1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

T-84, Oplot, Jatagan

Diskurzus a(z) 'Harckocsik' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. Nemerson

Nemerson Well-Known Member

Megnéztem a videokat a T84 ről autotöltő beragad a cső meg rezeg mint a kocsonya, az Armatát nem értem miért hoztad szóba fényévekkel előbbre jár mint ez az Ukrán csodajárgány. Megkockáztatom a t64 jobb mint ez a szutyok. pedig azt több mint 50 éve fejlesztették ki.

2. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Azt probalom meg elmagyarazni hogy ez az Oplot egy fejlesztes protoja csak ugy mint az Armata ami szinten gyermekbetegsegekkel kuzd.

3. nekerdez

nekerdez Well-Known Member

Armata ez most, mért hozod ide? Vagy akkor ez az ukrán tank is egy merőben új koncepció és még nem érett meg a hadrendben állításra ? Ezt akarod mondani. Pedig én így tudom, hogy exportálni és akarták és csupán a T-64 tovább fejlesztése mint az oroszoknál T-72 tovább fejlesztéséből lett a T-90-ek. Amennyiben ez így van a összevetéshez a T-90 kell használni!

4. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

oke

Foladom.

Tema reszemrol befelyezve.

5. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Van egy az Oplot tank, ugyebár....

6. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Valamiért nem használják a saját kis polgarhaborujukban sem. Pedig eltelt már több mint négy év. Ez mindent elmond szerintem arról hogy mennyit ér valójában.

nekerdez and gacsat like this.
  7. honved

honved Well-Known Member

Van elvileg 1 db prototípus belőle. Hol használnák el ?

8. drqv

drqv Well-Known Member

https://bmpd.livejournal.com/3239652.html

Érdekes, hogy ilyen gyorsan és részletesen nyilvánosságra kerültek ezek a hiányosságok, van kép, videó, interjú is. Értem én, hogy nyugatias transzparencia meg minden, de csak egy háborúban álló ország elsővonalas harckocsijáról van szó. Lehet, hogy szándékos szabotázs történt, és egy nagyobb Abrams beszerzéshez akartak politikai támogatást szerezni ezzel az akcióval?

fishbed likes this.
  9. honved

honved Well-Known Member

A Thay haderőnek több van belőle, mint az ukránoknak.

10. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Gyarthattak volna már eleget, jah de azt se tudnak. Minden esetre miért a Thaj tankokat csavarozzak mikor kertjuk végében meg lőnek? Az oroszok kivitték a 90-est szirbe, igaz a regebbieket, de csak kivitték élesben, meg Donbasszban is kirándult már egyet allitolag, az Opjot vagy a Jatagan hol, és miért nem? Statikus soron kiállítási tárgy, meg pár PR szemlén.

11. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Thaj tankokat se csavaroznak. Tudtommal a kínaiak lecsapták az üzletet a kezükről pont emiatt, hogy nem tudtak időre eleget legyártani. Nost mi lett volna ha még a fronton is vesztettek volna belőlük?

12. ZRÍNYI 20!026

ZRÍNYI 20!026 Well-Known Member

5 típusváltozatról, és az utolsó változatból (Oplot-M) 10db-ról ír a wiki, ami a seregben szolgál, ha lehet hinni neki.

13. boki

boki Well-Known Member

Thajföldnek 49 darab T-84T (Oplot-M) harckocsit szállítottak le 7 év alatt. Első 5-őt 2,5 év késéssel. Jelenleg nem gyártanak az ukrán hadseregnek egyetlen darabot sem.Egy prototípussal rendelkeznek az ukránok összesen. 2009-ben rendeltek belőle 10 darabot az ukrán hadseregnek , de pénzhiány miatt nem lett belőle semmi. 2013-ban kezdték el a T-84 Oplot-M szériagyártását Thajföld számára. Az ukrán stratégia, hogy az export bevételekből a szovjet T-64-seket modernizálják Bulat szintre. Olcsóbb és csak pár hónapot vesz igénybe, míg az Oplot gyártási ciklusa 9 hónap.

endre, fishbed and antigonosz like this.
  14. boki

boki Well-Known Member

Csak 1 darab van nekik(protó).Lásd az előző hsz-t.

UKrajnának összesen 6 darab T-84U "Oplot" harckocsija van, amikkel versenyeztek a németországi harckocsi versenyen.

15. krisss

krisss Well-Known Member

16. krisss

krisss Well-Known Member

17. Robur

Robur Well-Known Member

Thai T-84-esek akcióban:

gacsat likes this.
  18. Roni

Roni Well-Known Member

19. Robur

Robur Well-Known Member

Pakisztániak tesztelik az Oplotot(3 évvel ezelőtt):

20. boki

boki Well-Known Member

Befuccsolt az ukrán tankgyártás. :)
    Ukrán VM felbontotta a szerződést a Harkovi harckocsigyártó üzemmel Oplot-BM harckocsik beszerzéséről. Mivel főbb elemei orosz alaktrészekből készünekl nem tudnak gyártani.

Ezen oldal megosztása