Tengerészeti atomreaktorok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Javasolj jobbat.
Teljesen elsüllyedt atomtengeralattjárók: Usa-Su 2-0
Súlyos műszaki okból bekövetkezett havária: 0-5
Reaktorsérülésbe, reaktorbalesetben meghalt tengerészek: 0-1
Ezeket fejből írtam, nem biztosak.
?????Nem sűlyedt el szu atomtaj?
 
M

molnibalage

Guest
Nem süllyedt el teljes személyzettel.
Ha tudsz ilyet, most mondd.
A Kurszk az micsoda...? Csónak...?

A topik címe még mindig tengerészeti atomreaktorok és nem, "elsüllyedt tengeralattjárók".
Olyan hosszú listát tett be az orosz reaktorbalesetekről, hogy halottakról, hogy vergődésed nevetséges. Ehhez képest a problémás reaktorral üzemelő tengókat csak a Szu összeomlása után szórták ki, ami azért valahol LOL.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 233
76 780
113
A Kurszk az micsoda...? Csónak...?

A topik címe még mindig tengerészeti atomreaktorok és nem, "elsüllyedt tengeralattjárók".
Olyan hosszú listát tett be az orosz reaktorbalesetekről, hogy halottakról, hogy vergődésed nevetséges. Ehhez képest a problémás reaktorral üzemelő tengókat csak a Szu összeomlása után szórták ki, ami azért valahol LOL.

A Kurszk nem a SZU idején süllyedt el.
 
M

molnibalage

Guest
A Kurszk nem a SZU idején süllyedt el.
  1. Senkit sem érdekel, hogy mikor süllyedt el. Tervezési és üzemeltetési filozófiákat kezdtek méregetni itt az emberek. Az meg hidegháborús.
  2. A Szu idejét tervezték az Oscar II osztályt. Még akkor is kezdték építeni, akkori technológia.
Nagyon elegem van hülye összehasonlításokból, ahogy egy követelményrendszer összerakása is meghaladja a képességeit egyeseknek. Mondjuk gacsattól nem várok lassan el semmit. Kb. egysoros beböfögéssekkel "cserél eszmét"
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 233
76 780
113
  1. Senkit sem érdekel, hogy mikor süllyedt el. Tervezési és üzemeltetési filozófiákat kezdtek méregetni itt az emberek. Az meg hidegháborús.
  2. A Szu idejét tervezték az Oscar II osztályt. Még akkor is kezdték építeni, akkori technológia.
Nagyon elegem van hülye összehasonlításokból, ahogy egy követelményrendszer összerakása is meghaladja a képességeit egyeseknek. Mondjuk gacsattól nem várok lassan el semmit. Kb. egysoros beböfögéssekkel "cserél eszmét"

Viszont az üzemeltetési kultúra sokkal magasabb volt a SZU idején mint akkor amikor a Kurszk elsüllyest.És ez egy balesetnél elképesztően fontos szempont.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 233
76 780
113
A Kurksz nem azért süllyesdt el mert a SZU-ban tervezték(sem előtte sem utána nem süllyedt el Oscar II),innentől kezve pedig ez egy lényegtelen szempont
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 791
80 948
113
  1. Senkit sem érdekel, hogy mikor süllyedt el. Tervezési és üzemeltetési filozófiákat kezdtek méregetni itt az emberek. Az meg hidegháborús.
  2. A Szu idejét tervezték az Oscar II osztályt. Még akkor is kezdték építeni, akkori technológia.
Nagyon elegem van hülye összehasonlításokból, ahogy egy követelményrendszer összerakása is meghaladja a képességeit egyeseknek. Mondjuk gacsattól nem várok lassan el semmit. Kb. egysoros beböfögéssekkel "cserél eszmét"

Az igaz, hogy szovjet tervezés és még a SZU-ban(1990) kezdték építeni, de 1994-ben már OF-ben adták át, így orosznak számít. Ettől függetlenül nem atomreaktor meghibásodása okozta a vesztét -így nem függ ösze a topikkal.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat and fip7
M

molnibalage

Guest
Az igaz, hogy szovjet tervezés és még a SZU-ban(1990) kezdték építeni, de 1994-ben már OF-ben adták át, így orosznak számít. Ettől függetlenül nem atomreaktor meghibásodása okozta a vesztét -így nem függ ösze a topikkal.
  • A technológiát nem érdekli, hogy közben változott az állam.
  • Nem én kezdtem idióta pöcsméregetésbe, címezd másnak.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Pedig jó lenne összeszedni, a szovjet eseteket is a hajó egységek történetét egyenként (mind az 55db-ot) végiglapozva, gyűjtöttem össze...
Végigbogarásztam az amerikai atomtengeralattjárók baleseteit. Hajótűz nem volt. Műszaki hibára visszavezethető haláleset vagy személyi sérüléses baleset nem volt a Tresher esetén kívül. egyet elsüllyesztett, egyet meg majdnem a parti civil karbantartó brigád.
Az USS San Francisco mind a 6000 tonnájával teljes sebességgel hegynek ütközött. Se a nyomásálló hajótest, se a gépészet nem sérült. A hajón mindenki összetörte magát, egy matróz meghalt.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Végigbogarásztam az amerikai atomtengeralattjárók baleseteit. Hajótűz nem volt. Műszaki hibára visszavezethető haláleset vagy személyi sérüléses baleset nem volt a Tresher esetén kívül. egyet elsüllyesztett, egyet meg majdnem a parti civil karbantartó brigád.
Az USS San Francisco mind a 6000 tonnájával teljes sebességgel hegynek ütközött. Se a nyomásálló hajótest, se a gépészet nem sérült. A hajón mindenki összetörte magát, egy matróz meghalt.
Hö. Ez se igaz. Az USS Ray esete.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Hm.Ha jol emlékszem elslyedt egy korai rakétahordozó a Csendes óceánon.Személyzetestűl.De lehet,hogy öregszem,és romlik a memóriám.Az északi tengeren elsűlyedt egy vadászhajó,egy másik kiégett,de azokból azthiszem kimenekült a személyzet.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Hm.Ha jol emlékszem elslyedt egy korai rakétahordozó a Csendes óceánon.Személyzetestűl.De lehet,hogy öregszem,és romlik a memóriám.Az északi tengeren elsűlyedt egy vadászhajó,egy másik kiégett,de azokból azthiszem kimenekült a személyzet.
Az dízeles volt. Nem ennek a topiknak a témája.
 
  • Tetszik
Reactions: Celebra

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Emlékezzünk meg az "Ellenséges Vizeken" "(Hostile Waters)" c kiváló filmről is. Rutger Hauer a főszereplő.
hqdefault.jpg

Este meg is nézem.
Fúú. Sokkal jobbra emlékeztem. Még filmnek is rossz volt. Tele volt hibákkal, amikhez a szakértelmetlen magyar fordítás még egy csomót hozzá tett. Annál rosszabb egy film, minél többet értünk a témájához :-(
Viszont a szovjet atomtengeralattjárókon a reaktor hibája miatt meghalt tengerészek számát legalább háromra kell emelni.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Én ebben nem találtam reaktorproblémát, te igen?
Az ütközéseket (mólóval, egymással, kiszolgáló hajóval, tengerfenékkel, és jósokszor amcsikkal) nem is soroltam fel ebben a topicban, bár a legérdekesebbet ami egy fantom tengeralattjáróval történt, majd lehet hogy megemlítem.

1983 január 21-én a K-10 Pr675 (Echo-II) vízalatti menetben ütközött.
A felszínre emelkedés után roncsokat, és egy nagy dízel üzemanyag foltot találtak a felszínen.
A baleseti kivizsgálás során a szárazdokkban idegen fémdarabokat találtak a hajó orrában.
Érdekes módon a Csendes óceánhoz tartozó egyetlen ország sem jelentette, hogy vesztett volna tengeralattjárót...

2019-10-22-07-28-33.jpg


;)... csak évtizedek múlva említették a kínaiak, hogy egy saját ballisztikus rakéta hordozójukat elvesztették 83-ban.:oops:
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Én ebben nem találtam reaktorproblémát, te igen?
Az ütközéseket (mólóval, egymással, kiszolgáló hajóval, tengerfenékkel, és jósokszor amcsikkal) nem is soroltam fel ebben a topicban, bár a legérdekesebbet ami egy fantom tengeralattjáróval történt, majd lehet hogy megemlítem.
Nem. Semmit.