1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Távcsöves puskák, mesterlövész fegyverek

Diskurzus a(z) 'Gyalogsági fegyverek és felszerelések' témában - Pocok75 által indítva @ 2014. május 2..

1. yukapoppsimon

yukapoppsimon New Member

dudi

Azt hiszem a Vulcan lőszer hüvelyét használja.

joker

3000 yard.Persze mindegy. Viszont instabil nem lehet ha közel 5km-ig nem csökken hangsbs. alá a sebessége.Még nem néztem utána de rekordot akartak vele lőni.Távolságit.

2. dudi

dudi Well-Known Member

joker

Nem a hossz a lényeg hanem az arány.

3. joker

joker Well-Known Member

Arányaiban is hosszú, ha a hüvelyhez méred, ha a keresztmetszetéhez, ha más lövedékekhez és annak arányaihoz. Esetleg a puskához mérten rövid.

4. dudi

dudi Well-Known Member

A lövedék stabilitása a lövedék arányaitól függ nem pedig a lövedék és a cső vagy a lövedék és a hüvely arányától.

5. joker

joker Well-Known Member

Ezzel nem mondtál újat. Viszont arányaiban hosszúkásabb a lövedék, mint amilyenekkel eddig (képen / videón) találkoztam.

6. yukapoppsimon

yukapoppsimon New Member

7. yukapoppsimon

yukapoppsimon New Member

8. yukapoppsimon

yukapoppsimon New Member

joker

3000yd-on 0,5MOA az nem 38cm?

9. yukapoppsimon

yukapoppsimon New Member

Az arányai valóban durvák.Majd kétszer hosszabb mint a .50BMG

10. joker

joker Well-Known Member

Ez kicsit homályos nekem is, ahogy eddig láttam, mindig lőttek egy 3-5-ös sorozatot és a két legtávolabbi lyuk alapján állapították meg a MOA-t. Ha a közepétől méred a szórást, akkor 38 cm 3000 méteren / yardon a legtávolabbi lyuk, ha meg a két egymástol legtávolabbi lyukat veszed akkor azok 76 centire lehetnek egymástól. Ha valaki szakmabeli ezt másképp tudja, akkor nyugodtan javítson ki.

11. yukapoppsimon

yukapoppsimon New Member

Én úgy tudom,hogy a teljes szóráskép köré rajzolt kör számít.
    100yd-on 1 inch=1MOA. De azt hiszem,többféle számítási mód létezik.

12. joker

joker Well-Known Member

ha 100 yardon 1 inch =1 MOA, akkor 30x100 yardon 30x1 inch (76cm) = 1MOA.

13. yukapoppsimon

yukapoppsimon New Member

Így van.De a puska 0,5-öt tud ezen a távon.

14. joker

joker Well-Known Member

:) így van, a felezés valamiért kimaradt nálam

15. wolfram

wolfram Well-Known Member

Amennyire tudom, éppenhogy a hosszú lövedék elméletileg a stabilabb. Az átmérőhöz képesti megnövelt hossznál a problémát a huzagolás okozza.
    A jelenlegi legjobb (általában "mono metal" vagyis homogén réz-nikkel ötvözetből készült), nagy bc-s VLD lövedékek mind viszonylag hosszúak.

.416 Barrett:

.460 Steyr:

http://www.aaa-ammo.com/image/460bullet.jpg

.338 Lapua Magnum:

http://lutzmoeller.net/English/LM-105-long-range-bullet.php

16. joker

joker Well-Known Member

De a számítás nem egészen pontos. A szórás mérete a célon, az a szórás szögének a szinusza x a távolság (soha nem gondoltam, hogy ezt az életben használni is fogom :)) 100 yardon (ami 91,44 m) és a 0,00029089 szinuszértékkel, 1 MOA az 2,66 cm, ami 1,0472 inch. Erre van valami spéci megnevezés is mesterlövész körökben, de most nem jut eszembe, valami korrigált MOA vagy mi.
    Ami még nem teljesen egyértelmű számomra, hogy ez a szórás lehet minden irányba, tehát egyszer 6-, legközelebb 12 óra irányba. Így a két lövés közt maximális lesz a távolság. Akkor 100 yardról a középponttól felfele 2,66cm és a középponttól lefele 2,66 cm-re 1-1 találat 1 vagy 2 MOA szórásnak felel meg? Mert az eddigiek alapján nekem 2-nek tűnik, de lehet ha nincs igazam.
    dudi szerintem tudná erre a választ.

17. joker

joker Well-Known Member

wolfram persze ezek nem rövid lövedékek, mert a nagyobb hossz ad egy plusz stabilitást egy pontig, de arányaiban lényegesen hosszabb ez a 14,9-es, mint a .338 Lapua méretarányai. Most gyorsan megnéztem (növekvő sorrendben) a .300 Win Mag, .338 Lapua, 408 Chaytac, .416 Barrett, 50 BMG 750gr A-MAX, 27mm-es lövedékek, 30mm-es lövedékek, tüzérségi lövedékek képeit, és a forma meg az arányok nagyjából ugyanazok. Nem tökéletesen egyformák, mintha egy matryoshka baba különböző szintjei lennének, de úgy néz ki, hogy megvan a bevált recept, amitől ez a 14,9-es eltér.

18. wolfram

wolfram Well-Known Member

Azért azt vedd figyelembe, hogy pl. az általam linkelt .338 egy spéci lövedék, nem széria. Kifejezetten a jobb külballisztikai tulajdonságok miatt lett kifejlesztve. És bár most kissé nem tisztán látok :DD, de szerintem arányaiban nem tér el túlzottan a 14.9-től.

19. joker

joker Well-Known Member

amikor tisztábban látsz akkor is nézd meg :) a listán amit felírtam azok mind elég jó ballisztikai tulajdonságokkal bírnak, és elég hasonló a formájuk.

20. yukapoppsimon

yukapoppsimon New Member

" Akkor 100 yardról a középponttól felfele 2,66cm és a középponttól lefele 2,66 cm-re 1-1 találat 1 vagy 2 MOA szórásnak felel meg? Mert az eddigiek alapján nekem 2-nek tűnik, de lehet ha nincs igazam. "

Hát nem fogadnék egy zsák aranyba egy vödör sz.r ellenébe de szvsz 2MOA.

Ezen oldal megosztása