1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Távcsöves puskák, mesterlövész fegyverek

Diskurzus a(z) 'Gyalogsági fegyverek és felszerelések' témában - Pocok75 által indítva @ 2014. május 2..

1. dudi

dudi Well-Known Member

???

2. joker

joker Well-Known Member

Akkoris vs mostani legjobb 10% vagy legjobb 1% szórása.

3. dudi

dudi Well-Known Member

Esküszöm nem értem,

4. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Nem tudom megítélni mi a gyakorlati haszna egy ilyen gyakorlatnak, de mindenképpen érdekes.

5. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Egyáltalán nem lenne elérhetetlen. Legalábbis technikailag, de amíg állami igény nincs addig az. Sok nehézipari cég ma itthon simán rendelkezik a kellő technikai háttérrel, "csak" a spec. gépek kellenének. Komoly betanítás sem kellene rájuk, mert ezek a gépek is PLC meg CNC alapúak, tehát aki ilyen szakmában járatos gyorsan megtanulja.

silurusglanis likes this.
  6. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Volt már?
    Melyik (nem embargós) országtól lehetne sok olcsó Nagant PU-t (mesterlövész verzió) beszerezni?

7. Sharid

Sharid Well-Known Member

Azt írják ez az új, kiválasztott cseh mesterlövészfegyver, a ČZ TSR.(?) Hallotatok már róla?

8. Celebra

Celebra Well-Known Member

TSR már rendszerben van,ha jol emlékszem francia fejlesztés,A rendőrség szakszolgálatánál.De ha ránézzel,látszik is rajta,nem katonai felhasználásra készült.

9. joker

joker Well-Known Member

Mi baj a Gepárddal? Abból bármennyit be lehetne szerezni.

10. Luthero

Luthero Well-Known Member

11. Robur

Robur Well-Known Member

Kis érdekesség, az első ismert távcsöves puska az amerikai polgárháború idejéből:
    Videón:

Kurfürst and Luthero like this.
  12. fapp_supervisor

fapp_supervisor Well-Known Member

Ez az oldal alapvetően történelmi, főleg feketelőporos fegyverekkel foglalkozik de ebben a cikkben leírja kb. hogyan készül egy jó minőségű puskacső.
    kapszli.hu/huzagolt-cso-gyartasa-regen-es-ma/

dudi likes this.
  13. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Teljesen be tetszik lenni rúgva? Tessék már végigvenni a T-14 topikban letölthető táblázatomat. Módosítható mesterlövész fegyverre is, ha ismered a lövedék sebességet és megadod, hogy mekkora v (y) van a lövedéknél (amiből cső beállítási szöget is számolhatsz, ha akarsz.)
    https://forum.htka.hu/threads/t-14-armata.251/page-222#post-527739
    Semmit sem stimmel itt.

Arra gondol, hogy ha a távcsövet nem állítaná a számolás szerint, akkor a szálkereszt messze a cél felett lenne. Csak tudtommal a távcsövet állítják céltáv és szél szerint, mert 10-szer zoom mellett nem lehet úgy célozni, hogy a szálkereszt nem a célon van. Túl sok FPS játék tolása vezet ilyen gondolatokhoz, ahol nincs modellezve az, hogy hogyan működik a célzás extrém nagy lőtávolságon.

14. Ratamahata

Ratamahata Well-Known Member

Ismerem a lövedék tömeget, a ballisztikai koefficienst, a kezdősebességet és a szelet is úgy adtam meg hogy full hátszél 0 értékkel. Számolj utána, stimmelni fog.

15. dudi

dudi Well-Known Member

Így már értem.

Nem ilyen egyszerű a dolog,hogy 10× nagyítás alatt vagy felett.De alapvetően igen első lövésnél mindig az irányzékon állítanak minden távolságon minden nagyításnál.Ha ugyan arra a célra többször lősz gyorsan egymás után és nem találsz az első lövéssel akkor csak helyesbítesz azaz amennyivel hibáztál annyival korrigálsz állítás nélkül.
    Szóval ha az első lövéssel 30cm-el balra mellé lőttél nem számolgatsz a második lövésnél hanem ugyan azzal az irányzékállással lősz csak jobbra mellé célzol 30cm-el.

Fontos,hogy a helyesbítést mindig a célpontodhoz (az a pont ahová célzol)képest csinálod

A nagyítás megválasztása távolságfüggő,nyilvánvaló,hogy 1000 méterre meg 400-ra nem igyan azzal a nagyítással lősz.

16. molnibalage

Kérlek add meg ezeket és akkor megnézem én is csak úgy kilóra. Én úgy érzem, hogy valamit nagyon, de nagyon csúnyán benéztél.

Persze, hiszen ha pontos a beállítás, akkor a random szél és egyebek miatt mellé mehet ennyivel a lövés. Persze, ha nincs becsapódási nyom, ami alapján látnád a mellélövést...
    Amikor az irányzék állítása nélküli tüzelés azt jelentené, hogy nem is látod a célt, úgy nem megy. Irányzék és gyors helyesbítés az más tészta.

dudi likes this.
  17. Ratamahata

Megnéztem mégegyszer, valóban elb@sztam a lövedék tömeget rosszul adtam meg. Igy kb 130 méteres korrekció van 3200 méteren. Igazad volt a tömeg miatt fals számok jöttek ki..... táv 3200 yard, tömeg 750grain, koef 1,06, sebesség V0 2820 f/s. Szél 0 ezzel számoltam...

18. dudi

dudi Well-Known Member

Egy ballisztikai programnak a számításhoz az alábbi értékek kellenek:

Kezdősebesség,kaliber,hőmérséklet,távcső típusa(milyen mértékegységet használ)
    lövedéktömeg,légnyomás,távcső magassága(a csőtengelytől), lejtőszög,páratartalom,belövési táv,szél sebesség,széliráby,lejtő szög és a lövedék adatai(ez nem egy hanem két érték).

19. molnibalage

Ez a korrekció így azért furcsa, mert célszerűbb MOA-ban megadni, ami 2,32 fokból visszaszámolva 140 MOA, ha jól látom. Mert MOA-t állítasz távcsövön...

20. Ratamahata

Abban van persze, de az nem mond semmit senkinek hogy 140MOA :) eleve minimum 40 MOAs szereléksinnel vannak szerelve a hosszúpuskák, mert a távcsövön nincs ennyi állitási tartomány....

Ezen oldal megosztása