1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Tank biatlon

Diskurzus a(z) 'Repülőnapok, haditechnikával kapcsolatos rendezvén' témában - boki által indítva @ 2014. július 27..

1. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Volt egy csomó más versenyszám is, más járművekkel is. Azokról is jöhetne néhány videó.

2. boki

boki Well-Known Member

Voltak videok az Oo topikban.

3. R0kaúr

R0kaúr Well-Known Member

nem akarok külön topikot nyitni a strong europe-nak így ide teszem be

Az idei versenyt az Osztrákok nyerték a Leo2-vel, második Németország, harmadik az USA, negyedik Franciaország, ötödik Ukrajna (t-64), a hatodikak pedig a Lengyelek (szintén Leo2)

4. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Az USA mióta Európa? Hogy ezek semmiből nem tudnak kimaradni

5. reich_und_roll

reich_und_roll Well-Known Member

Azert a lengyeleknek tobb, mint kellemetlen, hogy t64-el lenyomtak oket. Szerintem.

6. R0kaúr

R0kaúr Well-Known Member

a strong europe-n eleve részt vettek az usa itt (europában) állomásozó harckocsizói, lévén ez egy nato-s verseny...
    ennyi erővel mondhatnád, hogy az orosz tank biatlonon miért vett részt angola, vagy szerbia, vagy irán, vagy kína...

fip7 and Pocok75 like this.
  7. Roni

Roni Well-Known Member

Tankik közt nincs oylan nagy szakadék mint repcsik közt. AESA radar rakéta stb

8. rudi

rudi Well-Known Member

Azért érdemes elolvasni a teljes beszámolót a versenyről és megnézni hogyan is alakult a pontozás verseny közben (nem végeredmény!):
    http://below-the-turret-ring.blogspot.co.uk/

A versenyszámok a következők voltak:
    - offenzív akció;
    - defenzív akció;
    - célpont felismerés (30 baráti és ellenséges célpontot kellett azonosítani);
    - távolságmérés távmérő nélkül;
    - pontos célpont jelentés szimulált városi harc körülmények között;
    - pisztoly, géppisztoly lövészet;
    - lerobbant tank mentése NBC körülmények között;
    - személyzet fizikai állóképesség teszt
    - vezetési gyakorlat;
    - tűztámogatás kérése

A Leo2A4 azért tudott győzni mert:
    - nem volt éjszakai lövészet ahol a Leo2A6 és az M1A2SEP v2 fejletteb éjszakai optikája előnyt jelenthetett volna;
    - a lövészeteken csak kis távolságokról lőttek ahol a Leo2A6 hosszabb ágyúcsöve nem jelentett szignifikáns előnyt;
    - A Lengyel csapat egyetlen Leo2A5-tel vett részt aminek az első lövészet után elromlott a tűzvezető rendszere és a helyszínen már nem tudták megjavítani (ennek ellenére a képen látszik hogy a Lengyel csapat elég gyakorlatlan volt - mindenhol kevesebb pontot kaptak);

fishbed likes this.
  9. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

Van egy csomó videó a témában.
    Nekem olyan mackósnak tűnt az egész, nem olyan intenzív mint a ruszki verseny.

10. yangwenli

yangwenli Well-Known Member

Csak a fentebb linkelt videot lattam, szoval csak az alapjan fogalmazodott meg bennem par gondolat.

- Ahogy irtatok, csak nappali es nem tavoli celokra torteno loveszet volt, egybol arra gondoltam, hogy akkor siman mi is kuldhettunk volna 2 T-72-est :p (letakartuk volna alcahaloval ne latszodjon annyira oregnek), nem gyozni persze, de mar a felkeszules tuti jo lett volna gyakorlatnak. Aztan meglattam, h. 4-5 tankot is ki kell kuldeni, igy megertettem, hogy nem mehettunk, mert vedtelen maradt volna az orszag :(
    - Ezt csak ugy lehetne athidalni ha 2018-ban nalunk lenne megtartva :D Szoval ha akarat van mindig van mod :):):)
    - Masik dolog ami feltunt, milyen jo utak vannak a tank loteren. Mifelenk a tank-loter a jarhatatlan ut szinonimaja, erre itt a videon milyen tyip-tyopp. Az elso harom percben megijedtem, hogy csak aszfalton fognak furikazni, aztan megnyugodtam, hogy neha volt egy kis kosz is. De nekem igy is ugy tunt, hogy egy nivaval, vagy meg egy zsigaval is siman korbe lehetett menni :p Lehet, hogy a durva reszeket nem mutattak, de akkor meg a videos nem ert a dolgahoz...
    - Masik dolog, az angolok meg az olaszok pl. miert nem vesznek reszt ilyesmin?

11. dudi

dudi Well-Known Member

Minek menjenek a szarjaikkal?

endre and Panzerfaust like this.
  12. yangwenli

A T-64 jobb mint a challenger 2?

13. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

A mieink maximum a "Muzeális Harckocsik" biatlonján indulhatnának el. :D
    Valami történelmi emlékversenyen. "Még működő hidegháborús relikviák" című számban. :(

14. dudi

dudi Well-Known Member

Én nem vagyok nagy véleménnyel a Challanger 2-ről az olasz vas meg köztudottan hulladék(annál még a T-64 is jobb).

15. yangwenli

Az olaszt nem is irtam, de a challengeren meglepodtem. Ez valamilyen szemelyes tapasztalat, vagy beszamoltak neked valami nyugjeirol az angol kollegak?
    Amit lattam "reklam" videokat ott dicsertek hogy helytallt anno Irakban meg ilyenek. Pl. mivel kivul van a felfuggesztes ezert sokkal gyorsabban javithato, ha eltorne mint a leo-e, raadasul nem foglal belul helyet meg ilyenek. Alltalaban a sajat tapasztalataik es preferenciaik koszonnek vissza benne ahogy megertettem.

16. R0kaúr

R0kaúr Well-Known Member

az olaszok voltak tavaly, de a harckocsiaik eléggé leszerepeltek

17. Python

Python Well-Known Member

18. nyugger

nyugger Well-Known Member

fishbed likes this.
  19. Python

Python Well-Known Member

20. nyugger

nyugger Well-Known Member