1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Szuhoj Szu-27, -30, -33, -35 "Flanker"

Diskurzus a(z) '4/4+/4.5 generációs vadászbombázók' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. Roni

Roni Well-Known Member

Nem volt mibe bele kötni mi? ;)

Mert mi fogja használni?

2. boki

boki Well-Known Member

Kb 1 éves hír. Helikopterek fogják majd alkalmazni, meg a Szu-25.

fip7, vilmoci, fishbed and 1 other person like this.
  3. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Roni, értem én, hogy szereted kifigurázni az oroszokat, de az Sz-5 és a jenki Mk bombák gyártása között annyira sok eltérés nincs. Mert kiképzés és gyakorlás céljára ezek is szükségesek. Az AKPWS használata előtt a jenkik is nemirányított rakétával lőnek sanszosan, ahogy GBU vagy JDAM dobás előtt is hajigálnak Mk bombákat. Miért? Hogy szokják és azért, mert ezekkel is kell célozni, ezek végfázis irányításúak.

Az, hogy az oroszok a harctéren is használnak ilyet, az egy dolog, de pusztán magának az gyártás újraindításának semmi köze nincs a többi fegyverprogramhoz.

Értem én, hogy van neked gumicicád, de ez a fajta nagy betűs rugózás mondjuk úgy, hogy túllépett már régen az irritáló szinten.Értjük, köszönjük, felfogtuk, hogy szerinted az oroszok milyenek és hol tartanak a Szu-57-tel, de a szezont ettől nem kéne keverni a fazonnal.

Az "ez megy nekik csak" elég vicces annak fényében, hogy exportra és már saját használatra is úgy 15+ éve gyártanak PESA radaros gépeket, de az európai csúcsvadász az Tyhpoon még mindig mecha legyezéses radarral bohóckodik és nem látni azt, hog ez változna. Lehet az EF többi rendszere csodás, de a pásztázási sebességet nézve a gép ma kis túlzással a pattintott kőkorban van. Az orosz PESA ráadásul mechanikusan is kitéríthető, tehát beamingelés közben is tud keresni nemhogy +/- 75 fokig, de akár +/- 110 fok tájáig.

Izé. Néha kicsit kisebb lendülettel kéne ekézni őket.

De. Nagyon is. Még azt sem tudtad, hogy mihez lesznek. Szóval szerintem ez az a pillanat, ahol behúzhatnád a kéziféket. Mert ez már a topikrombolás közelében van.

tiz, Rotten878, fip7 and 9 others like this.
  4. Roni

Roni Well-Known Member

Csak a azokkal az okos bombákkal nem kell bemászni a Stinger/Igla hatékony megsemmisítési zónájába :D

Ez azért van így mert egy komoly szövetségi rendszerben vannak és nagyon jól tudják hogy a fenyegetés nulla és még ennek fényében is több száz f-35 fog majd itt állomásozni ;)

5. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Gyakorlás és kiképzés közben milyen MANPAD zónába mászol bele?
    Harc közben igen, belemész.

fishbed likes this.
  6. Roni

Roni Well-Known Member

A jenki bohóckodhat gyakorlaton ilyenekkel de az oroszok viszont harc közben használnak nem irányított rakétákat meg buta bombákat a stinger/ Igla legnagyobb örömére
    A jenki élesben GBU és JDAM használ .

7. borisz

borisz Well-Known Member

Az elmúlt öt évben hány orosz harci repülőt lőttek le Iglával vagy Stingerrel?

Rotten878, fip7 and vilmoci like this.
  8. boki

boki Well-Known Member

Szíriában használták éles harcokban, ami figyelembe véve az ár-érték arányt tökéletesen megfelelt az iszlámisták ellen. Másik dolog, a szovjet készletek elhasználásának legjobb módszere.

fip7, fulcrum11 and vilmoci like this.
  9. Roni

Roni Well-Known Member

Hála istennek egyet sem mert arról is volt hír hogy az orosz légierő olyan döntést hozott hogy 5-6 km alá nem, repülhetnek .

10. borisz

borisz Well-Known Member

Akkor meg mit rinyálsz, hogy berepülnek vele?

11. Roni

Roni Well-Known Member

A pontosságért be kéne repülni de akkor veszélyes ! Távolról meg túl nagy a szósára és pontatlan.
    Nem éppen hatékony ! Heliknél nem rossz de repcsiknél azért eléggé az.

12. emel

emel Well-Known Member

Infóhiány vagy figyelmetlenség részedről?!! Milyen magassábból lőtték le Szíriában azt a Szu-25-öt?!!

13. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Itt most nem egy gyári tesztpilóta, hanem a Lipeck-i Sólymok bemutató alakulat egyik katonája tart bemutatót Szu-35Sz-el.
    A pilóta jártassága és felkészültsége viszont Bogdan és Vascsuk szintjén mozog, már ami a manőverek bonyolultságából és tudásigényéből következtethető:

Rotten878, fishbed, fip7 and 3 others like this.
  14. emel

emel Well-Known Member

Ez igen, kemény volt, látszik hogy nem kezdő a Szergej, és nem is csak 50 órát repülhet évente!! :):D

fishbed likes this.
  15. gacsat

gacsat Well-Known Member

Hát, a többség igen.

16. zsolti

zsolti Well-Known Member

Kiváncsi vagyok azért, hogy jelenleg mondjuk a gazdag Németország, és a lesajnált csóró rokonként kezelt Orosz pilóták átlagosan milyen képzettségnek örvendenek, és azt mennyi repidővel érték el.

fip7 and vilmoci like this.
  17. boki

boki Well-Known Member

A pilóták 80%-a Szíriát is megjárta rotációs alapon. Azért ott nem keveset repülnek.

fishbed and zsolti like this.
  18. emel

emel Well-Known Member

Mostanság lehet hogy a germánok rosszabbul jönnének ki az összehasonlításból, alóluk is kispóroltak mindent ... Ivánék meg e téren szerintem építkeznek egy ideje, ráadásul repülhetnek eleget Szíriában.

fishbed, fip7, vilmoci and 1 other person like this.
  19. zsolti

zsolti Well-Known Member

Gonosz voltam, én ezeket tudom, költői kérdés volt bevallom, pötty iróniával! Gacsatnak ment, nem nektek.

20. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

Akkor már a viszonyítási alap a Szu-57 legyen, mivel mind a kettő jelelenleg nincs redszerben.

Ezen oldal megosztása