1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

T-84, Oplot, Jatagan

Diskurzus a(z) 'Harckocsik' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. dudi

dudi Well-Known Member

Annyira nem jó tank az Abrams mint amekkora nimbusza van.Jó tank az M1 félreértés ne essék!Egyébként nem kell messzire menni nézd meg a Harckocsik harctéri alkalmazása topikot,az orosz értékelések szerint is a Leopard 2 egyértelműen jobb mint az Abrams(az oroszok elfogulatlanul értékelte akkoriban hisz nekik tök mind1 volt,hogy melyik nyugati tank jobb a másiknál).

fishbed likes this.
  2. fip7

fip7 Well-Known Member

boki

Köszi a táblázatot!
    Amúgy úgy sejtettem, hogy vagy a Leopárd 2 vagy a Leclerc lesz az élen. Mondjuk még a Merkavát megnéztem volna. Ez a 3 MBT típus szerintem nyugaton a legjobb.
    Az ukrán T-84 se lenne rossz tank, de hát ugye a minőségi gyártás nem az erőssége a mai Ukrajnának. Úgy meg hiába van egy jó koncepciód...

3. Kulso_54

Kulso_54 Well-Known Member

antigonosz likes this.
  4. tonyo

tonyo Well-Known Member

5. dudi

dudi Well-Known Member

Előbb lesz közös önálló LAGG-Northrop* repülő mint amiről beszélsz.

*Tudom,hogy már se LAGG se Northropp sincs.

fishbed and tonyo like this.
  6. boki

boki Well-Known Member

A lengyelek nem fognak beszállni. Engem az érdekelne, hogy milyen állapotban vannak a thaj T-84-sek. Rátaláltak egy "hülyére" aki ukrán fegyvert vesz. :D

tonyo likes this.
  7. honved

honved Well-Known Member

Alapban, ahol az ipari és munkakultúra olyan, mint Ukrajnában, ott jobb ha senki nem ringatja illúziókban magát. Ott semmi nem minőség. Már a mi fogalmaink szerint. Ukrajna, mint állam nem tudom meddig lesz életképes. Persze, az ukrán 40 milliónak is van joga a saját államhoz, de ahogy léteznek, az nem lesz sokáig életképes.

tonyo and fip7 like this.
  8. Robur

Robur Well-Known Member

Tulajdonképpen ez hogy jutott a thaiok eszébe, hogy T-84 kell nekik?

9. boki

boki Well-Known Member

Olcsóbb volt mint az orosz T-90, illetve nagyon olcsó volt az ukrán tank.

10. nekerdez

nekerdez Well-Known Member

Olcsó húsnak híg a leve ahogy mondani szokták!
    Bár azóta T-90 szíreknél fel lett avatva TOW által :) !

tonyo likes this.
  11. fapp_supervisor

fapp_supervisor Well-Known Member

Wow, egy anyahajót azért eltalál 2 kilométerről? Sajnálom hogy ekkora fostömlő minden amit csinálnak, mert ez a harckocsi is teszik meg az új rakétájuk is(Corsar).

12. tonyo

tonyo Well-Known Member

Normális minőségi gyártásban illetve kezekben ez a harckocsi elég pöpec lenne itt a térségben. Szánalom hogy már szinte semmit se tudnak felmutatni a nagy szájon kívül. Talán még 2010-13 között volt egy halovány minőségi javulás a fegyverzetek terén.

13. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Igazi ukrán tank, fél, azért remeg.:)
    Táblázatra visszatérve azért kíváncsi vagyok melyik brigád lőtte el a legtöbb lőszert életében mert pl ugye ukránban most polgárháború van és szerintem a legénységek lőhettek ott eleget.

14. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Azert erdemes kicsit kisebb arccal ocsarolni az ukran hadiipart. Valoban vannak nalluk minosegi problemak de azert jo volna ha a magyar hadiipar legalabb a felet vagyt a negyedet kepes lenne gyartani szervizelni mint ok. Mert ugye ha egy ukran meghallana ezt a magyar nagy mellenyes kritizalast akkor rakezdhetne o is.

Mit kritizaljatok a mi hadiiparunkat ami harckocsinkat amikor ti meg egy PSZH-t sem VARJAL CSAK
    egy agyut sem VARJAL CSAK
    egy aknavetot sem VARJAL CSAK
    egy geppuskat sem VARJAL CSAK
    egy nyamvadt pisztolyt sem kepes megtervezni es eloallitani., vagy ahol a vadaszgepek
    jegteleniteset lapatnyellel vegzik es lehetne meg sorolni.

Akkor mire fol ez a nagy melleny !!!???

Az ukran hadiipar kepes jo minoseget es szar minoseget is eloallitani. Ebben szerintem hiba annak a lehetoseget latnio hogy hol kpjuk le oket es nem csak azert mert akkor sajat magunkat meg szazszor lekene kopnunk hanem mert ez lehetne egy kitoresi pont a magyar hadiiparnak mert az uki gyartasi kepesseg a magyar nyugati minosegbiztositassal es a NATO piacokra valo bejutasi lehetoseggel bizony komoly eselyt jelenthetne

szerenyseg elvtarsak szerenyseg

endre likes this.
  15. honved

honved Well-Known Member

Konkrétan a minőség került itt terítékre, nem a gyártott fegyverek fajtája, vagy mennyisége. A minőség, ami miatt szerintem bárkit kiráz a hideg, ha ukrán fegyvert akarnának rásózni.

fip7 and tonyo like this.
  16. tonyo

tonyo Well-Known Member

Az ukrán minőségről annyit hogy mikor a kétezres évek közepén az öcsiék mentek volna gépet telepítenni meglepődve tapasztalták hogy a telepítenni kívánt gépsor szörrén szállán eltünt. Mert lenyúlták.
    Egy kicsit nem ártanna jobban tájékozotnak lenni a kinti helyzettel.
    A normálisabb mérnőkök meg szakik már rég leléptek abból a sülyedő hajóbol. Ha nem lett volna ott majdan mára már épkézlább minőséget is le tudtak volna tenni az asztalra. Nem csak néha.

17. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Ezzel azt akarod mondani hogy magyarorszagon nem lopnak nem nyulnak le dolgokat ? NAGYBAN !!!
    Vagy eetleg azt hogy a kepzett magyar mernokok nem lepnek le tomegestul az orszagbol megelegelve a magyarorszagi korrupt neopotista felfeudalis rendszert ?

Mi a kulonbseg ?

Kivulrol nezve nem sok. A ket orszag ugyanazon az uton halad a kulonbseg annyi hogy magyarorszagnak van egy fekje az EU tagsag miatt es nem olyan gyorsan halad de azert eleg tisztesseges tempoval duborog az ujabb szetesesfele.

Erdemes elolvasni. :

https://index.hu/kulfold/2018/06/15/nagy_peter_tibor_usa_kulugy_afrikai_felelos/

Robur likes this.
  18. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Mondj egy sikeres jo minosegu magyar fegyvert. Csak egyet. Addig amig gondolkodsz en mondok par "hat ez megint nem jott ossze" esetet.

KGP geppisztoly - nehezgeppuska "torony" - magyar esevedo - AK korszerusites Gyakorlatilag barmibe barmikor belefogtak az gany lett. Talan a HIUZ az egyetlen de az sem volt magyar gyartmany maximum osszeszereles. Ugy legoztak ossze az alkatreszeket Del Afrikatol Amerikan at a Nemetekig.

Orulnek ha olyan problemai lennenek a magyar hadiparnak mint az ukrannak. Azt jelentene hogy van magyar hadiipari fejlesztes tervezes gyartas es nem csak ganyolas meg koklerkedes.

Az ukran hadiipar tovabbra is egy nagy lehetoseg a magyar hadiipar feltamasztasara. Sot ! En meg a Szerbeket is bevonnam.

endre likes this.
  19. koppany

koppany Well-Known Member

A két ország között párhuzamot húzni elég nagy marhaság. Magyarország és Ukrajna között gyártáskultúrabán fényévek vannak és nem az ukránok javára. Értem én, hogy véded a ukránokat de minek.

svajcibeka likes this.
  20. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Van magyar
    emlitesre melto gyartas ? Hogy temanal maradjunk gepgyartas ? Maximum egy ket kisszerias muhely maradt semmi tobb. Olyanra hivatkozol ami nincs. Szeretnenk ha lenne de nincs.

endre likes this.

Ezen oldal megosztása