1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Tarantul-osztály (Projekt 1241)

Diskurzus a(z) 'Járõrhajók és korvettek' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 5..

1. Tcat

Tcat Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

2. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

3. boki

boki Well-Known Member

4. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Törökország?

5. boki

boki Well-Known Member

Egyiptom.

6. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Eszméletlen tűzereje van a hajó méretéhez képest. A parközeli és 3-4 ezer tonnás hajókig a szojvet-orosz hajók a Perry-k elvesztése óta hülyére verik a jenki hajókat, amennyire látom. Gonodlom persze jó drágák is, na de milyen harcérétékük van elvileg...!

7. dudi

dudi Well-Known Member

molnibalage

Az,hogy milyen harcértékük van gyakorlatilag láttuk Szíriában.Ahol ezek a hajók mozognak a partközelben nem hordozókat kell kilőniük hanem rombolókat és annál kisebb egységeket vagy egy LHD-kat mind ezt a parti légvédelem és légierő oltalma alatt.

8. nyugger

nyugger Well-Known Member

Nekem Törökországnak tűnik, mivel a háttérben mindenhol török zászlókat lehet látni.

9. Roni

Roni Well-Known Member

"Eszméletlen tűzereje van a hajó méretéhez képest".

Inkább a buyan-M na az már valami! de ezek? Azon lepődtem meg hogy még árulnak ilyen kis gagyiságot és Egyiptom vevő lesz rá.

"nem hordozókat kell kilőniük hanem rombolókat"

Amik a nyugatiknál vannak rombolók azok ellen egy vicc sőt megsúgom hogy a még a kynai rombolók ellen is kivéve a tpy 051

10. arbalest

arbalest Well-Known Member

Talán azért, mert szerintük nem gagyiságok? :)

11. boki

boki Well-Known Member

Nekem Törökországnak tűnik, mivel a háttérben mindenhol török zászlókat lehet látni.</blockquote>

Ha az a kérdés, hogy hol készult a kép, a válasz Boszporusz (To).
    Ha az a kérdés, hogy hová megy/vontatják a válasz Egyiptom ugyanis az oroszok odaajándékozták a hajót az egyiptomi haditengerészetnek.

12. boki

boki Well-Known Member

Itt írtam róla:
    http://htka.hu/kozosseg/discussion/48169/biztpol-koezel-kelet#latest

13. nyugger

nyugger Well-Known Member

Nekem Törökországnak tűnik, mivel a háttérben mindenhol török zászlókat lehet látni.</blockquote>

Ha az a kérdés, hogy hol készult a kép, a válasz Boszporusz (To).
    Ha az a kérdés, hogy hová megy/vontatják a válasz Egyiptom ugyanis az oroszok odaajándékozták a hajót az egyiptomi haditengerészetnek.</blockquote>

Ohh így már értem :D

14. antigonosz

Nem török a felirat a háttérben?

15. antigonosz

Bővebbet lehet tudni róla? Múzeumba kerül esetleg? Már 89 után az NDK-s és később a lengyelek hajóit tanulmányozták a Nato, és főképp az Usa szakemberek. Régi típus, és 1 db-nak nem sok értelme van, az ajándéknak meg főleg ha harcképessé tehető egy olyan alamuszi hinta országban mint Egyiptom.

16. boki

boki Well-Known Member

R-32 "Molnija" osztályú kis rakétás hajó 4 Moszkit hajó-elleni rakétával. A projekt 12421 egyetlen elkészult hajója. Még 1980-as évek végén kezdték építeni és csak 2000-ben fejezték be. Mivel exportra készult a hajó megpróbálták eladni. Turkmenisztán érdeklodott is a hajo iránt, de végul nem vette meg. 2014-ben Egyiptom érdeklodott és végul hozzájuk kerul. Aktív állományban lesz az egyiptomi flottánál. Egyiptom a 2.ország amely Moszkittal fog rendelkezni (Kína után).
    A hajót oda ajándékozták az oroszok az egyiptomi félnek cserébe az orosz fegyvermegrendelésekért.

17. antigonosz

Egy hajó nem hajó ebből a kis kategóriából. De hát Sisiék tudják. A Moszkitról már gondolom mindent tudnak a nyugatiak.

18. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

1. Honnan?
    2. Attól, hogy valamiről mindent tudsz, az nem jelenti azt, hogy tenni is tudsz ellene...

19. varga dima

varga dima Well-Known Member

Szerintem Irán ezt jobban tudta volna hasznosítani... De lehet, hogy embargó nem engedi?

20. varga dima

varga dima Well-Known Member

Ezen oldal megosztása