Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 367
113
Túl sok hülye kutyagazda van ahhoz, hogy elálljak a kötelező szájkosárra vonatkozó véleményemről.
Sok barom van, ez tény. Azzal nem vagy képben sajnos, hogy pl. én aki jellemzően szabálykövető vagyok, a saját kutyám védeleme érdekében ezt nem tartanám be.

Jelenleg az a valóság, hogy kötelező lenne a póráz, s még ezt SE tartják be a kutyások, szerintem több mint a fele se!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 367
113
Gonosz vagyok, akinek "láncos infrastruktúta" van otthon, az előítéletet kelt bennem. Nem mintha nem szoktam volna megkötni néha az ebet (pl. bolt előtt, vagy akár amíg leolvassák a gázórát) de akkor a pórázával.
Ahogy leírtam, a kennel most divatos, de rosszabb mint a lánc. Sima matek, területszámítással nézzen utána mindenki, hogy a 300.000 Ft os 3x3m-es 9m2-es mozgástér hogy aránylik egy pár ezer Ft-os 5m-es lánchoz képest, ha az egy cölöpre le van verve az udvar közepén. Nagyon nem 9m2-t kapsz, azért azt elárulom, 5m sugarú körnél.

Nyilván nem ott kell hagyni megszáradni a szerencsétlen ebet, de amíg muszáj lehorgonyozni, jobb neki a láncon, mint a túlárazott kennelben.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 876
58 008
113
Jelenleg az a valóság, hogy kötelező lenne a póráz, s még ezt SE tartják be a kutyások, szerintem több mint a fele se!

Mondjuk sokat segítene ha engedély köteles lenne a kutya, meg adózni kellene utána.
Szépen sávosan, lakókörnyezett szerint. Városban többet, tanyán szinte semmit.
Egyszerűen túl sok hülye tart kutyát, ráadásul céltalanul, feleslegesen.
Így meg talán lehetne kezdeni valamit a helyzettel.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 553
10 223
113
Jelenleg az a valóság, hogy kötelező lenne a póráz, s még ezt SE tartják be a kutyások, szerintem több mint a fele se!
Ahol nem fenyegeti az elütés veszélye, ott én is leveszem róla. Mondjuk nem Pitbull-Japán masztiff keverék... A legnagyobb sz@rba akkor kever, mikor megjelöli a békén üldögélő embereket...
 

ronis

Well-Known Member
2022. március 23.
196
1 120
93
Mondjuk sokat segítene ha engedély köteles lenne a kutya, meg adózni kellene utána.
Szépen sávosan, lakókörnyezett szerint. Városban többet, tanyán szinte semmit.
Egyszerűen túl sok hülye tart kutyát, ráadásul céltalanul, feleslegesen.
Így meg talán lehetne kezdeni valamit a helyzettel.
mi itt Ausztriában Burgenlandban fizetünk Hundesteuer-t 72 Eur/ év /kutya,
Bécsben minden további kutya 105 Eur /év/ kutya

vannak listás kutyák (kampfhunde) minden tartományban más a lista, azokra külön kutyavezetői (hundeführerschein) engedély kell ami tanfolyamhoz kötött, a kutya a gazdájával vizsgázik kutya iskolába!
-A kutya tulajdonba vétele után 3 honapon belül kell megszerezni az engedélyt, de a kutyának legalább 6 hónaposnak kell lenni.
-21-24 hónapon belül a vizsgát meg kell ujjítani.
-a listás kutyáknak mindenhol kötelező a szájkosár, és a poráz
-16 évet be nem töltött személyek , büntetett előéletüek nem kaphatnak ilyen papírt.
-alkoholos befolyásoltság (0,5 ezrelék, vagy nagyobb) kábitoszer befolyásoltság, vagy fogyatékos személy nem mehetnek nyilvános helyre listás kutyával.
-a listás kutyákra külön felelőség biztosítást kell kötni évente, ami minimum 725 000 Eur fedezettel bír, a kutya által okozott személyi és anyagi károkat ebből fedezik.

A listás kutyák Bécsben, (tartományonként változik) és ezen fajták keverékei.

Als Listenhunde gelten die folgenden Rassen und Mischlinge mit diesen Rassen:

  • American Staffordshire Terrier
  • Bullmastiff
  • Bullterrier
  • Dogo Argentino (Argentinischer Mastiff)
  • Fila Brasileiro
  • Mastiff
  • Mastin Espanol
  • Mastino Napoletano
  • Pitbullterrier
  • Rottweiler
  • Staffordshire Bullterrier
  • Tosa Inu
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 367
113
Ahol nem fenyegeti az elütés veszélye, ott én is leveszem róla. Mondjuk nem Pitbull-Japán masztiff keverék... A legnagyobb sz@rba akkor kever, mikor megjelöli a békén üldögélő embereket...
Neked is szólnék, hogy tedd rá...

A saját kutyád védelmében. Sok kis zsebpiszok állt már bele a kutyámba, hiába jajgatott a gazdája, hogy "buksi, jáááj, gyere vissza, jaaaáááj!!!" aztán utána meg a sírdogálás marad nekik, mikor az enyém levédekezi. Nem egy ilyet láttam már. Erdőben a best, mikor rá se lát a nyomorult gazdája, mert le van maradva 30m-el, már csak a vonyítást morgást hallja.

S tudod mivel az enyém pórázon van, még ugatni se nagyon lehet, csak szemlesütve elballagni összevarratni Bobykát, Bajnokot, random buksit.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 367
113
Az megvan, hogy a kutya kotoréklakó? Azaz nem kell neki nagy hely, ha le van mozgatva, és normálisan szocializálják.
Na a kennel, ha jól van nevelve a blöki, kb a kutyaház szintű vacok neki. A lánc soha sem az.
Ne kezdjük el ebbe a témában osztani egymásnak az észt szerintem. Kotorékozó kutya van, olyan ami jobban érzi magát bezárva 3x3-as kennelben, mint egy 5m-es láncon, főleg ha körben mozoghat teljesen, nincs.


Nyilván csak átmenetileg, horgonyként nem életvitel szerint korrekt bármelyikkel elzárni, s le kell mozgatni, foalkozni kell vele. Ebben nem is állítottam mást.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 736
32 429
113
Pár száz méter után szépen leparkolok otthon, nyitnám ki a kiskaput és Pepsi fénysebességgel kirohant pont arra, amerre a nyest mászkált pár perccel előtte.
Ha nyitva is van a kapu, az enyém nem mehet/megy ki. Ha ki is gondolná magát, már csattan a "NEM"...
Sok barom van, ez tény. Azzal nem vagy képben sajnos, hogy pl. én aki jellemzően szabálykövető vagyok, a saját kutyám védeleme érdekében ezt nem tartanám be.

Jelenleg az a valóság, hogy kötelező lenne a póráz, s még ezt SE tartják be a kutyások, szerintem több mint a fele se!
Lehet, hogy kötelező a póráz, de ha szólok, a kutya lábhoz jön és leül...
Összezárod a bakkecskével, és hagyod, hogy szórakozzon egy kicsit.
Bakker a bakkecske csak úgy barátilag mondom, sokszor sokkal komolyabb ellenfél, mint a kutya...de akkor egyszer gyere el hozzám, megküzdhetsz a kecskémmel...a kutyát nem javallom...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
756
3 429
93
Ha nyitva is van a kapu, az enyém nem mehet/megy ki. Ha ki is gondolná magát, már csattan a "NEM"...

Lehet, hogy kötelező a póráz, de ha szólok, a kutya lábhoz jön és leül...

Bakker a bakkecske csak úgy barátilag mondom, sokszor sokkal komolyabb ellenfél, mint a kutya...de akkor egyszer gyere el hozzám, megküzdhetsz a kecskémmel...a kutyát nem javallom...
Hé, én nem engedtem el a kutyám, h megharapja a kecskéidet. Tudom, hogy a bakkecske nem játék. Amúgy meg azután a bográcsos után :D
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 238
29 420
113
Neked is szólnék, hogy tedd rá...

A saját kutyád védelmében. Sok kis zsebpiszok állt már bele a kutyámba, hiába jajgatott a gazdája, hogy "buksi, jáááj, gyere vissza, jaaaáááj!!!" aztán utána meg a sírdogálás marad nekik, mikor az enyém levédekezi. Nem egy ilyet láttam már. Erdőben a best, mikor rá se lát a nyomorult gazdája, mert le van maradva 30m-el, már csak a vonyítást morgást hallja.

S tudod mivel az enyém pórázon van, még ugatni se nagyon lehet, csak szemlesütve elballagni összevarratni Bobykát, Bajnokot, random buksit.
A jelenlegi kutyámról nem venné le, de volt olyan kutyám, amiről simán. Bármikor vissza tudtam hívni, és rárakni a pórázt, ha nyulat, őzet, embert, más kutyát láttam - ezt a gazdinak kell - KÉNE - tudni. 100 méterről kiabáltam, h "jobb" / "bal" és kanyarodott. 10 percekig állt póráz nélkül mellettem vigyázzban, amíg fotóztam. Mai napig nekem ő A Kutya. A jelenlegi kutyámmal egyszer kicsúszott a kezemből a póráz, az eb felvette a fogantyúját és elvitte magát sétálni, én meg rohanhattam utána.. Mindenki be van tőle szarva, biciklis, gyalogos, MINDENKI. Mert van egy kutya, amitől őrjöng, tépi a pórázt, és persze Murphy, pont annál a háznál találkozunk mindenkivel. A röhej, h ott még a törpetacskó is őrjöng, nem tudom, szidja a többi kutya anyját, vagy mi. Ja, egyszer kiszabadult, és békésen szaglászták egymást az enyémmel, de kerítés van köztük, megy a műsor.

Egyébként Bécs szélén is volt, h rászóltam csajra, h ugyan, tegye már fel a pórázt a kutyára. Háde kis szőrpamacs, nem bánt senkit. Mondom, nincs 2 perce, h vaddisznót láttam, gondolom, nem akarja kibeleztetni Buksit.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 876
58 008
113

Nekem nem.
Viszont sok olyan videó klip van még , amit nem tárgyalt a videó.
Rihanna - Umbrella, Katy Perry- Dark Horse pl. És azok ismertebbek.
Sőt kb. ezen énekes majd minden munkája ilyen. Rihanna egyik klipjében a háttérben újság hírek futnak, amelyben az van kiírva, hogy ő az illuminátus hercegnő XD (S&M klip)
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan and merleg

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 748
8 527
113
Errol a temarol ez ugrott be: