonalas, pedig éles ezred volt, éles keszi gépekkel. Az más kérdés, hogy nekik mindenféle ilyen-olyan osztrák, NSzK, egyéb Cessnák helyett olyan gépek jutottak prédaként, amelyek végül őket ejtették el, lásd a 82-es Szu-24-es esete.

Rendben akkor legyen éles ezred.Viszont semmi képp nem tartalék.
 

Galcom

Well-Known Member
2010. július 2.
968
3 391
93
Mennek Szibériába -a Központi katonai körzetbe.

Nem tudom, a Központi Katonai Körzetben nincs semmi:

http://www.easternorbat.com/html/russian_air_force_eng.html
Central_md07.png


Tudom, olvastam én is, de az elmúlt időszakban annyi terv volt, ami nem valósult meg. Most kellene nagyjavítattni is ezeket a gépeket, de nem láttam erről infót.

Inkább olyat tudok elképzelni – figyelve a trendeket – hogy kiképző gépek lesznek, lekerül néhány valamelyik déli isztán országba, orosz béke fentartónak. Esetleg megdobják velük Szíriát.

Aztán ki tudja, lehet meglepődök.

 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and therob

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 813
81 110
113
Nem tudom, a Központi Katonai Körzetben nincs semmi:

http://www.easternorbat.com/html/russian_air_force_eng.html
Central_md07.png


Tudom, olvastam én is, de az elmúlt időszakban annyi terv volt, ami nem valósult meg. Most kellene nagyjavítattni is ezeket a gépeket, de nem láttam erről infót.

Inkább olyat tudok elképzelni – figyelve a trendeket – hogy kiképző gépek lesznek, lekerül néhány valamelyik déli isztán országba, orosz béke fentartónak. Esetleg megdobják velük Szíriát.

Aztán ki tudja, lehet meglepődök.


A 2008-2009 reform után bezárt reptereket kell keresni.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 813
81 110
113
2015 április 16-án előzetes megállapodás született a Szuhoj cég és az orosz védelmi minisztérium között 36 darab Szu-27Sz/P modernizálására SzM3 szintre 2016-2020 között. A modernizáció során a gépek élettartama 2000 órával növekedett. Valószínüleg a 2015-ös megegyezés alapján modernizált SzM3-sok a 3. vegyes repülőgép ezredhez (a 2. század átfegyverzésére 12 gép) és a 2014-ben Belbekben(Krím)újonnan létrehozott 38. vadászrepülő ezredhez (24 gép). A modernizációs program megkezdése érdekében 2015 májusában a Knaaz-ba érkezet 4 Szu-27Sz a 3. vegyes repülőgép ezredtől (34102, 36412, 36413 és 36514 szériás számúak) és két Szu-27 Puskinból a 20. repülőgépjavító üzemből(33205 és 33206 szériás számú). Jelenleg nagy a hallgatás a modernizációs program körül és minden bizonnyal átértékelték és jelentősen lecsökkentették a modernizációs gépek mennyiségét, mert 2015 májusa óta semmi hír(nyilvános infó nics róla), hogy újabb Szu-27 gépek érkeztek volna a Knaaz-ba.
A vörös 68 és 69 SzM3 a 36514 és 36413 szériás számú gépek és korábban "Sz"-ként a vörös 10 és 09 számot viselték.Két évig tartottak a modernizációs munkák.

Még kettő , a 34102 és 36412 .

 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 315
76 929
113
SzM3 kabin
u-3972-1395649037.jpg


SzM kabin
post-6343-0-82986600-1374563233_thumb.jpg

A kabin a legkevesebb abból nem köcetkezik az avionika milyensége lásd F-15C.Full elavult kabon top elektronika(talán már elkezdték beépíteni az egy szem nagy kijelzőt,hogy ki tudja használni az elektronika adta lehetőséget a pilóta).
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 813
81 110
113
A legnagyobb különbség(eltérés) az SzM és SzM3 között, hogy az utóbbi Al-31F-M1 hajtómüvet kapott, meg lett erősítve a törzs és további függesztési pontokat kapott.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 813
81 110
113
A kabin a legkevesebb abból nem köcetkezik az avionika milyensége lásd F-15C.Full elavult kabon top elektronika(talán már elkezdték beépíteni az egy szem nagy kijelzőt,hogy ki tudja használni az elektronika adta lehetőséget a pilóta).

Nem állítottam, hogy 1:1 ben ugyanaz, hanem kb hasonló. Most nincs időm utána nézni a pontos különbségeknek...
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 315
76 929
113
A legnagyobb különbség(eltérés) az SzM és SzM3 között, hogy az utóbbi Al-31F-M1 hajtómüvet kapott, meg lett erősítve a törzs és további függesztési pontokat kapott.

Az kizárt!Az SzM upgrade ma már nevetségesen elavult csak arra jó,hogy az ős Flankerek hiányosságait némi képp pótolja.Ha '90-ben végzik el akkor is csak szerény képességnövekedést eredményez.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 813
81 110
113
SzM3 igen potens gép. Pontosan milyen avionikát tartalmaz csak utánajárással lehet leírni, mert senki sem tudja fejből. Aki ráér tegye meg. :)