1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Szuhoj Szu-27, -30, -33, -35 "Flanker"

Diskurzus a(z) '4/4+/4.5 generációs vadászbombázók' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. boki

boki Well-Known Member

3 új Szu-27SzM3 érkezett meg Krimszkbe(Kubány, Déli katonai körzet) Komszomolszk na Amure-ból. A vörös 76,77,78

<iframe src="" width="640" height="360" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

2. Roni

Roni Well-Known Member

Érdekes hogy a szu-30/35 mellett továbbra is szállítanak Szm3 gépeket .
    Hány lehet már az Szu-27Szm3-ból?

3. dudi

dudi Well-Known Member

Az SzM3 elvileg nem újgyártású bár nagyon angy a kavar ekörül a variáns körül.

4. boki

boki Well-Known Member

Idei évben 6 darab átadása volt betervezve. Ezek mind mély modernizáción átesett korábbi Szu-27P-k.
    Kb 21-22 darab

Python, gacsat and Roni like this.
  5. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Ezen a Krimszk-i repülőtéren sokat repültem a DCS programban :)

sidewinder12 and cinikus like this.
  6. boki

boki Well-Known Member

Szu-27 UB gyakorló repülés. A pilóta sisakjára van rögzítve a kamera.

fishbed likes this.
  7. Roni

Roni Well-Known Member

Az Irkut repülőgépgyár két Su-30 SM vadászgépet szállít a Kurszki régióban
    Ezzel teljesen felváltották az ottani mig-29SMT gépeket .

zotyek78, Python, fip7 and 1 other person like this.
  8. notaricon

notaricon Well-Known Member

9. Roni

Roni Well-Known Member

Ez kínai J-16

Python likes this.
  10. notaricon

notaricon Well-Known Member

Igen, az.

11. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Nekem ez a szovjet/orosz camo jön be a legjobban, zöld függőleges vezérsík csúccsal. Az igazi klasszikus.

fishbed and fip7 like this.
  12. dudi

dudi Well-Known Member

Igen ez a legszebb csak nem értema zöldet.

13. molnibalage

Hogy miért zöld? Nem emlékszem tisztán, de több dolog is lehet.
    • Ott is szokott antenna lenne (RWR) és emiatt műanyagból van ott a burkolat, ami gyakran natúrban zöld.
    • Mintha egy ideig az antennaburkolatoknál zöld festés lett volna.
    • Vagy egyik sem igaz és rosszul emlékszem. Néha most is zöld az orrkúp, de régen is volt olyan 27-es festés.

fishbed and dudi like this.
  14. Roni

Roni Well-Known Member

Az együléses su-27/35 nagyon csúnya gépek az f-15C is az.Nekem a szu-30sm mkm mki gépel jönnek be. Na meg az F-15E
    A szu-30m2 kacsaszárny nélküli gép talán még elfogadható de viszont a kétüléses 4 gen gépek közt a az Eurofighter a legcsúnyább

15. Allesmor Obranna

Ha nem emlékszel, irány az internyet és máris emlékezni fox.
    Az első széria 1985-től készült zöld dielektromos panelokkal, aztán fokozatonsan jött a fehér.
    Volt, hogy fehér orral, de zöld vezérsíki panelokkal.
    A zöld már vagy harminc éve nincs gyártásban, de egyes helyeken még most is repül ilyen.
    Nekem az új orosz festés nagyon tetszik. Jó az új SzM3-asok szürke, már-már "gripenesen" egybeolvadó panelokkal és az ismert háromtónusú kékkel megjelent kamuflázsa, de bejött a MiG-ektől átvett csillogásgátló fekete sávval is, ami a fehér orrú Szu-30SzM-eken és a szürke orrú Szu-35Sz-eken jelent meg.

fishbed, dudi, Python and 1 other person like this.
  16. zsolti

zsolti Well-Known Member

Mindig is sejtettem rólad, de most már hivatalos :D!

Ez a két vadászgép (szu-27/F-15) és pláne egy üléses kivitelben a legszebb az összes jet közül! Klasszikus gyönyörűség mindkettő.

fip7 likes this.
  17. molnibalage

Már, ha tudná, hogy az ember mit keressen és tudna oroszul. Anélkül én most betippelem, hogy angolul nemigen van erről szól.

18. thomashewitt

thomashewitt Active Member

Nekem szemből a Rafale a végzetem, oldalról az Eagle, a Typhoonban nem tetszik, hogy a vezérsik zavarja a lefelé kilátást, viszont egy sorozat felszállásnál az tűnt a legdinamikasabbnak gyorsulás/emelkedésben.

19. zsolti

zsolti Well-Known Member

Rafale nálam is Top 3 ban van. Minden szögből gyönyörű az is.
    Szu-27/F-15/Rafale az én izlésem szerint a Top 3. Szigorúan egy üléses verziók.

20. Allesmor Obranna

Nem kell ehhez oroszul tudni, csak tudni kell, hogy kik azok, akik ezeket az infókat éjjel-nappal reszelgetik. Ezek a makettezők és a szimulátoros skin készítők.
    Ők mindig megtámogatják a maguk igazát egy-egy hevesebb online vitában valami előkapart fotóbizonyítékkal és a passzív néző máris hozzájut a megfelelő infóhoz:

http://su-27flanker.com/tag/polish/#

https://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/234970563-172-trumpeter-su-27p-flanker/

http://forums.eagle.ru:8080/showthread.php?t=55329

Aztán - logikusan - be lehet írni, hoyg "early su-27" a google képekbe és máris ilyen gyöngyszemekre bukkan az ember a témában:

http://www.easternorbat.com/html/831st_regiment_su-27_eng.html

Van ahol még most is megvan a zöld paneles festés:

https://sputniknews.com/military/201706091054492039-russia-intercepts-us-aircraft-baltic/

2017-es kép.

Nagy Csaba and fishbed like this.

Ezen oldal megosztása