1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Távcsöves puskák, mesterlövész fegyverek

Diskurzus a(z) 'Gyalogsági fegyverek és felszerelések' témában - Pocok75 által indítva @ 2014. május 2..

1. joker

joker Well-Known Member

Így van, csak nem mindegy, hogy mennyire. Ne légy olyan, mint a sötétzöldek, hogy ha sugárzást mérnek, valami mérgező anyagot kapnak a vízben / levegőben akkor visítanak, de nem nézik azt, hogy az a megengedett érték 1/1000-et része.

Cégenként egy biztos hogy akad. Megfelelően védett megfigyelőhelyjel kialakítva. Első tesztekhez is ezt használják.</blockquote>

Nem céges lőterekre gondoltam, mert a Remington vagy a Hornady nem csoda ha rendelkezik ilyennel, de te mint sportlövész, ha ki akarod próbálni, hogy az új fegyvered mennyire pontos, vagy hogy milyen - saját magad által töltött - lőszertipussal a legkisebb a szórása, ilyen lőtérhez nemigazán férsz hozza.

2. yukapoppsimon

yukapoppsimon New Member

joker

" 20:40 Feljelent

dudi mondta:

Minden befolyásol!

Így van, csak nem mindegy, hogy mennyire. Ne légy olyan, mint a sötétzöldek, hogy ha sugárzást mérnek, valami mérgező anyagot kapnak a vízben / levegőben akkor visítanak, de nem nézik azt, hogy az a megengedett érték 1/1000-et része."

De hát pont ez a lényeg,hogy ezen a szinten MINDEN számít.És ha nem 100m-en akkor 200,300,stb. Itt nincs megengedett érték.

"Nem céges lőterekre gondoltam, mert a Remington vagy a Hornady nem csoda ha rendelkezik ilyennel, de te mint sportlövész, ha ki akarod próbálni, hogy az új fegyvered mennyire pontos, vagy hogy milyen - saját magad által töltött - lőszertipussal a legkisebb a szórása, ilyen lőtérhez nemigazán férsz hozza. "

Te mint felhasználó nem garantálsz senkinek semmit.Kísérletezel, hogy tudsz egyre pontosabb lenni.Bár nem hiszem,hogy ne lenne lehetőség fedett pályát bérelni külföldön,amennyiben itthon ne lehetne.

3. yukapoppsimon

yukapoppsimon New Member

Esetleg valaki aki kenivájsz dojcsból,említik a lőtér hosszát?

4. czulu

czulu Well-Known Member

Nem említik.

5. yukapoppsimon

yukapoppsimon New Member

6. joker

joker Well-Known Member

100 m-en egy kis szelecske nem fogja az eredményeid meghamisítani. Max ne menj ki viharba MOA-t mérni, de szélcsendben, amikor alig fújdogál és azt is kb egyenletes erővel meg ugyanabból az irányból, ott sublerrel sem méred le a különbséget a zárt lőtérhez képest. Esetleg kicsit eltér majd a szórásod - mert mindig nem lesz pont ugyanolyan távol még zárt helyi mindig hideg csöves tesztelésnél sem a két legtávolabbi lövésed - de az a szóráskülönbség már a fegyverből jön és nem a külső körülményekből.

7. yukapoppsimon

yukapoppsimon New Member

100 m-en egy kis szelecske nem fogja az eredményeid meghamisítani. Max ne menj ki viharba MOA-t mérni, de szélcsendben, amikor alig fújdogál és azt is kb egyenletes erővel meg ugyanabból az irányból, ott sublerrel sem méred le a különbséget a zárt lőtérhez képest. Esetleg kicsit eltér majd a szórásod - mert mindig nem lesz pont ugyanolyan távol még zárt helyi mindig hideg csöves tesztelésnél sem a két legtávolabbi lövésed - de az a szóráskülönbség már a fegyverből jön és nem a külső körülményekből.
    </blockquote>

Szerintem 1m/s-os légmozgás különbség (az arcodon sem nagyon érzed), akár 1 cm-t is módosíthatja a röppályát 100 m-en.Ez már MOA bukta is lehet.Hangsúlyozom SZERINTEM.

8. voltagemultiplier

voltagemultiplier New Member

1 m/s nem módosítja semennyire, 100méteren meg pláne nem

9. dudi

dudi Well-Known Member

voltagemultiplier

Azért nagy távolságon módosít ennyit,bár nincs olyan,hogy 700 méteren keresztül 1m/s a szélerősség.

10. joker

joker Well-Known Member

</blockquote>

Szerintem 1m/s-os légmozgás különbség (az arcodon sem nagyon érzed), akár 1 cm-t is módosíthatja a röppályát 100 m-en.Ez már MOA bukta is lehet.Hangsúlyozom SZERINTEM.

</blockquote>

Kicsit durva számítás, de szerintem mutatja amit kell. A lövedékek fajtától függően (méret, anyag, forma, sűrűség, torkolati sebesség, légellenállás) 1,5-6,0 MOA-t mozdulnak el oldalirányba egy 10 mph-s szél hatására 500 méteren. Mivel a légellenállás négyzetesen növekszik a sebességnövekedés hatására, így a 10 mph = 16 km/h elosztva az 1m/s=3,6 km/h sebességgel, és azt négyzetre emelve megkapod, hogy az 1m/s és a 16 km/h energiája között kb hússzoros a különbség. Emellett 500 méteren már lassul valamennyit a lövedék, így nem 5x annyi idő alatt teszi meg a távot, mint a 100 métert, hanem 7-8x annyi alatt. 8x annyi idő és 20x akkora erőhatás/ időegység = 160 x akkora erőhatás a lövedékre 500 méteren 16 km/h szélben, mint 100 méteren 1m/s szélben. Az 1,5 és 6 MOA közti átlagot nézve, 3,75 MOA x 2,54 cm x 5 (száz méter) = 47 cm, amit elosztva 160-nal, kevesebb, mint 3mm-t kapsz. Ezt vagy le tudod mérni vagy nem, vagy látszik a szórásban vagy sem.
    Remélem nem csesztem el a számítást.

11. joker

joker Well-Known Member

és elcsesztem, hehe, nem kell az az 5-ös szorzó a képletbe, mert 100 m-en nézzük, akkor marad a 3,75 * 2,54cm / 160 = 0,6 mm. Ezt biztosan nem szúrod ki, emellett van a lövedéknek tehetetlensége is, ami tovább csökkenti az oldalirányű elmozdulást, csak nem tudom hogyan kell kiszámolni, hogy mennyivel. Ezenkívül a szélmozgás ha egyenletes erejű és ugyanabból az irányból jön, akkor minden lövést ugyanannyira fog eltolni.
    Szélcsendes napon biztosan le tudod mérni korrekten a fegyvered szórását nyílt terepen is, és nem kell azon aggódj, hogy egy kis légmozgás elrontja az eredményeidet.

12. yukapoppsimon

yukapoppsimon New Member

joker

Le a kalappal! Ez szép volt. Én abból indultam,hogy 100m-t kb. 0,1 másodperc alatt repüli le a "bogyó",az kb. 0,1m lenne ha nem kellene gyorsulnia,úgyhogy legyen 1cm a végeredmény.Rendkívül tudományos :)

13. fip7

fip7 Well-Known Member

Egy hasznos kis táblázat:
    http://www.drakeassociates.us/public_ftp/65x47Lapua.pdf

14. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

15. vendeg

vendeg New Member

Én ezt most raktam össze és 17.-én fogom bejáratni lőtéren. 308 WIN Howa 1500 Varmint Stainless Steel Knoxx Axiom visszarugásgátlós tussal.
    [​IMG]http://kepkezelo.com/images/dbprrl42ham131wa5nfe.jpg

16. antigonosz

Kategória: Комиссионный магазин
    takarékosság üzlet

17. antigonosz

18. dudi

dudi Well-Known Member

antigonosz

Max az ukrán neve lehet Tigal mert még nincs sorozatgyártásban a típus.Egyébként az alábbi linken van róla egy nagyon komoly tájékoztató: http://www.bt-ag.ch/site/deu/produkte/presse

19. dudi

dudi Well-Known Member

Nagy vonalakban úgy kell rá tekinteni mint a VSS Vintorez-re csak ez precíziós mesterlövész puska nem pedig félautomata távcsöves puska.

20. antigonosz

De mesterlövész feladatra kaptatok pár Remingtont nem? És az a másik távcsöves az APR nevű változat is arra való nem? Vagy ez valami taktikai mesterlövész puska lenne? Ilyen szerepkörben mint a VINTOREZ és ez az SPR/TIGAL fegyverünk eddig nem volt tudtommal rendszeresítve, gondolom különleges egységek támogatására szolgálna.

Ezen oldal megosztása