1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Tengeri incidensek és balesetek

Diskurzus a(z) 'Egyéb haditengerészettel kapcsolatos témák' témában - Tcat által indítva @ 2014. március 3..

1. Wilson

Wilson Well-Known Member

Részeg brit tengeralattjáró-tiszt atomrakétákat akart kirakni

Egy brit tengeralattjáró-tisztet megakadályoztak az atomrakéták kirakodásának irányításában, és felfüggesztették szolgálatától. Ennek oka ittas megjelenése volt.

Az eset a Kings Bay haditengerészeti bázis egyik dokkjánál történt, amely az Egyesült Államok Georgia államában található, ahova a Vigilant brit tengeralattjáró kikötött. A matrózok feladata 16 Trident rakéta kirakása volt, amelyek mindegyike három nukleáris robbanófejet hordoz. A részeg hadnagy egy sült csirkével a kezében érkezett a helyszínre. Neki kellett volna irányítania beosztottjait a rakéták kirakodásában

A tiszt, akit a részeg hadnagy váltott volna, rájött, hogy a hadnagy az állapota miatt képtelen a feladatát ellátni, ezért tájékoztatta feletteseit a hadnagy nem megfelelő állapota miatt

"Képtelen volt felelősséget vállalni a nukleáris fegyverekért ... Nem volt más választás, mint értesíteni a felsőbb parancsnokságot".

A Zalayotchikot Skóciába, a hadihajó otthoni kikötőjébe küldték, ahol megkezdődött vétségének vizsgálata. Az incidensben érintett csirke további sorsa nem ismert.

A Vigilant tengeralattjárót már korábban említettük legénységének botrányos viselkedésével kapcsolatban. A tengeralattjáró volt kapitányát és asszisztensét elbocsátották, mert női kollégákkal "nem megfelelően viselkedtek". Ezen túlmenően e tengeralattjáróból kilenc tengerészt rúgtak ki kábítószer-használat miatt.

Bizony stresszes dolog egy acélhengerben hónapokig a víz alatt kuksolni:).

KoviUbi, Ocses, aquarell and 6 others like this.
  2. notaricon

notaricon Well-Known Member

A satupadon a standard kupleráj... :D

3. gacsat

gacsat Well-Known Member

:eek::eek:

4. gacsat

gacsat Well-Known Member

Én is igyexem uralni a káoszt, de nem sikerül.

5. gacsat

gacsat Well-Known Member

Le is fordítottad, vagy magyarul találtad?

6. blogen

blogen Well-Known Member

Az egy dolog, hogy egy skót úriember árpalét fogyasztott, de egy fél grillcsirkével lebukni!

7. Wilson

Wilson Well-Known Member

Nem ezt én fordítottam egy orosz oldalról.

gacsat likes this.
  8. gacsat

gacsat Well-Known Member

Ügyes vagy és szorgalmas.

aquarell and Wilson like this.
  9. gacsat

gacsat Well-Known Member

Egy egésszel!

Wilson likes this.
  10. Wilson

Wilson Well-Known Member

Én megértem őket hónapokig ott kuksolnak a tenger alatt egy acél dobozban aztán amikor hazaérnek kiderül,hogy a feleség/barátnő lelépett a nyelvtanárral,:) hát persze,hogy kibuknak és felöntenek a garatra,ráadásul nagyon magányosak is gondolom ezért kellett neki egy háziállat is bizonyára ezért volt a kezében a sült csirke is:):)

gacsat, Tcat and dudi like this.
  11. PavolR

PavolR Well-Known Member

12. boki

boki Well-Known Member

USS John S. McCain ma 2 km-re behatolt az orosz felségvizekbe a Nagy Péter-öbölben. Miután az Admiral Vinogradov "tarannal" fenyegetett a jenki hajó elhagyta az orosz vizeket.

fishbed, gacsat and Nemerson like this.
  13. aquarell

aquarell Well-Known Member

Mi az a “Zalaytchok”? :)

14. aquarell

aquarell Well-Known Member

És a “ taran”. :)

Zajlik a nyelvujjitàs!

15. dudi

dudi Well-Known Member

Neki akart menni.

nyugger and aquarell like this.
  16. gacsat

gacsat Well-Known Member

:eek::eek:

17. gacsat

gacsat Well-Known Member

A taran vagy 80 éves szó. Úgy tudom egy pilótáról nevezték el az öngyilkos módszert, akinek elfogyott a lőszere, de így is leverte az égről az ellenséget.

aquarell and Wilson like this.
  18. nyugger

nyugger Well-Known Member

Valami ilyesmi :D

19. gacsat

gacsat Well-Known Member

Zalatocsnyik. Fogoly.

aquarell likes this.
  20. Cifu

Cifu Well-Known Member

For the record: A US NAVY oldaláról nézve a DDG-56 egy FONOP-ot hajtott végre, amely a vitatott hovatartozású tengeri részeken való szabad hajózást hivatott demonstrálni. Az érintett tengerrész a nemzetközi tengeri egyezmények szerint nemzetközi vizeknek minősül.

Pocok75 likes this.

Ezen oldal megosztása