1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Szuhoj Szu-27, -30, -33, -35 "Flanker"

Diskurzus a(z) '4/4+/4.5 generációs vadászbombázók' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. gacsat

gacsat Well-Known Member

Volt hát. " Be kellett dugnom a szárnyvégemet Iván szájába, mire felfogta, hogy nem kanyarodhat jobbra."
    A konkrét esetre nem emléxem, csak erre a mondatra.

hurci10 likes this.
  2. hurci10

hurci10 Well-Known Member

Ezt most nem értem. Honnan jön ez a 60-as szám? A hivatkozott cikk szerint az eddig legyártott példányokat (113 db) modernizálják, és az új gyártású példányok eleve így készülnek.
    Másrészt, ha tényleg csak 60 db-ot hoznak fel a 35Sz szintjére, akkor mi van? Lesz mellettük még jó pár Szu-35Sz, Mig-31BM, esetleg Szu-57. Vagy csapásmérőként Szu-34. Sőt a többi Szu-30SzM, Szu-27M3, MiG-29SzMT, Szu-24M2 stb. is elég sok mindenre. Nem kell rögtön totális légi háborút vizionálni, és nem csak az USAF+USN+USMC ellen kell készülniük. A NATO-USA, vagy Kína szintet, még így is bőven megugorják.

szegcsab, fishbed and nyugger like this.
  3. hurci10

Amennyire én tudom, a kormányzati repülőgépek a nemzetközi légi jog szerint VIP. kategóriába tartoznak. Ez sok más mellett azt is jelenti, hogy elég nagy elkülönítést kel tartani tőlük távolságban és magasságban is. Szóval ha egy ilyen gép az előre bejelentett repülési útvonalán repül, elég barátságtalan lépés elfogni. (Az esetleges díszkíséret más kérdés, de itt nem arról volt szó. Pont a Szuhoj adott díszkíséretet.) De mint számos példa is mutatja a szabadságjogok és demokrácia védelmezőire nem vonatkoznak a szabályok. Már szerintük. Iván meg nem az a fajta, aki tiltakozó jegyzékek útján rendezi az ilyen problémákat.
    Javítsatok ki, ha tévedek, de úgy tudom, hogy az AF One-t nemzetközi légtérben nem kísérik USAF vadászok, nemzeti légtérben pedig az adott állam feladata a biztonságáról gondoskodni, szóval ott sincs USAF védőkíséret.

cinikus and varga dima like this.
  4. gacsat

gacsat Well-Known Member

A grúz fiaskót kellene elkerülniük. Az oroszok legnagyobb baja nem az eszközökben, hanem a vezetésben van.

5. borisz

borisz Well-Known Member

Gyakoroltak elég sokat Szíriában. Volt egy vaskosabb cikk arról, hogy jó nagy százalék megfordult ott.

gacsat likes this.
  6. gacsat

gacsat Well-Known Member

Lelövették a saját Il20asukat.

7. emel

emel Well-Known Member

És ott is kormányzati gépet akartak Ivánék elfogni? Mert ugye ilyen csak nemzetközi légtérben, tenger fölött fordulhat elő. Kormányzati gépet saját vadászgép csak saját/szövetséges vagy nemzetközi légtérben kísérhet, de Iván ebből csak nemzetközi légtérben férhet hozzá orosz terület fölé berepülő, Moszkvába igyekvő külföldi kormánygépet nemigen kísérgetheti saját légiereje. Meg fordítva se ...

8. gacsat

gacsat Well-Known Member

Azt hiszem, anyahajós történet volt.

9. zsolti

zsolti Well-Known Member

Baráti tűz minden oldalon volt, és én arra tippelek, még lesz is jó ideig ahol élessel lőnek egy méhkas szintű felbolydulás közepén.

Grúzia az oroszok szempontjából összességében minden volt, csak fiaskó nem. Az egész világot meglepték a 6 napos háborújukkal. Pikk pakk lerendeztek mindent, a grúzok meg az izraeli tanácsadóik csak pislogtak mint jaguár az akváriumban.

cinikus, hurci10, jani22 and 4 others like this.
  10. emel

emel Well-Known Member

Szóval ez oda tartozik amiről azt írtam, hogy a hidegháború alatt voltak a videón láthatónál sokkal durvább "bosszantások" is egymás iránt.

cinikus likes this.
  11. borisz

borisz Well-Known Member

Na, ők legalább nem mások utasszállítóit lövik le.

jani22 and szegcsab like this.
  12. hurci10

Lehet, hogy én más hírcsatornát nézek (Звезда Новость), de nekem úgy rémlik, hogy egy hét alatt szarrá vertük a grúzokat. Minden jenki és izraeli segítség ellenére.

zsolti, cinikus, jani22 and 7 others like this.
  13. gacsat

gacsat Well-Known Member

17 repülőgép veszteséggel? Amiből 15öt a saját erők lőttek le? Rosszabb túlélési aránnyal, mint a világháborúban?

14. gacsat

gacsat Well-Known Member

Kivéve, amikor mégis.

15. gacsat

gacsat Well-Known Member

Nem volt ez olyan régen.

16. gacsat

gacsat Well-Known Member

Ha az oroszokról akarsz valamit megtudni, akkor a BBCt kell nézni. (Ha az angolokról, akkor az RTt.)

fip7, deze75 and hurci10 like this.
  17. deze75

deze75 Well-Known Member

ez mekkora!!!:D:D:):)

18. gacsat

gacsat Well-Known Member

Hát ez alapigazság. Az orosz híroldalakon jó ha két hetente volt egy hír a csecsen háborúkról, holott az aztán egy full kontakt totális háború volt halottak tízezreivel.

19. hurci10

Dehogynem! Azóta felnőtt egy generáció, akik azt hiszik, hogy a hidegháború az Antarktiszon zajlott.

borisz likes this.
  20. gacsat

gacsat Well-Known Member

Az említett eset volt a hidegháború után.

Ezen oldal megosztása