1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Szuhoj Szu-27, -30, -33, -35 "Flanker"

Diskurzus a(z) '4/4+/4.5 generációs vadászbombázók' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. Roni

Roni Well-Known Member

Kizárt dolog
    Gondolni kéne a szu-30sm modernizációjára is :cool: .Abból is már 114 darab lesz januárig szóval lenne mit modernizálni ;)
    Tudom uncsi : TGP HMD új gen rakáták .Szóval nem kell már oda több szu-35 hanem azokat kéne már tuningolni .

2. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

Én sokkal jobban szimpatizálok a SzU-35 repülőgéppel, mint a SzU-30SzM variánssal. A 30-ast exportra szánnám a modernizálás után, a 35-öst a saját légierőnek, minimum 300 db-ig.

zsolti likes this.
  3. Roni

Roni Well-Known Member

Isten őrizzen abból 300 db !
    Inkább spóroljanak a su-57 gépre .Látva Európában az f-35 terjedését

borisz likes this.
  4. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

Lásd Izrael példáját. A SzU-57, vagy az utódja mellé kell a SzU-35, sőt egy potens MiG-35 is elkelne. Akkor lenne rendben a balansz. Nem kell mindenhová, mindenre a nagyon drága vadászrepülőgép.

5. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Már mindenki megválaszolt mindent, én még azért megemlékeznék a pár századnyi(?) aktív Szu-27Sz-ről (P-ről?), illetve UB-ról is.
    De ezek már tényleg csak "játszós" vasak, pont mint a MiG-29-esek.
    Bár még tavaly előtt is nagyjavítottak Szu-27P-t, Szu-27P standard szerint. És nem külföldi vevőnek.

Nagy Csaba, fip7, Tcat and 3 others like this.
  6. Roni

Roni Well-Known Member

Mivel most jelentek meg az 5 gen gépek így most azokat hozzák majd előtérbe ott. Sőt ! Ott van a legtöbb f-35 is hadrendben a jenkiken kívül.
    Hamarabb meg lesz nekik az a 100 db f-35 mint az oroszoknak 50 db su-57.

Ami van már nekik su-30sm + su-35 bőven elég precíziós bombázgatni .Sőt a közeljövő bombázói arról fog szólni hogy f-35 + SDB II, j-20+TL-20 :)

7. arbalest

arbalest Well-Known Member

Most rendeltek még két századnyi F-15-öt pont azért, amiről ghostrider beszél.

A világ legnagyobb területű országáról beszélünk, 300 korszerű gép kevés oda.

8. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Sima Sz repül még valahol? Az SzM és SzM korszerűsítések műszaki tartalma nagyjából mi volt?

9. Galcom

Galcom Well-Known Member

Igen, sok régi változat repül még. Mellékelve a századok jelenlegi mennyisége. Minimálisan eltérhet, attól függően, hogy a kiképző századokat beleszámítjuk, vagy nem.

* A MiG-29SMT-k átszervezés alatt.

fishbed likes this.
  10. Galcom

Galcom Well-Known Member

Így talán olvashatóbb:

Pocok75, gacsat, fip7 and 4 others like this.
  11. boki

boki Well-Known Member

Még kb 50 Szu-27 (Sz és P) és 10 UB repül az orosz légierőnél. Ezenkívül kb 18 Szu-27P/Sz/UB a haditengerészeti légierőnél.

12. boki

boki Well-Known Member

Semmi sem kizárt, annak függvényében, hogy 2020 után nem lesz munkája a KnAAZ-nak, mivel nincs új megrendelés a Szu-35-re , így mentőövként bedobnak még egy megrendelést .A Szu-57 nagyobb darabszámú sorozatgyártása csak 2027-2028 környékén indul be. Másik dolog, hogy a hosszú távú orosz tervekben csak egyedüliként a KnAAZ fog megmaradni mint katonai gépeket gyártó repülőgépgyár. Az irkutszki Irkut(Szu-30SzM, Jak-130, Jak-152) 2021-2022-ben az MSz-21 utasszállító gyártására tér majd át. A novoszibirszki NAPO-ban(Szu-34) már most megkezdődtek a leépítések. Ott a jövőben csak repülőgép alkatrészeket fognak gyártani, de nem kizárt, hogy áthelyezik oda valamilyen civil gép gyártását.

A Szu-30SzM -eket már EW rendszerrel kezdik ellátni.

fip7, Python, fishbed and 2 others like this.
  13. Allesmor Obranna

Már több Szu-35Sz és Szu-30SzM van, mint Szu-27Sz/P vagy UB.

14. molnibalage

A 2008-as állapotokhoz képest elég szépen megújult a géppark. A problémát én abban látom, hogy hiába nem azonos a platform ugyanúgy buta bombázhatni látni szinte csak az új gépeket, meg UB blokkozgatni és R-77-1 is mutatóban van. Nem elég az új platfrom, az "étkészletet" is meg kellene újítani. Persze a régi fegyvereket is használva van képesség növelés, de azért PGM-mel az igazi egy vadászgép.

15. deze75

deze75 Well-Known Member

Ebben igazad van... szerintem egyszerűen nincs pénz arra , hogy “vaktában” lövöldözzenek számukra drága skulokkal

16. hurci10

hurci10 Well-Known Member

Én úgy tudom, hogy Centralnaja Uglovaján a 22. GvIAP.-nál repül még 4 db Szu-30M2 is kék 40-43 oldalszámmal.

fishbed likes this.
  17. Allesmor Obranna

A Szu-30M2-esek ilyen félszerzetek. Kb az első körben modernizált Szu-27SzM színvonalán állnak, de alapvetően kiképzőgépnek használják őket, amolyan UB-pótlékkén.

Python likes this.
  18. molnibalage

Rövid táblázatos vagy lista formában tök jó lenne egy rövid típusismertető, hogy melyik Szuhoj változat milyen színvonalon és avionikai csomaggal bír.

ghostface, fip7, borisz and 2 others like this.
  19. Roni

Roni Well-Known Member

https://www.jetfly.hu/regi-jetfly/5...e-megrendelt-orosz-szu-27-esek-modernizalasat

Eddig csak ennyit halottam róla .
    Ja meg annyit hogy gép nem lett multirole :)
    "Az orosz szakemberek szerint a típus ezzel a modernizációval elérheti az F/A-18E/F Super Hornet képességeit."

20. boki

boki Well-Known Member

Gondolod, hogy ezt nem tudtam? :)

Ezen oldal megosztása