Szuhoj Szu-27, -30, -33, -35 "Flanker"

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
7 931
23 909
113
A helyi alakulat kék oldalszámú gépeinek formációja:

Gondolom a lipecki Sólymok jöttek haknizni a helyi gépeket kölcsönvéve.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
10 604
3 488
113
Iránnak nem kell SZU 30.
https://thediplomat.com/2016/02/confirmed-iran-and-russia-to-co-produce-su-30-fighter-jet/

Iran is already targeting military supplies, primarily from Russia but also from China, the Pentagon report found. Iran’s potential acquisitions include Russian Su-30 fighters, Yak-130 trainers and T-90 tanks. Iran has also shown interest in buying the S-400 air-defense system and Bastion coastal defense system from Russia, it said.

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
1 826
1 097
113
Úgy gondolom hogy ez a cikk csak spekuláció. Látszik az S300 - ból. Iránnak biztosan nem kell. S400 esetleg. Változnak az idők.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
10 604
3 488
113
Úgy gondolom hogy ez a cikk csak spekuláció. Látszik az S300 - ból. Iránnak biztosan nem kell. S400 esetleg. Változnak az idők.
Olvastam egy cikket, amiben egy perzsa főmufti magyarázza el, hogy a világ összes repülője közül miért pont a Szu-30as kell nekik, és miért nem a 35ös. Persze most nem találom, de betettem ide is. Ha lenne jobb keresőmotorunk, most meg is találnám.
Te a négy éves cikket olvastad, aminek a tartalma most válhat aktuálissá. Azóta az Sz-400as is eladóvá vált.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
11 966
6 368
113
Szép estét az uraknak! Valakinek van infója arról hogy a szovjetek hány szu27-est gyártottak évente?

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
11 966
6 368
113
Nagyon szépen köszönöm az infót .:)
Szép számok bár eléggé érdekes hogy 90-ben még gyártottak 65 db és mégis szét esett a SZU elképesztő .:hadonaszos:

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
5 287
6 804
113
Nagyon szépen köszönöm az infót .:)
Szép számok bár eléggé érdekes hogy 90-ben még gyártottak 65 db és mégis szét esett a SZU elképesztő .:hadonaszos:
91-ben esett szét. Másrészt az utolsó 2-3 évben még nagyon sok mindent átnyomtak a "központi" költségvetésen.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
11 966
6 368
113
91-ben esett szét
Azt tudtam, csak az erdekes hogy ha tudták hogy szarul állnak akkor miért nem hoztak komoly megszorítást? Nagy szerencséje volt a világnak hogy nem egy olyan ember volt a szovjet vezeto mint én. Mert még ma is állna a SZU. Lehet nem lenne bombázó meg annyi rephordozo de a NATO VSZ országokat telepakoltam volna akkoriban szu-27ekkel

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
5 287
6 804
113
Azt tudtam, csak az erdekes hogy ha tudták hogy szarul állnak akkor miért nem hoztak komoly megszorítást? Nagy szerencséje volt a világnak hogy nem egy olyan ember volt a szovjet vezeto mint én. Mert még ma is állna a SZU. Lehet nem lenne bombázó meg annyi rephordozo de a NATO VSZ országokat telepakoltam volna akkoriban szu-27ekkel
Ne haragudj Roni, a Szu fennmaradása nem azon múlt volna, hogy hány Szu-27-est raksz hova...Meg építesz-e hordozót, vagy sem...Bocsi, sokan az ilyen baromság megnyilvánulásaid miatt cseszegetnek az autóskártyákkal. A Szu fenntarthatatlan volt mind gazdaságilag, és akkoriban politikailag is. Mai szemmel visszagondolva esetleg menthető lett volna egy kínai modellel, de ez már nagyon "mi lett volna ha".

Viszont minden szuperhatalomnak tanulságos történet a maga módján a Szu utolsó 10-15 éve, USÁ-nak, Kínának is. Mindkettő túl sok pénzt tol a fegyveriparba (ne hívjuk "védelminek..."), piszok könnyű gazdaságilag kirúgni magad alól a lábadat.