Szu-27 / Szu-30 / Szu-33 / Szu-35 Flanker (Szuhoj)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Bezzeg ha a ruszkik tennék ezt a Florida mellett található nemzetközi légtérben ..
Lenne sivalkodás ...
Így is megy a rinyálás, ha a saját kalinyingrádi területükre, közlekednek semleges térből....
Így működik a "más szemében a szálkát is, sajátjában a gerendát se veszi észre" módszer. Akkor is sikítottak mikor az Ivánék rakétái Kubában voltak, pedig az ugye kubai felségterület (amit időnként azért megsértettek egy kis felderítés kedvéért), pedig saját rakétáikat ők tolták először Ivánék orra alá Törökországban (akkor nem sikítottak, csak mikor bejött a válaszreakció).
 
M

molnibalage

Guest
Bezzeg ha a ruszkik tennék ezt a Florida mellett található nemzetközi légtérben ..
Lenne sivalkodás ...
Így is megy a rinyálás, ha a saját kalinyingrádi területükre, közlekednek semleges térből....
Nem értem, hogy minek szítod a hangulatot. Az orosz gépek elfogása Alaszkában mínuszos hír, ahogy az volt az is, amkor végigreült a Tu-160 a keleti parton.

Komolyan mondom néha azt értem, hogy Pravda költözött be ide a HTKA-ra...
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 328
13 662
113
Nem értem, hogy minek szítod a hangulatot. Az orosz gépek elfogása Alaszkában mínuszos hír, ahogy az volt az is, amkor végigreült a Tu-160 a keleti parton.

Komolyan mondom néha azt értem, hogy Pravda költözött be ide a HTKA-ra...

A Japánok tudnának erről mesélni. Szerintem a légierejük teljes repültóraszámába jelentős időt tettek az orosz bombázó elfogások...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 291
17 363
113
Nem értem, hogy minek szítod a hangulatot. Az orosz gépek elfogása Alaszkában mínuszos hír, ahogy az volt az is, amkor végigreült a Tu-160 a keleti parton.

Komolyan mondom néha azt értem, hogy Pravda költözött be ide a HTKA-ra...
Ez sajnos egy feloldhatatlan ellentét, amit viszont szép részben a sajtó generál azzal, hogy az ilyen eseményekkor az egyik felet kvázi ártatlan báránynak, a másikat agresszornak tünteti fel, ez ide-oda is igaz. Mindkét fél tisztában vele, hogy ha a másik partjainak közelébe pofátlankodik, hiába marad nemzetközi légtérben, rájuk emelik a készültségi gépeket, a sajtónak viszont mindkét oldalon ezek kiváló alkalmak a ferdítésekre és hangulat keltésre. :(
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
81 000
113
Nem értem, hogy minek szítod a hangulatot. Az orosz gépek elfogása Alaszkában mínuszos hír, ahogy az volt az is, amkor végigreült a Tu-160 a keleti parton.

Komolyan mondom néha azt értem, hogy Pravda költözött be ide a HTKA-ra...

Nem az oroszok nyivákoltak, hisztiztek, hogy amerikai kémrepülőgép megközelítette a Krímet, hanem fordítva. Egyébként amerikai felderítő(kém) repülőgépek és UAV-k hetente (van amikor többször) végeznek felderíő repülést az orosz határ/partok közelében. Orosz felderíőgépek, UAV-k nem repülnek az amerikai partok/határ mentén. Ne keverjük ide az évente egyszer gyakorló repülésen résztvevő Tu-160 vagy Tu-95MSz gépeket, amelyek elrepülnek Alaszka mellett(nemzetközi légtérben).
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 869
9 791
113
Pont ez jutott nekem is eszembe, hogy egy kémrepülőgép valóban "káros munkát" tud végezni határ közelben, míg két, fényes nappal, többnyire kíséret nélkül repülő bombázó csak ideális gyakorlásra ad lehetőséget a készültségi gépeknek. A két helyzet nagyon nem ugyanaz. Talán ez lehet az oka a különböző reakcióknak is.

Apropó, azt lehet tudni, hogy honnan érkezett az EP-3? Mármint, honnan szált fel?
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Nem értem, hogy minek szítod a hangulatot. Az orosz gépek elfogása Alaszkában mínuszos hír, ahogy az volt az is, amkor végigreült a Tu-160 a keleti parton.

Komolyan mondom néha azt értem, hogy Pravda költözött be ide a HTKA-ra...

Én meg azt nem értem hogy miért nem lehet egyenlő mércével - kiegyensúlyozottan - nézni, vagy legalábbis próbálni a dolgokat.
A Tu-95 nem éppen felderítő gép és a Tu-160 sem. Azért ők se olyan hülyék, hogy ezekre telepítsenek különleges adatgyüjtő berendezéseket. És bombákat se vittek. Valószínűleg egyszerűen visszaadtak valamit, amiről a sajtó nem számolt be, másrészt egy ilyen kiterjedésű ország mindig is jelzi hogy jelen vannak, és ők is el tudnak repkedni az amerikai felségvizek feletti területek mellett, egy gyakorló, fenntartó repülés alkalmával. Ez jogi terminológiával befogás, az elfogás amikor a felségvíz felett kapják el. Tudom ilyen is volt - viszont mindkét részről. (máshol pl.Hainannál a kínaiak meg is "borították" a felderítőt.)
A sajtófigyelésben megfáradt szemgolyóim azért összehasonlíthatatlanul több ruszki "légtérsértést" láttak a nyugati sajtóban, mint "hazait".
Most megy a vetítés, hogy nemzetközi vizek, meg juj meg hű.
Közben meg egy átlagosan tájékozott is leveszi hogy itt adatszipkázásról volt szó, "kintről", hogy le legyen fedve, kellenek a krími radarok adatai, és egyéb forgalmazások, infók, fotók. (amennyire ismerem a ruszki maszkirovkát, nem hinném hogy a legmodernebb cuccaikat bekapcsolnák ilyenkor, több mint valószínű olyannal "dolgoznak" ami már egyébként is megvan a jenkiknek)
Nincs itt semmi pravdázás, mint ahogy szovjetek sincsenek, és demagógia-mentes sajtó sem. Amit a politika diktál, egyiken, azt diktálja a másikon.
Nálunk pedig momentán nyugati véleménymonopólium van, a másik fél még csak el sem mondhatja a véleményét, bármiről legyen is szó, vagy csak marginális szinten, amúgy viszont nincs rá lehetőségük.
A közvélemény hangja, hozzáállása nagyon fontos, mit nyomnak le a polgárok torkán, érzelmi manipuláció, mert amiről nem tudnak az nincs. Ősi taktika a nagy világháborúk óta.
Az egész "oroszozás" eredője, hogy Putyin saját elitet épített és nem engedte be a nyugati multikat, akik így nem kaptak "koncot" a zsákmányból, ami azért valljuk be nem kicsi. Ezért kell riogatni a szovjet mintára történő "megszállással" meg hasonlókkal, holott aki egy picit is tisztában van a valósággal, az pontosan tudja, hogy se pénzük nincs erre és nem is érdekli őket. Az oroszok is ugyanolyan tőkések lettek, némi hazai felhanggal, mint bárkik a világon, őket is a profitmaximalizálás vezérli és kész.
A többit boki is leírta fentebb.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Én meg azt nem értem hogy miért nem lehet egyenlő mércével - kiegyensúlyozottan - nézni, vagy legalábbis próbálni a dolgokat.
A Tu-95 nem éppen felderítő gép és a Tu-160 sem. Azért ők se olyan hülyék, hogy ezekre telepítsenek különleges adatgyüjtő berendezéseket. És bombákat se vittek. Valószínűleg egyszerűen visszaadtak valamit, amiről a sajtó nem számolt be, másrészt egy ilyen kiterjedésű ország mindig is jelzi hogy jelen vannak, és ők is el tudnak repkedni az amerikai felségvizek feletti területek mellett, egy gyakorló, fenntartó repülés alkalmával. Ez jogi terminológiával befogás, az elfogás amikor a felségvíz felett kapják el. Tudom ilyen is volt - viszont mindkét részről. (máshol pl.Hainannál a kínaiak meg is "borították" a felderítőt.)
A sajtófigyelésben megfáradt szemgolyóim azért összehasonlíthatatlanul több ruszki "légtérsértést" láttak a nyugati sajtóban, mint "hazait".
Most megy a vetítés, hogy nemzetközi vizek, meg juj meg hű.
Közben meg egy átlagosan tájékozott is leveszi hogy itt adatszipkázásról volt szó, "kintről", hogy le legyen fedve, kellenek a krími radarok adatai, és egyéb forgalmazások, infók, fotók. (amennyire ismerem a ruszki maszkirovkát, nem hinném hogy a legmodernebb cuccaikat bekapcsolnák ilyenkor, több mint valószínű olyannal "dolgoznak" ami már egyébként is megvan a jenkiknek)
Nincs itt semmi pravdázás, mint ahogy szovjetek sincsenek, és demagógia-mentes sajtó sem. Amit a politika diktál, egyiken, azt diktálja a másikon.
Nálunk pedig momentán nyugati véleménymonopólium van, a másik fél még csak el sem mondhatja a véleményét, bármiről legyen is szó, vagy csak marginális szinten, amúgy viszont nincs rá lehetőségük.
A közvélemény hangja, hozzáállása nagyon fontos, mit nyomnak le a polgárok torkán, érzelmi manipuláció, mert amiről nem tudnak az nincs. Ősi taktika a nagy világháborúk óta.
Az egész "oroszozás" eredője, hogy Putyin saját elitet épített és nem engedte be a nyugati multikat, akik így nem kaptak "koncot" a zsákmányból, ami azért valljuk be nem kicsi. Ezért kell riogatni a szovjet mintára történő "megszállással" meg hasonlókkal, holott aki egy picit is tisztában van a valósággal, az pontosan tudja, hogy se pénzük nincs erre és nem is érdekli őket. Az oroszok is ugyanolyan tőkések lettek, némi hazai felhanggal, mint bárkik a világon, őket is a profitmaximalizálás vezérli és kész.
A többit boki is leírta fentebb.
Misszionárus és a néger diskurzusa.
-Kala fiam,mondj nékem egy rosszcselekedet!
-Hát,Lelkiagám...Rosszemberek elhajtyák Kala marháit.
-Ugvan Kala fiam.És most mondj egy jócselekedet!
--Hát Lelkiatyám.....Kala hajtya el mások marháit
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 628
55 123
113
Kicsit off, de a helyzet megitéléséhez (itt is...) hasznos:
A háborùs propaganda 10 elve ( Lord Arthur Ponsanby):
1.Mi nem akarunk hàborùt.
2.A felelösség a màsik tàbornàl van.
3. A màsik tàbor vezetöje az ördog.
4.Mi a jò ügyért harcolunk.
5.Az ellenfél nem megengedett eszközöket hasznàl.
6.Az ellenfel szàndékosan követ el kegyetlenségeket, mi csak véletlenül.
7.A mi vesztesegeink alacsonyak, az ellenfelé magasak.
8.Az ertelmiség és a müvèszet a mi ügyunket tàmogatja.
9. A mi ügyünk egy szent ügy.
10.Aki ami hiradàsunkat megkèrdöjelezi, az egy àrulò.
:) :)
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus and endre
M

molnibalage

Guest
Én meg azt nem értem hogy miért nem lehet egyenlő mércével - kiegyensúlyozottan - nézni, vagy legalábbis próbálni a dolgokat.
Úgy nézem. Pont te nem nézed úgy, ahogy a sajtó sem.

Mikor láttál utoljára olyan hírt és képet, hogy orosz bombázót fogtak el? Pedig az sem ritka...
Ehhez képest mindehol kb. az első 3 komment kb. az a NATO gépekre, hogy "mit kerestek" ott...
Sőt, a múltban nagy atlanti fan zord is néha már úgy ír az AP blogon is, mintha a Pravdát olvasnám...
http://legiero.blog.hu/2018/01/01/airpowernews_58_2018_jan/full_commentlist/1#c34526177

Ez hol objektivitás, amikor sim már a témában jártasabb is ilyen - nem tudom szebben mondani - kőbugyuta módon reagál le.

A Tu-95 nem éppen felderítő gép és a Tu-160 sem.
Ez úgy tévedés, ahogy van.

A Tu-95/142-nek is van elektronikai felderítő változata...

Te a Tu-160-ra te megmondod, hogy hol és milyen extra dolgok vannak beépítve és mit tud jelenleg az EW csomagja?

Egyébként meg ez hol faktor? Nemzetközi légtér. Szabályok betartása mellett azt csinálsz, amit akarsz. Ja, hogy az oroszok többször magasról tettek a transzponderek használatára? Izé...

Azért ők se olyan hülyék, hogy ezekre telepítsenek különleges adatgyüjtő berendezéseket.
És ezt miből vezetted le? Anno olyan erőszakosan és lendülettek próbáltak adatokat gyűjteni a jenki hordozókról, hogy egy Tu-16 leperecelt...

Fel nem fogom, hogy ennyire légbőlkapott feltételezéseket mire alapozod. Arról a hatalomról beszélsz, aminek belefért a világképébe nemzetközi légtérben repülő szabályosan dolgozó elektronikai felderítő lelövése... Az, hogy Szu --> Oo. nem jelenti azt, hogy az orosz refelxek mindenben megváltoztak...

És bombákat se vittek. Valószínűleg egyszerűen visszaadtak valamit, amiről a sajtó nem számolt be, másrészt egy ilyen kiterjedésű ország mindig is jelzi hogy jelen vannak, és ők is el tudnak repkedni az amerikai felségvizek feletti területek mellett, egy gyakorló, fenntartó repülés alkalmával. Ez jogi terminológiával befogás, az elfogás amikor a felségvíz felett kapják el. Tudom ilyen is volt - viszont mindkét részről. (máshol pl.Hainannál a kínaiak meg is "borították" a felderítőt.)
Nem értem miért emelted ki a mellett szót. A US/NATO gépek sem csináltak mást... Orosz légtér mellett repülnek...


Közben meg egy átlagosan tájékozott is leveszi hogy itt adatszipkázásról volt szó, "kintről", hogy le legyen fedve, kellenek a krími radarok adatai, és egyéb forgalmazások, infók, fotók. (amennyire ismerem a ruszki maszkirovkát, nem hinném hogy a legmodernebb cuccaikat bekapcsolnák ilyenkor, több mint valószínű olyannal "dolgoznak" ami már egyébként is megvan a jenkiknek)
Szép sztereotíp komment...

A kitelepült Sz-400-nak pl. Szíriába nem az Sz-300PSz-hez készült tűzvezető és keresőradarral tette. Persze visznek más radarokat is. Nincs haderőnek végtelen mennyislégű radarja és nem fog ilyen célokra poénból hadrendben tartani régebbi technikát. Ez kb. olyan szintű hülyeség, mintha a jenki Irakban nem a csúcs Patriotot vitte ABM célra volna, vagy poénból leadják az M1A2-ket és a '80-es évek beli M1IP-et viszik, mert "az is elég".

Az eszközöknek van béke és háborús üzemmódja is, békeidőben egyes gombok nem poénból vannak lepolmbálva. (Látni ilyet képen.)

Innen már polidili.

OFF

Az egész "oroszozás" eredője, hogy Putyin saját elitet épített és nem engedte be a nyugati multikat, akik így nem kaptak "koncot" a zsákmányból, ami azért valljuk be nem kicsi.
Ismerek olyan magyar céget, aminek komolyan betett az orosz gazdasági zuhanás 2014 után, mert visszafogták a szénhidrogén beruházásokat is és az a cég százszámra készített orosz piacra szerelvényeket. Vagy mi nem a nyugat vagyunk? Hol keződik a nyugat?

Ezért kell riogatni a szovjet mintára történő "megszállással" meg hasonlókkal, holott aki egy picit is tisztában van a valósággal, az pontosan tudja, hogy se pénzük nincs erre és nem is érdekli őket.
Krím megszállása közvetlenül is pénzbe került a gazdasági kihatásai még többe. Ebből látszik, hogy mire van pénzük, ha szándék van rá. Mondom, az orosz életszínvonal okkal olyan, amilyen...

Az oroszok is ugyanolyan tőkések lettek, némi hazai felhanggal, mint bárkik a világon, őket is a profitmaximalizálás vezérli és kész.
Ezt üti Krím megszállásának költségeit, "Picit" sokba volt az...

ON
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 886
22 290
113
Ezt üti Krím megszállásának költségeit, "Picit" sokba volt az...

Krím inváziója elkerülhetetlen volt. Meglépték, még úgy is hogy lehet sem a politikai sem a gazdasági következményit nem volt idejük mérlegelni. Ennek ellenére mestermunka volt, és láthatóan kitartóan dolgoznak azon, hogy beintegrálják a félszigetet Oo-ba. Ha tetszik a ruszofób baloldaliaknak és a nyugatnak, ha nem, akkor is. Tovább kell lépni.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 594
7 657
113
Krím inváziója elkerülhetetlen volt. Meglépték, még úgy is hogy lehet sem a politikai sem a gazdasági következményit nem volt idejük mérlegelni. Ennek ellenére mestermunka volt, és láthatóan kitartóan dolgoznak azon, hogy beintegrálják a félszigetet Oo-ba. Ha tetszik a ruszofób baloldaliaknak és a nyugatnak, ha nem, akkor is. Tovább kell lépni.

Egyeseknek nem megy.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 344
24 630
113
Nem értem, hogy minek szítod a hangulatot. Az orosz gépek elfogása Alaszkában mínuszos hír, ahogy az volt az is, amkor végigreült a Tu-160 a keleti parton.

Komolyan mondom néha azt értem, hogy Pravda költözött be ide a HTKA-ra...
Többen leírták a lényeget, és nem mindenki osztja a jelzős szerkezetű gondolataidat.

Figyeld meg a belinkeltek időadatait is. Bár ez valószínűleg nem fedi a tény időket, de közelíthet hozzá.

Megunták, és kész. Nem kellenek a hangzatos szavak!





 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and fishbed

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 344
24 630
113
:p

“The Russian military believes that when it dispatches air pilots on reconnaissance missions in this part of the Black Sea the United States should keep in mind that they will encounter Russian fighters, and not Ukrainian partners,” said the Russian Defense Ministry, as quoted by state media. “Or supply all crews with updated maps showing the correct borders of Russia’s airspace.”

https://www.stripes.com/news/russia...s-aircraft-following-unsafe-maneuver-1.509547
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 165
60 914
113
Az oroszok már nagyon szerettek volna visszatérni az USA partjaihoz, mint a régi szép időkben, csak pénzük nem volt sokáig ilyen szinten üzemeltetni a Távolsági Légierőt.
De a járőrözéseket már a 2007-es moszkvai kintlétemkor is véleményezte az akkori amerikai külügy, hiszen már akkor is téma volt ("...nem zavar minket, hogy az oroszok elővettek pár múzeális gépüket a naftalinból..." - szólt a kissé lekezelő szöveg anno).
Szóval az őrjáratozás felújítása nem része az ukrán balhéval kirobbant szembenállásnak.
Ez utóbbi az, ami elvitte rendesen a józan ítélőképességet mind a két oldalon, de azt azért látni kell, hogy a majdani események, a legitim ukrán kormány utcai zavargásokkal kiprovokált illegális elzavarása, a kelet-ukrajnai helyzet totális eszkalálódása mind-mind a 2013 nyarától indult német-orosz-francia gazdasági kapcsolatokban beállt magasabb fokozatra váltásba vert egy igen brutális éket. Ami akkor elindult, az 2014 májusára, a maláj gép lelövésével szépen bele is állt a földbe. Bocs az otromba képi hasonlatért.
Azóta pedig már nincs más, csak démonizálás, provkációk, generált rettegések és persze a jó öreg fegyverkezés.
Ez utóbbinál lógi ki az a bizonyos lóláb, mert ebben az USA nagyon is erős, az oroszok meg nagyon is gyengék.
A 2013 októberében beindult ukrán balhé pedig nem a hős ukrán nép szabadságszeretete, hanem egy nagyon is aljas destabilizációs manőver. Amilyenek zajlottak már a hetvenes-nyolcvanas évek latin-amerikájában, vagy a 2011-es "Arab Tavasz" idején.

A Trump jelenség pedig (kár kendőzni, meg vállat vonogatni) egy szándékos bosszú és egy fricska a mindig csak külhonban destabilizálgató USA háza táján.
Egy fékeveszett agyament önimádó provokatőr, aki görbe tükör az elnöki intézmény mindenek felettiségében feltétel nélkül hívő amerikai társadalom felé.
Ahogy már Snowden is az volt. Egy fricska a saját, amúgy végletekig túlbürokratizált és öntelt titkosszolgálataik felé, ahogy kiderült, hogy hiába a pénzzel agyon dotált mindent látó szervezet, ha egy trollt simán az elnöki székig el lehet jutattni a leg primitívebb módon.
Ez az egész Putyin műve, azé a nagy szovjet eszmével és kőkemény konspirációban szocializálódott személyé (tudjátok, akinél a legspontánabb lépés is alapos tervezés eredménye), aki képtelen volt elfogadni, hogy a Szovjetúnió és a VSz bukásával a kontinensen még mindig megmaradt az USA és még mindig létezik a NATO.
És aki szintén kínként élte meg, hogy az egypólusú világrendszer egy cinikus gyarmatosító, másfelől a demokrácia képe mögé bújva itél.

Trump és a mostani összes káosz az USA-ban, a morális válság, a felszínre törő rasszizmus és a PC világ önlejáratása mind-mind visszavezethető arra, amit nyugodtan tekinthetünk Putyin életművének. Egy görbe tükör.
Ukrajna, a Krím visszacsatolása viszont ennél több. Ez már egy egzisztenciális kérdés. És ami igazán bizarr, hogy nem csak az oroszok számára...
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 041
113
Kínai Szu-35 gépek a Dél kínai tengeren járőröznek
Jól mondta mackensen hogy Kína erre a célra fogja az szu-35 gépeket használni így szerintem a saját AESA radaros gépeit nem tudják megfigyelni a környező országok.

DVbTDhLVoAAPW0D.jpg

DVbTEoNU0AE0-ao.jpg