1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

T-X tender

Diskurzus a(z) 'Katonai repülőgépek közbeszerzései' témában - Mackensen által indítva @ 2013. január 10..

1. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Mintha a fagyi kezdene visszanyalni...

2. Hans

Hans New Member

Az b@sza be. Előbb lesz azt hiszem Apache és F35-ös Kecsón, magyar felségjelzéssel, mint az USAFnak kínai/vagy kínai származású ketyere. A repik akkor hisztit vernének ki, hogy beleremegne a Capitolium...
    Busz, kaja még rendben, de katonai technika? Még a T50-nek is több az esélye, sőt!

3. Mackensen

Ebben nem az a vicc, hogy valaha Amerika fog e rendszeresíteni Kínai haditehnikát, hanem az, hogy Kína megfelel a követelményrendszernek, ami alapján résztvehet egy ilyen versenyeztetésen.

4. Terminator

Terminator Well-Known Member

Mekkora hiszti volt abból nem rég, hogy kínai alkatrészeket tartalmaznak egyes amerikai haditechnikai eszközök. Ahogy Galcom írta "reklámnak tökéletes, és valójában ez a cél.".

Inkább Dél-Amerikában próbálkozzanak.

5. Mackensen

Phoenix, te rá szoktál nézni a HTKA-s emailodra? Küldtem egy cikket.

6. Tcat

Tcat Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

7. Tcat

Tcat Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

@Mack: Phoenix válaszát megelőzve: feldolgozás alatt, várhatóan a mai utolsó sávban érkezik. :)

8. buci

buci New Member

Igen, ez így elég viccesen hangzik!  De a"hatalmas" USA gazdaságilag teljesen oda van. Már így sem kismértékben függ Kínától. Lehet,hogy nem csak versenyképességet és technikát mutat Kína,  hanem valami jó szerződést is  ami megfelelne az USA-nak.......

"Pénz beszél, kutya ugat ! "

9. Roni

Roni Well-Known Member

Ha nem volna pénz másra akkor sem vennének Kínától inkább megpótolják a gépekre szánt pénzt és vesznek mást.
    Olyan ez mint a szu-35 brazil tenderen ennyi.
    De ez még annál is durvább .

10. Phoenix

Phoenix Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

@Mackensen:

Igen, Tcatnek továbbküldtem, mert az elmúlt napokban az új munkahely előtti intéznivalóim és a suli mellett a Nyíregyháza-Budapest vonatutakon írtam csak, előre lementett anyagból, alig voltam netnél.

11. Capslock

Capslock New Member

Őszintén remélem, az amerikaiaknak lesz annyi eszük, hogy színleg komolyan veszik a kínaiak ajánlatát, bekérnek részletes műszaki dokumentációkat, alaposan körbenézik az ajánlott típusokat, a pilótáik alaposan és többször próbarepülnek vele, stb., és főként tisztább képet kapnak talán a kínai gép jelentette tényleges  fenyegetésről, műszaki megoldásaikról, azok valós színvonaláról.  Tolvajtól lopni ugyanis nem bűn.

Azután simán másik, normális gyártó ajánlatát fogadhatják el, a kínaiakat meg valami formai okra hivatkozva elküldik oda, ahová valók.  :)

12. Mackensen

Miért tennék ezt? Semmi olyat nem tartalmaz ami nekik ne lenne bő 20 éve. Az, hogy képet kapjanak a "fenyegetésről" akkor lenne igazán értelme, ha Kína rendszeresítené. Csakhogy Kína nem ezt rendszeresíti.

13. luperator

luperator Active Member

Pár évvel ezelőtt még azt mondtam volna, hogy presztízs okokból csak amerikai gyártóknak van esélyük. De azóta volt egy légiutántöltő beszerzésre irányuló tender, ahol Európa ugye csúnyán bekavart, még ha végeredményben a Boeing is nyert (ha jól tudom).

Ami a politikai vonzatot illeti, Kínának van pénz, Amerikának meg pénz kellene(?), így azért nem írnám le előre a kínai típust.

14. Mackensen

A Kínai esélye a nullához közelít. Még ha elméletben a legjobb ajánlatot is tennék, azt hiszem ez már "arc kérdés' amerika számára is, hogy ne Kínától vegyenek.

15. chimera

chimera New Member

Mi van a T-45-öseikkel? Azokat már nem gyártják? Messze jobb gép mint a kínai masina valaha lesz!

16. Phoenix

Phoenix Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Az a US Navy számára készült. A Hawk AJT-vel egyébként indul a BAE és a Northrop
    http://htka.hu/2011/09/26/karoltve-mennek-a-t-x-tender-gyozelmeert/

17. shornet24

shornet24 Active Member

Lockheed Martin így nagyobb eséllyel jut zsetonhoz!

18. sirdavegd

sirdavegd Well-Known Member

Kicsit megdobbant a szívem a Northrop Grumman hallatán, de valahol érthető, hogy egy kiképző gépnél nem erőltetik a csökkentett érzékelhetőséget és nem rukkoltak elő valami formabontó csupaszárny megoldással.

19. Terminator

Terminator Well-Known Member

Nem nagyon értem hogy a Saab 38-at hogy sikerült összefüggésbe hozni az új típussal...

20. ms07

ms07 Well-Known Member

Szemből eléggé hasonló, szerintem úgy függ össze

Ezen oldal megosztása